Šta je novo?

Nokia 1020

Emix

Čuven
Učlanjen(a)
26.03.2011
Poruke
10,743
Poena
570
BMAipktCIAA6yFs.png:large


http://www.gsmarena.com/exclusive_leaked_photos_show_nokia_eos_from_every_angle-news-6167.php
 
Ovaj ce da se ladno kolje sa polu profesionalnim apparatima :)

Sta reci, xenon, led, XX megapixela, Pure View,OIS, Izmenjiv otvor blende - super i za dan i noc :) Fali mu samo opticki zoom, mada koliko ima megapixela i digitalni zavrsava posao :D
Videli smo sta radi monstrum 808, ovaj ce imati bar 25% bolje rezultate sto je impresivno.

E sad posto je ocigledan Flagship u pitanju, imace minus mnogih ako dodje sa 1gb rama, dual core, 720p ekranom kao i 920, 925...
A bice zver ako dodje u kombinaciji Snapdragon 600 ili 800, 2 gb rama, 1080p ekran OLED.

MS dosta koci Nokiju ili im je to plan, zato sto MS sporo razvija WP platformu... planiran je GDR2 i GDR3 update za WP8 (Update-i u kojima vise Nokija implementira nego MS)... a oni su vec izbacili dosta modela za vec polako zastarelu verziju WP-a...
Mislim da ce ovaj EOS biti isporucen sa GDR3 koji ce imati podrsku za FHD ekrane, jedino to mi se cini logicno a bice na jesen.

Pitam se samo kako ce WP 8.1 Blue biti podrzan na 520. 620. 720 zbog 512mb rama.

U svakom slucaju EOS je monstrum!!! Mada licno preferiram suptilniji 925 :)
 
Ovo lici na neki drzac za case :d
 
Jel XX znaci 20Mp ili nam daju rebus? u svakom slucaju sjajno ;-)
 
Hahahahahahh drzac za case :D hahahaahahhahahah Konobari ovo je za vas Must Have :D

XX nadam se 41mp mada i da je manje nije bitno toliko ;) i 8mpx je dovoljno a sve preko je extra.
Rekli su da je u pitanju hibrid, nesto izmedju 920 i 808, znaci ogroman senzor sa OIS-om.
 
Ako nista drugo sto se kamere tice popravice situaciju u low light uslovima bez blica u cemu se 808 nije proslavio.
Znaci 20-40mpx, xenon, bolji low light, stabilizacija, najbolji audio... definitivno moze da bude najkompletniji smartphone.
 
808 pravi vrhunske fotke bez blica tri klase bolje od lumie 920, potrebno je samo par dana prakse :)
 
Ne radim za Nokiju nego imam svoja predvidjanja :D delom bazirana sa komentara na Twiteru :)
Znam kako PureView funkcionise, nije neka ni posebna tehnika, cista kompresija slike iz veceg formata u manji, rezultat : velika ostrina i vesele boje :) Nije neka filozofija.
Ali svakako odradjuje posao.

Posao ce resiti izmenjiv otvor blende, tipa f2 za nocne uslove a f2.8 ili f4 za dnevne uslove :) To ce biti killer amaterskih kamera :)
 
Poslednja izmena:
nije baš čista kompresija... :)
 
Ako aparat isporucuje maximalno 41mp a u Pure View modu 3, 5, 8MP kako bi ti to opisao nego kompresija necega veceg u manje zarad nekih dodatnih faktora - ostrina :) sam JPEG format je kompresovan... Mogli su da ubace podrsku za RAW format, steta 41MP a nema sirov format.
Uzaludno je porediti 808 i 920 :) 808 bez PureView obrade slike bi bio samo telefon sa kamerom od 41mp nista vise od toga u smislu detaljnija slika od 41mp...
920 je u fazonu opticke stabilizacije u video i foto rezimu,koristio ga i super su slike, imaju suma ali to je ne bitno, jer su vrednosti male.
925 kombinuje kamere oba modela i to je full, to je ono pravo.
 
Poslednja izmena:
Moram da kazem da po mom misljenju razlika 808 i S4 sto se kamere tice nije neka.
Ovo govorim najiskrenije.
Znaci do prosle godine uz HOX i S3, 808 je imao primetno bolju kameru.

Ja sto se kamere tice ne patim za onom iz 808. Cak S4 ima neke dosta zanimljive modove.

Mislim ako cu zbog kamere koja je malo bolja da trpim da mi se 9 aplikacija update-uje za 20 minuta, da, da 20 minuta... ne hvala.
 
Ja i dalje cenim Samsung za proizvodjaca super Monitora i TV-A :) A za ostalo u vezi njih nebi komentarisao, ne razumem se.
808 sada ima ok cenu tako da bolje to uzeti nego neki fotoaparat od 250 - 300e a pritom amaterac.
Ovako imas i fon i super kameru u jednom, iako je sistem zalostan, funkcionise.
 
Slazem se.
Ko nema aparat, 808 je odlican izbor.
Ali meni je trebao i telefon. Mislio sam da su se neke stvari promenile ali bukvalno je situacija ista kao N8. Mozda malo bolje.
 
Ako aparat isporucuje maximalno 41mp a u Pure View modu 3, 5, 8MP kako bi ti to opisao nego kompresija necega veceg u manje zarad nekih dodatnih faktora - ostrina :) sam JPEG format je kompresovan... Mogli su da ubace podrsku za RAW format, steta 41MP a nema sirov format.
Uzaludno je porediti 808 i 920 :) 808 bez PureView obrade slike bi bio samo telefon sa kamerom od 41mp nista vise od toga u smislu detaljnija slika od 41mp...
920 je u fazonu opticke stabilizacije u video i foto rezimu,koristio ga i super su slike, imaju suma ali to je ne bitno, jer su vrednosti male.
925 kombinuje kamere oba modela i to je full, to je ono pravo.

pa dobro tako ako gledas i posto je manji fajl jeste kompresija jezicki glednao, medjutim PV mod radi pixel binning i tako slike ispadaju bolje sto ne mozes da uradis recimo klasicnom kompresijom (iz bmpa u jpg recimo i slicno ili smanjivanje rezolucije u postprocesiranju)

925 nema ama bas nista zajednicko sa 808, to je malo poboljsani 920 sa i dalje prilicno nerealnim bojama i uglavnom mrljavim slikama

Moram da kazem da po mom misljenju razlika 808 i S4 sto se kamere tice nije neka.
Ovo govorim najiskrenije.
Znaci do prosle godine uz HOX i S3, 808 je imao primetno bolju kameru.

Ja sto se kamere tice ne patim za onom iz 808. Cak S4 ima neke dosta zanimljive modove.

Mislim ako cu zbog kamere koja je malo bolja da trpim da mi se 9 aplikacija update-uje za 20 minuta, da, da 20 minuta... ne hvala.

daj nemoj da zezaš ajde S4 po danu ima oštre slike zbog rezolucije i zbog softverskog izoštravanja zbog koga pokazuje detalje koji i ne postoje u realnosti..(recimo crne ivice oko slova itd.) da ne pričam što su boje vidimo se :) one trešnje(ili višnje šta li je) što si stavio ono ja nisam imao prilike da vidim u svom životu :D tačno je da se softverski mogu boje regulisati međutim onda moraš da imaš foto pamćenje kakva je bila originalna boja i mnogo iskustva sa fotošopom :)

a tek ona noćna slika sa prozora što si slikao je kriminal, na S4 se ne vidi ni koji je auto u pitanju dok bi sa 808 lagano mogle da se vide i tablice :)
 
Dobro NSX ja koji sam imao 808 i sad S4 ne znam nista. Ok?
Ti znas sve mnogo bolje i kako i sta... Moze? Samo da se ne raspravljam.

Samo ne shvatam ovo za photoshop. Nisam skontao sta si mislio.
 
pa možeš da izvučeš približno realne boje sa S4 nekim programom za obradu ali treba znati kako i nije baš jednostavno i uzima vremena itd. itd. :) ovih dana bi trebalo da mi stigne crna 808 pa ću da dođem do Bara da ti ubijem volju za slikanjem na tom S4 :)
 
Ja apsolutno nijednu sliku koju sam od starta postavio na forum nisam obradio ili bilo sta radio. Samo resize.
Znaci svaka slika je original. To je sve sto cu da kazem.
Svi se slazu da su slike fenomenalne samo ti nalazis mane a nema ih.

I neka ti je srecan 808. Ne mozes meni da ubijes volju za slikanjem necim sto sam probao. Za slikanje nisu dovoljni samo megapixeli. Ja iz svakog telefona izvuvem maksimum ;)
 
Pa brate meni fotografije sa S4 uopste nisu fenomenalne :) Uglavnom bolje od S3 ali realno IP5 je opasan rival S4 i male su razlike, znaci najbolje kamere trenutno ali recimo zeko sa Xperiom S u nekim uslovima moze opasno da se priblizi, recimo macro, generalno S4 ima bolju kameru od svih ostalih Androida ali nista epski.. bar na osnovu fotografija iz bench tema a i ostalih semplova po netu mada ima i fotografija koje deluju bas brutalno dobro.. sve zavisi od uslova.

Isto tako od samog pocetka sam pricao da 808 kamera ''ne izuva'' toliko koliko se hajpuje, kamkorder je druga prica a posebno audio kvalitet i to su 2 najbolje funkcije PV 808 i ogromna i za sada nedostizna prednost.
 
Poslednja izmena:
uporedićemo pa ćemo da vidimo :)
 
@hsv Nisam ni mislio na tebe. Tebi je fenomenalno ono sto ti imas u odredjenom periodu ;)
@NSX Nemam sta da uporedjujem 808 IMA bolju kameru od S4 i tu se prica zavrsava. Ja sam to rekao i to i mislim ali ne drasticno bolju kameru.

Edit: Sto se mene tice zavrsio sam, ne zelim da se tema pretvori u 808 part 2. :)
 
Poslednja izmena:
^ Ne znam kako smes tako nesto da izjavis, pa ti si se klao sa ljudima po temi PV 808 i pisao hvalospeve dok nisi kupio S4, sada je on najbolji pa ces ga prodati pa ce biti najbolji neki drugi.. vec vidjeno ovde :)

A to je delimicno tacno jer drugo biram i kupujem samo najbolje, i subjektivno (znaci najbolje za mene) a i uopste top kvalitet u zavisnosti od klase a Wave i XP su svakako to (posebno najvisi kvalitet za neke moje standarde i potrebe), kao i svi moji stari telefoni, fus nisam kupio u zivotu bar sto se tice primarnih mobilnih telefona a i uopste ;) Jedino sto trcim u kineskim patikama od 20e :d
 
Poslednja izmena:
Ne ja sam 808 prodao odavno. Nakon 15-20 dana to nema apsolutno nikakve veze sa S4. Ali bas nikakve.
Ja stojim pri stavu da 808 ima najbolju kameru za jedan telefon i imace jos dugo.

Ali sto sam ja ocekivao nesto drugo a dobio N8 sa boljom kamerom je samo moj problem.
 
Eeeeee, čačno si 808, a klan nikad jači na forumu, tu si se zezno :d
Evo ti noćna sa 808:
 
Da kupujes najbolje ne bi imao xp.

Sale Maticu, kupujem najbolje za sebe, sa kesom koji sam planirao i za moje potrebe, znaci u toj klasi (S3 mini, Desire X i XP) za mene je Xp najbolji od ta 3 a sto se tice zvuka, kamere i kucista moze da baci na kolena i skuplje telefone ;)

@ Emix, naravno tvoja stvar ali nazalost tu kameru na 808 koci mator hardver i sahranjen OS (ok radi symbian lepo na tom hardveru ali zna se vec sta je problem).. najjace da bi se odrekao takve kamere, zvuka itd na nekom Androidu, ne mora da bude premium-najnoviji model nego nesto kao S3/HOX npr.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno