Šta je novo?

Nokia 1020

Stvarno odlican kvalitet.

Meni se svidja dizajn, grba nije prevelika a cak mi i u cb kombinaciji izgleda ok. Mada bih pre kupio onaj stealth crni :) Nema sta, ovako nesto hocu a logo na kucistu je nebitan, samo ce cena biti problem a malo i WP8 ali mislim da bih mogao da se provucem sa tim os-om. Kapiram da ce i audio cip biti brutalno dobar kao i na 808. Sto se mene tice ovo je za sada jedini WP8 telefon koji bih kupio.

[YOUTUBE]Rwcu55Ay8-A[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]eHuwQAVkDUw[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]rZx5ipM4IAI[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
ne sviđa mi se to...lakše je napucati boje nego ih podesiti da budu realne
 
Nije to nista drasticno. Meni slike tako izgledaju bilje. Ali ok ne moze svakome da se svidi.
 
ma znam i ja često povećam saturaciju ali ipak više volim kad ja "nasviram" boje kako ja hoću a ne oni
 
Pa jbga, ono ocigledno rade u skladu sa onim sto prosecan korisnik ocekuje od te kamere..

Realno, onda ni najbolji kamera fon aka 808 ne zasluzuje onaj prenapucani samoled nego neki dobro kalibrisan ips koji bi u najgorem slucaju imao istu vidljivost na suncu :)
 
nije samoled nego full RGB AMOLED, razlika je prilicno ogromna sto se tice prikaza boja :)
 
U cemu je razlika, ako ti nije smor, na telefonu sam, da ne trazim?

Ja sam pokusao da mu kazem da je nema, i da to RGB sto se tice prikaza boja nema nikakve razlike kad se uporedi sa pen-tile, ili ja samo tako mislim?
To je samo raspored sub-pixela.




http://www.wpcentral.com/nokia-explains-design-and-materials-utilised-lumia-1020

Odlicne slusalice ko ne zeli da potrosi previse:

http://www.wpcentral.com/nokia-working-with-zound-coloud-headsets
 
Poslednja izmena:
nije baš tako...

http://www.digitaltrends.com/mobile...e-display-what-is-it-and-why-should-you-care/

evo ukratko najbitnije :

With an RGB stripe display, the pattern on the left, the sub pixels are of uniform size and order, providing accurate colors and a very sharp picture.

PenTile screen technology is favored for several reasons, but primarily for two: Its low power consumption compared to RGB stripe displays, and its ability to achieve an HD resolution on an AMOLED screen.

da bi se nagurao (Full) HD na AMOLEDu mora da se koristi PenTile(osim ako su izmislili nešto novo u međuvremenu), a pošto kupce mnogo više zanimaju brojkice i specifikacije nego sami kvalitet prikaza onda su skoro svi redom prešli na PenTile AMOLEDe
 
nije baš tako...

http://www.digitaltrends.com/mobile...e-display-what-is-it-and-why-should-you-care/

evo ukratko najbitnije :

With an RGB stripe display, the pattern on the left, the sub pixels are of uniform size and order, providing accurate colors and a very sharp picture.

PenTile screen technology is favored for several reasons, but primarily for two: Its low power consumption compared to RGB stripe displays, and its ability to achieve an HD resolution on an AMOLED screen.

da bi se nagurao (Full) HD na AMOLEDu mora da se koristi PenTile(osim ako su izmislili nešto novo u međuvremenu), a pošto kupce mnogo više zanimaju brojkice i specifikacije nego sami kvalitet prikaza onda su skoro svi redom prešli na PenTile AMOLEDe

Ali shvatas li da ne mozes da vidis razliku na recimo 5" i na toj gustini pixela RGB vs. Pen-Tile? Znaci ne moze. Potpuno je isto.
Bolje FHD Pen-Tile nego 720p RGB, za mene.
 
Ta razlika se najvise primeti u poredjenju One S/Huawei P1 (4,3'' pentile 540x960p) i nekog 4,3'' 720p telefona, XS npr. Ili 480x800 pentile vs ista rez. rgb na 4'' ali to je vec istorija.

Sve ostalo je manje bitno, posebno sada uz 1080p.. mada ja sam za rgb.
 
Ali shvatas li da ne mozes da vidis razliku na recimo 5" i na toj gustini pixela RGB vs. Pen-Tile? Znaci ne moze. Potpuno je isto.
Bolje FHD Pen-Tile nego 720p RGB, za mene.

to je tacno...sa tolikom gustinom piksela bas ne moze
 


Svaka cast sto se dostupnosti tice, ljudi koji su odradili pre-order vec dobijaju svoje telefone.

Mnogo mocno izgleda telefon.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam danas ovo, jedan od retkih telefona koji mi deluje ok u beloj boji, mada je ovo belo crna kombinacija ali opet ne deluje zenski. Mada ja bih crnu, stealth 1020 :)

Баш је екстpa тај црно-бели, као Gnex :D

:D

Meni vise lici na cb acro s tj podseca malo..
 
Poslednja izmena:
Баш је екстpa тај црно-бели, као Gnex :D
 
Ovaj beli izgleda odlično.
 
^ ova poslednja serija semplova.. prenapucane, nerealne boje i losa dinamika (poredim sa 808 pv). Verovatno su samo isli i skljocali a kamera koliko sam video ima dosta podesavanja pa ovo sigurno moze bolje mada kapiram da su boje prenapucane u svakom slucaju jer se to svidja vecini.

Odgledah sve ovo, po defaultu je sve podeksponirano i sa prenapucanim bojama, to je bas bedak. Aj osvetljenje moze da se podesi (mada to nekad moze da bude nepotrebno gubljenje vremena) ali za boje sumnjam, L920 tu radi bolji posao i ako je 1020 u ogromnoj prednosti zbog senzora ali mi softver za sada deluje da je prilagodjen za instashit a ne real photography.
 
Poslednja izmena:
To sto govoris za boje je istina, msm neka njihaova ispitivanja kazu da vecina ljudi zeli jace boje :/
mada ja misli da kamera na 1020 treba da pokaze boje onakve kave jesu a ne da budu prenapucane :D
msm pretpostavljam da moze da se stavi neki filter pa da nameste ljudi kakvu kameru hoce (sa realnim ili jarkim bojama), uvek je dobro imati izbor :D
 
Boje moraju da budu zive ali opet realne (sto ne znaci izbledele, isprane). A meni ovo lici na boje sa krs fotoaparata tipa benq i slicnih za 80e iz hipermarketa ili u najboljem slucaju na boje sa fotografija koje prave neki panasonic digitalci (sto znaci daleko od realnosti).

Pored toga, po defaultu je sve dosta podeksponirano pa dnevne fotografije sa SGS IV i L 920 izgledaju bolje, def vs def a cak i pri slabijem svetlu auto. podesavanja na 1020 ne rade bas najbolje. Nadam se da ce sa dodatnim podesavanjima sve ovo moci da se ispravi.. u suprotnom ne vidim zasto honami uz g lens i dobar softver ne bi mogao da pravi bolje fotografije i pored manjeg senzora.

Ipak 808 ostaje institucija mada mi je i 1020 gotivan fon ali bih kupio samo ako moze primetno da se utice na kvalitet fotografija, ovo sto sam video mi se ne svidja.

Pa od ovoga moze da se oslepi

[YOUTUBE]oj331Q-QNtA[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Prvi duzi test..

[YOUTUBE]0hEEYxkI9Z4[/YOUTUBE]

Nokia Lumia 1020 camera's 3.5-seconds lag of death

Eto zasto je potreban quad core procesor u telefonu..

[YOUTUBE]T5-zEI5mSSA[/YOUTUBE]


[YOUTUBE]Z2cVeyGfDAU[/YOUTUBE]


Nokia Lumia 1020 Tips, Tricks & Review

[YOUTUBE]tRk0aMAPrUI[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Ne treba brži procesor. Treba optimizacija. Sve može da se sredi.
 
Pa nije ovo lag u kretanju kroz meni pa da moze da se sredi optimizacijom, ocigledno je da dual core S4 ne moze dovoljno brzo pokrene 41mpix kameru/softver i da obradi i snimi ovolike fotografije koje su ocigledno prenapucane. Problem je Nokia Pro aplikacija a ne ova WP8 default za kameru, ta radi brzo..

Kao kada bi radio npr u PS-u na 2 kompa, prvi dual core intel a drugi neki najnoviji i5 i onda na ovom dual core-u se nacekas i to pripises neoptimizaciji PS-a umesto nedostatku sirove snage procesora :) Ja mislim da je ovo u pitanju, ubedjen sam.

Ne znam da li si procitao negde ali PV 808 Nokia je teoretski mogla da snima 4k video kao i jos neki modeli ali to nije bilo moguce zbog slabih procesora i malo rama, znaci s800 i 2Gb rama su neophodni..
 
Poslednja izmena:
Ne mogu ja tebi da pričam kad ne razumeš.


Optimizacija.
 
Dobro, optimizacija uvek moze da bude malo bolja ali najjace da ovde dual core nije limit, da je S4 quad ili jaci pokidao bi ovo.
 
Pazi, eno pogledaj novu motorolu X koja će biti na dual core i koja će furati KLP, a npr HOX ima quad, pa neće moći zato što će da se kenja da je slab telefon, a on je quad... Pazi, brojke samo prodaju telefone... Kao što ovaj telefon prodaje zamisli 41mpx misliš da bi se prodavao da ima 10-12-14mpx? Jes djavola...
 
Nazad
Vrh Dno