Šta je novo?

Nokia 1020

Stvarno mi ne izgleda kao nesto sto jedan ok digitalac ne bi mogao da uhvati, ili verovatno bolje..
 
Stvarno mi ne izgleda kao nesto sto jedan ok digitalac ne bi mogao da uhvati, ili verovatno bolje..

Ok digitalac koji bi slikao ovako, kosta ajde sad nzm sve cene kako stoje ali oko 150 - 200e a kao sto rece Emix, finalna verzija ce jos bolje i prve slike Lumie 920 su bile losije od onih na testovima.. Tako da ne vidim zasto bi davao 200e za taj digitalac i plus 300e za telefon i stvarao sebi muku.. Ovako, KOME TREBA, naravno, resi sve to..
 
Pa da, slazem se, al neko se zaleteo i rekao kako ce cak i bolje od Ixusa da fotka :)
 
Slikano je demo verzijom telefona.

Dajte mi telefon koji ce da slika bolje ovu scenu.

Slika za jedan telefon u mraku jeste dobra, ali ja ne shvatam šta sa slikama ovakvog kvalitetom (kao ta demo slika) raditi? Forsiranje low light fotki mi više dođe čisto vidite šta trenutno možemo, jer osim u nekim situacijama slike su neupotrebljive.

Npr sa tom beta slikom ja ne znam šta može da se radi, jeste vidljivo ali je opet neupotrbljiva.
 
Poslednja izmena:
^ Gledaj na to kao + a ne kao -.
Dakle imas fenomenalne slike u dobrim uslovima i ok slike u jako losim uslovima. Sta je tu lose? Tj. sta ti trazis??

Da je mali, tanak, da nema izbocinu, da je lagan i da pravi fenomenalne slike? I jos da kosta 250e predpostavljam? Mozda da pogledas nesto drugo? Mozda LG to nudi? Ili HTC sa svojom Ultra, mega, giga kamerom?
 
Ne znam za dnevne slike, još ih nisam video, pošto forsiraju low light fotke.
 
Pa 808 manje vise. Ja mislim da ce slike biti bolje i od 808.

Da napomenem da je ovo demonstracija bez blica. Za ostale blize objekte i macro fotke tu je fenomenalni xenon.
 
Pa ovo ce proci kao i 808. Kupovace ljudi kojima ne treba smartphone, nego kamera sa telefonskim funkcijama :D
 
Ne znam, videćemo. Čudi me da forsiraju ove low light slike koje ne verujem da ikoga impresioniraju (da kupe fon zbog toga) kada mogu da okače neku super dnevnu fotku. Ako će ipak imati kao 808 onda su im u marketingu pomešani prioriteti.
 
nije valjda ovo slikano sa 1020?! Pa ovo je na nivou 920...nadam se da nisu zeznuli softver jer onda dzaba i senzor i sve.

Rekoh ti vec da su iz same kompanije krenule price da kamera nece moci da pravi bolje fotografije od 808, zbog WP8 (meni ovo nije logicno al ajde, ocigledno im za tako nesto symbian vise ''lezi''). Sto ne znaci da nece poboljsati kamkorder npr, stabilizaciju i jos kvalitetniji zvuk.

Ali ova fotografija je krs u odnosu na velicinu senzora, ovo moze htc one da odradi. Jeste da je demo ali ako ne unaprede softver moze da se desi da 1020 bude mnogo blize lumia 920 nego PV 808 po kvalitetu fotografija.

Ja se nadam da ce zbudziti dobar softver jer je 1020 mnogo jaci tj brzi od 808 i ima 2Gb rama, sasvim dovoljno za kvalitetnu i brzu ''obradu''.
 
Ne znam, videćemo. Čudi me da forsiraju ove low light slike koje ne verujem da ikoga impresioniraju (da kupe fon zbog toga) kada mogu da okače neku super dnevnu fotku. Ako će ipak imati kao 808 onda su im u marketingu pomešani prioriteti.

Nokia nema nikakve veze sa ovom fotkom. Nokia nije ovo okacila. Telefon jos nije zvanicno predstavljen.
Stranu, dve nazad imas 2 odlicne slike koje su slikane u dobrim uslovima ali takodje nisu zvanicne i nije potvrdjeno da je 1020.
 
Ma uvek ima Nokia veze, ne nasedaj na te fore.
 
big.jpg


http://www.gsmarena.com/official_nokia_lumia_1020_specs_sheet_and_photo_surfaces-news-6364.php

http://www.gsmarena.com/numerous_lumia_1020_video_samples_surface_on_youtube-news-6362.php
 
Poslednja izmena:
Znaci neki tamo levi poljak (ili sta je vec) ima N 1020 i kaci krs snimke po YT.. necu da verujem da telefon sa ovolikim senzorom i hajpovanim mogucnostima snima ovako lose.

Komentar sa YT sa kojim se apsolutno slazem :

Very low bitrate and lots of compression artifacts.

Highlights are blown at least 2/3 EV.

Not a good start. Sensor has potential, but video is quite disappointing

Ok, mozda jeste demo ali sve je ovo tacno, fps je 25, preeksponirano i sa malo detalja a zvuk je prosecan. A 808 PV snima video sa ubedljivo najboljim zvukom koji sam cuo tako da mislim da je ovo fejk. A ako nije onda je to bas lose ili jednostavno limit raspad WP8.

Mozda ne treba ni pratiti sve ovo, dok par test ekipa ne odrade detaljne i objektivne testove. A pre svih dpreview.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Skroz ok izgled u odnosu na kompromise koje su morali da prave ali sve to pada u vodu ako fotografije i video budu samo malo bolji od L920. Ovo pozadi jeste ruzno ali sta sad, kao celina telefon je mnogo lepsi od S3,S4 npr a deluje i kvalitetnije. Kombinacije boja mi se ne svidjaju.. mada svi deluju dobro sa prednje strane.
 
Poslednja izmena:
Pa koji Nokia telefon je od te plastike, koliko ja znam, nijedan...
 
Poslednja izmena:
^^

Samo da ne ispadne kao za onu stabilizaciju kod Lumie 920, da je snimano necim drugim.. :D :D
 
^ Moze sve to da se proveri, sto se slika tice.

I dalje ne mogu da se povratim od ove druge, slika skoro da nema suma, ovo nije realno.


"According to my source, software to support the camera has become a lot better."
 
Poslednja izmena:
Ok ako su ovo prave fotke onda stvarno menja digitalca, i itekako ima smisla :)
 
Slike fenomenalne, telefon prelep. Potpuno su korektno tu kameru integrisali, da ne bude ruzno.

Da je na Androidu...
 
Gsmarena hands-on:

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_1020-review-950.php

Mnogo mi se svidja ovaj camera grip, super je sto ima dodatnu bateriju:

http://blog.gsmarena.com/nokia-lumia-1020-camera-grip-official-to-launch-alongside-the-smartphone/

"The Camera Grip is smaller than it looked in those leaked photo and turned out quite nice to handle."

"The Nokia Lumia 1020 will be available in White, Black and Yellow and we got to play with all three of them. This is Nokia's so-called non-painted polycarbonate, which keeps its color even if you scratch it. This makes scratches less visible and lets the smartphone preserve its looks longer."
 
Poslednja izmena:
E ovo vec mnogo obecava :) Mada kada se zumira vidi se da to jos moze softverski da se pegla.. zasto ne iskoristiti pun potencijal senzora i optike.

Samo ovo moze da me natera da kupim WP8 fon i prava je steta sto ovako nesto jos uvek ne postoji na Androidu.

Dobro je sto plastika nije glossy. I to sto ima i xenon i led.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno