Šta je novo?

Nokia 1020

Vredi li uzimati ovo u 2017?
Dvoumim se izmedju ovog telefona i passporta
Kako rade aplikacije, moze li sve od najpopularnijih aplikacija da se nadje, FB, insta, Tw... ?

Ja sam isto pomislio da ga uzmem, ali ga ne bi platio preko 80e a za te pare nema. Tako da ne vredi :)

Na win10 nema snimanja stereo zvuka.
N1020 i N925 imaju zastareo gpu koji ne podrzava potpuno windows 10 api koji se koristi u AU i CU. Tako da ne radi gps aplikacija dobro, windows kamera stuca.
 
Poslednja izmena:
vredi li ili ne, ja imam dva komada :D i jednu 808 ;)

kome je kamera na telefonu bitna nazalost nema drugi izbor, posto su ove nokie joz uvek broj 1.

razmotri sony qx100, ja to koristim u zadnje vreme.

qx100 i galaxy note 8 recimo.
 
Qx100 je extra senzor al nazalost osakacen sony softverom. Stvarno su sampioni u tome.
 
Skoro sam upalio staru n95 8gb (5mpx Carl Zeiss optika) telefon pravi takve fotografije, da mogu i neki noviji telefoni da se postide. Telefon koji je 10 godina kod mene. A ovaj mi je zapao za oko , prvenstveno zbog kamere, ali mislim da je glupo uzeti telefon, koji ne moze da podrzi neke od najpopularnijih aplikacija, nisam neki zavisnik od tih aplikacija, koristim Nokiu E6, zbog qwerty tastature, tu nemam nista od aplikacija, ali ako bih vec uzimao nesto, ocekujem da makar radi normalno i podrzi sve to.
 
apsolutni uzas, slazem se. reci nemam koliko je to gadno. prvo nema manuelni mod, jednostavno ne umem da slikam sa njim, jos uvek ucim. drugo nema focus peeking, iako sam hardver podrzava...

ali senzor, optika.... pfffff.... ludilo mozga. to je bre ostro ko zilet.

meni on i dalje stoji u rancu stalno, a dslr po potrebi nosim. mada sam sve vise obeshrabren da slikam sa njim jer jednostavno ne umem, a nemam ni nesto volju da ucim.

mada ga preporucujem od srca svakom ko ume da slika sa automatikom
 
Koliko mi nedostaje 1020 :(



Sada se zaebavam sa IXUS 105 i kamerom sa fona koja je blagi uzas , Nokia 5 :d
 
Moram da ozivim temu :)

Posle hard reseta nestala je Lumia Camera. Da li postoji nacin da se vrati jer onaj njihov store vise ne radi?
Zapravo, na telefonu je Cyan verzija, a Lumia Camera dolazi tek sa Denim verzijom softvera. Jel postoji neki nacin da se pesaka ubaci Denim, posto nije moguc update direktno iz telefona jer su verovatno serveri ugaseni.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno