Šta je novo?

Nokia 1020

Pa sam si rekao. Za deset godina mogu da se vrate... S tim sto sam ja negde cuo da je 5 u pitanju...
 
Cestitam Emix! Apsolutno si upravu sto se tice 1020, treba je imati samo zato sto je legenda, nju i 808. Ja cu nabaviti jednu isto verujem, treba je imati. Ali sumnjam da ce mi zameniti 808, prosto jer nema neke stvari koje svakodnevno koristim i koje mi bas trebaju. Recimo USB OTG. Meni je nepojmljivo da na telefon u 2014 . godini ne mogu da povezem USB memoriju. Da ne nabrajam dalje nije mi jasna filozofija oduzimanja mogucnosti, dakle imas jedan proizvod, takav je kakav je, kad napravis naslesnika zadrzi sve sto je mogao prethodni i dodaj jos mogucnosti, a ne da oduzimas mogucnosti -.-

Hvala ti.
Ja taj USB OTG recimo nikad nisam koristio i apsolutno mi ne treba. Tako da ono... sve zavisi od osobe do osobe kao sto si i sam rekao.
Meni nista previse nije smetalo na 1020 i odlicno me sluzio. Za sve ostalo imam Tab S.

Ali slazem se da je i 808 takodje legendaran telefon, i treba imati i njega.

@Emix
Ne znam jesam li negdje dobro procitao, ali Microsoft je kupio Nokijine patente i pogon, kao i ugovorom je zabranjeno da Nokia koristi svoje ime na tel sl 10 god. Samim tim ako sam dbr razumio Nokiji su ostale samo njene Here mape, i po ovome ne postoji mogucnost da se Nokia ikad vrati na velika vrata.? A to bih bas volio. E sad mora da ja nesto nisam dbr shvatio jer neki kazu da ce se Nokia vratiti, ali meni nije jasno kako?

Nema nista od toga ja mislim. Sad ce da budu samo Microsoft Lumia.
 
Hm.... Dacu ti jedan primer... Odes na letovanje ili neki put. Ako imas 808 dovoljan ti je jos jedan USB od 128G GB i miran si. Ako imas 1020 pod obavezno moras da vucaras i kompjuter, jer nemas kako da prebacis slike kad mu napunis memoriju. Plus na 808 imas i SD slot, pa 16+32 recimo je vise nego 32 u 1020 koja nema prosirenje, ako nisi srecnik koji je ulovio 64 GB verziju. 32 GB je dim, to ode caskom. Snimis materijala za par timelapse videa, nekoliko duzih video klipova, par stotina slika, i ode to. USB OTG je meni jednostavno must. I ja imam Tab Pro, to je isto kao Tab S, slazem se dobra je to kombinacija...

1020 je stvarno kul imati. To je poslednje sto bih kupio od Nokie. I da MS izbaci naslednika tesko da bih ga kupio, jer ne mogu da smislim MS. Dok se oni smiluju da naprave naslednika ni konkurencija nece sedeti skrstenih ruku, i odoh ja u Android koji mi se ionako vise svidja nego WP. Meni je Windows Mobile bio ekstremno dobar sistem, bolji od ove WP gluppsti duplo.
 
Poslednja izmena:
Meni je 32GB dovoljno, mogao sam da uzmem i 64GB koji je bio malo skuplji ali nisam. Tu je cloud da se sacuvaju slike , bluetooth da se prebace na drugi uredjaj...
Ja tesko popunim tih 32GB jer stalno prebacujem slike na PC.
 
Zutiiiiii, vidis li "etiketu"? :D

Inace telefon je stigao sa 8.1 OOTB.




Strava, uzeo si mozda i poslednju seriju 1020 :) Koji ti je hw revision? Settings/about

Gde si uzeo ako nije tajna, posto pominjes da si mogao da uzmes i verziju od 64gb :) ?

Neka te dugo sluzi :)
 
Uzeo sam ga ovamo u CG, u jednoj radnji. Nemaju na stanju pa ih narucuju odakle ne znam, telefon je za DE trziste cini mi se, sto je super jer mi je prosli bio HK valjda sa onim UK like punjacem.
Mogao sam da uzmem i od 64GB i to samo oko 20e skuplje ali samo u bijeloj boji, a telefon sam imao prilike da drzim u ruci i ne svidja mi se uopste ta varijanta kod 1020, ili crni opet a posto ga nije imalo uzeo sam zuti koji je skroz cool.
Za HW ti javljam cim stignem kuci veceras.

Hvala ti.


Edit: Sta je sa forumom??
 
Pozdrav forumasi. Treba mi jedan savet u vezi 1020, ali nadam se da pitanje podleze pravilima foruma. Ortak iz Austrije hoce da mi posalje nesto ispod cene taj telefon, ali je zakljucana na Schwarz A1 mrezu. Da li se moze otkljucati, kod nas, da bude simfree, i po kojoj ceni?
 
@Emix, čestitam druže.
 
Hvala Ivane. :)

@dejan87dex Revizija hardvera je 4.4.0.2 a softver je Nokia Cyan.

Edit: Sto volim ovaj telefon!! Ali zute sluske uz zuti telefon. :d
Ozbiljno razmjsljam da uzmem jos jedan sto se kaze dok ih ima. :D
 
9a5754ae6038673f07b8738438ef92df.png


Ume i na 1020 da potraje baterija, kad se gasi wifi i gps ;)
 
WiFi nije toliki problem kao 3G...
 
Da, iz nekog razloga na Lumiama 3G nenormalno srce bateriju. Potrosnja nekad ode i preko 30% po satu...
 
2G za instant messaging i push mail, i 3g on demand kad si napolju, a kad si kuci onda samo wifi i gogo
 
Ne opterecujem se ja time, sve uvek upaljeno i izdrzi dan ali cinjenica je da 3G bas srce bateriju. Pogotovo kombinacija 3G+developer preview.
 
Zahvaljujuci pomoci Emixa, resen problem. Dzabe sam radio hard reset, problem je silikonska futrola u kojoj je bio telefon :D
 
Hahahaha ne verujem. :D
A nije ni spomenuo silikonski case u temi! Ili ja nisam obratio paznju. Aaaaaaaaa ubicu te. :D
Nikako silikon pored xenon-a!

Iskreno mnogo mi je drago da nije hardver, bas mi je bilo zao kad si rekao da imas problem sa 1020.
 
Poslednja izmena:
Sad se vide, nisam ni ja video. Ne mogu da verujem, izvini, mozda ce nekome biti od pomoci :D Od danas ce da stoji u gripu :D
 
Poslednja izmena:
@ ale

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?308346-Nokia-1020&p=3952679&viewfull=1#post3952679

Ja te lepo pitah :) Ali bitno je da si resio problem i da nije hardver u pitanju..

E sad vidim da si editovao post i odgovorio :d jbga, xenon i te maske mogu da prave problem, moze to da smeta i led blicu ali se ne desava toliko cesto ali sa tim jeftinim silikonima i slicnim zastitama sve je moguce, ona skuplja kucista kapiram da su napravljena tako da se i o tome mislilo.

Hsv, nije bilo prasine Uopste nije do prasine, vec do same futrole. Potpuno je cista futrola iznutra, na kameri i blicu nema nista.

Mislio sam da mozda prasina ili neka prljavstina na optici prave problem ili kuciste/obloga (nebitno da li su cisti ili prljavi) al stvarno nisam video da si editovao post :)
 
Poslednja izmena:
Uospte ne vidim ni svoje ni tudje nove postove. :(






TT nikako da odrade kako treba... A popularna aplikacija.







@darko aj bas cu da vidim koliko 2g nanje trosi, meni je bukvalno bila na 3g non stop...pitam se koliko bi onda trosio 4g :D



@ale ma batali te futrole , nisi valjda neki starac od stotinu ljeta :)
 
Poslednja izmena:
Hsv, nije bilo prasine :) Uopste nije do prasine, vec do same futrole. Potpuno je cista futrola iznutra, na kameri i blicu nema nista.
 
Nemoj koristiti telefom bez futrole, nego slikaj bez blica.
 
Zahvaljujuci pomoci Emixa, resen problem. Dzabe sam radio hard reset, problem je silikonska futrola u kojoj je bio telefon :D

Drago mi je da nije do hardvera. Bio sam se i ja smorio.
 
I salim se i ne salim se. Ja blic nisam 5 puta okino od kad sam nabavio telefon. A futrolu nikako ne skidam.
 
Hhahah sta ce mu xenon samo bzv trosi prostor mogao je tu sensor od 1 inca da stane ;)
 
Nazad
Vrh Dno