Šta je novo?

Nokia 1020

Pa eto ti to gledas kroz Android i optimizaciju a to uopste nije tako u ovom slucaju. Naravno da ce za svaki quad core 1gb ram telefon koji izvisi za KLP reci da je slab za taj apdejt a da ce Moto X sa dual core dobiti KLP ali to nema veze sa kamerom na 1020.

Ovde ne pricam o nekakvom lagu pri kretanju kroz kalendar, market, galeriju nego o aplikaciji kamere sa ogromnim senzorom za telefon i softveru te iste kamere koji ima zatak da bukvalno razvali sirove foto fajlove od obrade (sto se jasno vidi i po lagu i po konacnim prenapucanim fotografijama). Ok, mozda to jos moze da se ubrza optimizacijom ali ocigledno da S4 dual core nije najbrze resenje za tako nesto na wp8 i da bi noviji quad samleo to samo sto WP8 ne podrzava :d
 
Poslednja izmena:
Ma uporedio sam ti da ti kažem šta znači optimizacija :D

Može to bolje, pitanje je samo da li i oni hoće to ili će čekati za neku 1120 lumiu kao znaš quad, ali 1.2 ili 1.8 sekundi da se upali kamera, a tamo negde za 5 godina biće ono point and shoot brzina :)
 
1020 uopšte nema posebni DSP za obradu slika kao 808 nego se sve oslanja na sirovu snagu procesora...tako da nema ni pravog oversamplinga(što sam pričao još kad se pojavila)

lenscomp.jpg


gledaj koja je razlika
 
http://www.engadget.com/2013/07/24/nokia-lumia-1020-review/

"Nokia has a lengthy history of backing up its boastful imaging claims, and fortunately that reputation continues with the 1020. Simply put, the camera is stunning. In most situations, the automatic settings work well, especially when it comes to white balance, low light and focus. But the camera shines even brighter if you get adventurous and start tinkering with manual settings. Images taken in the dark turned out with more light, more detail and less noise than the HTC One and 808. The lossless zoom on the 1020 completely blew us away; we could legibly see signs from a distance of over 100 yards, and we were able to zoom in on faces of people who were barely noticeable in the original image. We were also very impressed by the vast amount of detail in every shot. As you can imagine, there's a lot to love."

http://www.theverge.com/2013/7/24/4550342/nokia-lumia-1020-review

"This is by leaps and bounds the best cameraphone ever made. It’s more flexible than the Lumia 920, more impressive than the iPhone 5, even more accurate and vibrant than the 808 PureView.

If the camera is your primary feature request in a cellphone, I’d love to say look no further than the Lumia 1020. The camera certainly deserves the accolades. But I can’t say that — not yet, anyway."

http://www.phonearena.com/reviews/Nokia-Lumia-1020-Review_id3368

"When taking shots with the Lumia 1020, it produces two sets of images, which tends to add some delay between each shot. To be precise, it saves a sharing-friendly 5-megapixel sample, and the higher 38-megapixel one. Frankly, it’s amazing at how much of the scenery that the Nokia Lumia 1020 is able to capture with its higher resolution sample. There’s nothing compromised whatsoever with the results, which particularly are best seen with snapshots taken with plenty of lighting. Details are astoundingly sharp, enabling us to view even some details that are sometimes softened the further back they are in the background. Better yet, it excels with macro shots as well, seeing that its focus can hone in on one particular point in the shot – thus, producing a pleasing bokeh effect to the background. In terms of color reproduction, we can’t complain either about its accuracy, as it’s able to cast a very neutral stance."

"Under low lighting situations, the only time we find it struggling is when it’s completely pitch dark outside. Sure, its optical image stabilization helps to minimize blurring, but it’s not something we can entirely escape. Essentially, its details tend appear more soft in tone, but it’s able to significantly brighten up the shot – much better than what we see with comparable shots taken by the iPhone 5 and Samsung Galaxy S4. However, when photos are taken when there’s a bit of lighting present, it’s able to draw out more sharp looking details with its shot, and at the same time, its Xenon flash casts a potent lighting to cover everything evenly – and without over or underexposing certain areas. Frankly, its quality is unrivaled at the moment!"
 
Poslednja izmena:
hahaha nije im Nokia istresla pare nikako :D
 
^ ma jok, cini ti se :d

Jbote, nisam znao da ima nas ovoliko slepih, dok mi verge i engadget nisu otvorili oci :)
 
DPReview: Nokia's 41MP Lumia 1020 looks impressive

"From an imaging perspective, the Lumia 1020 appears to be just what we'd hoped: a more advanced version of the PureView technology that blew us away when we first saw it on the 808. And this time around, the Lumia 1020 has even more to offer the photographer who wants to use their mobile as a serious camera. From OIS to an even faster lens to that add-on camera grip that nearly had us convinced we were using a "real" camera, the Lumia 1020 seems to offer a lot of potential. Our initial trials with the device's auto mode don't explore the Lumia 1020 fully; we need to delve further into the camera's actual imaging capabilities: it's here that we'd like to see what this camera can do.

We'll look forward to sharing a full gallery of Lumia 1020 images soon, and a more thorough review of the camera as soon as we can."



http://www.mobileburn.com/21853/review/nokia-lumia-1020-review

"I'd rather give the short and simple answer: Nokia nailed it. The Nokia Lumia 1020 is the most impressive smartphone camera that I've ever used. The 1080p HD video recordings are remarkable and the Xenon flash captures more of the scene at night. The abundance of camera apps is a bit obsessive yet seems worth it once someone is able to see the sharp, vivid images taken with the multiple options. The Lumia 1020 is the kind of camera that will spoil photo snobs with glee."
 
Poslednja izmena:
Ok, mozda sam corav i lud (a nisam :d) ali ne znam sta je ovde impresivno osim sto je u pitanju telefon.

Sempl 1 http://connect.dpreview.com/files/p/cms_posts/1305711237/WP_20130723_13_08_24_Pro__highres.jpg

Saturacija, senke = beskonacno, boja trave/vegetacije kao iz Far Cry 3

Sempl fotka 2 http://connect.dpreview.com/files/p/cms_posts/1305711237/WP_20130723_12_11_34_Pro__highres.jpg

Blago podeksponirana a majica opet gori, pogledajte lice devojke kada se zumira, previse suma, takodje nebo unisteno sumom.

Sempl 3 http://connect.dpreview.com/files/p/cms_posts/1305711237/WP_20130723_12_58_03_Pro__highres.jpg

Automobili i ljudi (koza) deluju kao da je u pitanju isecena fotografija iz dnevnih novina :) Na svim fotkama je toliko kolornog suma da je to strasno. A ljudi i objekti na krajevima fotografija kao da nisu bili u fokusu.

808 je za klasu iznad ovoga.
 
Poslednja izmena:
http://gizmodo.com/nokia-1020-review-at-last-a-terrific-camera-in-a-great-886123042?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+gizmodo%2Ffull+%28Gizmodo%29

"On both image quality and functionality, the Lumia 1020 has the best camera that’s ever been put in a smartphone. Hands Down. And it’s also a very capable phone; it’s fast, and its display is every bit as crisp and wonderful as the 928. And all of that in a package compact enough that it’s not just some throwaway concept—this is a real product for real people. For the first time ever, mankind has made a phone that’s really two things at once without being a monstrosity."

http://reviews.cnet.com/nokia-lumia-1020/

"Many pictures I took looked fantastic in terms of color, contrast, and detail -- especially fine detail like a visible background cobweb. When an image was focused correctly, the camera's lossless digital zoom also produced terrific detail, just as Nokia promises."

"I never took a bad photo with the 1020. That said, not every photo was a complete hit. Of course, even good cameras can take the odd bad picture if conditions are off. Sometimes, I wasn't sure that another high-end smartphone couldn't have taken the photo just as well."

http://bgr.com/2013/07/24/nokia-lumia-1020-review/

"Daylight, low light, no light, direct light, indirect light, indoors, outdoors… You name the scene and the Lumia 1020 outshines its rivals. Images are far more crisp, color reproduction is more accurate and slight motion blur that would occur on other phones is almost always eliminated thanks to Nokia’s patented optical image stabilization system."

http://readwrite.com/2013/07/23/nokia-lumia-1020-review#awesm=~ocwfIRp2ZSqeoF

"I take a lot of smartphone pictures, usually for events or on vacation or of other smartphones for various articles. Often, the camera is lacking and I have to find that perfect balance of angle and lighting and the ability to hold really, really still to get the right picture. If I'm any real distance from an object or it's too dark, I'll usually get something of middling quality (which is actually a great improvement over smartphone cameras from even a year ago).

The Lumia 1020’s camera eliminates most of those problems. The optical zoom works much better than most other smartphone’s digital varieties. Low light conditions are impressive and photos are rarely blurry."
 
hsv.Stoned nzm za tebe ali meni je sasvim ok kamera, mozda bi zeleo malo realnije boje ali sta sad da se radi :D
da li bi zeleo da imam 1020 da, ali ne za te pare, mislim da nije toliko dobra kamera da bi neko iskesirao 700 evra (ako se dobro secam cene)
ali ovo je definitivno najbolja kamera na mobilnom telefonu koji ima live os :D
 
The optical zoom works much better than most other smartphone’s digital varieties. Low light conditions are impressive and photos are rarely blurry."

ovaj ****** nema pojma ni šta znači optički zoom, eto ko sve piše te reviewe :)
 
@ suki ^Nemam nista protiv da se nekome ovo svidja ali gledajuci ove semplove ja sam odustao od ovog telefona definitivno :) Kao sto rekoh corav i lud nisam, aj nerealne boje i nekako al je6em ti fotografije sa ovolikog senzora i uz navodni oversempling koje ne smem da zumiram jer je kolorni sum i sum uopste toliki da je to uzasno.. A po defaultu je sve podeksponirano i sa max saturacijom i senkama..

Znaci ovo u mom slucaju otpada, steta najbolji WP8 fon trenutno ali pre cu da nosim 808 PV u drugom dzepu i imam ono sto mi odgovara a sto je realno za klasu iznad 1020 kamere :)

ovaj ****** nema pojma ni šta znači optički zoom, eto ko sve piše te reviewe

Bas tako, nekada su se na netu nalazili uglavnom samo kvalitetni sadrzaji, testovi, tekstovi koje su pisali ljudi koji se razumeju, danas je net dostupan svima i svako instagram dete moze da pise zvanicne testove svega i svacega i na sve to dodas kes.. dobije se djubriste.

Necu da namecem misljenje, kome je ovo do jaja nemam nista protiv, samo sam rekao da za mene 1020 kao opcija sve manje postoji :) (tj vise ne postoji osim ako ne izbace neki apdejt ili ako rucnim podesavanjima ovo moze da se sredi).

danas je net dostupan svima i svako instagram dete moze da pise zvanicne testove svega i svacega i na sve to dodas kes.. dobije se djubriste.

Evo sad mi nsx napisa na pp da je DPreview test odradila instagram riba koja je odusevljena drecavim bojama, toliko o tome :d
 
Poslednja izmena:
On je odustao od ovog telefona... 99-ti put. Hahahahahahahha :d
 
Necu da namecem misljenje, kome je ovo do jaja nemam nista protiv, samo sam rekao da za mene 1020 kao opcija sve manje postoji :) (tj vise ne postoji osim ako ne izbace neki apdejt ili ako rucnim podesavanjima ovo moze da se sredi).

ne moze da se sredi jer nema podesavanja cak ni za sharpness nego to ti je sto ti je, bitno da ima sve one fensi gluposti :)
 
^ nemoj hejtovati bezveze, sta ce ti podesavanja kada random instagram riba sa DPreview kaze da je sarena kamera sa tonom suma vrh :)
 
Ma zna sigurno.. samo steta sto je slepa :)
 
Ti ces da nam napravis tanji telefon, sa boljom 41mpx kamerom, xenon blicem i 720p ekranom. Moze i quad-core. Ili mozda Sony?
I onda ga istestiraj, moze? Sto Nokia da radi nesto ili neka kako je prozva "instagram riba" koja je odradila ko zna koliko testova da testira kad moze sveznajuci hsv.stoned.

Nokia je po 100-ti put pokazala da zna ono sto ima da iskoristi najbolje sto moze i preokrene stvari u svoju korist. A do kraja godine ili pocetkom sledece stize nesto jos mnogo bolje, da vidimo sta ce tad da smeta? Mozda to sto ce neki tamo review da radi crnac? Ili prirodna plavusa?

Kazem, mozes ti to mnogo bolje pa izvoli, predlozi ovima iz Nokije.

I ne treba tebi ni 808, sta ce ti to? To je samo za budale koje se pale na brojkice. Marketing. To je samo KAO 41mpx ustvari je kamera od 12mpx. :d
 
Poslednja izmena:
Kupi 1020 ko ti brani :)

Meni je 1020 bio stvarno odlican (pre svega dizajn i specifikacija na papiru) do danas kada sam video fotografije i video sa prenapucanim nerealnim bojama i kriminalnom kolicinom suma, znaci meni ne odgovara i kupicu 808 kad budem skupio pare, primerak iz Nemacke, jer budzim nesto kao go pro za bajs i za snimanje prirode, to ionako nije ni s od smartfona :) a i realno pre cu da rizikujem na taj nacin sa telefonom od 200e nego sa trenutno preskupim kao ova lumia.

Editovao sam da ne bismo djubrili temu i isli u off.

Kacicu ako nadjem nesto korisno kao i do sada al me vise i ne zanima nesto mnogo ovaj model sto ne znaci da je krs, samo mi ne odgovara.

@nsx
avetinja sa vergea koja kaze da su boje more accurate nego na 808 je tek posebna prica, mada posto je lik navikao na budjave kamerice sa ajfona i androida nije ni cudo sto je navikao na takve boje

Bas tako, IP5 ima napucane boje koje opet mogu da prodju samo kao ''veoma zive'' ali ne i nerealne a pored toga ima i dobru redukciju suma.
 
Poslednja izmena:
avetinja sa vergea koja kaze da su boje more accurate nego na 808 je tek posebna prica, mada posto je lik navikao na budjave kamerice sa ajfona i androida nije ni cudo sto je navikao na takve boje :)

a pazi sad ovu glupost :

Even when you do find an app that works (and there are decent third-party alternatives for many services, if you look hard enough), you’re still only dealing with the five-megapixel images. Full-res shots live only within Nokia Pro Cam, and are only accessible by physically plugging your phone into your computer. The logic is simple enough — the 34-megapixel shots weigh in at roughly 10MB apiece, which will eat through your data allotment in a hurry — but there should at least be a way to upload them on Wi-Fi, or with plenty of warning that your data cap is going up in flames.

znači ajd što full res slike ne možeš da otvoriš na telefonu(ako ćeš da zumiraš da vidiš detalje ili da ih edituješ) nego čak ne možeš ni da ih uploaduješ...samo da prikačiš kablom tel. na komp i da prebaciš(ne može ni BTom recimo na laptop)

edit : još jedna slika 1020 vs 808

https://dl.dropboxusercontent.com/u/29677224/a12.png
 
Poslednja izmena:
^ secas se da sam pominjao ulje na platnu.. e to je ovo, u tetris rezoluciji :d Samo, slepi smo mi.. ;)
 
meni nekako izgleda ko da 1020 ima vise detalja :/
ali kad se zumira oni pikseli mi bodu oci (zumiran nos)
 
Ko ce da zumira toliko sliku? Za bilbord mozda?

I meni licno mnogo bolje izgleda 1020 slika, pogledajte kosu tj. siske i sve je jasno.

 
Poslednja izmena:
slika je ostrija mozes i 808 da podesis da bude i ostrija od toga, dok 1020 uopste nema sharpness podesavanje
 
808 je dobio 2-3 update-a za kameru do sad.
 
jeste u startu i uglavnom su bili minimalni :)
 
^ Ovo nije tacno.
Dobio je jedan ili dva major update-a. Jedan bas skoro cini mi se.
 
za kameru? Jedino je dodato u galeriji par opcija..ako si na to mislio.
 
Nazad
Vrh Dno