Šta je novo?

Nokia 1020

Jel polovan ili nov?

Nov, vidi se na slici da nije izvađen iz folija.

@Darko1290, to sam napisao misleći da se sada uveče neću zezati, nego kada ustanem. Ima li neko uputstvo za 8.1 i 1020? Ili je iso ta sve, prijavim se za DP... ima li link nko zapamćen da prekopira da ne bauljam sad u 01:27 :wave:
 
Poslednja izmena:
Cinilo mi se da camera grip ima neke ogrebotine na sebi. Suer sto je nov, extra si prosao, uzeo si model uz koji se dobija camera grip!

Ma cekaj zvanicni update, nece jos dugo...
 
Isto je kao za sve modele. Napravi nalog na appstudio.windows.com sa live nalogom koji koristiš u telefonu, skini preview for developers aplikaciju sa store-a, uloguj se i onda na check updates i to je to...
 
Ok, hvala, moraću, jer je 8.0 sakat do bola. Mislio dam da sačekam zvanični 8.1 ali neke stvari baš iritiraju.
 
Jesi probao kameru? Jel ima problem sa manuelnim fokusom?
 
Samo 2-3 fotke, da vidim radi li kamera... Kako beše, od M guram na infinity? I okinem nešto u daljini?

Edit, ima problem na infinity, na auto je odlična. Ovo je na svim otplike, čekamo update, valjda će rešiti. Inače je na black ali imam update za black, videću sve to kada updatujem da li ima razlike, onda kada se prebacim na 8.1 da li ima razlike.
 
Poslednja izmena:
Cekaj zvanicni nokijin update. Ovaj dev 8.1 ne resava nista.
 
Moram da ubacim 8.1 jer na 8.0 ne mogu da koristim telefon, previše me nervira što nema audio profile, na 8.1 su valjda to ispravili.
 
Prvih par dana kad uzmeš telefon, nikako :d
 
Videćemo, još je rano, ubacivao sam 8.1 i mučio pošteno, čačkanje novih opcija (kad dođeš sa drugog sistema), slikao, slušao muziku, išao napolje i malo ga akao po suncu... i za sada 47%, što stavrno nije loše uopšte sa auto osvetljenjem i 3G.
 
Nisam ni stigao da se igram sa 1020. Rekao bih na prvu loptu da je za dnevne slike bolji u auto modu, izvadiš i opališ, aj zdravo. Sa 808 ipak moraš malo da se namestiš, smiriš ruku.
 
To da. Automatika na 1020 je extra. Ukakili su stvar sa tim manuelnim fokusom a i brzina slikanja je ocaj. Preko tih stvari nebih mogao da predjem.
 
E zamisli da treba da nesto uhvatis. Razmak izmedju slika je min 5s. Pa prodje vecnost i to vise nije to. Za staticne slike,priroda itd odradice vrhunski posao.
 
Ima "pametna serija", opali dosta slika veoma brzo.
 
Ima,a kvalitet da se frapiras. To je vise za neko zezanje
 
Da se pridružim utiscima, čestitke Ivane za 1020.
I da se nadovežem za brzinu samo. Jeste za statične fotografije, prirodu, portrete ali malo je problem za sport. Međutim ipak nije 5sec od fotke do fotke. Oko 3sec. je recimo, što je po meni odličan kompromis ako se uzme u obzir 1020 kao kompletan uređaj i kvalitet fotografije. Ja sam posle 6meseci jako zadovoljan. Nadam se samo da će Cyan rešiti neke nedostatke koje smo već pominjali. Ja lično ću sačekati regularni 8.1 apdejt.
 
E pa ne moze i toliki senzor od 41mpx, i 2 slike od kojih je jedna RAW za manje od sekunde na starom dual-core procesoru. PREVISE ocekujete i sitnicarite. Zao mi je.
 
@Devet1, hvala.

Na snimku se vidi sa fokusom, okidanjem + blic 3 sekunde.
@Emix, nije druga raw.
 
Kao što rekoh meni to nije nedostatak, fotografije su odličnog kvaliteta. Meni je to najbitnije. Za dobre stvari je uvek vredelo čekati :)
 
Pa ni meni to nije bio problem uopste ali nekome i moze da bude. Ali krastavac toliko smo na netu i informisani svako vec zna za ovo, da mi je smetalo ja ga ne bih ni uzimao.
 
3s je samo jpg. RAW jos duze traje. Al nebitno. Svako ima svoje potrebe. Ja imam malo dete i lovim ga kamerom da uhvatim najbolji trenutak. 1020 nije dorastao tom zadatku. Ako prva slika nije dobra drugu mogu da zaboravim jer nece dete da pozira 10s. Za ostalo je ok. Priroda i drustvo :). Al opet mislim da ce 808 tu bolje odraditi posao. Ivane imas stativ i pucaj na max i okaci koju sliku. Potrudi se da bude sto vise moguce sa istim vrednostima. Odradi shot sa 808 pa vidi vrednosti pa ponovi isto na 1020
 
Drugi modeli nemaju raw, ne mogu da stanu na crtu po tom pitanju i da hoće. Meni je to velika prednost u odnosu na druge modele. Da fotkam dete možda bih to jurio sa 4k videom. Iščupaš sliku baš koja je najbolja.
 
Da ovo sa 4k. Je extra fora. Dok sam imao s5 sam to i radio. Ali u low light je tu lose stanje. Iso ide oko 2000 pa su slike neupotrebljive. A sto se tice RAW ima i 1520 i 930 a sve traje sekundu. Tako da... A i tih 41 mp je cisto proşeravanje. Videces kad uporedis 808 i 1020 u full rez koja je razlika. 1020 je trebao da ostane na max 20 mp a ostali na max 13 mp. Ovo sto rade je cisto dizanje rezolucije bez vidljivog kvaliteta.
 
Što me maltretiraš? Što ne spavaš ko sav normalan svet, ili negde bančiš po kafani, umesto što me teraš sada da upoređujem i merim čiji je veći, 808 ili 1020 :d
Biće za koji minut up par slika, pa uporedi, u 5MP u full.
 
hihi koji ste carevi :D ni ja ne spavam sa vama, da znate :D samo vas gledam :D

inače, ne možete da poredite statičnu sliku sa 808 i 1020 ili bilo kojim drugim jer 808 ima i iso 50 i veći senzor, tako da i na istoj iso vrednosti 808 će biti malko bolji. 1020 iz ruke baca bolje slike od svih telefona trenutno, jer em ima ogroman senzor, em ima ois. 1020 je kul :)
 
Nisam mislio odmah ;). Radim nocnu,kamo srece da sam negde po kafana :p
 
Nazad
Vrh Dno