Šta je novo?

Nokia 1020

@hunder
Kriterijumi su mi jednostavni: ne preterano veliki telefon, sa 2 GB RAM-a i dobrom baterijom, na WP, koji ce dobiti 10ku.

1020 ih jedini zadovoljava, pored 950ke, ali nje jos nema, i bice jako skupa na pocetku.

@markozutic
Nekako bih najradije novu... :D Kakve su tvoje..?
 
Polovne :D
Btw imam zutu lumiju koju sam uzeo za 50 e sa slomljenim staklom i zakljucanu na att mrezu. I vec se oprostio od 30e za otkljucavanje i slucajno uzmem da cackam po att sajru i nadjem da je otkljucam za dz. Verovatno nije bila pod nikakvim opterecenjwm
 
Ljudi, kako vam radi WM10 na 1020..?

Nakon sto sam ga nabavio, skontao sam da bih se zaista tesko navikao na 4.5", ali posto mi ide prosto nemoguce da ga prodam, daj bar da isprobam desetku na njemu, kad vec stoji bzvz... Ako nije bas neupotrebljiva. :D
 
Stavio sam desetku i za sada sam zadovoljan... Ima par dečijih radosti kao npr. ekran u gornjoj trećini malo zatreperi kad se vuče gore dole i malo baguje kod izbora custom zvona...
 
A moze li neko da mi kaze kako da nabacim neki "normalan" WP8.1 na njega, imajuci u vidu da je na njemu trenutno AT&T verzija softvera, koja je malo editovana i koja me nervira? :D
 
Može da stavi bilo koji zvanični 1020 rom. Doduše na znam ima li hardverskih razlika između USA i EU modela no ukoliko nema sve što je potrebno je da se skine odgovarajući firmware za recimo srpski product code i da se isti flashuje nečim. Ja koristim WP internals i sve bez greške.
 
Postoji li tutorial na ovoj temi kako se to da lako izvesti..? Hvala unapred. :)
 
Super, moram pokusati nesto, posebno zbog baterije: AT&T softver nema toggle 2G/3G/4G uopste, a kod mene na poslu ocaj signal, pa ne izdrzi do uvece, a kuci preko vikenda (gde je dobar signal) lagano dan prodje.

Ima i jos stavki koje mi idu na patku, ali recimo da bih preziveo. xD
 
Evo ga tj moj nacin na koji to radim je sledeci:

1. Nokia_Care_Suite_PST_5.0_2012.51.4.4, instaliraj, uloguj se pomocu care suite external opcije i samo skini firmware za zeljeni product code. Ranije je sve moglo preko ovog programa ali recimo meni isti sada nece da prepozna L520. Sa L550 nisam ni pokusavao iskreno.

2. U C:\Program Data\Nokia pa valjda Packages(obrisao sam pa ne znam tacno ali tu je) ti se nalazi firmware.

3. http://www.wpinternals.net/index.php/downloads Odavde skines ovaj tool, pokrenes ga, ides na Flash -> Flash Original FFU, Select FFU-file, izabares jedini FFU fajl koji imas u ovom folderu navedenom u "2" i kazes Flash FFU Image i to je to.

Javi sta si uradio.
 
Hvala ti najlepse. :)

Doduse, najverovatnije tek za vikend stizem, slava mi je u subotu, a do tad se spremamo za istu, haos kao i svake godine...
 
Narode, trebam savet. Zeni mi je i zvanicno crkla 1020, cekao skoro 2 meseca novu medjutim nisam dobio novu pa bih sad trebao uzeti nesto drugo. Imate li neki logican predlog koji bih joj telefon mogao uzeti nakon ovoga?
 
Mozda S6 ili G4? A od WP L930 ili 950..
 
Hahah koji ste vi smekeri. [emoji6]
Trazio predlog koji telefon da uzme zeni, a vi mu preporucujete G5 od pola cola..[emoji14]
 
Poslednja izmena:
Hvala za preporuke, na kraju sam 930 uzeo. Cekao bih ja pre naslednika 1020 nego G5 ali nema se vremena mora nesto da se koristi dok se ceka :smash:
Kakva je kod vas situacija sa 10 na 1020? Ja uzeo Insider Slow uradio update i slomi me drain baterije. Juce u 18:00 Goodbuy! na ekranu inace mobitel bez problema izgura dan (24 sata) od kako sam uradio update struje nikad dosta.
Dal' da probam Insider Fast ili da se vracam na 8.1, trebam li uraditi nesto pre nego prebacim na Fast, mozda neki recovery na 8.1 pa ponovo ili neki reset na fabricke postavke?
 
Poslednja izmena:
Ja sam zbog baterije vratip na 8.1 i čekam zvaničqn update... Osim... Ako ne uradim opet w10...
 
Taman kad sam napisao post pojavi mi se neki update.Nisam obracao paznju na verziju ali nakon sto je zavrsila instalacija sve je subjektivno radilo malo brze ali koliko mogu da primetim problem sa baterijom je jos uvek aktuelan.Znaci bio video i vracam se nazad.Ono sto sam primetio u ovih par dana Edge radi kako treba,bas sam pozitivno iznenadjen,dialer sa pretrazivanjem brojeva je super stvar,tastatura je znacajno bolja mada mi ni prethodna nije smetala,ono sto me izbacivalo iz cipela je cudno ponasanje aplikacije za sms/mms.Obrisem konverzaciju ona ne nestane dok ne izadjem i udjem ponovo i nisam uspeo da markiram vise poruka u konverzaciji nego sam morao brisati pojedinacno.Sveopstim dojmom zadovoljan samo da se jos sve fino ispolira i uglanca ima da bude k'o bombonica.
 
Evo kompletnog videa gde menjam staklo na Lumiji 1020, narativa na engleskom, na žalost jutjub ne podržava više različitih nezavisnih audio strimova što bi bila odlična fora :)

mozda nekome pomogne, uzivajte.

 
Gde ste bre ljudi? Koliko citam vesti ovaj mobitel ostaje bez zvanicnog update na W10. Nego nije mi to problem, burazer zamenio staru 925 za 1020 i evo nakon par meseci kad ga nazovem u uhu mi nesto krci, kucka, puca, lupa, distorzija, zvuk tokom razgovora katastrofa cak i kad je pojacan na 10. Koliko sam mogao da procitam po forumima nekog konkretnog resenja nema. Jel neko od vas ima iskustva sa ovim pojavama i jeste li uspeli srediti stvari, sta ste radili?
 
Nikad nisam imao navedenih problema, ali... Ako je hardware-skog tipa, servis... Software-ski... Flashovanje uz pomoć WDRT.
 
Nije bilo potrebe za radikalnim metodama :smash: @markozutic problem sa zvukom nije bio na nokiji nego na ostalim telefonima. Hard reset resio problem, cini mi se da je burazer slucajno opalio restore postavki sa stare 925-ice pa se sve zblesilo.
 
Sad ne razumem nista :D
Na cemu je krcao zvucnik i sta si resetovao da bi to opravio? :D
 
kako na cemu, pa jasno je...

krcao je zvucnik na 1020, i resetovao je 925 da to popravi.
 
Danas smo provalili da je problem bio u komsijskoj frezi koja na drugom stepenu prenosa u radilici postigne frekvencijsku oscilaciju zvuka koja se redundancijom prenosi na obliznju elektroniku.:D A hard reset sam uradio zbog prevelikog elektromagnetnog zracenja u suncevom sistemu.:d :wave::banana::eyebrows:

Sad ozbiljno kad je setovao telefon uradio restore postavki od 925 i kad ga ja sa svog mobitela zovem ili bilo ko drugi (bez obzira na marku i tip) onome koga zove cuju se cudni vec spomenuti zvucni efekti, a on sve cuje OK. E da onda smo ugasili frezu, sjeli zapalili i pustili ljubicastu kravu milku da popase ostatak livade i zvukova vise nije bilo, a i pulsirajuca svjetlost je sve bila slabija i dalja.:d
 
Zasto je ova tema tako mrtva? :D nije valjda ovaj model vec pao u zaborav? Imam nekoliko nedoumica u vezi kupovine novog telefona,lomim se izmedju nekog valjanog Androida ili ove masine,pa me interesuju vasa misljenja,ako moze neko da pomogne. Manje vise procitao sam temu,nisam sve,jer je previse opsirna,ali me zanima sad neko uopsteno da mi kaze sve dobre i lose strane ove Lumie? Isto tako me zanima koliko moze baterija da mu izgura sa intenzivnim koriscenjem? Kakva je podrska softwera? Da li je kamera zaista tako briljantna?
 
Nazad
Vrh Dno