Šta je novo?

Nokia 1020

Našao sam rešenje. Jeste app koja se plaća ali je razlika između trial i full ta što u trial može jedan cloud nalog a u full više. Inače je skroz funkcionalna u trial. Instalirao i lično probao, uđeš u file manager, selektuješ par slika, copy, odeš u željeni dropbox folder, paste, radi sve...
 

Prilozi

  • wp_ss_20140728_0001.png
    wp_ss_20140728_0001.png
    187.9 KB · Pregleda: 92
Cloudmesh takođe radi isto, sad probao i radi manuelni upload više fajlova odjednom na isti način kao kod ove gore aplikacije...
 
Hebiga druže, na wp-u treba par aplikacija platiti, i onda sve radi kako treba, ako imaš za 1020 onda imaš i 10-tak $ za par aplikacija, znam da su takve app uglavnom besplatne na drugim os-ovima..

Pocket File Manager je apsolutni kralj, radi sve što tebi treba, i još više od toga (FTP Server..)
 
Ja uvek više volim da platim aplikaciju i da ona radi kako valja, i da nema reklame, nego da se finansira od reklama i krađe podataka :) Verujem da ni Ivanu nije problem da kupi aplikaciju, problem mu je da i ta koju plati ne radi :) Kad promeniš platformu treba neko vreme da povataš sve programe koji ti trebaju, tako je uvek...
 
#$%*#$*~ ne mogu da verujem, uspeo sam da pokvarim ulaz za sluške (3.5mm džek) e odlepio sam danas :\ na mojoj Lumii 1020
Eh kada sam maltretirao ulaz sa raznim činčevima i eksternim zvučnicima, sada mogu samo bluetooth.
Moram se raspitati koliko je komplikovana i skupa popravka.
 
Uf ne sećam se tačno za 1020, ali mislim da je kao na N808, tj. veoma lako za popravku. Doduše 1020 se malo teže otvara. Na N808 možeš da kvariš 3.5mm džek koliko hoćeš, menjaš ga sam za tri minuta :D

edit ipak su ga zakomplikovali malo... :/
https://www.youtube.com/watch?v=BrryosfNp0c

evo odavde:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=BrryosfNp0c#t=283

a evo koliko je teško na N808 to isto uraditi :d
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_Er1pA6lk-A

odšraviš par šrafova, odvojiš kućište, izvučeš džek i staviš drugi. dete malo bi moglo da uradi... zato volim N808. Jedina mana (ogromna) je što je micro USB zalemljen za ploču. Zato će baja da ga moduje na bežično punjenje
 
Poslednja izmena:
Ja uvek više volim da platim aplikaciju i da ona radi kako valja, i da nema reklame, nego da se finansira od reklama i krađe podataka :) Verujem da ni Ivanu nije problem da kupi aplikaciju, problem mu je da i ta koju plati ne radi :) Kad promeniš platformu treba neko vreme da povataš sve programe koji ti trebaju, tako je uvek...

Ja sam kupio sve aplikacije. Nervirale su me reklame, a i što je neko malopre rekao ako sam mogao 600$ da dam za telefon imam i 50$ za aplikacije.

Moraću da pitam kolika je Cena popravke, ne bih sam otvarao telefon, da je komp u pitanju to se ne bih dvoumio.
Imam slabiji signal i to samo na jednoj slušalici :/ video sam da su iskrivljene (uvučene) one 3-4 male licne sa desne strane na koje naleže džek.
 
Ne znam za cenu, ali ovo je rutinska operacija za bilo koji kvalitetniji servis. Vidi koliko bi te koštalo da zameniš.
 
Video si koliko se "lako" otvara i menja to. Lako je pod navodnicima jer je teže nego na N808, ali svako malo veštiji bi po onom uputstvu mogao da promeni džek, jer nije neophodan sad neki poseban alat. Profesionalci koji se svakodnevno sreću sa dosta težim popravkama će ovo rutinski odraditi, tako da ne brini, nije ništa strašno :)
 
Evo nekoliko pitanja za korisnike L1020.

1. Jesu li poboljšali Nokia Camera app?
2. Da li se RAW fajlovi mogu cropati ili samo JPEG?
3. Koliko memorije uzimaju slike, primjer 5MP oversampled, 34-38MP slike i RAW(DNG)?
4. Kakva je wi-fi antena i 3G antena? (na LG G2 je to bilo kriminalno)

Hvala unaprijed?
 
@devet1

U 3G comp. imaju touch komplet (105€), kamera (52€), flet sa konektorom punjenja i mokrofonom (7€)... Ne vidim da ima konektor slušalica...
Po ceni bi rekao da je možda to 7€ i 3G comp..

lumia_1020_headphone_flex.jpg
 
Evo nekoliko pitanja za korisnike L1020.

1. Jesu li poboljšali Nokia Camera app?
2. Da li se RAW fajlovi mogu cropati ili samo JPEG?
3. Koliko memorije uzimaju slike, primjer 5MP oversampled, 34-38MP slike i RAW(DNG)?
4. Kakva je wi-fi antena i 3G antena? (na LG G2 je to bilo kriminalno)

Hvala unaprijed?
Sladoled je smazan :d Ali biće nova tura uskoro :)

1. ne znam kakva je bila, ova je mnogo dobra, pogledaj krugove, kako pomeraš podešavanje tako odmah vidiš kakav je slika, po tome vidiš da li prosvetliti itd.



2. nisam probao, uvek prebacim na pc i tu manupulišem sa raw, 5MP i 34MP možeš odmah u telefonu crop, nudi nokia app da ih otvoriš i manipulišeš sa slikom...
3. 5MP oko 1,5MB. 34MP oko 8, 9, 10MB. RAW oko 40, 50, 60MB, zavisi.
4. nemam nikakav problem sa wifi, odličan signal, 3G standarno dobar. Ali ni sa G2 nemam problem sa tim stvarima. G2 hvata wifi 7 spratova ispred zgrade.
 
Hvala Ivane na odgovoru.

Imao sam prije L920 pa znam kako funkcionira Nokia Camera app. Ja sam kriv jer sam se krivo izjasnio, mislio sam da li Nokia radi poseban update aplikacije za L1020, s obzirom da ona ima vise opcija nego na 920. I da li se može slikavati samo recimo u 34-38 MP modu bez sejvanja 5MP oversampled slike?

A što se tiče wifi signala, na mom ex G2 signal je pucao u kupatilu :eek:
 
Nije još izašao zvaničan 8.1 za 1020, tako da odgovor za to niko ne može da da.
Za sada je moguće:
 
Nije izbačen zvaničan 8.1 za 1020. Ni za jedan region, koliko znam. Tako da niko još ne zna kako izgleda zvaničan 8.1 za 1020, da li su nešto menjali oko kamera app ili ne, jer predpostavljam da to ne bi pustili u DP verziji.
 
Evo stigla je beba :smoke:

E sad...sve aplikacije sam updejtovao, softver je na Black verziji.
Nešto mi nije jasno...namjestio sam da slikava 5MP+34MP (16:9 format).
U galeriji mi uvijek stoji jedna slika, jel tako mora biti ili mora biti i još jedna. I kad npr. uslikam tako nešto i idem odma poslati sliku...kolika se slika salje...to mi isto nije jasno?

PLS help, jer ovih stvari nije bilo na L920 pa ispadam totalni noob :d
 
Galerija prikazuje samo sliku od 5mpx, kad povezes telefon USB-om na PC, mozes da vidis obe slike.
 
Ok, a kad idem raditi reframe onda mi da punu rezoluciju?

E jel vam radi Flickr na L1020? Kad kliknem na Sign in vrti se u beskraj...
 
Poslednja izmena:
@devet1

U 3G comp. imaju touch komplet (105€), kamera (52€), flet sa konektorom punjenja i mokrofonom (7€)... Ne vidim da ima konektor slušalica...
Po ceni bi rekao da je možda to 7€ i 3G comp..

Pogledajte prilog 146519


@rotkod hvala! Nažalost ne nalazim se u Srbiji, ali hvala svakako. Potražiću na ebayu. Mada sam u međuvremenu "popravio" sa iglicom, radi i ne koristim ga trenutno, štedim ga. Koristim bluetooth SBH-20 receiver. Za muziku i razgovore.
Svakako hvala puno na efikasnim i brzim odgovorima na moj problem. Kao i uvek na ovom forumu...
 
Radi flickr, ne znam samo koja ti je app:

 
E kakav vam zvuk u slusalici kada razgovarate? Ne znam ja lud ali koliko se sjecam na 920 je bio full glasan a sad na L1020 je tih cak i kad je pojacan zvuk do kraja na 10/10. I baterija mi se cini da jako malo traje.
 
Izgleda da nisam jedini sa ovim problemom glede zvuka u slusalici tokom poziva. Na Nokijinim stranicama i raznim forumima dosta se ljudi zali na ovaj problem. Neki su radili zamjene uredaja, zamjene sluslalice, flesanje preko recovery toola ali i dalje je problem tu. Neki su cak rekli da je i problem u Nokia Black updejtu, jer da je prije njega bilo sve dobro.
Nokia na svojim forumima nije dala nikakav odgovor nego one klasicne odgovore try this try that ali i ljudi dalje prigovaraju.
 
Ja koristim telefon vec 4 dana i nemam taj problem( nadam se da se nece javiti).Nadam se lepom vikendu da malo izadjem sa decom u prirodu i probam kameru.
 
E kakav vam zvuk u slusalici kada razgovarate? Ne znam ja lud ali koliko se sjecam na 920 je bio full glasan a sad na L1020 je tih cak i kad je pojacan zvuk do kraja na 10/10. I baterija mi se cini da jako malo traje.
Prosek, da ne kažem tuga u odnosu na S5, S4, note 3, nokia 520, G2, iphone... navodno je softverske prirode.
 
Nazad
Vrh Dno