Šta je novo?

Asus MeMO Pad HD 7

ja sam kupovao 1 prestigio i 1 archos tablet i na oba sam imao razne probleme,ukljucujuci mrtve piksele,nadao sam se ako kupim tablet ,,zvucnije'' marke da nece biti takvih problema...nazalost,ako uspem da povratim novac,odustajem od kupovine tableta,previse nerviranja...samo se nadam da ce ovo brzo da rese u gigatronu,ne bije ih dobar glas oko ovakvih stvari....inace,tablet je brz,dobar ekran,ok zvucnici(nista posebno),internet dosta brzo radi,kvalitet izrade nije neki,krcka i cini mi se da je nekako slabasan..

Nemoj da odustanes od kupovine tableta. Nego skupljaj pare za jedinu stvar koja vredi. ipad mini ili regularan ipad.
 
Meni iz gigatrona odgovorise na mejl da garancija pokriva vise od 3 mrtva piksela(bele i crne piksele.Ove zelene stuck,sub pixele kako li se zovu ne pokriva uopste)...samo se nadam da se nece pojaviti jos neki,inace tablet je za ove pare stvarno odlican
 
Ja mislim da NE postoji Asus tablet bez mrtvih pixela ili bez prasine ili neke cestice ispod stakla. Znaci ne postoji definitivno ili ga ja nisam video, sve je ok ali ekrani i quality control su im krs! I nista ne menjaju povodom toga.

Mozda ja nemam srece ili oni koje sam ja video ali ja ne videh Asus tablet bez mrtvih pixela a video sam ih mnogo. Cak se i na mom Nexusu pojavio nakon nekoliko nedelja. Kazem pojavio jer ga ili nisam primetio do tad ili ga nije bilo ali mislim da je ovo drugo.

Ja imam asus transformer bez mrtvih piksela (TF301T) a izrada (zategnutost, čvrstina, ivice ekrana) je posle godinu dana intenzivnog korišćenja i dalje dobra. Ima doduše jedva primetnu tamniju liniju po sredini (kad se gleda sa dead pixel testom), ali se to ne može primetiti u svakodnevnom radu, a da nije bilo rasprava i slika o tome na forumu, sigurno ne bih znao. Verovatno zaluta po neki lošiji primerak, ili naši uvezu neku krš seriju.
 
Ja imam asus transformer bez mrtvih piksela (TF301T) a izrada (zategnutost, čvrstina, ivice ekrana) je posle godinu dana intenzivnog korišćenja i dalje dobra. Ima doduše jedva primetnu tamniju liniju po sredini (kad se gleda sa dead pixel testom), ali se to ne može primetiti u svakodnevnom radu, a da nije bilo rasprava i slika o tome na forumu, sigurno ne bih znao. Verovatno zaluta po neki lošiji primerak, ili naši uvezu neku krš seriju.

Bice da je drugo.. :D Ne bih rekao da firma poput Asusa ima tako ocajnu kontrolu kvaliteta kao sto je neko vec pre mene nagrdi.. :)
 
10-ka

[YOUTUBE]L-U3pP_yI9M[/YOUTUBE]
 
Ako uzmemo u obzir iskljucivo kvalitet izrade i pouzdanost sta je po vama bolja kupovina MeMO 7HD ili Acer A1-810?
Hvata me jeza pri samoj pomisli o mrtvim pikselima. :mad:
 
[/QUOTE]
Verovatno zaluta po neki lošiji primerak, ili naši uvezu neku krš seriju.[\QUOTE]

Ljudi ,nemoguce je uvesti "krs seriju " uredjaja koji su se pre par nedelja pojavili na trzistu . Pre ce biti da je losa izrada danak za poboljsanja ekrana dodatak kamere etc. Nemojmo traziti cudo za 150 eura...
 
Poslednja izmena:
Verovatno zaluta po neki lošiji primerak, ili naši uvezu neku krš seriju.
Ljudi ,nemoguce je uvesti "krs seriju " uredjaja koji su se pre par nedelja pojavili na trzistu . Pre ce biti da je losa izrada danak za poboljsanja ekrana dodatak kamere etc. Nemojmo traziti cudo za 150 eura...

Konačno jedan smislen komentar...
Dižete frku oko jednog mrtvog piksela na uređaju koji je srednja ili čak donja srednja klasa. Druga je stvar što su google i asus nexusom7 napravili džumbus na tržištu, i nama, kupcima, omogućili da dođemo do vrhunskog uređaja za male pare. Kome ne odgovara mrtvi piksel, lepo ipad mini, tamo je tolerancija valjda nula...
 
Konačno jedan smislen komentar...
Dižete frku oko jednog mrtvog piksela na uređaju koji je srednja ili čak donja srednja klasa. Druga je stvar što su google i asus nexusom7 napravili džumbus na tržištu, i nama, kupcima, omogućili da dođemo do vrhunskog uređaja za male pare. Kome ne odgovara mrtvi piksel, lepo ipad mini, tamo je tolerancija valjda nula...

Slažem se, meni je sasvim ok da imam jedan mrtav piksel ako sam uređaj platio dva ili tri puta manje u odnosu na "jedinu stvar koja vredi" :D
 
Ali nikad neću razumeti ljude koji neki feler opravdavaju cenom. Pa ljudi ne daje vam se džabe tablet već ste ga platili i to 40€ više nego u USA, kupujete nov uređaj ne polovan prema tome podrazumeva se da je potpuno ispravan. #dejavu
 
Ali nikad neću razumeti ljude koji neki feler opravdavaju cenom. Pa ljudi ne daje vam se džabe tablet već ste ga platili i to 40€ više nego u USA, kupujete nov uređaj ne polovan prema tome podrazumeva se da je potpuno ispravan. #dejavu

Uporavo to. Kao da ljudi u Srbistanu ne cene svoj novac. Kolko god da si ga platio ako je od renomiranog proizvodjaca ima da radi bre kako treba a ne "out the box" ima 1 mrtav pixel i onda nece da ti ga zamene u radnji.
Pogresno je misljenje "ma platio sam ga 150 eura sta je 1 mrtav pixel". Ne treba ni pljuvati Asus mozda se bas provukao taj jedan koji je zapao u ruke clanu hernanbarcos.
 
Meni se čini da se niste razumeli međusobno. Verujem da je mislio na "subpixel" , ili zaglavljen u nekoj boji, što se i ne priznaje kao feler. Pravi mrtav pixel je iz mog iskustva, vrlo retka stvar na novim panelima.
A podrazumeva se da treba da budeš zadovoljan kupovinom, na prvom mestu. :)
 
Ali nikad neću razumeti ljude koji neki feler opravdavaju cenom. Pa ljudi ne daje vam se džabe tablet već ste ga platili i to 40€ više nego u USA, kupujete nov uređaj ne polovan prema tome podrazumeva se da je potpuno ispravan. #dejavu

Sve zavisi sta smatras felerom...
Veoma lepo si rekao u svom potpisu :"Kolko para - tolko muzike (a i radio završava stvar )".

Generalno masa je obesna. Sa jedne stane nekom smeta 1. mrtav pixel ,a ne smeta mu ,recimo , jailbreakovan IPhone za koji su ga na crno odrali, App store ne namerava da koristi ,pola crackovanih aplikacija ne radi ili ne moze da se update-uje ,o OS-u da ne pricamo . Za svaki proizvod ,nije neka mudrost , mozes naci zamerku kada je trazis. Ovo je low budget sprava , ljudi po svetu generalno imaju probleme sa mrtvim pixelima na mnogo skupljim masinama a situacija sa resavanjem problema je veoma slicna nasoj. Koga interesuje moze da pogleda na linku ispod .
http://www.transformerforums.com/forum/asus-transformer-tf101-help/824-anyone-dead-pixel.html
 
Poslednja izmena:
Uporavo to. Kao da ljudi u Srbistanu ne cene svoj novac. Kolko god da si ga platio ako je od renomiranog proizvodjaca ima da radi bre kako treba a ne "out the box" ima 1 mrtav pixel i onda nece da ti ga zamene u radnji.
Pogresno je misljenje "ma platio sam ga 150 eura sta je 1 mrtav pixel". Ne treba ni pljuvati Asus mozda se bas provukao taj jedan koji je zapao u ruke clanu hernanbarcos.

Meni se čini da ni oni koji zarađuju 10K mesečno ne cene svoj novac, a kamoli neko ko daje 18K za tablet.
Ovde uopšte ne komentarišem cene ili bilo šta, meni je dobra, da nemam Nexus 7 uzeo bih ovo, ali da ljudi u Srbiji ne cene novac je teška istina.
 
Ni meni nije jasno. Ne sme da uređaj ima mrtve piksele ili bilo koji drugi defekt kada ga iznesete iz radnje. Insistirajte da uređaj uključite u radnji i da ga probate. Znam kada sam kupovao svoj Nexus 7 da se prodavac smorio jer sam dobrih 30 minuta testirao sve živo i kada sam bio uveren da je sve OK tek onda platio.

Ako se kasnije pojave loši pikseli tokom eksploatacije, OK, tu idu garantni uslovi, ali za novi uređaj koji kupujete da dođe sa njima, pa ne vidim što bi to iko plaćao?
 
Uporavo to. Kao da ljudi u Srbistanu ne cene svoj novac. Kolko god da si ga platio ako je od renomiranog proizvodjaca ima da radi bre kako treba a ne "out the box" ima 1 mrtav pixel i onda nece da ti ga zamene u radnji.
Pogresno je misljenje "ma platio sam ga 150 eura sta je 1 mrtav pixel". Ne treba ni pljuvati Asus mozda se bas provukao taj jedan koji je zapao u ruke clanu hernanbarcos.

Ja ne znam nijednog proizvođača da menja monitore donje ili srednje klase bez bar tri mrtva piksela. Ovde je ista priča. Ovo je najjeftiniji brendirani aktuelni tablet na tržištu, što će reći donja klasa da ne može više. Ovi bolji imaju zero bright dot ili kako se već zove garanciju. U Americi se svaka garancija tog tipa plaća dodatno.

Dodaš još ovoliko para i uzmeš iPad Mini, nemaš mrtve piksele ali si platio duplo :)

Što se tiče Acera ja još uvek imam negde njihov monitor sa mrtvim pikselom, teško da oni imaju bolju kontrolu kvaliteta od Asusa. Mogu imati samo goru.
 
Nemoj da odustanes od kupovine tableta. Nego skupljaj pare za jedinu stvar koja vredi. ipad mini ili regularan ipad.
Da, da sigurno je bas tako ;)
iPad Mini dead pixel.... - http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1491993
I have a dead pixel on my ipad mini - https://discussions.apple.com/thread/4953225?start=0&tstart=0
"Apple will tolerate only two on an iPad IPS screen" - http://www.engadget.com/2010/11/05/apples-dead-pixel-policy-leaks-out-up-to-15-anomalies-accepta/
 
bejah danas u " Gigatronu" NS, prodavac ne zna da li ima HD7 u radnji. Izlozbeni primerak ne postoji,a kada sam uzeo primerak iz vitrine covek mi zameri sto sam ga ukljucio.:confused: pitam ga smem li da ga probam ,da ga izvadim iz najlona,kaze ne onda drugi ljudi nece da ga kupe ,kazu da je koristen. Pa kako onda mislite da ga prodate,kaze on - ide to nama dobro i ovako.
E sad kapiram otkud mrtvi pikseli,mozda nekog zapadne i crknut ekran jer se kod njih tehnika prodaje kao lubenica- ti si birao ,nisam te ja terao,otkud ja znam sta je unutra,dali je zelena i jel slatka. Skenj totalni. Ali nije kriv prodavac ,koji za 20K ni ne moze da bude bolji,niti da se razume u lubenice-vec gazda bostandzija,koji nece da zrtvuje jednu ,da je nacne ,da se vidi da je crvena . ;)
 
Poslednja izmena:
bejah danas u " Gigatronu" NS, prodavac ne zna da li ima HD7 u radnji. Izlozbeni primerak ne postoji,a kada sam uzeo primerak iz vitrine covek mi zameri sto sam ga ukljucio.:confused: pitam ga smem li da ga probam ,da ga izvadim iz najlona,kaze ne onda drugi ljudi nece da ga kupe ,kazu da je koristen. Pa kako onda mislite da ga prodate,kaze on - ide to nama dobro i ovako.
E sad kapiram otkud mrtvi pikseli,mozda nekog zapadne i crknut ekran jer se kod njih tehnika prodaje kao lubenica- ti si birao ,nisam te ja terao,otkud ja znam sta je unutra,dali je zelena i jel slatka. Skenj totalni. Ali nije kriv prodavac ,koji za 20K ni ne moze da bude bolji,niti da se razume u lubenice-vec gazda bostandzija,koji nece da zrtvuje jednu ,da je nacne ,da se vidi da je crvena ,a kad se pcele skupe vidi se da je slatka.

ja sam za nexus 7 rekao "ne dam vam lovu dok ga ne upalite, proverite da li ima mrtve piksele i proverite da li mu se ekran odvaja od kućišta". tad je bilo dosta postova u N7 temi koji su baš opisivali te probleme. kad sam video da je sve OK tek onda sam im dao pare. krastavac 27500din, to je bilo trećeg dana od početka prodaje kod nas. a kad je prvi N7 stigao u NS, u CT shop u centru, tražio sam da ga lik izvadi i upali. Inače nisam planirao kupovinu nego sam samo hteo da vidim kako radi, pa to mogu da računam kao razlog zašto me je novačnik počeo svrbiti :D
 
bejah danas u " Gigatronu" NS, prodavac ne zna da li ima HD7 u radnji. Izlozbeni primerak ne postoji,a kada sam uzeo primerak iz vitrine covek mi zameri sto sam ga ukljucio.:confused: pitam ga smem li da ga probam ,da ga izvadim iz najlona,kaze ne onda drugi ljudi nece da ga kupe ,kazu da je koristen. Pa kako onda mislite da ga prodate,kaze on - ide to nama dobro i ovako.
E sad kapiram otkud mrtvi pikseli,mozda nekog zapadne i crknut ekran jer se kod njih tehnika prodaje kao lubenica- ti si birao ,nisam te ja terao,otkud ja znam sta je unutra,dali je zelena i jel slatka. Skenj totalni. Ali nije kriv prodavac ,koji za 20K ni ne moze da bude bolji,niti da se razume u lubenice-vec gazda bostandzija,koji nece da zrtvuje jednu ,da je nacne ,da se vidi da je crvena . ;)

Kupis ga tako sa mrtvim pixelima i sl. I cao zdravo.
Nema vise vracanja, eto zasto ne daju da se testira.
 
Eee,ali ne moze ! Ili kupi ili brisi!
Ista prica je kod mene-da me pustio malo da ga cacnem,uzeo bi ga ,uopste nije bitno sto trenutno bas nisam pri lovi. Za to postoje kartice, a opasno mi se na njega znoje zubi vec 2 nedelje. Ali ako ASUSOV sticenik kaze da im se moze,da se prodaje i ovako na blef,mogu samo da kazem RESPECT,uvodite novu dimenziju u marketing i prodaju.
 
Poslednja izmena:
Niti sam bostandzija, niti bostandzijin covek, ali treba biti realan. I nama je u interesu da potencijalni kupci budu u mogucnosti da isprobaju uredjaj pre kupovine (ne samo ovaj tablet vec i laptopove), ali ako znate da u Srbiji postoji nekoliko stotina prodavnica i da gotovo niko ne zeli da kupi raspakovan proizvod, bice vam jasno zasto je nemoguce u svakoj radnji imati sve proizvode ukljucene i raspolozive za probu. ASUS vec par meseci ima akciju u kojoj kupci mogu isprobati nase tablete (Memo Pad, Fonepad, Memo Pad Smart, Nexus 7...) i trudicemo se i ubuduce da vam maksimalno izlazimo u susret.
 
U pravu je Asus Srbija. Stvarno kako mislite da vam raspakuju tablet da bi pogledali pre kupovine? Prodavac nema garanciju da cete to uzeti posle testiranja ili samo ocete malo da se igrate (sto i rade ljudi) pa izadju. Kome prodati tablet koji je izvadjen iz folije? On to ne moze da proda kako novo posle.
Ali trebalo bi da postoje bolji uslovi po pitanju vracanja ako ima makar i jedan mrtav (sub) pixel.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno