Šta je novo?

Asus MeMO Pad HD 7

Sve je to lepo ali nasi trgovci su davno prestali da racunaju Euro 120 . din. Pre bi se reklo da racunaju bar kad su Asus tableti u pitanju 135-140 din. Jel predhodni budzet model Asus MeMO Pad ME172V 100$ tj 100 Eura ? Jeste. Pa kako onda kod nas skoro svugde 14.000 dinara ???

Tako i ovde, jeste da Newcomer ima info iz prve ruke, al cena moze i da skoci :D
 
Sve je to lepo ali nasi trgovci su davno prestali da racunaju Euro 120 . din. Pre bi se reklo da racunaju bar kad su Asus tableti u pitanju 135-140 din. Jel predhodni budzet model Asus MeMO Pad ME172V 100$ tj 100 Eura ? Jeste. Pa kako onda kod nas skoro svugde 14.000 dinara ???

Tako i ovde, jeste da Newcomer ima info iz prve ruke, al cena moze i da skoci :D

Pa ja mislim da nije, nego je 139 eur, ispravite me ako gresim.
 
Sve je to lepo ali nasi trgovci su davno prestali da racunaju Euro 120 . din. Pre bi se reklo da racunaju bar kad su Asus tableti u pitanju 135-140 din. Jel predhodni budzet model Asus MeMO Pad ME172V 100$ tj 100 Eura ? Jeste. Pa kako onda kod nas skoro svugde 14.000 dinara ???

Tako i ovde, jeste da Newcomer ima info iz prve ruke, al cena moze i da skoci :D

Najniza cena na nemackom amazonu je 109 evra, druga cena je 120 evra. Znaci, od 13000-14400. Racunaj da je ta niza cena relativno skoro korigovana zbog pojave novog modela. Kod nas to mnogo sporije ide.

Originalna cena je bila tih istih 150 evra.
 
Poslednja izmena:
Cena je bila nekada Preporucena, ta ali kad stize novi model svugde pada osim kod nas. Pusti ti Amazon koji se pretvorio u Kineski , da bas Kineski buvljak, nego prave legitimne radnje prodaju po 100 Eura. Bas sam danas gledao po sajtovima, ne bih to ni napisao da nisam video , sad cu da stavim par linkova pa da vidimo jel 100 Eura, u stvari manje ali ajde da zaokruzimo :D

http://www.mylemon.at/artikel/asus/90ok0wb1102050u/memo-pad-me172v-1a068a-16gb.html
http://www.e-tec.at/frame1/details.php?art=152274

Besplatno slanje i PDV od 20 % uracunati . To sto je kod nas PDV 8 % je dodatna sramota za trgovce jer plus tih 12 % stavljaju u dzep, pa nek ih jos neko brani i podrzava. Naravno ko i sam zivi od trgovine mora da podrzi kolege :D
 
Cena će biti 17,790 RSD sigurno.
Što se tiče cena u USA, ne samo za ovaj već za sve proizvode - stvarno nema potrebe preračunavati cene USD -> EUR -> RSD preko zvaničnog kursa, jer uslovi prodaje nisu isti.
U svim USA prodavnicama istaknute cene su bez TAX (u zavisnosti od State-a, može biti 5-8%) i on se dodaje pri kupovini. Ovo samo ne važi za online kupovine, jer još nisu smislili pravi način kako da oporezuju kupce (na primer kupi u Texas-u prema Illinois tax-u, ali ako ste čitali upravo se oko toga vodi velika debata, po svemu sudeći kreću uskoro da naplaćuju takse i na web kupovine).
Takodje, garancija u USA je najčešće 1 godina, i to ne proizvodjačka nego najčešće trgovačka (na primer, best buy vam daje svoju garanciju, ne ASUS_ovu, od jedne godine). Medjutim, na primer Best Buy je sad valjda u bankrotu, i onda za sve garantne uslove morate da se zezate sa osiguravajućom kućom... U evropi, proizvodjač daje garanciju i imate stoga pravu sigurnost, da ne pominjem što je garancija 2 godine što u USA jednostavno ne postoji.
Treće, od ovog (a važiće i za sve buduće ASUS proizvode) USA proizvođačka garancija za ASUS (ako je ima) neće važiti na području evrope. Dakle, u buduće će ASUS World Wide Warranty ISKLJUČIVATI područje severne Amerike.
Razlog mislim da je dovoljno jasan.

Sto ne znaci da su Amerikanci pametniji, nego da su kod njih potrosaci, po cenu jeftinijih proizvoda, manje zasticeni.
Isto tako je kod njih zdravstveno osiguranje stvar izbora, pa ljudi umiru jer masovno nisu osigurani. Evropski sistem je tu ipak bolji. Izvinjavam se za ovaj off.
 
Potpuno sam van price o tabletima a 101% posto cu uzeti ovog asusa pa me nesto zanima. Da li je glupo kupovati unapred futrolu za njega? Mislio sam da narucim sa ebay ako se uopste isplati? Uzeo bih neku naj obicniju bez tastatura i tih munja samo da je solidnog kvaliteta i da ne bude skaj nego ako je moguce neko platno? Ima li ko neki predlog? Uzeo bih i foliju obavezno.
 
Potpuno sam van price o tabletima a 101% posto cu uzeti ovog asusa pa me nesto zanima. Da li je glupo kupovati unapred futrolu za njega? Mislio sam da narucim sa ebay ako se uopste isplati? Uzeo bih neku naj obicniju bez tastatura i tih munja samo da je solidnog kvaliteta i da ne bude skaj nego ako je moguce neko platno? Ima li ko neki predlog? Uzeo bih i foliju obavezno.

Nije, ali zato jeste glupo kupovati sad tablet koji ce se za nedelju dana rasprodavati po nizoj ceni kad se pojavi novi model kod nas u prodaji.
 
Mislio sam na HD7 ;)
 
Bilo Bi zgodno da nam neki ;) nas insajder iz CT -a , s vremena na vreme dojavi razvoj situacije.
P.S. Drhtim kao prut...:exploder:
 
Poslednja izmena:
Bilo bi lepo, mada imamo insajdere u Asus Srbiji, sto je iznad CT-a, a po logici oni bi trebalo da znaju pre.
Ali na žalost, ako je predmet kod carine i ratela na razmatranju, kao što reče @newcomer, najbolje bi bilo da tamo imamo "insajdera" koji ce da izgura taj potpis na saobraznosti wifi radija sa zakonom, ili kako već, pošto je taj ratelov potis sve što koči finalizaciju carinjenja i puštanje robe u prodaju (ovo je verovatno malo uprošćeno, ali svodi se na to)...
 
Bilo bi lepo, mada imamo insajdere u Asus Srbiji, sto je iznad CT-a, a po logici oni bi trebalo da znaju pre.
Ali na žalost, ako je predmet kod carine i ratela na razmatranju, kao što reče @newcomer, najbolje bi bilo da tamo imamo "insajdera" koji ce da izgura taj potpis na saobraznosti wifi radija sa zakonom, ili kako već, pošto je taj ratelov potis sve što koči finalizaciju carinjenja i puštanje robe u prodaju (ovo je verovatno malo uprošćeno, ali svodi se na to)...

Ćao. Stvarno mi (ovaj put :)) nije cilj da pravim dodatni "hype", ali stvarno je situacija oko Ratela .... hm, najblaže rečeno katastrofalna.
Na žalost, ovo se neće odnositi na ovaj proizvod samo. Kako stvari stoje - sve buduće "world wide promocije" možemo da zaboravimo, tj uredjaji će stizati na police još kasnije nego do sad.
Jedini način je, kao i neke druge stvari u ovoj zemlji, naći vezu i vezicu, platiti ovde i onde ...
Eto, to je razvoj situacije. Valjda me neće niko hapsiti ili tući zbog ovoga.

Elem, javim kad budem imao nešto novo ...

Strpljenja ...
 
Bilo bi lepo, mada imamo insajdere u Asus Srbiji, sto je iznad CT-a, a po logici oni bi trebalo da znaju pre.
Ali na žalost, ako je predmet kod carine i ratela na razmatranju, kao što reče @newcomer, najbolje bi bilo da tamo imamo "insajdera" koji ce da izgura taj potpis na saobraznosti wifi radija sa zakonom, ili kako već, pošto je taj ratelov potis sve što koči finalizaciju carinjenja i puštanje robe u prodaju (ovo je verovatno malo uprošćeno, ali svodi se na to)...

Matori ,ja vojaerisem ovaj forum vec niz godina i nikako da se ukljucim u citavu pricu... Elem ,neko vreme nisam imao vremena za moju najstariju ljubav IT (sada radim nesto sasvim deseto),i juce konacno ugrabim vremena ,jer mi je jedan tablet neophodan. Htedoh da uzmem Nexus 7 ,ali mi iz pete padne na pamet da ako je nestasica u Srbiji MOZDA Asus sprema nesto novo. Tu naletim na pricu o Nexusu 2 ,Computex-u , i na kraju da je izasao HD7. :zgran:Covece , minimum 2 sata u firmi nisam nista radio sem babrenja novih informacija o novoj igrackici. Na zalost nisam imao nikog u okruzenju da podelim ushicenost,pa resio da se priflekam vama . Eto...
I cekanje mi izaziva leptirice u stomaku , ovo ce BRE , napraviti revolciju u svetu tableta , pa nece ni deca u Srbiji ceznjivo gledati svoje vrsnjake punishe kako koriste svoje spravice.
Uhhh... Ovo sam sasuo u u dahu ,morao sam sa nekim da podelim .
 
slazem se, ja imam nexus 7, ali je sav falican kao i vecina modela ovde, ali se opasno razmisljam da uzmem hd7 jer verujem da su sa njim prelezali sve decije bolesti a i plus hardware je dosta jaci u odnosu na nexus 7 narocito grafika. A cena je boli glava, ovo ce da se proda u hiljadama komada sigurno.
 
Ćao. Stvarno mi (ovaj put :)) nije cilj da pravim dodatni "hype", ali stvarno je situacija oko Ratela .... hm, najblaže rečeno katastrofalna.
Na žalost, ovo se neće odnositi na ovaj proizvod samo. Kako stvari stoje - sve buduće "world wide promocije" možemo da zaboravimo, tj uredjaji će stizati na police još kasnije nego do sad.
Jedini način je, kao i neke druge stvari u ovoj zemlji, naći vezu i vezicu, platiti ovde i onde ...
Eto, to je razvoj situacije. Valjda me neće niko hapsiti ili tući zbog ovoga.

Elem, javim kad budem imao nešto novo ...

Strpljenja ...

Da,da... Sta god da radis u Srbiji prikaci ti se neki dzabalebaros:za IT "Ratel", otvoris kafanu odmah ti se nakaci ekipa iz SOKOJ-a da Kiki Lesandric i "VIP" ekipa ne ostanu bez novca od autorskih prava ,krenes da uvozis -kontrola kvaliteta "Jugoispekt" koji stanca iste deklaracije za sve. I platis lepo sve to ,cekas tri papira da se overe , al' ne moze to odmah ,da bi gospoda dobila na znacaju ... Koliko treba da cekas ? Niko ne moze da precizira. Kao da pronalaze bozon !
 
Poslednja izmena:
Da,da... Sta god da radis u Srbiji prikaci ti se neki dzabalebaros:za IT "Ratel", otvoris kafanu odmah ti se nakaci ekipa iz SOKOJ-a da Kiki Lesandric i "VIP" ekipa ne ostanu bez novca od autorskih prava ,krenes da uvozis -kontrola kvaliteta "Jugoispekt" koji stanca iste deklaracije za sve. I platis lepo sve to ,cekas tri papira da se overe , al' ne moze to odmah ,da bi gospoda dobila na znacaju ... Koliko treba da cekas ? Niko ne moze da precizira. Kao da pronalaze bozon !

Samo mi jedno nije jasno... Već je krenuo da se prodaje u Nemačkoj i šta mi sad pametujemo???
 
Ma kontam,nego da vidim da nisi neki provokator ili ubaceni elemenat ...
,)
Pozdrav
 
:) Ma ja samo cekam da stigne ovaj tablet....
 
Da li ima nekih novosti o ceni asusa fhd 10, makar nekoj okvirnoj kojoj mozemo da se nadamo? Kakve su vase procene? @asussrbija
 
Kolko sam video, u Nemackoj je cena 350e za fhd 10. :)
 
Sad mogu da zamislim one likove sto kampuju ispred prodavnica kad izadje novi uredjaj. Mi smo gori ,jer oni znaju kada ce nesto izaci u prodaju pa se montiraju par dana ranije. Mi vec danima nemamo konkretne informacije ,niti cemo ih ,po svim prilikama imati uskoro, ali nije zgoreg da svakih sat-dva svratimo na forum da vidimo ima li neki novi post koji ce nam reci neki datum , (nije bitno da li je istina ili ne) pa da nastavimo da na miru mastamo. :wall::wall::wall:
 
Samo mi jedno nije jasno... Već je krenuo da se prodaje u Nemačkoj i šta mi sad pametujemo???

Ma pusti ti Nemačku, ipak smo mi ekološka država koja jako brine o životnoj sredini i zdravlju, ako je u Nemačkoj dozvoljen, ne znači da je za nas dobar.
Čekaj, ili da nije možda obrnuto? :D
 
Ovo je već bezobrazluk! I nista mi nije jasno... Već nedelju dana ( izvor newcomer ) su na odobravanju sto je cista glupost... Ne mogu da razumem sta se radi ovde stvarno... Olos! Nadam se da nisam povredio neka pravila ali stvarno sam frustriran... Bar član iz Asus-a da nam kaze nesto... Taman kad se nadje u prodavnici ce izadje nesto bolje pa cu se predomislim i tako do beskonacnosti... Mislim banalisem ali ono...
 
Matori opusti se, lepo je vreme, idi malo pecaj, vozi bajs, basket, fudbal, j.ebes tablet, kad izadje kupices, nemoj da si k'o Kartman :D
 
Nazad
Vrh Dno