Šta je novo?

Nokia 1020

+1 ako ne i vise
 
I biti jos jedni u moru Huaweia i Prestigio-a sa Androidom.. povecajte tezinu na tom CEO menadzeru sto igrate i manite se malo ovih tema a?
 
Poslednja izmena:
@ lozac

ne bi bili jos jedni u moru sa tim budzetnim androidima nego bi bili na vrhu, gde im je realno i mesto :) Dobro, sad zavisi kako bi se ponasali sa apdejtovanjem i kakav bi bio UI, mozda bi bio pun bloat-a ali sto se hardvera tice bili bi u vrhu.

I najjace da Nokia ne bi htela da mlati kes sa Android os-om nego su u takvoj situaciji, dosli na ivicu propasti pre par godina i onda ih je dobri M$ ''izvukao'' i sad moraju da cute. A ona Nokia android, budzetni telefon ako se pojavi, to uopste nije Nokia koju podrazumevaju svi kada kazu ono cuveno ''ee da je Nokia android'', tako nesto bi bile lumie 920/5/8 i 1020/1520 ali sa androidom tj odlican dizajn, izrada i kamere/hardver a ne neki preimenovana Asha (sa androidom koji lici na WP8), slabim hardverom i pozicijom da se utopi u moru sa androidima iz Kine za dinar uz racun od pola crvene mesecno :)

Nokia Lumia 1020 camera tests after the Black update show significant quality improvements

Evo vidis ovako nesto sa Androidom bi se prodalo u 20+ miliona primeraka a sa wp8 daj boze da predje 2-3 miliona (sto se mene tice mogu da prodaju i 10x vise, nemam nista protiv, ali vecina ljudi jednostavno nece wp8, to je tako)
 
Poslednja izmena:
Da, bili bi jos jedni u moru gde Samsung (iz nekog razloga) ubedljivo dominira. Jel google doneo neki zakon da svaki proizvodjac mora da fura Android? Mislim, jesu postali "veci Microsoft od Microsofta" za jako kratko vreme, ali ne znam da li su izorganizovali neki zakon da ako izbacis telefon na trziste da to mora biti na Androidu?
Daj bre nemoj da ste smesni vise, opustite se, niko vam ne drma kavez, imate OS kojim ste zadovoljni, hajde da vidimo jel moze jos neko da uspe na malo drugaciji fazon a? Jbt..
 
^ Samsung dominira bas zato sto nisu imali konkurenciju koja se izdvaja inovacijama i kvalitetom, jedina prava konkurencija je je bio htc koji je krenuo polako da zaostaje jos pre 4 godine (cim je izasao GS I a prvi ozbiljan udarac je SGS II vs Sensation) a danas su po prodaji daleko iza Samsunga pa i ''vaskrslih'' LG, Sony i iza huawei/zte (osim mozda najvise klase).

Hocu da kazem da Samsung ne bi dominirao ovoliko da je Nokia pre 4-5 godina pocela da proizvodi Android telefone, ko bi jos to imao protiv da prave i WP8 uporedo? Samo M$ :d

A da se ne lazemo, wp8 ''prodaje'' Nokia brend tj wp ima ovoliki prolaz na trzistu iskljucivo zbog odlicnih Nokia telefona tj zbog Nokia imena (veliki broj fanova, kvalitet, pouzdanost).

Ali stvari polako dolaze na svoje mesto, konkurencija je sve veca i jaca i to je dobro. Stvarno nemam nista protiv WP8 ali kako da me ne nervira cinjenica da cu na kameru kao sa 1020 na androidu morati da cekam jos par godina.
 
Surova realnost je da bi. Sigurno bi prodali desetine miliona, ovako se moraju zadovoljiti hiljadama.
Nije mi namera da širim offtopic, ali ne znam na čemu je zasnovano ovakvo razmišljanje, koji se to flagship androidi osim samsunga tako prodaju?
HTC One? Odličan telefon, ali ne. Šteta...
LG G2? Mislim da su prodali 5 puta manje telefona nego što su bila njihova predviđanja.
Ne znam zbog čega bi bilo drugačije sa Nokiom...
 
Zato sto lg (moze da postane) i htc nisu ista liga sa samsungom i nokiom.
Samsung i Nokia su giganti, htc je firmica u poredjenju sa njima (ne mislim na kvalitet proizvoda).
 
Poslednja izmena:
Neki izgleda ne shvataju da Nokia proizvodi samo i jedino telefone.

Dok LG, Samsung, Sony... proizvode i prodaju sve i svasta!

Da zavise samo od telefona LG, Sony i jos neki ne bi ni postojali danas!
 
Pa zavisila je i Nokia samo od telefona pa su dosli na ivicu propasti i da ih MS nije kupio da li bi postojali ili bili u finansijskoj poziciji kao sada? Tesko, morali bi da krenu u android pricu prakticno od nule a to znaci mucenje i mrcvarenje na putu ka vrhu, kao i lg, sony. Samsung je na vreme batalio symbian i feature modele, presao na android i ubrzo pregazio jedinu ozbiljnu konkurenciju tada, htc koji je bio sinonim za android i bolji od samsunga.
 
Poslednja izmena:
Pa zavisila je i Nokia samo od telefona pa su dosli na ivicu propasti i da ih MS nije kupio da li bi postojali ili bili u finansijskoj poziciji kao sada? Tesko, morali bi da krenu u android pricu prakticno od nule a to znaci mucenje i mrcvarenje na putu ka vrhu, kao i lg, sony.

Ja sam upravo ovo i rekao, ne znam sta si mislio da kazes sa ovim??
 
Poslednja izmena:
Moze li neko da mi kaze gde ima da se kupi 1020 sa kvalitetnom garancijom?Ja sam nasao u comtrade ali tamo je 87.000 i tu bi uzeo jedino na rate..
 
Ako je na rate.. to onda ne osetis :d
 
Ako je na rate.. to onda ne osetis :d
xaxaaxax :D ozb pitam jer mi se bas svidja ovaj fon.ima opcija da dam 30% ucesca (26.000din) pa onda na 10 mesecnih rata(6100din).Ne znam kako ste vi uzeli vase telefone tj 1020 jer ima po onim radnjama za 500e 1god garancije samo na softver..
 
Brate kupi to za sto manje para sa godinu dana garancije 8 to.je to... Ionako ce za pola godine biti vec lumia 3310 :D
 
znam al kad smo evropska zemlja.pomagaj onda ako si nasao jeftinije sa normalnom garancijom? :)

Pa nema jeftinije sa normalnom garancijom, to je to.
Ili platis nenormalno mnogo ili malo rizikujes a platis skoro duplo manje. Tako je sa svim telefonima u svim okolnim zemljama ne samo sa 1020.

Recimo ova masa sto je pokupovala G2 po 350-360e... mislis da bi pokupovali telefone i hvalili ih na sva zvona da su platili 500-550e ili koliko vec kosta po radnjama sa 2g garancije?? Nope. ;)

Tako da ako ti se svidja telefon, kupuj ti to za oko 500e, ako imas kes naravno, ne znam da li te radnje daju na rate i kako ide.
 
Poslednja izmena:
Jedina alternativa je da ga uzmes u telenoru na 6 rata. Tako te izadje jeftinije
 
Hahaha, masa za G2. Pa vrlina i cari tog telefona su odlican odnos cene i performansi a ne standardna klempa kao za S4 recimo i dan danas.

I kakve veze ima koliko kosta nesto, valjda je brze, jeftinije i bolje pre za hvalu nego, skupo, neupotrebljivo, moze samo da slika?

Koliko sujetnih ljudi ima. Strasno.
 
Sujetnih?? Hahahaha stvarno zalim sto nisam uzeo G2...

Ko prica o sujeti, pogledaj prvo svoje "postove", po nesto me je blam i da procitam.
Postujes onako eto samo da bi postovao i ako te ne zanima... recimo da provociras.
 
Emix sta ti mislis jel se vise isplati uzeti preko comtrade-a 87.000din 2 god garancije kod ovlascenog servisera (30% ucesce 26.000din pa onda na 10mes rata po 6000) ili u kesu za 500e sa 1god garancije?Bas mi se svidja ovaj mob ali ne bih da se zeznem..
 
Prati svaki dan ove oglase i mozes da prodjes mnogo jeftinije.

http://www.mobilnisvet.com/mobilni-malioglasi/3

Ali moze da se desi da se nedeljama ne pojavi 1020, nov telefon sa garancijom ili star mesec-dva.. to je bedak. Inace ta cena od 87000 din je izuzetno visoka, kao i za sve ostale telefone u comtrade-u.

Znam da si imao Wave I tako da sam ubedjen da ce ovo biti odlican fon za tebe ali bas je mnogo 87k din..

I jos nesto - ako ti nije potrebna trenutno najbolja kamera sa xenonon tj ako ti je dovoljna i jedna od boljih kamera sa led-om razmisli i o primetno jeftinijim Lumiama 920/925, cesto ih ima po oglasima, posebno 920. Naravno 925 je malo bolji telefon i ima malo bolju kameru ali se malo teze nalazi u oglasima i mislim da bi mogao za 300e da kupis ako sacekas malo.

Sto se tice svega ostalog, osim kamere, nema bitnije razlike i u svakom slucaju ce WP8 raditi odlicno na 920/925.
 
Poslednja izmena:
Emix sta ti mislis jel se vise isplati uzeti preko comtrade-a 87.000din 2 god garancije kod ovlascenog servisera (30% ucesce 26.000din pa onda na 10mes rata po 6000) ili u kesu za 500e sa 1god garancije?Bas mi se svidja ovaj mob ali ne bih da se zeznem..

Ne isplati se po mom misljenju, nijedan telefon se ne isplati za te pare i ja ih nikad ne bih dao.
 
Da imao sam Wave I koji je poceo polako da propada posle 4god i dao sam ga pa sam uzeo N4 koji sam takodje dao tako da sam sad na Samsung-u Primo.Ja sam od onih ljudi koji nemaju poverenja u polovne stvari tako da bih pre uzeo nesto iz prodavnice.Ako bih uzeo telefon trajao bih mi najmanje 3god..Kakvo je tvoje misljenje 920vs1020 jer je razlika 35.000din?
 
Kamera na 920 je ok, nista posebno, nocne slike nisu lose ali dnevne nisu nista posebno.
Mislim da tek 920 ne vredi 50.000din ako stvarno toliko kosta??
 
^ nisam mislio na polovne telefone nego na nove sa garancijom iz oglasa.. tako se uvek ustedi a u ovom slucaju bi ta usteda mogla da bude primetna. Ako je u pitanju 920 mozda bi taj telefon nasao i u bench oglasima.

Znam da je kupovina iz oglasa rizik na neki nacin ali isto tako mozes da prodjes dosta jeftinije a da telefon radi kao onaj iz CT-a placen kao odlican laptop npr.

L920 je solidan telefon i mislim da bi bio zadovoljan kamerom (nije najbolja na trzistu ali je bolja od Wave I). Daleko je naravno od one na 1020 ali je razlika u ceni drasticna u korist L920 a os ce u sustini da radi isto. E jedino da u oglasima naleti neka L1020, nova sa garancijom, za 400e npr pa bi u odnosu na CT cenu i to bilo odlicno.

L925 je trenutno WP8 best buy po mom misljenju kada je u pitanju visa srenja/visa klasa tog sistema.
 
Poslednja izmena:
Ispravite me ako gresim ali sad sam video da 925 ima 16gb bez mogucnosti prosirivanja.1020 sam drzao u ruci i mnogo mi se dopada,znaci prelep je telefon.Samo mi nije jasno kako daju garanciju po tim oglasima?Gde oni kupuju pa onda ima garancija i kakva je garancija u pitanju?
 
Nazad
Vrh Dno