Šta je novo?

Asus MeMO Pad HD 7

Niti sam bostandzija, niti bostandzijin covek, ali treba biti realan. I nama je u interesu da potencijalni kupci budu u mogucnosti da isprobaju uredjaj pre kupovine (ne samo ovaj tablet vec i laptopove), ali ako znate da u Srbiji postoji nekoliko stotina prodavnica i da gotovo niko ne zeli da kupi raspakovan proizvod, bice vam jasno zasto je nemoguce u svakoj radnji imati sve proizvode ukljucene i raspolozive za probu. ASUS vec par meseci ima akciju u kojoj kupci mogu isprobati nase tablete (Memo Pad, Fonepad, Memo Pad Smart, Nexus 7...) i trudicemo se i ubuduce da vam maksimalno izlazimo u susret.

U principu bi svaki prodavac MORAO da vam dozvoli, ukoliko ste se resili da kupite neki proizvod, da isti na licu mesta raspakujete i uverite se da je u kompletan i potpuno ispravan. U Bukurestu u jednom vecem trznom centru u prodavnici tehnike cak imaju politiku da ne mozes da kupis uredjaj a da ga prethodno ne provere pred tobom, i na tome ja insistiram uvek kada nesto kupujem. U krajnjoj liniji, treba pripretiti da cete zvati trzisnu inspekciju, pa da vidis kako sve moze.
Ili, uvek ostaje druga taktika, platis, dobijes uredjaj i racun, pa na licu mesta ispred prodavca otpakujes, ukljucis i isprobas, pa ako bilo sta nije kako treba, odmah na licu mesta trazis drugi uredjaj ili povrat novca.
Na zalost, ovde je jos divljina, i moramo da se na silu borimo za nesto sto je na zapadu kao dobar dan, i gde je musterija uvek u pravu.
Ima i trece resenje, porucite preko neta, i ako bilo sta ne valja, vratite u roku od 14 dana bez obrazlozenja i duzni su da vam vrate novac. To je sa ovim nasim divljacima mozda i najbezbednije resenje.
 
Prvi uredjaj koji ti stigne u radnju treba da bude promo primerak sa kojim kupci mogu da se poigraju. Kroz par meseci, kada vise ne bude toliko aktuelan, uredjaj se proda upola cene kao izlozbeni i to je to. Problem je sto u ovoj ekonomiji svi gledaju da ustede svaki dinar, pa se ovo ocigledno ne isplati ni najvecim i "najuspesnijim" igracima na trzistu. Naravno, ne mislim da se ovo praktikuje za apsolutno svako parce hardvera, ali za ove aktuelnije gedzete za kojima vlada pomama, svakako da.
 
Poslednja izmena:
Pa normalna je stvar da ako odlučiš da kupiš uređaj, da možeš da ga probaš pre nego što daš novce :) Bolje tako nego posle da se cima sa reklamacijama itd...
 
Pa normalna je stvar da ako odlučiš da kupiš uređaj, da možeš da ga probaš pre nego što daš novce :) Bolje tako nego posle da se cima sa reklamacijama itd...

A šta kad kupuješ grafičku karticu? Ili hard disk? Mislim da nije toliko bitno da se proba uređaj, naravno pod uslovom da njegovo vraćanje/zamena u slučaju kvara funkcioniše kako treba :)
 
Pa normalna je stvar da ako odlučiš da kupiš uređaj, da možeš da ga probaš pre nego što daš novce :) Bolje tako nego posle da se cima sa reklamacijama itd...

Svaki kupac ima pravo da prvih 7 dana vrati uredjaj cak i ako mu se nesvidja iz nekog razloga-naravno sa sacuvanom originalnom ambalazom i racunom!!!Zato slobodno kupite sve u fulu zapakovano...
Inace,koristim Asus memopad hd7 vec 5 dana i veoma sam zadovoljan-Autonomija baterije-5,Asus software-4,Konekcije,Wi-fi,bluetooth...5,zvuk-zvucnici i slusalice-5+,kamere-4,procesor-4+...Svaku paru vredi!Voleo bih da dobije update androida na 4.2.2. jer postoje neki mali softverski bagovi koji treba da se ispeglaju,sitnice kao na svakom androidu...Svaka pohvala Asusu za ovaj uredjaj.I pitanje za Asus podrsku>kako da uparim uredjaje preko Wi-fi direct-a>Vidi drugi uredjaj ali nema mogucnosti za razmene fajlova*preko file managera...Negde verovatno gresim?...
 
Sad sam bez problema prebacio sliku sa Memo Pad HD 7 na svoj telefon. Ukljucio WiFi Direct na oba uredjaja - upario ih - otisao u File manager - selektovao sliku - izabrao Share - izabrao WiFi Direct i to je to. Jesi li probao jedan fajl ili si selektovao vise njih?
Trenutno nisam kod kuce...Moguce je da je do telefona(LG P760)ako ima neka posebna podesavanja.Wi-fi direct mi je bio ukljucen...Inace kada pokusam da posaljem fajl-pokaze da je dostupan ali opcija shera je bleda i nije u funkciji.Hvala na brzom odgovoru,probacu i javljam rezultat.
 
I odmah pitanje>Kada ce biti dostupni coveri u prodaji?
+1

A bejah danas u CT shopu , momak se ubio da me posluzi ,ni oni nemaju izlozbeni primerak ali ti pokazu uredjaj ,ne bas da ga akash ali sasvim dovoljno.
U odnosu na juce , porucio sam plavi ,posto sam dobio info da stizu do kraja nedelje i izasao sa osmehom iz radnje (napominjem da sam zbog prethodnog iskustva usao mracan kao crn oblak) .

Svaka cast.
 
Poslednja izmena:
Zasto onaj kao podmetac ne dolazi u svim pakovanjima?
 
U Niškom GT-u ima izložen jedan primerak za akanje. Ja ga pazario u petak, i prezadovoljan sam. Nema nekog većeg laga pri radu. iGO Primo šljaka bez problema (GPS-u treba malo više vremena od Galaxy S3-ke za prvi fix, ali ništa preterano). WiFi, bluetooth takođe - bez problema. Zvuk na zvučnicima, za moj ukus dovoljno glasan i jasan. Odmah uleteo neki oficialni update (kad bude sledeći, videću da li ima nekih poboljšanja). Root odma` odrađen, i prošao bez problema. Uglovi vidljivosti odlični. Kvalitet izrade nije na najvišem nivou, ali za novac koji sam dao za njega, ja sam istim zadovoljan.
Sad samo čekam da se pojave neke folije i coveri za njega (ovde u Nišu nigde nisam uspeo da nađem 7'' foliju - makar i za nexus 7 ili stariji memo pad. Ništa!)

I da, nema niti jedan jedini mrtav pikselčić. Bar za sada.;)
 
Jel moze neko da napise kako da proverim da li ima mrtve piksele i ostale falinke. Kupio bi ovaj tablet, za ove pare mislim da nema bolje trenutno.
 
Kupio sam tablet u petak i odlican je. Zvuk je super, kamera iznenadjujuce dobra, nema mrtvih piksela, ekran odlican, na wifi se kaci trenutno. Ali...

Postoji problem sa mkv formatom jer ne moze da radi hw dekodovanje, 720p procesor izgura, a 1080p ne moze (nema ni neke svrhe jer je ekran 720p a nema hdmi izlaz). Mp4 1080p dekoduje bez problema.

Jedino me malo muci sto je mala kolicina RAM-a. Nisam instalirao puno aplikacija ali free RAM je na oko 200M (imao sam pre ovoga prestigio 5570C_PRO i sa isto instaliranim aplikacijama i jos preko toga RAM se vrteo na nekih 350M free).

Takodje me nervira aplikacija Mylibrary lite koja je cini mi se uvek aktivna (tako bar kaze potrosnja baterije) a ne moze da se ukloni. Jel postoji neki nacin sem root-a da bi se skinula?

I jos jedna stvar, beautiful widget mi pokazuje tacno vreme (koristim Nova launcher), npr. sad je 15:54, kad spustim notification bar stoji da je 14:10 (?!) a u gornjem desnom coskicu mali sat pokazuje 13:59(?!). Nakon nekog vremena pokazuju isto vreme (nema pravila), a onda se opet rasinhronizuju. Da li ima neko da mi pojasni.

Koliko je komplikovano uraditi root i da li nakon root-a mogu i dalje da se rade zvanicni update-i (ako ih bude) ili da se vrati na izvornu konfiguraciju?
 
U pravu je Asus Srbija. Stvarno kako mislite da vam raspakuju tablet da bi pogledali pre kupovine? Prodavac nema garanciju da cete to uzeti posle testiranja ili samo ocete malo da se igrate (sto i rade ljudi) pa izadju. Kome prodati tablet koji je izvadjen iz folije? On to ne moze da proda kako novo posle.
Ali trebalo bi da postoje bolji uslovi po pitanju vracanja ako ima makar i jedan mrtav (sub) pixel.

Pa pazi ja mislim da je u redu ako sam pred likovima izbrojao pare stavio ih na pult i rekao dobićete ih kad se uverim da je taj koji kupujem 100% ispravan. A da sam došao samo da gledam sigurno ne bih tražio da mi vadi iz kutije, skida nalepnice i pali ga po prvi put. Treba imati neke standarde. Opet nije u redu dati novac i uzeti zapakovanu kutiju pritom strepeći da li će sve biti ok kad ga kući otpakuješ. Gomila je tako radila za N7 pa su ovde punili stranice svojim "hvalospevima" o tome kako je uređaj krš. To je i za prodavca loš marketing.
 
nije mi jasno koji bolid moze da stavi android 4.2.1, naravno da ima bagove kad je nedovrsena verzija, zato je nexus zakon, nema bagova i sl. gluposti.
 
Problem sa pogresnik prikazom vremena nestao nakon gasenja/paljenja tableta.

Kad bih mogao nekako da sklonim Mybooklite (upomoc)
 
A i RAM je sad OK, verovatno je bio nesto cash-irao.

Ostaju pitanja o root-ovanju.

Hvala unapred
 
Hoće li u našim prodavnicama biti FHD 10 od 16 GB?
 
kupljen danas u Gigatronu i vec se pojavio mrtvi piksel...kakvi su oni po tom pitanju?ja bih hteo odmah da mi vrate novac jer mi je muka od felericnih tableta

Oni su po tom pitanju grozni. Prosto nisam mogao da verujem kada su me ubedjivali da su mrtvi pikseli nesto sasvim normalno i da eto to ide kao rizik pri kupovini. Ko za inat u tom danu kupim laptop koji je kostao preko 80000 i nexus 7. Oba felericna. Na laptopu kada pokreces ekran razlivaju se kristali kao barica, a na nexusu mrtvi pikseli. Tek kada su shvatili da ne mogu da se zezaju samnom jer mogu da im napravim svasta, jedva su pristali da mi vrate pare. Zena mi je trzisni inspektor. :D
Gigatron izbegavati u sirokom luku. Nisam jedini koji je imao ovakvo iskustvo.

Sto se tice ovog taba kupio sam ga cerkici i odlican je. Samo ne kod nas vec kada sam bio na sluzbenom putu. Mogu da primetim da je kod nas cena jaca za nekih 20 evra.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno