Šta je novo?

Nokia 1020

808 inače mora da se odalji da bi lepo fokusirao, 20cm je otprilike za 808, a 15cm za 1020. sve slike su lepe, ja ne pravim neku razliku :D ti ćeš ivane da uđeš u istoriju kao neko ko ima obe legendarne nokie :D
 
Moramo se naci nas troje da lepo to opet odradimo. Sad imamo i dslr pa da uporedimo. A imamo i 1520 tako da bi bilo lepo da se malo druzimo
 
Ovo je video da se vidi neko približno stanje (bar je tako zamišljen, snimljen sa 808, sad se setih da sam mogao i sa 1020 pa da uporedim, krastavac):
https://www.youtube.com/watch?v=QHoXFAKZUjs&feature=youtu.be


Noćni mod tj. night mode:

808 ovde nije hteo da fokusira, ovo je najbolja slika:
Nokia 808 night mode by Ivan I., on Flickr

Nokia Lumia 1020 5MP night mode by Ivan I., on Flickr
Nokia Lumia 1020 34MP night mode by Ivan I., on Flickr


Nokia 808 night mode by Ivan I., on Flickr

Nokia Lumia 1020 5MP night mode by Ivan I., on Flickr
Nokia Lumia 1020 34MP night mode by Ivan I., on Flickr
 
Poslednja izmena:
slažem se hunder da bi mogli sve ponovo da probamo :) dslr je van konkurencije svakako :D
 
Nije mi jasno zasto ovi nocni modovi dizu iso umesto da smanje ss. A ovde 808 totalno van fokusa. Trebao si da stavis hf ili infinity ako nece af
 
808 nikako ne može da fokusira noću, zato mora manuelno da se stavi fokus. a noćni modovi dižu iso umesto da smanje ss, da bi bilo moguće slikanje iz ruke :D
 
Odlično je nokia odradila softver na wp za obradu slike, 1020 sa manjim senzorom i bolji finiš.
Fokus na 808 ne može da se promeni na noćnom modu u scenama, na 1020 može.
 
Poslednja izmena:
Ma koji crni modovi. Cepaj to manuelno. Za 808 stavi iso 100 i digni malo ev da produzi expoziciju to isto uradi i na 1020 iso 100 ss 1.5 s
 
nema potrebe da diže ev na 808 ako stavi mali iso. ako stavi iso 50 garant će da stavi max ss na 808. može da stavi iso 100 čisto radi poređenja. staviš iso 100 na 808 i onda jao ****te kakvu sam munj uvatio!!!! čuo sam da puca kao ludo, okrenuo se ka telefonu i video da je opali sliku za medalju!
 
Ivane svaka slika koju si postavio je bolje ispala na 1020. Vise svetla, manje suma, fokus odlican (kod slika sa blicem cini mi se da je kod 808 WB skroz otisao u pm meni licno mnogo bolje izgledaju 1020 slike iz zamrzivaca)...

E sad mozemo mi do sutra da pricamo sta moze i kako moze da se izvuce iz 808, moze i iz 1020 da se izvuce jos mnogo vise uz podesavanja. Ali nije mi jasno zasto neki ljudi 808 pored 1020 smatraju nekakvim space shuttle-om i osporavaju 1020 kvalitet.
Telefon objasnjava sto se dnevnih i nocnih slika tice.

Razlike su dosta male ali po mom misljenju u korist 1020 kod nocnih slika.
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa Emix-om, nije neka velika razlika ali meni definitvno bolje izgledaju slike od 1020.
 
Automatika na 1020 radi dosta bolje. A slike nisu bas indeticne i sa istim vrednostima postavljene. Mora to malo bolje da se pripremi i odradi. Ivan je to u kasne sate radio i hvala mu na izdvojenom vremenu ali mora to malo drugacije da se odradi. I niko ne osporava kvalitet 1020. Dobar je on al posle 808 :)
 
Ivane ako budes imao kad molim te stavi istu ISO vrednost i na 808 i 1020 i SS takodje, pa slikaj neku nocnu.
Molim te samo smiri ruku ili stavi na tripod jedan pa drugi.

Izvini ako te maltretiram ali jedini imas 808 i 1020 istovremeno. :)
 
Emix, slike sa 1020 nikako ne mogu da budu sa manje suma na istim ISO vrednostima. Na stranu to sto N808 ima ISO 50. Daj mi bilo koju nocnu scenu, i da pravimo best shot uvek cu tehnicki bolju sliku da slikam sa N808, jeenostavno fizicki je tako....
 
kod 1020 Nokia je malo "lažirala" ISO, tako da je ISO 200 u stvari 100 i kusur i slično, malo su napucali to iz nekog njima znanog razloga

btw iz ruke bez oslonca noću 1020 će dati bolju sliku skoro svaki put
 
ma i iz ruke sa osloncem 1020 slika bolje slike. meni ne polazi za rukom da napravim perfektno bistre slike sa 808 iz ruke nikako, bez obzira naslonio ili ne, samo tripod.
 
Koliko košta onaj dodatak da se učvrsti L1020 na tronožac...?

1020_3_preview_featured.jpg
 
@rotkod, skoro sam pazario po preporuci @hidrogen.net:
http://www.shoulderpod.com/shoulderpod-s1/

Odličan, od iphone, 808, 1020 do 1520 prima. Smem da ga stavim opušteno na tripod sa magnetima, tripod na luster... nema šanse da će ispasti iz ovog.




btw iz ruke bez oslonca noću 1020 će dati bolju sliku skoro svaki put
Tačno. To je velika prednost 1020 koja dosta znači, jer 99% ljudi ne nosi tripod.

Emix, slike sa 1020 nikako ne mogu da budu sa manje suma na istim ISO vrednostima. Na stranu to sto N808 ima ISO 50. Daj mi bilo koju nocnu scenu, i da pravimo best shot uvek cu tehnicki bolju sliku da slikam sa N808, jeenostavno fizicki je tako....
Ove koje sam postavio na predhodnoj strani jesu za nijansu malo bolje sa 1020, to su slike iz ruke i auto podešavanja

@Emix, hoću, samo da uhvatim vremena.
 
U tim uslovima slika 95% ljudi. Kad tako posmatram 1020 onda su odradili dobar posao.


Malo o 1020. Prvi utisak je bio odličan, telefon kao telefon, izrada, displej, kamera... kvalitetno urađeno sve, takav telefon volim, a ne kad krcka u ruci ili moram da vodim račina kao o detetu da se ne oguli (iphone 5s, M8). Pakovanje sa poklonom gripa je još jedan veliki plus (pogotovo kada sam video cenu originala da ga zasebno kupujem).
Drugi utisak je pokvario wp8, imenik nije mogao da mi učita sa google, zezao sam se skoro 3 sata oko jedne proste stvari. Prebacivanjem na 8.1 je to rešeno, učitao je imenik iz prve, dobro je, da nije leteo bi na oglase i nikad više wp. 8.1 je popravio utisak, ima još sitnica da se srede, ali funkcionalno za razliku od 8.0 (meni lično, nisam mogao da pređem što nisam mogao da razdvojim tonove na 8.0, to me izluđivalo). Wp8.1 sa googlom lepo sarađuje, mail instant što bi se reklo, ne moram čak ni da skidam gmail app.
Treći utisak malo krvare app, ali se trudim da nađem altrnative. Npr. dropbox nema zvanična app, ubacio sam CloudSix kao alternativu, on je sakat opcijama, ne mogu da selektujem više slika već moram jednu po jednu da šaljem, druga važna blokada je video fajl koji ne može da uploaduje tj. ne podržava... dropbox koristim dosta, imam dosta fajlova na njemu, baš sam vezan za isti, ovo mora mnogo bolje. Pa app za symbian sve ovo može, za wp ne? Wtf?
App za wp moraju da se doteraju, ne samo da imaju na store da se kaže "ima ta app" , nego da budu funkcionalne kao na ostalim platformama. Mada sam to znao, na ovaj model sam išao zbog kamere. Surf preko IE veoma brz, nemam potrebe da skidam dodatan pretraživač. Sve u svemu, 8.1 mi je prihvatljiv za korišćenje, ima i nekih kul stvari, kasnije o tome kad se lepo izigram. Nokia softver za obradu slika je definitivno najbolji.
 
Poslednja izmena:
Hvala Ivane, gldeaću na netu u Šve'skoj da poričim... ;)
 
@Ivan I.

Kupi (isprobaj) ovu aplikaciju za 2$, i prebacuj slike /fajlove na sve najpoznatije cloud servise, sa telefona, sa jednog servisa na drugi, označiš folder, jednu sliku, više slika, sve slike, šalji više file-ova na e-mail..
 
Poslednja izmena:
Npr. dropbox nema zvanična app, ubacio sam CloudSix kao alternativu, on je sakat opcijama, ne mogu da selektujem više slika već moram jednu po jednu da šaljem, druga važna blokada je video fajl koji ne može da uploaduje tj. ne podržava... dropbox koristim dosta, imam dosta fajlova na njemu, baš sam vezan za isti, ovo mora mnogo bolje. Pa app za symbian sve ovo može, za wp ne? Wtf?

Ja licno koristim Onedrive, sve mi je na auto i nemam nikakvih problema, no razumem te u potpunosti. Tj ja koristim Onedrive samo jer tu imam gomilu prostora nakupljenog u raznim promocijama, da nema toga, pitanje je da li bih tj koristio bih onaj gde sam najvise GB prikupio. Medjutim sad gledam opis CloudSix-a na store-u i tamo jasno pise da podrzava auto upload i upload videa. To znaci ipak ne radi? Nisam probao, ni ne secam se vise sifre za dropbox pa me iskreno mrzi da se cackam sa time da probam.

U svakom slucaju, kad odes u podesavanja, pa u fotografija+kamera, dole pod stavkom Automatsko opremanje imas "aplikacije", klikom na to ponudice ti sve sto je na store-u a podrzava autoupload slika na neki cloud, vidim da ima nekoliko njih koje su namenski za dropbox. Stvarno bi mi bilo cudno da nista od toga ne radi a reklamira se kao da radi :trust:
 
auto upload i nije neko rešenje, pogotovu za drop box, gde se dobija nešto mršavo gb prostora. to bi se popunilo za tri dana :d
 
@rotkod, ako ti je komplikovano da cimaš nekog preko možeš mi se javiti na PP, da vidim sa drugarom u Nemačkoj, a i trebalo bi uskoro da dođe u Srb. Ako se odlučiš za kupovinu možemo da se nađemo kad nađemo vremena da isprobaš, vidi da li vredi i odluči. Ja sam zadovoljan.

@Spacer , malo me nervira kada je neka app free, i onda plati za drugi platforumu koja nema zvaničnu app. Ali kao ne nađem probaću. Ne koristim auto up, to bi mi pojelo boga ova sa ovim fotkama na 34MP.

@Darko1290, na DB imam više od 70GB, nisam ni pola popunio, ali dugo ga koristim, sve sjajno radi, da prebacujem sad fajlove zbog M$ i da me tako ograničavaju... malo *****no.
 
Ni ne trebas, zato sam i rekao ono gore. Nego me zanima ovo oko Cloudsix-a. Stvarno ne radi? Posto Rudy Huyn vazi za nekoga ko zna da napravi app koja je bolja od zvanicne app. Ili sam ja pogresno razumeo tj nije ti bitan autoupload vec da manuelno izaberes recimo vise slika pa da rucno uploadujes?

Sto se tice autouploada na tim nezvanicnim app, koliko sam uspeo da iscackam ovako ide, no ne drzi me 100% za rec:

Due to Windows Phone limitation, upload process may be started only when phone meets certain conditions like:
- Device must be connected to external power
- Battery level not less than 90%
- WiFi connection required

P.S. Na onedrive sve radi super, ali recimo i oni imaju to *****sko ogranicenje od max 2gb po fajlu tako da upload nekog veceg videa - nece da ide. A imam 148GB tu i steta to ne iskoristiti, ali sta je tu je. Cutim i cekam da se neko seti i to promeni.
 
Ne može, evo ti mogućnosti za up:


I može samo jedno pu jednu sliku da uploaduje, ne možeš više da selektuješ, znači :whip:
 
Nazad
Vrh Dno