Šta je novo?

Nokia 1020

808, S3, N3, 1020...kolko hiljada godišnje daš na telefone :D
 
Sta reci... odlican telefon.
Prvo i osnovno kvalitet izrade, treba uzeti ovo u ruke pa posle toga sve ostale je sve ostalo. Znaci telefon fenomenalno lezi u ruci, kvalitet izrade je kratko i jasno odlican, svaka cast Nokiji.
Gorilla Glass 3 prekriva prednji deo i telefon posebno kad je zakljucan izgleda mnogo dobro.
Ekranom sam zadovoljan AMOLED pen-tile ali uz preko 330ppi ja ne vidim pixele, ima podesavanja za boje i ostalo, nesto kao na S4/N3 ali moze i rucno mislim da se podesava.
WP8 radi bez greske, ima dosta nekih aplikacija kao i Nokia aplikacija posebno za fotografisanje i editovanje i sl. Prezadovoljan sam.
 
Sta kazes za zvuk preko slusalica? Npr poredjenje sa N3?

Na gsm areni su napisali da su izgleda dobili primerak sa nekom fabrickom greskom i posle toga nisu dodali test audio kvaliteta.. s'obzirom da ima taj snapdragon cipset audio kvalitet bi trebao da bude dosta dobar ali me zanima da li je za zvuk zaduzen snapdragon ili ima poseban audio cip?
 
I kad će više neke slike sa tom zverkom?
 
Pa igra se covek. Nema on sad vremena za nas.:D
Juce sam se igrao sa sony z1 i mogu reci da sam sokiran koliko lose pravi slike. Ja sa note 2 imam manje suma. Nadam se da ova zverka pravi bar duplo bolje slike :)
 
^ pravi bolje fotke 1020 ali ne ''duplo bolje''. U svakom slucaju je 1020 kompletniji kamera telefon jer ima i ozbiljniji hardver ali i softver sa vise rucnih podesavanja sto je dosta bitno, Z1 ima bas malo podesavanja a auto mod preteruje sa dizanjem ISO. Fotografije su najbolje u android klasi ali je ta kamera bas za najobicnije snapshotove kao i na svim ostalim telefonima dok sa 1020 kamerom moze da se eksperimentise a tu je i xenon + led.

Ovo je najbolji i najobjektivniji uporedni test na netu, 1020 vs Z1

[YOUTUBE]iRmGJsTOL30[/YOUTUBE]
 
Jako dobar test. Video razvaljuje. Da nema neki test sa 808 ?
 
Daj neki komentar sta si se stisko.

Da li u prethodnom postu mene zoves? Pa nisam ja u PG. :d

Ostavio sam prve utiske, ne znam sta te zanima.
Stvarno nemam bas vremena za slikanje ono isprobavam jos telefon i funkcije. A i nisu bas bili dani za slikanje do danas. :S: Imao sam HTC Mozart kad je izasao kratko i to je to. Sve mi je jos onako da kazem novo.
Bice i slika i jos utisaka uskoro. Ako vas nesto konkretno zanima pitajte.
 
Onda greska mislio sam da si iz PG. Onda bese Bar-Šušanj :) sudeci po slikama. Zanima me posto si imao i 808 koliko je slican i koliko je brz prilikom slikanja 41mp tj koliko mu treba da bude spreman za drugu.
 
Onda greska mislio sam da si iz PG. Onda bese Bar-Šušanj :) sudeci po slikama. Zanima me posto si imao i 808 koliko je slican i koliko je brz prilikom slikanja 41mp tj koliko mu treba da bude spreman za drugu.

Jeste Bar.

808 nisam imao dugo. Generalno je neopisivo sporiji telefon od 1020. Mislim nema sta da pricam. Sto se kamere tice nisam siguran stvarno. Preko Nokia Camere se ceka malo duze, obradjuje 2 slike ali nista strasno recimo 2-3 sekunde.
 
Znači Bar. Imam kuću u Šušnju. Proveo sam 34 ljeta tamo. Od celog primorja jedino se tamo ko čovek odmorim. Nista bez borića i "žednog kojota" :D.
A sto se brzine tice mislim da je malo sporiji bar po onim snimcima sto sam gledao. Mislim na kameru. Mnogo je to vremena za neko ozbiljnije slikanje. Da je brzina ko na note 3 a kvalitet 1020 bilo bi idealno.
 
Znas kako on slika skroz najnormalnije kao i svaki drugi noviji telefon. Medjutim ona obrada traje recimo 3 sekunde.

Ali recimo Note 3 ukljucim HDR ili ako su uslovi malo losiji, nakon slikanja samo vidis: "Obrada" i ne mozes nista da radis. Takodje cekas par sekundi. Mislim ono ne znam sta propustas, ima telefona koji su brzi naravno ali ovo je daleko od loseg ili katastrofalnog. 38 + 5mp slika koja koristi sve mpx... treba to obraditi.
 
Poslednja izmena:
Mali test kamere:

WP_20131130_19_20_38_Pro.jpg

WP_20131130_19_20_46_Pro.jpg


Obe su auto, prva je sa malim osvetljenjem iz susedne sobe tj. iz kuhinje.
Druga je bukvalno mrak, sa terase po malo probija ulicno osvetljenje to je sve.
 
ne valjaju ti slike


tj vidim tek kad otvorim u novom tabu pa tamo kliknem na prazan prostor "view full size", jel do mene?
 
Zasto su tako lose slike?
 
Lose? Slike su bez blica. Po mom misljenju skroz ok.

S3 u istim uslovima kao 2-ga slika sa 1020:

20131130_205302.jpg
 
Poslednja izmena:
OK kamera na S3 u takvim uslovima je standardna mali-senzor-krsina


Jeste Bar.

808 nisam imao dugo. Generalno je neopisivo sporiji telefon od 1020.

u cemu sporiji? ono jeste WP fluidan ali ako izuzmemo prastari fabricki browser na 808 ostalo ne bi trebalo da se razlikuje puno...
 
Poslednja izmena:
Juce sam uzeo ovu spravu da je malo koristim pa ako se svidi bice moja masina. Fotografije su savrsene, nemam reci za kvalitet, ni jedan drugi uredjaj ne moze prici!!! Ostalo oko sistema sam zadovoljan imao sam 920 samo da Micrsoft poradi jos malo na aplikacijama i ozbiljno ce krenuti u trku sa najjacima...
 
Nazad
Vrh Dno