Šta je novo?

Asus MeMO Pad HD 7

Ehhh, lako je vama omladino ,sta mi starci da radimo ? :(
 
Poslednja izmena:
Pa ovaj FHD 10 ce biti preskup. Ja mislio bice nesto povoljno. Nadjoh ASUS MeMO Pad Smart ME301T na Amazonu za 280$ sto je super cena za takav uredjaj. FHD 10 ce imati Intel Atom, hoce li tu biti nekih problema u kompatibilnosti?
 
Kolko ste vi ljudi nerealni to je strasno... Zasto bi neko 10.1 tablet FHD prodavao za neke smesne pare kad je takav uredjaj jos uvek exotika.. 350e skupo za za Asus, a za Samsung nije pritom:

1. Asus IPS -Samsung TFT PLS - moze da bude subjektivno kome se sta svidja, ali je meni IPS bolji..
2. Asus 1920 x 1200, 226ppi - Samsung 1280 x 800 149 ppi
3.Asus 2gb rama - Samsung 1gb
4.Asus 5mp - Samsung 3.2mp <---- Skroz nebitna stavka, samo je poenta na tome koliko neko prodaje maglu...

I zbog cega bi Asus trebao da prodaje ovaj svoj tablet za neku sitnu lovu, ajde objasnite mi.. :trust:

Da ne bude da sam Samsungomrzac, imam galaxy tab 10.1, samo treba gledati stvari realno..
 
Pa ovaj FHD 10 ce biti preskup. Ja mislio bice nesto povoljno. Nadjoh ASUS MeMO Pad Smart ME301T na Amazonu za 280$ sto je super cena za takav uredjaj. FHD 10 ce imati Intel Atom, hoce li tu biti nekih problema u kompatibilnosti?

Taj sa amazona ima 720p ekran, a samo je za nijansu jeftiniji.
Ne budi nerealan, fullHD tableti su jos uvek 500 evra, ovih 350 ako tako bude je fenomenalno.
 
@ProMaster
Ti si u velikoj meri u pravu, mada moram priznati da sam se i ja blago razocarao kada sam video cenu FHD-a jer sam po analogiji sa 7HD ocekivao nesto primetno ispod 300. E sad sto je 10ki cena realna a 7ici veoma povoljna to je druga stvar.

@TechLove
"Već nedelju dana ( izvor newcomer ) su na odobravanju sto je cista glupost ..." - vidi se da nisi imao posla sa carinom :)

Nego @ASUS Srbija i @newcomer, aj vi lepo spustite malo cenu za ME301 (bar za onaj tamniji, belom mozete i da povecate sto se mene tice) pa da mi to pokupujemo ko ljudi i da vise ne cekamo ovog Godoa :p :p :p

Edit: Mozete i samo meni da date popust, vidite valjda da sam na vasoj strani, ja necu nikom da kazem :d
 
Poslednja izmena:
Htedoh reci da je meni licno preskup, a ne za ljude koji cekaju fullhd tablete. Ovaj ce biti ako sam dobro shvatio oko 450$ (350e) sto mi je daleko vise nego ovih 280$ za ME301T. Sorry, promenicu temu, samo sam uporedjivao zbog budzeta.
 
Pa za 7 mora da bude povoljno jer je tu konkurencija jaka zbog Nexusa, tako da oni moraju da idu samo ispod njega, tesko iznad.. A sto se tice 10.1 ovog Asusa ja msm da ce kod nas biti i vise od 350e..
 
@ProMaster
Ti si u velikoj meri u pravu, mada moram priznati da sam se i ja blago razocarao kada sam video cenu FHD-a jer sam po analogiji sa 7HD ocekivao nesto primetno ispod 300. E sad sto je 10ki cena realna a 7ici veoma povoljna to je druga stvar.

@TechLove
"Već nedelju dana ( izvor newcomer ) su na odobravanju sto je cista glupost ..." - vidi se da nisi imao posla sa carinom :)

Nego @ASUS Srbija i @newcomer, aj vi lepo spustite malo cenu za ME301 (bar za onaj tamniji, belom mozete i da povecate sto se mene tice) pa da mi to pokupujemo ko ljudi i da vise ne cekamo ovog Godoa :p :p :p

Edit: Mozete i samo meni da date popust, vidite valjda da sam na vasoj strani, ja necu nikom da kazem :d

Ovo je prvi i poslednji put da istrazujem i cekam neki uređaj... Od sad sta se nalazi u radnji to kupujem... Realno... Sad citam kako ce i novi Nexus tokom ovog meseca da se objavi... Strasno...
 
Htedoh reci da je meni licno preskup, a ne za ljude koji cekaju fullhd tablete. Ovaj ce biti ako sam dobro shvatio oko 450$ (350e) sto mi je daleko vise nego ovih 280$ za ME301T. Sorry, promenicu temu, samo sam uporedjivao zbog budzeta.

Ne, nego će biti 350$ u USA, a 350 evra u EU, šta tu nije jasno?
 
Ovo je prvi i poslednji put da istrazujem i cekam neki uređaj... Od sad sta se nalazi u radnji to kupujem... Realno... Sad citam kako ce i novi Nexus tokom ovog meseca da se objavi... Strasno...

Pa zar nisi shvatio do sada da smo mi, ljubitelji IT-a, osuđeni na večni pakao novih i boljih uređaja/komponenti u najavi koji "samo što nisu" i "odma´ iza ćoška" :smash:
 
Ovo je prvi i poslednji put da istrazujem i cekam neki uređaj... Od sad sta se nalazi u radnji to kupujem... Realno... Sad citam kako ce i novi Nexus tokom ovog meseca da se objavi... Strasno...

Nexus kosta 300 evra, druga klasa uredjaja. Nexus 7 koji se kod nas prodaje za 150 evra je refurbished tj. popravljan u fabrici.
 

E to!

A mozda Asus i distributeti zele jos malo da sacekaju da se rasproda onaj model pre ( MemoPad 172) ... Skroz realno... Kao da ce neko da ga kupi kad dodje ovaj ( HD7)? ( Banalisem iz dosade)
 
Leto je, drzavne sluzbe skoro pa ne rade. A od njih zavisi, tako da...

Uzmi jos u obzir da Ratel nije bilo kakva druzavna sluzba nego jedna od onih "zasticenih ko beli medvedi", kao sto je i carina. Tu je po pravilu najveci javasluk.
 
Ajde covece nemoj da lupetas koja ce cena biti, samo nagadjas. Samo nek je tebi jasno!?

Pa ovde nema dileme, cene u EU i u USA su uvek iste, samo je u EU jedna cifra u evrima, a u USA ista cifra ali u dolarima, o tome smo raspredali na forumu godinama, svi to dobro znaju, stvarno ne znam šta ga sad pametuješ?
Nisam još video da neko računa cene jednog proizvoda u dolarima, tako što njegovu cenu u evrima konvertuje u dolare, glupost teška, jednostavno nije tako. Ne znam ko ovde lupeta.
 
Pa ovde nema dileme, cene u EU i u USA su uvek iste, samo je u EU jedna cifra u evrima, a u USA ista cifra ali u dolarima, o tome smo raspredali na forumu godinama, svi to dobro znaju, stvarno ne znam šta ga sad pametuješ?
Nisam još video da neko računa cene jednog proizvoda u dolarima, tako što njegovu cenu u evrima konvertuje u dolare, glupost teška, jednostavno nije tako. Ne znam ko ovde lupeta.

Da da potpuno je ovako, nema konverzija i proracuna .. 350$ ~ 350e ~ 350 GBP
 
I u Nemačkoj se čeka na ovaj model. MediaMarkt ga prodaje za 149 jura, za verziju sa 16GB. Imaju ga u ponudi, ali kad ga tražiš kažu da moraju da ga naruče, nemaju ga u radnji... Mora da i oni imaju neki svoj Ratel :p Zezam se, naravno.

Ili se traži toliko da se proda sve što dođe u prodavnice ili Asus još nije počeo sa velikim isporukama.
 
Ja sam poslao mejl toj prodavnici u Madjarskoj pa cu da vidim tacno o kom tabletu se radi i zašto je u outlet kategoriji. I da vidim da li ga ima na stanju.
 
E to!

A mozda Asus i distributeti zele jos malo da sacekaju da se rasproda onaj model pre ( MemoPad 172) ... Skroz realno... Kao da ce neko da ga kupi kad dodje ovaj ( HD7)? ( Banalisem iz dosade)

pa Me172 je rasprodat već ... ne čeka se to sigurno... poslednje vesti iz Ratela je da će tokom sledeće nedelje biti gotov sertifikat.
 
Ako neko ide u Bugarsku na more ... pravac Tehnopolis ili Technomarket... tamo je 319BGN (nemaju Ratel hehe), što je oko 160 EUR.
Kod nas će biti nešto jeftinije, jer je manji porez.
Garancija je isto 2 godine, i važi kod nas.
 
Fala clanu "Nike Patike Air Max" otvorio mi oci za ove cene, za dojavu i izbor 10' modela za kupovinu. Taman u USA mogu nabaviti FHD 10 za 350$. Odlicna cena. Jos da dodje septembar. A on moze u EU za 350e. Ostali u SERBIA za :type: ovoliko ...
 
Ako vec mozes u US i cekao bi septembar, onda valja razmisliti i o alternativama. Prvenstveno mislim na iPad mini koji bi trebao da se pojavi relativno skoro. Ako Apple zadrzi staru cenu a hardver digne na nivo iPad 3 uz 300 dpi rezoluciju na 8 incha, bice to ubedljivo najbolji izbor. Svi ostali, pa i sam Apple (iPad 4) ce imati problema da prodaju svoje tablete cene od 300 evra na vise. Ako Apple odluci da sece granu na kojoj sedi (profit) onda ce Nexus 8 proci daleko losije nego aktuelni model.
 
Fala clanu "Nike Patike Air Max" otvorio mi oci za ove cene, za dojavu i izbor 10' modela za kupovinu. Taman u USA mogu nabaviti FHD 10 za 350$. Odlicna cena. Jos da dodje septembar. A on moze u EU za 350e. Ostali u SERBIA za :type: ovoliko ...

Pa ja ga necu uopste kupovati, samo sam te ispravio posto je bilo ocigledno da mesas babe i zabe i ne znas kako je organizovano trziste u pogledu cena.
Ja ciljam na ipad mini 2, eventualno Asus fonepad 6 ili Galaxy note 3, sva tri uredjaja tek treba da se pojave, pa cu jos videti koji se kako pokaze.
 
Nazad
Vrh Dno