Šta je novo?

Asus MeMO Pad HD 7

I kod mene je sve kao na slici ali isto kamera 800000. Kapiram da je to po broju veće od 110033 pa računam da je noviji firmware. Ili nije?
 
Zašto mi se duplirale sve slike i snimci u galeriji?

Probaj ovo:
Go to settings - apps - gallery
Clear cache, clear data, force close
Go to settings - apps - media storage
Clear cache, clear data, force close

Možeš još eventualno sa programom Clean Master da obrišeš thumbnail slika.

Posle ovoga kad otvoriš galeriju neće biti ničega, posle izvesnog vremena Android sam ponovo napravi bazu.
Ima i nekih programa rescan media i sličnih, ali meni to nije pomoglo.

Sa ovim postupkom se naravno ne brišu slike, već samo keš koji pravi galerija.
 
Jel se zna kako stojimo odnosno kako ćemo stajati sa updateima u budućnosti?
Hoće li stizati KK ili će poslednji update biti 4.3?
 
Čisto sumnjam da ćemo uopšte dobiti i 4.3 a kamo li KK!
Barem ne oficijelni!
 
Ne verujem dok ne vidim. Koje su prednosti 4.3?
 
Dovoljno je i to sto donosi Trim, pa cak i da nista drugo nema, a ima.
 
Jel ga kupio neko skoro? Gde ga ima u Beogradu bez čekanja, a da nije preskupa Tehnomanija?
 
Uzeo sam ovaj tablet juče i moram reći da sam zadovoljan.
Mada, kad sam navalio da instaliram aplikacije, nešto se zaglupio i nisam mogao da pomeram ikonice po ekranu, pa je morao restart.
Jedno pitanje : kada instaliram aplikaciju pojavi mi se ikonica te app. pored vidžeta za pretragu, da li je to normalno? Nije mi ovo prvi susret sa androidom, ali nisam do sad to video?
 
Uzeo sam ovaj tablet juče i moram reći da sam zadovoljan.
Mada, kad sam navalio da instaliram aplikacije, nešto se zaglupio i nisam mogao da pomeram ikonice po ekranu, pa je morao restart.
Jedno pitanje : kada instaliram aplikaciju pojavi mi se ikonica te app. pored vidžeta za pretragu, da li je to normalno? Nije mi ovo prvi susret sa androidom, ali nisam do sad to video?

To je normalno za sve Android uredjaje. Ako ti smeta mozes to iskljuciti u podesavanjima Google Play aplikacije.
 
I sta bi na kraju, od OTG podrske za usb flash memorije nista?
 
pa zar to nije reseno ukoliko se obezbedi dodatno usb napajanje recimo sa punjacem za tablet ili prikljucivanjem napojnog usb u komp ili bilo koj drugi izvor struje, kao na snimku ispod?

 
pa zar to nije reseno ukoliko se obezbedi dodatno usb napajanje recimo sa punjacem za tablet ili prikljucivanjem napojnog usb u komp ili bilo koj drugi izvor struje, kao na snimku ispod?



Ovo radi, ja sam napravio isto ovako, ali ovo vise nije portable... Zamisli da si u busu i da imas onu tastaturu, gde ces da nadjes steker da bi dobio struju kroz otg kabl? Procitao sam na xda forumu da superdragonpt radi na custom kernelu koji ce verovatno imati otg podrsku (bez external napajanja), ali mene zanima kako da prebacim sliku na tv... Pitao sam na FB-u Asus Serbiu da li moze da se koristi slimport kabl za nexus 7 i kazu da ne moze, tako da mi nista ne pada na pamet... Ako neko mozda zna neko resenje molim vas da me obavestite.

Hvala
 
Nicim izazvan stigao android 4.2.2 .Nemam pojma sta novo donosi, kad skontate javljajte.
 
Procitao sam na xda forumu da superdragonpt radi na custom kernelu koji ce verovatno imati otg podrsku (bez external napajanja),
Softverski će da reši hardverski problem? Sumnjam.

ali mene zanima kako da prebacim sliku na tv... Pitao sam na FB-u Asus Serbiu da li moze da se koristi slimport kabl za nexus 7 i kazu da ne moze, tako da mi nista ne pada na pamet... Ako neko mozda zna neko resenje molim vas da me obavestite

Hvala

Miracast dongle za tv?
 
Softverski će da reši hardverski problem? Sumnjam.



Miracast dongle za tv?

Ne znam, ali ako je moguce da otg radi uz pomoc spoljasnjeg napajanja, onda je i moguce da ce custom kernel omoguciti nekako pustanje struje iz tableta u otg kabl.

Hvala za informaciju o Miracast dongle-u, nisam znao za to.

E da, koji dongle? Sad sam gledao za ovaj Asus-ov ali nigde da ga nadjem, ni na nasim sajtovima, ni na ebay-u, da li mogu da kupim neki drugi? I koji bi radio 100%?
 
Poslednja izmena:
Ne znam, ali ako je moguce da otg radi uz pomoc spoljasnjeg napajanja, onda je i moguce da ce custom kernel omoguciti nekako pustanje struje iz tableta u otg kabl

Tako što će volšebno izmeniti hardver uređaja? Ako napajanja nema, nema tog softvera koji će ga stvoriti od ničega.
 
Tema

Posto ocigledno necemo dobiti KK evo sta sam ja uradio :p (novi google launcher + gravitybox tweakovi)


screenshot2013-12-29-22-.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_2013-12-29-22-47-36.jpg
    Screenshot_2013-12-29-22-47-36.jpg
    774.5 KB · Pregleda: 130
Poslednja izmena:
jel narucivao neko sa dealextreme?
narucio sam nesto za tablet pre 11 dana i jos nije stiglo,pa me interesuje da li oni ispostuju ono njihovo 7-12 dana ili ne
 
7-12 radnih dana, s tim sto se to oduzi, prosek je 3-4 nedelje
 
Ljudi molim vas za hitnu pomoc, ima li razlike izmedju ova dva modela osim u ceni?

http://www.shoppingstyle.rs/shop/asus-memopad-me173x_1a087a-white-p3827/
http://www.shoppingstyle.rs/shop/as...m&utm_medium=eponuda&utm_campaign=direct_link

Zvala sam da pitam da li ima u beloj boji i rekla mi je da prvi nema, a drugi bi trebalo da ima ali da zovem za par minuta da proveri. Sad gledam i ja ne vidim razliku ali vise bolje razumete od mene?

Nema razlike. Imas za 16300 na eponuda ili ekupi, ako ti nije bitna boja
 
Ko sve danas radi kao prodavac to je strasno, opet sam zvala i rekla mi je da ima razlike, ona sad ne znam napamet koja je ali ja kao prodavac to treba da znam :mad:
Gledala sam i tu ali to je samo online prodaja, a ja bih da vidim pre nego sto uzmem posebno zbog onih mrtvih pixela sto ste pominjali ovde na temi.
Sad ne znam da li da odem u taj shopping style ima ga u svim bojama i kosta u gotovini 17100 bar tako pise na sajtu, ili u Bc group za onu standardnu cenu od 17790 se dobije i memorijska na poklon isto imaju u svim bojama, mada meni ta memorijska nije nesto posebno neophodna posto necu skladistiti na njega ne znam sta, a uzela bih od 16gb sto mislim da mi je dovoljno
U Monitoru je bio 16500 ali su kao sve rasprodali, osecam da su sad neke prodali a neke sklonili u magacin da drugog vrate po novim cenama, srpska posla....

Hvala ti puno na pomoci :)
 
Hehe... Samo bez nervoze.
Upravo sam narucio jedan u roze boji za novogodisnji poklon. Idem oko 16h da uzmem.

Sa oznakom me173x svi su isti, jedino je razlika u boji.
 
Nazad
Vrh Dno