Šta je novo?

Nokia 1020

^ secas se da sam pisao kako su insajderi javili da ce taj 2/3'' sony senzor ostati njihova ekskluziva do maja 2014 godine.. a tada bi navodno krenuli masovno da prodaju i ostalim kompanijama.

Evo polemika od malopre sa esata :

I am willing to speculate that the sensor in the 1020 is made by Sony.. and very likely the same that will be used in the Honami, just cut into smaller pixels for zoom purposes.

Can anyone here with some connections at Sony confirm or deny my theory ?
the sensor in the Lumia 1020 is made by Toshiba, the sensor in the Honami is Sony's own in house tech which will not be sold to other manufacturers at any price keeping it exclusive for Xperia models

E sad sta je istina.. :)

Svidja mi se UI kamere.
[YOUTUBE]DxSzvnrqR80[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
koliko je pouzdan taj tip? Mozda on po inerciji misli da nakon 808 i 1020 mora da ima Toshibin senzor.
 
Ovo sad je ponovio neki prosecan clan ali sam ranije jos citao od ovih > 500 post likova (par njih su i insajderi) da ce EOS imati Toshiba senzor. Pominjalo se i to da ce senzor ostati kao ekskluziva na 1-3 nova telefona do sredine 2014 ili malo krace. E sad, mozda im je Sony i prodao posto je Nokia osudjena na WP8.. ko zna..

Dajte jos neke linkove, forume gde se polemise o 1020..
 
Poslednja izmena:
pa kakvi su to n00bovi, kamerafon a nisu stavili u specifikacijama najbitniju stvar ko je radio senzor i koji je model senzora
 
To jeste bezveze ali opet sigurno im Ei Niš ne isporucuje senzore :) :d

Sad sam guglao i nista ne pise..
 
Poslednja izmena:
Svi vodeci modeli proizvodjaca na pocetku imaju previsike cene. Za par meseci ne verujem da ce kostati vise od 500e u Evropi u slobodnoj prodaji.
 
Svi vodeci modeli proizvodjaca na pocetku imaju previsoke cene. Za par meseci ne verujem da ce kostati vise od 500e u Evropi u slobodnoj prodaji.
 
pa u takvoj situaciji i 808 izvlači više detalja od DSLRova, imalo je na dpreview nekoliko tih poređenja :) tako da ništa novo, 1020 ima duplo veću rezoluciju od tog Canona i ovo je po meni sasvim logično i očekivano
 
Bas tako ali i poredjenje na displejima nema mnogo smisla.

Ipak ovo ne umanjuje to da EOS ima najbolju kameru na jednom telefonu sa zivim os-om, prve fotografije su ipak losije od onih sa 808 ali ima tu prostora za softverska poboljsanja a i ovo je dovoljno za kameru na mobilnom :)

Problem je to sto ce fon biti skup, pa dok dodje kod nasih operatera/do oglasa ili dok pocnu da ih donose i prodaju kod nas.. ko zna koliko ce vremena proci a ja bih WP8 mogao da svarim zbog ovakve kamere (a realno i sve ostalo mi deluje odlicno i jos cekam audio testove) ali samo u slucaju da kosta 300-350e, sve preko toga mi se ne daje za WP8. I nijedan drugi WP telefon osim EOS-a ne bih ni kupio jer ne vidim razlog za to.

Cak sam poceo da razmisljam da probam da kupim 808 za 150e ako EOS na prolece 2014 bude preskup kod nas a Sony ne izbaci fon sa 2/3'' senzorom. Kazem 150e jer ce za 6+ meseci taj fon biti dosta star i sa odavno ugasenim os-om i na njemu valja samo kamera a pokusao bih da jedan kucni prijatelj donese iz Nemacke jer sam ukapirao da ih je tamo dosta prodato. Ubacim neku pripejd karticu, zbuzim stativ i eto odlicne kamere i gps-a u dzepu za zezanje po prirodi.
 
Poslednja izmena:
ja sam zamalo uzeo jedan u Trebinju za 400 KM (crn sa garancijom) medjutim kako sam bio u prolasku iz Dubrovnika tip mi salje poruku da je otisao na selo par dana i krastavac

a sto se tice kamere na mobilnom dovoljno je i ona obicna na IP4 ali ako tako gledas dovoljan ti je za mobilni i jednojezgarni procesor na 600 MHz a danas svi furaju quad na 1.5 GHz :)
 
Poslednja izmena:
BPXsxJ9CAAABhSN.png
 
nzm za vas ali ja nikad ne bi uzeo 1020 jerce uskoro doci nova generacija wp8 i oni ce biti mnogo bolji, i tad ce 1020 biti mnogo jeftinija :D
ali svaka cast nokiji, dobar fon ali je preskup :(
 
to je vrlo glup razlog jer ce i nakon te nove generacije doci jos novija..
 
nije glup razlog ako malo razmislis jer za te pare sledece god imaces duplo bolji fon, ako ne i vise, msm znam ko hoce fon uzece ga sad, ali full hd rezolucija i ekran od 5" vredi cekati :/
sad znam da vecina ne moze da ceka pa zato uzima fon ali 650-700 e da das za fon koji ima extra kameru ne bi dao, msm za te pare ocekujem da mi se fon svidja kako izgleda, ekran bar 4,8"
sad znam da svako ima svoje misljenje kako telefon treba da izgleda, ali ja u svakom slucaju ne bi dao 600 e za ovo cudo, max 450e
mozda sam nerealan ali to je moje misljenje :/
 
ti stvarno mislis da je bitna razlika izmedju 1080p i 720p na ekrancicu od 5"?! Cudo je marketing...
 
ja vidim razliku izmedju sgs4 i mog ativ s msm rezolucija se malo primecuje, ja vidim malo pixele ali samo ako citam nesto
 
^ Pa napisah ja jos pre par dana da se dobija ulje na platnu efekat.. steta i nadam se da ce ispraviti.
 
Poslednja izmena:
Meni kamera na telefonu nikada nije bila nešto preterano bitno, jer ionako slike pržim instagramom, ali ovo je za respect.
Zapravo, uz dobar marketing i onih par kvalitetnih accessories-a, ovo može dobro da se prodaje.

A ndostatak aplikacija će se rešiti, ukoliko bude dobre prodaje. Kokoška i jaje problem, jelte.
 
jeste rekord, ali je ASP pao sa 190 na 147 eura...(pretpostavljam zbog jake prodaje 520/620)
 
Nazad
Vrh Dno