Šta je novo?

Asus MeMO Pad HD 7

Da li su ovi tableti potpuno upotrebljivi kao navigacije u kolima? Jel ima neka varijanta, drzac, da se ne lepi za staklo nego nekako drugacije da se postavi?
 
Pa ne znam da li ide, ali i da ne ide, nije neki hendikep, kao da ces da ga stavljas u dzep s kljucevima, naravno da neces, nije mu to nikakva mana...
 
Ma neka futrola i folija i dovidjenja, kakva crna zastita. Planirao sam da pazarim tablet na jesen i ovaj ce biti taj. Jedino ako prestidjo ne izbaci do tad nesto slicno sa hdmi mada mi ni ne treba jer mi je pc vezan sa tv-om.
 
@newcomer
Imam po malo iskustva sa carinom, ali ne i sa Ratelom, sta znaci to "da potraje", tj koliko obicno treba vremena da oni to aminuju? Cisto kao red velicine, 10 dana, mesec ..., niko te nece drzati za rec (valjda :)).
Drugo pitanje bi bilo da li znas kolike su kolicine koje stizu u pitanju, posto vidim da je ponestalo i na Amazonu relativno brzo. Nesto tipa za par odabranih prodavnica u BG i ljude koji mogu najbrze da stignu do njih ili ce biti toga "dovoljno"?
 
@newcomer
Imam po malo iskustva sa carinom, ali ne i sa Ratelom, sta znaci to "da potraje", tj koliko obicno treba vremena da oni to aminuju? Cisto kao red velicine, 10 dana, mesec ..., niko te nece drzati za rec (valjda :)).
Drugo pitanje bi bilo da li znas kolike su kolicine koje stizu u pitanju, posto vidim da je ponestalo i na Amazonu relativno brzo. Nesto tipa za par odabranih prodavnica u BG i ljude koji mogu najbrze da stignu do njih ili ce biti toga "dovoljno"?

početkom ovog meseca, naša draga država je donela zakon da se SVI uredjaji koji podržavaju WiFi moraju sertifikovati u Ratelu, tj testirati da ne zrače nekim nedozvoljenim sredstvima kako ne bi uništila ovu inače stabilnu i ekološko-uredjenu državu. To takodje podrazumeva i (manje važnan razlog za državu, sigurno) troškove tj punjenje budžeta jer je trošak po uredjaju značajan.
Što se tiče vremena koji je potreban za sertifikovanje, to je isto misterija - kako stvari stoje, na čekanju je već stotine proizvoda, pa samo možemo da nagadjamo da li će roba biti oslobodnjena za 7 dana ili 30 dana.
Kad budem imao više informacija, javim, ali naravno - svi su životno zainteresovani da UBRZAJU stvari.

Što se količina tiče, za sada na carini čeka oko 500 kom (što nije baš mnogo) ali naravno, biće toga dosta i u redovnim isporukama, ne očekuje se nestašica...
 
Poslednja izmena:
Vidi se da imaš lične koristi od ovoga. Kad određeni uređaj dobije sertifikat nema potreba za ponavaljenjem istog
 
Newcomer ne znam da li je ok ali moram da pitam odakle ti te info.? Takođe, zasto ovaj Asus nije rekao nesto vise to jest kad ce se naci u prodaji... Skoro mi je bio rodj i stvarno sam iz nekog cudnog razloga hteo ovaj tab ali nema ga pa nema mada su rekli da ce biti u prodaji pocetkom jula ( maler :) )...

Takođe, drago mi je da se proverava to zracenje ili sta god... Ne treba kritikovati sve zivo neka se pocne od malih stvari... Mozda kad tad budemo uredjena drzava... Samo bi bilo dobro da pozure :)
 
Poslednja izmena:
Takođe, drago mi je da se proverava to zracenje ili sta god... Ne treba kritikovati sve zivo neka se pocne od malih stvari... Mozda kad tad budemo uredjena drzava... Samo bi bilo dobro da pozure :)

Mora da se šališ ili nisi svestan kako ova država funkcioniše. Ne kontroliše se ništa, pošalješ tehničku specifikaciju koju skineš s neta i glavno je da platiš taksu. Kad platiš taksu, sačekaš rešenje i to je to.

Carinici su još veći piš, skoro smo imao posla s nekim uvozom, obično to radi u firmi logistika, ali su me pozvali oko konsultacija, ja nisam mogao da verujem kako to u ovoj zemlji (ne)funkcioniše.
 
Ma bre to su isti uredjaji koji se prodaju i u okruzenju i u Evropi, i sad ovi nasi pametni kao oni ne priznaju evropske zakone, a oce u tu Evropu, pa ce oni, sto kaze covek da, ``proveravaju`` .. Lopine bre!
 
Ma bre to su isti uredjaji koji se prodaju i u okruzenju i u Evropi, i sad ovi nasi pametni kao oni ne priznaju evropske zakone, a oce u tu Evropu, pa ce oni, sto kaze covek da, ``proveravaju`` .. Lopine bre!

Dobro to jeste... Koliko sam ukapirao vec su razgrabljeni po Nemackoj ( bar po youtube unboxing snimcima)... Evo snimka na engleskom ako nekog zanima sta se dobija :)

https://www.youtube.com/watch?v=9gegFs3ZyRM
 
Ja sam tek sad izvalio da ovaj 7 nema intel cpu, vec samo onaj od 10 . . hmm...

Lepo izgleda barem na ovom snimku, pogotovu ove ruzicanstvene verzije za kids.. :)
 
Super tablet ovaj od 7" za tu cenu.
Jedina stvar koja mi se ne svidja je sto su svi sem plavog glossy iza.
Nadam se da nece biti nekih hardverskih problema.
 
Super tablet ovaj od 7" za tu cenu.
Jedina stvar koja mi se ne svidja je sto su svi sem plavog glossy iza.

Na jednom video-review kaže čovek isto da mu se ne sviđa glossy ali da ne kliza kad se drži jednom rukom jer je izuzetno lak.
 
Nije to problem da li kliza, vec sto se na svim bojama sem bele lako javljaju ogrebotine...
 
Pazi, ja sam na galaxy tabovima imao belu i nikad se ogrebala nije, mozda mikroskopsko nesto, ali upadljvo nikad, a imao sam 2 puta P100, P6800 i sad imam P7510 i nijedan nije pokazao znake habanja.. A drugar je imao neki tablet nmg da se setim koji plav pre godinu dana i znam da je itekako bio ogreban pozadi, a materijal isti kao na Galaxy Tabovima, odatle sam izveo sakljucak, mada . . . .
 
To nema veze sa bojom nego sa kvalitetom plastike, mada se na beloj verovatno manje primećuje. Nećeš ga bacati po asfaltu ili držati u džepu sa ključevima, pri normalnom rukovanju nema razloga da se grebe...U svakom slučaju videćemo, ništa - dok se ne pojavi možemo samo da nagađamo.
 
Kakve veze ima grebanje sa bojom plastike??
 
Ukenjah misao, prekida me bagra..:) hteo sam da kazem da se manje mng manje vidi na beloj, nzm ni zasto sam napisao da se bela manje grebe.. Omg.. :/
 
Danas sam kontaktirao ljude iz CBT da ih pitam kad ce biti kod njih i kolika je cena... Ostao sam zatečen... Izracunao je sledece... Kako je Memo Pad koji je trenutno u prodaji oko 17 000 onda ce ovaj biti skuplji za 3000 i vise hiljada ali vrv 3 000... E sad... Asus je objavio da je ovo tablet koji kosta 149 dolara ( x oko 84,5 din na današnji dan ) odnosno oko 13 000... Pa da se ugrade svi zivi bila bi sramota da se ovaj tablet prodaje za vise od 17 000 zar ne??? Ovo je i izaslo za ljude sa plicim dzepom... Strasno!
 
Newcomer, koji izgleda ima insajderske informacije rece da ce biti 18000 sto je dobra cena.

Tih 149 dolara mozes da okacis macku o rep, to je za Amere. U Evropi je 149 evra, pa ti preracunaj to u dinare. Ne zaboravi kurs koji uracunavaju svi trgovci hardverom koji je oko 120 dinara za evro.

Inace na nemackom amazonu za 150 evra nema vise, ali neki prodaju par komada za 160 i vise evra pa ti vidi.
 
Pa stojim iza toga da je tih 17,18k manje vise ok kad se svi ugrade... Ali sve preko toga bi bilo bezobrazno...
 
Danas sam kontaktirao ljude iz CBT da ih pitam kad ce biti kod njih i kolika je cena... Ostao sam zatečen... Izracunao je sledece... Kako je Memo Pad koji je trenutno u prodaji oko 17 000 onda ce ovaj biti skuplji za 3000 i vise hiljada ali vrv 3 000... E sad... Asus je objavio da je ovo tablet koji kosta 149 dolara ( x oko 84,5 din na današnji dan ) odnosno oko 13 000... Pa da se ugrade svi zivi bila bi sramota da se ovaj tablet prodaje za vise od 17 000 zar ne??? Ovo je i izaslo za ljude sa plicim dzepom... Strasno!

To ti je 149$ za USA, a 149 EUR za EU, ako jos nisi to naucio.
Sto znaci da bi kod nas trebalo da bude oko 17.000 din, ali mozda se ovi nasi poalave pa dignu cenu na pocetku, da izvuku iz novog proizvoda sto vise. To se srpski zove "muza" iliti "shishanje", ali ne moze da traje dugo, zato sto je tablet trziste prepuno konkurencije.
 
To ti je 149$ za USA, a 149 EUR za EU, ako jos nisi to naucio.
Sto znaci da bi kod nas trebalo da bude oko 17.000 din, ali mozda se ovi nasi poalave pa dignu cenu na pocetku, da izvuku iz novog proizvoda sto vise. To se srpski zove "muza" iliti "shishanje", ali ne moze da traje dugo, zato sto je tablet trziste prepuno konkurencije.

Znam, znam... U Engleskoj je 149 funti ( citao sam o tome kako se pretvaraju te cene i kako se ljudi bune ali to je druga prica).... Ovde smo mi vazni :) ... Kao da ima sta da se "muze"...
 
Cena će biti 17,790 RSD sigurno.
Što se tiče cena u USA, ne samo za ovaj već za sve proizvode - stvarno nema potrebe preračunavati cene USD -> EUR -> RSD preko zvaničnog kursa, jer uslovi prodaje nisu isti.
U svim USA prodavnicama istaknute cene su bez TAX (u zavisnosti od State-a, može biti 5-8%) i on se dodaje pri kupovini. Ovo samo ne važi za online kupovine, jer još nisu smislili pravi način kako da oporezuju kupce (na primer kupi u Texas-u prema Illinois tax-u, ali ako ste čitali upravo se oko toga vodi velika debata, po svemu sudeći kreću uskoro da naplaćuju takse i na web kupovine).
Takodje, garancija u USA je najčešće 1 godina, i to ne proizvodjačka nego najčešće trgovačka (na primer, best buy vam daje svoju garanciju, ne ASUS_ovu, od jedne godine). Medjutim, na primer Best Buy je sad valjda u bankrotu, i onda za sve garantne uslove morate da se zezate sa osiguravajućom kućom... U evropi, proizvodjač daje garanciju i imate stoga pravu sigurnost, da ne pominjem što je garancija 2 godine što u USA jednostavno ne postoji.
Treće, od ovog (a važiće i za sve buduće ASUS proizvode) USA proizvođačka garancija za ASUS (ako je ima) neće važiti na području evrope. Dakle, u buduće će ASUS World Wide Warranty ISKLJUČIVATI područje severne Amerike.
Razlog mislim da je dovoljno jasan.
 
Nazad
Vrh Dno