Šta je novo?

Nokia 1020

Upravo to. A meni je trebao smartphone sa dobrom kamerom. Ne kamera sa telefonom.
 
Pa j*biga brate znao si sta je symbian i sta ceka taj os.. mnogo je to para za takav eksperiment, posebno kada za 250e mozes da kupis kompakt (za dzep) koji pravi mnogo bolje fotografije u svim uslovima (mada opet 808 kamkorder i zvuk kidaju).
 
Pa imam ja i digitalac nije u tome stvar. Ja sam odavno razmisljao da uzmem 808 i uzeo sam ga. Probao video nije to to i cao. Za mene the end.

Inace evo sta upravo kaze covek koji koristi i 808 i 920 i ima sve moguce telefone:

http://pureviewclub.com/2013/14306
 
Jednom sam rekao ovde da je Samsung uvek imao vrh kamere na skupljim telefonima pa su se neki smejali, naravno da je Nokia tada kidala kao i Sony Ericsson ali jednostavno u Samsungu su uvek znali da naprave dobar softver za kameru pa i na dumb telefonima. Imao sam Z400 sa 2mpix kamerom bez AF-a sto je ogroman nedostatak pa je ipak ta kamera uspela da parira nekim 3,2mpix sa AF-om, imam negde fotografije :) Nije mi jasno kako su bitnu stvar kao af uspeli da nadoknade softverom..

Isto tako i sada, S4 ima najbolju kameru a to je zbog softvera tako da je S4 prilicno kompletan uredjaj i nije ni cudo sto se ovako dobro prodaje, da ima neko lepse i bolje kuciste mislim da bi prodali preko 100 miliona za kratko vreme ;)
 
Ja sam to rekao i to i mislim ali ne drasticno bolju kameru.

sve zavisi šta smatraš pod drastično boljom, recimo da 808 ima bolju kameru od S4 nego što Hasselblad od 30 hiljada evra ima bolju kameru od 808, za mene je to dovoljno drastično :)

Ali sto sam ja ocekivao nesto drugo a dobio N8 sa boljom kamerom je samo moj problem.

pa jeste ali Nokia (niti bilo ko od nas) nikada nije tvrdila nešto drugo, 808 radi sve operacije par puta brže od N8 i to je to ostalo je isto aplikacije OS...i razlika je naravno u kameri i zvuku

posebno kada za 250e mozes da kupis kompakt (za dzep) koji pravi mnogo bolje fotografije u svim uslovima (mada opet 808 kamkorder i zvuk kidaju).

koji to kompakt? Najjeftiniji aparat koji pravi bolje slike od 808 u većini situacija(i dalje ne svim) je RX100 a taj košta 500 pa naviše

Inace evo sta upravo kaze covek koji koristi i 808 i 920 i ima sve moguce telefone:

http://pureviewclub.com/2013/14306

Pa OK ali Marc je totalni amater(mislim da sve te "testove" radi u auto modu) i njemu to izgleda fino međutim ti možeš da napraviš sliku sa 808 da izgleda duplo oštrije od toga a sa S4 nemaš više kud pošto je oštrenje na maximumu već u samom telefonu...

a što se boja tiče pogledaj na kraju zumiran krov i razliku u boji, krov na S4 izgleda kao da je slikao Pikaso :) Slažem se ja da se to mnogima sviđa ali to tako ne izgleda kad ga pogledaš svojim očima :) i pogledaj onu kosinu krova pa ivice S4 prikazuje crne linije(nisu toliko izražene na ovoj slici kao ne nekim drugim) kojih kod 808 i u realnosti nema

u suštini 808 i S4 su 2 potpuno različita pristupa i kamerama i telefonima, kad su radili S4 i softver za njega išli su na to da će se taj šareniš svidjati mladjoj populaciji dok 808 je više za one koji hoće slike onako kako izgledaju u stvarnosti
 
Pa brate NSX ti kada je S4 vs 808 pominjes da ne valja koristiti auto mod a kada je 808 vs kompakt e onda moze auto :)

Uzmi canon S95 polovan i ako u raznim uslovima i sa malo podesavanja pravi losije fotografije od 808 e onda do k bas. 808 ce zbog tehnologije omoguciti bolji zoom/isto ili vise detalja ali nema sanse da dinamika, reprodukcija boja i sve ostalo sto je veoma bitno za fotografiju bude bolje na 808 a da ne pricam ako koristis cak i ogranicena rucna podesavanja..

http://www.flickr.com/photos/41150345@N06/sets/72157630516674652/

Naravno da su ovi rezultati prosto neverovatni za kameru na telefonu i da ima situacija kada auto vs auto Nokia pobedjuje ali opet ti u primeru 808 vs S4 pominjes realnost fotografija i svih elemenata koji ih cine, e pa tu 808 protiv S95 npr nema sta da trazi :)
 
Pa brate NSX ti kada je S4 vs 808 pominjes da ne valja koristiti auto mod a kada je 808 vs kompakt e onda moze auto :)

Uzmi canon S95 polovan i ako u raznim uslovima i sa malo podesavanja pravi losije fotografije od 808 e onda do k bas. 808 ce zbog tehnologije omoguciti bolji zoom/isto ili vise detalja ali nema sanse da dinamika, reprodukcija boja i sve ostalo sto je veoma bitno za fotografiju bude bolje na 808 a da ne pricam ako koristis cak i ogranicena rucna podesavanja..

http://www.flickr.com/photos/41150345@N06/sets/72157630516674652/

Naravno da su ovi rezultati prosto neverovatni za kameru na telefonu i da ima situacija kada auto vs auto Nokia pobedjuje ali opet ti u primeru 808 vs S4 pominjes realnost fotografija i svih elemenata koji ih cine, e pa tu 808 protiv S95 npr nema sta da trazi :)

itekako ima :) i nisam pominjao auto mod uopšte jer ni kod 808 ni kod S95 nije obraćeno pažnje na to zato što se pretpostavlja da će korisnici znati da podese bar osnovne stvari...

inače 808 ima bolji IQ(kako i neće kad ima duplo veći senzor) i od S100 a kamoli S95 :) jedina prednost compacta je optički zoom i RAW, s druge strane smartfon ima milion ostalih prednosti...
 
ja mislim da je glupo uopste porediti s4 i ostale telefone sa nokia 808. Na s4 su dobre slike al ne tako dobre kao na nokia 808. Slikao uporedjivao i nije to jos to. Blizu al ipak jos nedostizno. O kamkorderu necu ni da pisem. Nema jos tog telefona da mu parira. Nadan se da ce ovaj ms hybrid uspeti da mi istera pare iz dzepa. Al bojim se da ce kostati bar dve nove nokije 808.
 
HHEHHEEH bez uvrede ali ona vasa rasprava PV808 vs S4 - mogu samo reci Svaki Cigan Svoga Trenutnog Konja Hvali, iako je nekad imao boljeg :) pV808 je super tel-kamera, a da ima opticku stabilizaciju bio bi KING i to 2012, 2013 ako ne i duze :)
Steta sto nisu ostavili Symbian jos godinu , dve za PV909 Phase 3 :D
 
Imao sam ja druze sve moguce munje al pv808 je najbolji i tu nema sta da se prica.Pogotovo sto moze da se kupi nov za manje od 300e.Kamkorder je tek prica za sebe i jeste da mu treba opticka stabilizacija al uz par fora mozes da napravis extra snimke.Jedino ako neces da ga koristis kao action camera.E sad ako ovaj Nokia EOS bude osakacen na mono audio dzabe u opticka stabilizacija bar sto se mene tice.U photo mod ne sumnjam da ce biti cak i bolji od pv808.
 
ja sumnjam sve dok ne vidim koji senzor koristi i da li su implementirali oversampling :)
 
Dakle 41mpx:

eos-metal-3.jpg


Telefon ce biti sav od metala izgleda.
 
Poslednja izmena:
bice cena u rangu sa sIV ne verujemda ce biti vise od 550e :D
 
Naravno da ce biti preko toga, Nokia je uvek volela da preceni svoje telefone.
 
izgleda da ce ova nokia da izgleda isto kao 920 :(
 
Nokia-Lumia-xxx-concept.jpg


Kad bi izbacila Nokia ovako nesto, bilo bi vrh :)
 

Prilozi

  • Nokia-Lumia-xxx-concept.jpg
    Nokia-Lumia-xxx-concept.jpg
    85.8 KB · Pregleda: 185
Ma znam, videh na twitteru, ali rekoh, ovaj edge to edge bi bio pun pogodak :)
 
Sad pocinjem da sumnjam u tvoj ukus :hair:

Tebi je ona lumia savrsenstvo, a ovo ocaj? :shock:

Reci mi da se zezas? :D
 
Mogu da zamislim kakva ce zverina od kamere ovo da bude. Jedva cekam.
 
^ citao sam da kao nece moci da bude bolja od PV 808 (foto) zbog softvera na WP8..
 
^ Da sacekamo ipak??
Da je ovo tacno ne bi se ni trudili valjda.
 
Nazad
Vrh Dno