Šta je novo?

Nokia 1020

Sta bi Ivane ode 1020 brze nego bilo koji tel kod mene ;) nije valjda da je symbian korisniji od wp
 
U jednom trenutku sam razmatrao tu mogučnost. Progutao bih i wp koji nije loš, ali app ne mogu, one su najveća mana. Pa symbian na 808 u nekim stvarima šije wp. I kucanje teksta, telefon ima dosta prostora u donjem delu, tako da donja desna ivica baš bode dlan prilikom kucanja. Često grešim prilikom kucanja verovatno zbog toga, a pomeriti kursor je fizikalija teška da se ispravi samo jedno slovo, lakše je reč ponovo otkucati celu. Ovo je iOS najbolje odradio sa onom lupom, mada na iOS perfektno radi sa Srb tastaturom i predviđanjem teksta, grešaka skoro i da nema, android je takođe dobar. I kucanje bih zanemario, ali app ne mogu, neću da se nerviram kad znam za bolje, da ne znam verovatno ne bih toliko ispizdeo, toliko sam se nervirao da mi je to kvarilo celokupan utisak.
 
Ja sam davno izjavio da je wp funkcionalan do tacke imbecilnosti. I imadose me razapeti. Kazu njegovi fanbojevi to je ms namerno tako da bi se razlikovao od ostalih. A oni jadni jedva cekaju da nesto normalno ubace sto ostali vec imaju godinama pa onda na sav glas oda radosti. Ja sam na wp dok sam ga imao koristio samo IE i whatsapp i nista vise ostalo nisam ni uspeo da nateram da radi onako kako bi trebalo.
 
Ja sam nešto slično rekao za 8.0, ali 8.1 mi je prihvatljiv za korišćenje. krastavac, wp je sada kao android/ios u početku. Ja sebe ne mogu da nateram da se ponovo vraćam na početak, još to lepo i platim. Npr. 930 mi se vizuelno mnogo sviđa, ali kad se setim app ne usuđujem se da ga kupim. Šteta, nokia napravi kvalitetan telefon, odlična izrada, displej... ali M$ :smash:
 
Ma 8.1 i moze da prodje. Ali daleko da mogu 1020 da smatram naprednim telefon. Za sve ti treba gomila aplikacija koje manje vise ne rade kako treba. I na kraju se sve svodi na osnovnu upotrebu kao i svaki ostali ne pametni telefon.
 
Znaci ista prica kao za 808
 
Ja sam u jednom trenutku dosade razmišljao da kupim 1020, ali onda kada se setim da ima winphone odma me prođe želja. Možda za jedno tri godine kada wp dosta napreduje, bude neki dobar i pristupačan wp telefon.
 
Poslednja izmena:
Ja bih i dalje uzeo 1020, jer to je kamera skoro ista kao na 808, plus ima manuelna podesavanja.
 
Ja bih i dalje uzeo 1020, jer to je kamera skoro ista kao na 808, plus ima manuelna podesavanja.

N5 250e, polovan S100 oko 150e, za 400e 2 odlicna uredjaja koji staju u dzep a svaki od njih odradjuje bolji posao od 1020. Mada realno gotivno je imati sto vise u jednom uredjaju dzepnih dimenzija ali zbog os-a kada se sve sabere i oduzme tu su i dalje androidi u prednosti i tako ce biti do pojave ip6.
 
Dzaba ti meni pravis racunicu, ja imam sad 808 i dobar tablet. To zadovoljava moje potrebe. Sve sem jedne. Nikako ne mogu da povezem tablet na hotspot koji pravi moja Nokia, jer raspali Android ne moze da se poveze na Ad Hoc mrezu. Samo zbog toga razmisljam da zamenim jedno od ova dva, ali mi se sve cini da ce da leti tablet.
 
N5 250e, polovan S100 oko 150e, za 400e 2 odlicna uredjaja koji staju u dzep a svaki od njih odradjuje bolji posao od 1020. Mada realno gotivno je imati sto vise u jednom uredjaju dzepnih dimenzija ali zbog os-a kada se sve sabere i oduzme tu su i dalje androidi u prednosti i tako ce biti do pojave ip6.
U potpunosti se slazem
 
Ja bih i dalje uzeo 1020, jer to je kamera skoro ista kao na 808, plus ima manuelna podesavanja.

Pa ako ces da koristis kao telefon i samo kameru moze. Za sve ostalo sto si nabrajao da si koristio na 808 zaboravi. 1020 jedino vade ta manuelna podesavanja kamere za bolje staticne slike u lowlight uslovima. Ja sam wp prevario jedino na 1520 zbog extra baterije i extra surf uzitka kao i dobre kamere. Na drugom telefonu nikad nebih koristio wp
 
Vi niste normalni definitivno. A ja mislio menjam telefone dosta cesto... WTF??

:S:
 
Sve sem jedne. Nikako ne mogu da povezem tablet na hotspot koji pravi moja Nokia, jer raspali Android ne moze da se poveze na Ad Hoc mrezu. Samo zbog toga razmisljam da zamenim jedno od ova dva, ali mi se sve cini da ce da leti tablet.

Може и то, само треба неких измена у систему. Нисам пробао, али има о томе на XDA па провери.
 
HDMI izlaz i FM Transmiter mi puno znace, jako cesto koristim oba.... :/ N808 zakon :)
 
A što tvoj raspali symbian ne pravi infrastructure mrežu? Nije valjda da ne može?
Ako gledamo Samsung Galaxy Tab Pro i N808, jedino ovo prvo moze da bude raspalo iako kosta 600 evra :d

Nemo se ljutis, necu ti diram Android, ja imam i jedno i drugo, nije mi do merenja e-peen. Android je raspao jer jedini on ne moze da se konektuje n AdHoc mrezu, cak i iOS moze. U tom striktnom pogledu jeste raspad.
 
Може и то, само треба неких измена у систему. Нисам пробао, али има о томе на XDA па провери.

Postoji, samo sto ljudi su mnogo upuceni znas, pa ono... Raspali...
 
e pa extra :) jesu to one slusalice sto se guraju duboko u uvo? Ja te ne volim, svakako ih ne bi koristio...
 
jedno pitanje za korisnike 1020 gde se nalazi podesavanje da telefon slika sam narednih 1sat na svakih xx sekundi.Hteo bi da probam da slikam nevreme ako ga bude.
 
Jel postoji tako nesto uopste..
 
Ne znam ili ako moze savet kako vi slikate munje.Stavio bi ga na stativ, namestio rucno parametre i nadam se da ima nesto da namestim da on slika na svakih 20s npr.
Ili tako nesto nema i ja moram da sedim i klikcem.....
 
Ja ne mogu da provalim kako da namestim da on sam slika narednih sat vremena.
PLS za info

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/timelapse-pro/02fd6a0f-9171-49da-b950-7ec67dcd8e10

Skini ovu ili neku slicnu aplikaciju, lako ces provaliti podesavanja.

[YOUTUBE]5YdhR8Px_dY[/YOUTUBE]

Jel postoji tako nesto uopste..

time-lapse postoji bukvalno za sve smart telefone, uzmi instaliraj na 520 pa da vidimo t'lapse dela zgrade :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno