Šta je novo?

Nokia 1020

Sve savrseno sem OS-a. Bukvalno, sve mi se svidja.
 
nokia-lumia-1020-pro-highres-1.jpg


http://www.wpcentral.com/nokia-pro-camera-tells-going-ruin-your-photo
 
Da je na Androidu...

Ja bi vise voleo da je kao HD2, pa da mozes da biras OS. Steta sto se Nokia uplela u kolo sa MS-om. da su ponudili isti telefona na nekoliko operativnih sistema oduvali bi sve ostale.
 
Ja bi vise voleo da je kao HD2, pa da mozes da biras OS. Steta sto se Nokia uplela u kolo sa MS-om. da su ponudili isti telefona na nekoliko operativnih sistema oduvali bi sve ostale.

E vidis to mi nikad nije bilo jasno, ne samo Nokia, nego sta bilo kog proizvodjaca koji nije vezan lancima za nekog kao Nokia, sprecava da izbaci takav telefon?
 
HTC One ce uskoro biti dostupan u dve verzije Androida i WP8. Pa ces moci da menjas ROM-ove po potrebi. Ono sto bih ja zapravo voleo je podrska na sajtu proizvodjaca, ne mora nista da bude otkljucano vec da ponude instalaciju drugih operativnih sistema za moj telefon. Takvu uslugu bih platio, ne mora biti besplatna.

Verovatno bismo to imali da Apple nije bila bas ta kompanija koja je donela revoluciju. U njihovom ekosistemu takve stvari ne postoje pa su ih ostali pratili bojeci se za profit.
 
Mislio sam na kuvane ROM-ove, kao u slucaju HD2. Zato sam i rekao da bih voleo da vidim zvanicnu podrsku za tako nesto. Naravno, potrebna je jaka softverska sekcija da bi se sve to odrzavalo ali bolje da izbace do 4 modela godisnje (ili cak na dve godine) i pojacaju softversku podrsku nego sto izbacuju 650 modela i trose pare na marketing (pricam o Samsungu).

Nokija je standardizovala ponudu ali ce izostati podrska za druge operativne sisteme zbog smarackog Microsofta.
 
Aha, ja sam mislio zvanicno. Ne znam da li ce to bas tako ici, videcemo.
 
A zasto ga ne napravise sa Androidom? :trust: Cak i da je sa iOS bi bilo odlicno, ovako...nisam bas siguran da ce se prodavati kao konkurencija (S4, iP5s ili kako mu vec budu dali ime)?
 
Zato sto Nokia dobija pare od Microsoft-a i zabranjeno je da pravi telefone zasnovane na drugim sistemima.
 
Ако honami буде имао xenon, обрисаће патос са овим...
 
Molim te nemoj vise da koristis termin kernel :)
 
Zapravo, kolega iz kancelarije, sto pored, ima WP7.8. Znam da ima razlike, ali to je to.

Prosto, ograniceno je jako. Nesto ti se ne svidja - sedi i placi. To je bas bzvz.
 
Pa 808 manje vise. Ja mislim da ce slike biti bolje i od 808.

Da napomenem da je ovo demonstracija bez blica. Za ostale blize objekte i macro fotke tu je fenomenalni xenon.

hah a vecina komentara na sajtovima je tipa

Its true. 1020 samples are, I dare say, much more grainy and noisy compared to 808 samples.

Nokia-Lumia-1020-official-samples-from-the-41-megapixel-camera.jpg

Nokia-Lumia-1020-official-samples-from-the-41-megapixel-camera.jpg


NO COMMENT! :Klanjanje

prva slika ima gomilu šuma (pogledaj samo nebo) i apsolutno neprirodan ambijent(kao da sija neko plavo sunce noću), druga slika je moguća i sa N8(ima ih milion takvih po netu), ne vidim baš ništa specijalno...

na kraju je ispalo da je senzor 1/1,5" a ne 1/1,2" kao kod 808 tako da 808 ima 50% veći senzor od 1020 i otuda i razlike, + što 1020 ima BSI senzor tj. u startu nerealne boje...ove aplikacije OIS i gluposti su samo gimmicks, mada masa će se primiti na to :)
 
Borise nama koji znamo je to 5 minuta da flesnes i da vratis sve podatke koje si imao. To sto je tebi SF, to je vec neka druga stvar. :D

Ja evo nisam cackao telefon vec 2 meseca. Sta kad izadje nesto bolje? Treba biti ogranicen i to je, jel? Opet potenciras nesto sto ne znas... Niko tebe ne tera da cackas, a nama ipak znaci da ako npr WP napravi update sa nekim bug-om i sta onda? Ja sam osudjen da cekam update novi koji ce to popraviti. Ovako ja odem na XDA i postedim sebe muke i cekanja velikih firmi da poprave neke stvari koje bi trebale vec biti popravljene.

Vidim tebi koliko je bajan ovaj WP, da ga kupujes vec 2 meseca :D
 
@ Honda

^ zato sam ja i napisao da obecava ali da mora jos softverski da se pegla. Ili nece moci da se ispegla (rekoh i zasto). I slazem se za ovo sto si napisao za senzor.

@boris

Aj nemoj jos jednu temu da vodis u wp8 vs android smeru.. unakazio si realno ''onu'' (a i jos nekoliko nas zbog silnih andr. vs wp8 pitanja) i to samo zato sto i dalje nisi siguran da bi mogao da koristis taj os i ako ''ne cackas nesto'' svaki dan. Znas i sam sta sve ''nisi mogao da verujes'' u vezi WP8 koji je jako specifican a i malo retardiran, zato i ima ovoliki udeo na trzistu, bukvalno se klao sa badom do pre par meseci :d
 
Poslednja izmena:
na kraju je ispalo da je senzor 1/1,5" a ne 1/1,2" kao kod 808 tako da 808 ima 50% veći senzor od 1020 i otuda i razlike, + što 1020 ima BSI senzor tj. u startu nerealne boje...ove aplikacije OIS i gluposti su samo gimmicks, mada masa će se primiti na to :)

U tom slucaju nista od superiornosti nad Sony Honami. Minimalno veci senzor sa duplo vise megapiksela (sto uopste ne mora biti plus) uz PureView tehnologiju protiv Sonijevog senzora sa kvalitetnog digitalca sa softverom sa istog tog digitalca. Bice zanimljivo poredjenje, meni licno Japanci imaju prednost zbog iskustva na tom polju koje imaju. Jeste Nokia pojam za integrisane fotoaparate u mobilnim telefonima ali Sony je pojam na lestvici iznad, na "velikom igralistu".
 
@ Honda

^ zato sam ja i napisao da obecava ali da mora jos softverski da se pegla. Ili nece moci da se ispegla (rekoh i zasto). I slazem se za ovo sto si napisao za senzor.

pa neke sitnice ce moci da se ispeglaju ali ne mogu se softverom ispeglati fizicke karakteristike senzora :D isto kao sto sofverom ne mozes da postignes 1080p rezoluciju na 360p ekranu :)

@G@W

da vidimo...1020 i dalje ima nešto veći senzor tako da bi u teoriji trebalo da daje malo bolje slike...međutim Honami će kad izađe sigurno biti jeftiniji a telefon će imati mnoogo bolje specifikacije tako da će izbor Android sa vrh specifikacijama i jako dobrom kamerom protiv skupljeg WP8 sa prošlogodišnjim specifikacijama i minimalno boljom kamerom biti vrlo jasan...
 
Poslednja izmena:
G@W^ slogirace se neko zbog ovoga sto si napisao :d

Ma pustite sad Honami, oni su hajpovali malo cisto da vide reakcije potencijalnih kupaca na razne informacije, taj telefon ce biti predstavljen tek pocetkom septembra i pitanje je da li ce biti bas sve kao iz glasina ili ce jednostavno sve pomeriti za prolece 2014 a sada da izbace kao neki Honami sa malo vecim senzorom od proseka.
A ako bude sve kao iz glasina a velike su sanse jednostavno nece imati konkurenciju.

Trenutno je 1020 najjaci kamera smartfon (ne racunam 808 jer je symb. upokojen odavno) i to je realnost i ja ne vidim ko ce da kupi skuplji WP8 telefon a da nije 1020, neka mi neko navede razlog kupovine nekog drugoh najskupljeg Samsung/HTC WP8 pa i Lumia 925/8 modela umesto 1020? Pa cak je i dizajn skroz ok i bolje da izgleda ovako nego kao Ativ S sa seljackom glossy plastikom koja kopira izgled alu/nekog metala.

@ NSX, uvek moze malo softverski da se sredi.

I da, sve ono sto su htc fanovi navodili kao prednost - ''fotke za instant upload i drustvene mreze'' i da tu One kida sada pada u vodu jer te ''nocne'' fotografije sa One-a i inace nisu vredne tolikog hajpa a sa 1020 i xenonom prosecan instagram nightlife korisnik dobija sve sto mu treba pa i vise.
 
Poslednja izmena:
Iskreno kome je do kamere a da ima mogucnost zvanja 808 je bolji izbor jer je duplo jeftiniji od ovoga.
 
Cekaj bre, zar senzor nije trebao da bude isti kao iz 808 (1/1.2'')? Tako je pisalo na GSM Areni a sada su prepravili na 1/1.5'' a to znaci da je iste velicine kao Honami senzor iz glasina (2/3").

http://en.wikipedia.org/wiki/Image_sensor_format
 
Poslednja izmena:
Senzor u Honamiju je 1/1.6" ako se ne varam.
 
Nazad
Vrh Dno