Šta je novo?

Asus MeMO Pad HD 7

Aj ljubim te kad budes imao neke dve trecine informacije, sibni neku pribliznu cenu :)
 
Krece sa isporukama u Julu. Znaci brzo.

Ja sam video Memo pad 10 u Ušću juče, čini mi se i u Gigatronu i u Comtrade prodavnici, proverite. U svakom slučaju, meni taj model nije ništa posebno, običan preimenovani Transformer T300, ništa novo, već viđeno, i po istoj ceni koju je taj transformer držao i do sada.
 
Prvo, ne treba mesati postojeci Memo Pad Smart sa tek najavljenom FHD verzijom. Drugo, postoji bitna razlika izmedju TF300 i Memo Pad Smarta (ME301). ME301 na sebi ima Micro USB port.

I ono za mene najbitnije, ima 2 zvucnika ? E da, rootovanje, custom romovi i ostale gluposti mi uglavnom zahtevaju USB konekciju tableta sa racunarom, a posto nemam usb kabl na tf300 da li moze sve to da se odrsadjuje na neki drugi nacin ?
 
Prvo, ne treba mesati postojeci Memo Pad Smart sa tek najavljenom FHD verzijom. Drugo, postoji bitna razlika izmedju TF300 i Memo Pad Smarta (ME301). ME301 na sebi ima Micro USB port.

Uh, kakva silna razlika, prosto neverovatno. :D
Uglavnom, to je isti samo prepakovani proizvod. ;)
A nisam znao da izlazi i Memopad 10FHD? Znam da je u najavi 7HD, ali ovo sam izgleda propustio?
 
ASUS MemoPad HD 7 - 17790 RSD.

ME173X-1A018A WHITE:
ME173X-1B019A BLACK:

IPS 7" 1280x800 10 finger / MT8125 1.2G Quad / 1GB DDR3L / 16GB / SGX544 /1.2MP+5MP/2 high quality speaker/BT/GPS/JellyBean 4.2
 
Bogami, ovaj salje Nexusa u penziju. ;-)

Nexus 7 je najuspešniji i najprodavaniji ASUS tablet. Prodaje se u Srbiji od kraja septembra 2012, što će reći već više od 8 meseci - i dalje je "benchmark" za ostale proizvođače, i dalje je sinonim brzine i kvaliteta. Ipak, u dinamičnom tablet tržištu, gde se modeli smenjuju na par meseci - sve ima svoj rok trajanja. Iako Nexus 7 polako ide u penziju (zbog toga i ima sve više postova na temu - gde kupiti Nexus-a, nema ga nigde) MemoPad HD 7 nije uređaj koji šalje Nexus-a u penziju, već on jednostavno dolazi do kraja svog life-cyclea. Uskoro će izaći novi Nexus 7, koji će opet imati neki svoj life-cycle (takođe će i cena imati sličnu dinamiku klizanja na dole kao i prvi nexus, vremenom). Trenutno za one koji žele zaista vrhunski tablet 7", tu su 16GB /1 y.warranty modeli (još nešto malo na lagerima), a onda će polako dolaziti novi Nexus 7, prvo za one sa debljim novčanikom, i tako ... za one druge, tu je naravno MemoPad HD7, slažem se da ima odličan odnos cene i performanse, za sada - BEST BUY, sigurno.
Očekujte ga na policama do kraja meseca :)
 
Nexus 7 je najuspešniji i najprodavaniji ASUS tablet. Prodaje se u Srbiji od kraja septembra 2012, što će reći već više od 8 meseci - i dalje je "benchmark" za ostale proizvođače, i dalje je sinonim brzine i kvaliteta. Ipak, u dinamičnom tablet tržištu, gde se modeli smenjuju na par meseci - sve ima svoj rok trajanja. Iako Nexus 7 polako ide u penziju (zbog toga i ima sve više postova na temu - gde kupiti Nexus-a, nema ga nigde) MemoPad HD 7 nije uređaj koji šalje Nexus-a u penziju, već on jednostavno dolazi do kraja svog life-cyclea. Uskoro će izaći novi Nexus 7, koji će opet imati neki svoj life-cycle (takođe će i cena imati sličnu dinamiku klizanja na dole kao i prvi nexus, vremenom). Trenutno za one koji žele zaista vrhunski tablet 7", tu su 16GB /1 y.warranty modeli (još nešto malo na lagerima), a onda će polako dolaziti novi Nexus 7, prvo za one sa debljim novčanikom, i tako ... za one druge, tu je naravno MemoPad HD7, slažem se da ima odličan odnos cene i performanse, za sada - BEST BUY, sigurno.
Očekujte ga na policama do kraja meseca :)

Bravo! Znaci, imamo pravog insajdera na pravom mestu!
 
Nexus 7 je najuspešniji i najprodavaniji ASUS tablet. Prodaje se u Srbiji od kraja septembra 2012, što će reći već više od 8 meseci - i dalje je "benchmark" za ostale proizvođače, i dalje je sinonim brzine i kvaliteta. Ipak, u dinamičnom tablet tržištu, gde se modeli smenjuju na par meseci - sve ima svoj rok trajanja. Iako Nexus 7 polako ide u penziju (zbog toga i ima sve više postova na temu - gde kupiti Nexus-a, nema ga nigde) MemoPad HD 7 nije uređaj koji šalje Nexus-a u penziju, već on jednostavno dolazi do kraja svog life-cyclea. Uskoro će izaći novi Nexus 7, koji će opet imati neki svoj life-cycle (takođe će i cena imati sličnu dinamiku klizanja na dole kao i prvi nexus, vremenom). Trenutno za one koji žele zaista vrhunski tablet 7", tu su 16GB /1 y.warranty modeli (još nešto malo na lagerima), a onda će polako dolaziti novi Nexus 7, prvo za one sa debljim novčanikom, i tako ... za one druge, tu je naravno MemoPad HD7, slažem se da ima odličan odnos cene i performanse, za sada - BEST BUY, sigurno.
Očekujte ga na policama do kraja meseca :)

Pa to i kazem, salje ga u penziju. :-D
Sala, u svakom slucaju, +1 na tvoj post.
 
Jel se zna kada i po kojoj ceni dolazi MeMO Pad FHD 10, jurim već neko vreme 10" tab
 
Jel se zna kada i po kojoj ceni dolazi MeMO Pad FHD 10, jurim već neko vreme 10" tab

Ne zna se najverovatnije septembar 10ke a 7ice u julu, ne zna se ni cena za 10 ali sigurno neće biti u donjem rangu. U svakom slučaju vredi pričekati još malo..
Ja sam zainteresovan za 7" koji će ako izađe po najavljenoj ceni od 140$/€ zbrisati konkurenciju.
 
Koji GPU ima? Kakav je u odnosu na Adreno 320 i Tegru 3? Jel brzi CPU od ovog u N7?
 
Poslednja izmena:
I naravno morali su nešto da izostave i s**** - nema HDMI :S
Za razliku od nexusa ima sdcard i zadnju kameru 5mp al zato nema HDMI - bolje da su nešto drugo žrtvovali lakše bi se podnelo.
Sve mi se čini da oni nas zajebavaju. :smash::mad:
 
Pa definitivno je moralo nesto da se zrtvuje za ovu cenu, tebi nedostaje HDMI, da nema nekome bi nedostajala zadnja kamera ili bolja rezolucija ili SD slot .... Generalno mislim da je jako dobro odmeren s obzirom na cenu.
Nije mi jasno samo, kada su vec napravili ovakav best buy u 7" kategoriji, zasto to ne urade i u 8, 9 i/ili 10" kategoriji. Recimo ovaj quad, 1280x800 rezolucija, SD slot za 179-199 E. Ocigledno je da moze ...
 
@DrStrangelove Nervira me što ne izbace kompletan uređaj, svaki kinez ima hdmi oni su morali da ga izostave. To nema veze sa cenom nego sa nekom uvrnutom politikom da ako hoćeš low budget tablet onda ćemo nešto da ti zakinemo u ovom slučaju HDMI (a i storage).
HDMI je mnogo potrebniji na 7" nego na 10" na kome filmovi i mogu da se gledaju a na 7" je mučenje.
Da se razumemo tablet jeste odličan i prekretnica na tržištu i bestbuy ali me ovakve gluposti baš nerviraju.
 
@LoverBoy Slazem se ja s tobom, jeste im veoma kvarna ta poliltika s naše strane gledišta, ali to su ipak kompanije koje gledaju da ostvare max mogući profit, a uz to može im se. Još treba da budemo zadovoljni ovim Asusovim potezom, jer ako pogledas Samsunga (koji je realno njihova konkurencija a ne GoClever i slicni, uz duzno postovanje) sa Tab 3 7.0, on će koštati 199 $/E sa 1,2GHz dual core procesorom i 8GB/1GB RAM, rezolucijom 1024x600 i JB 4.1. Da li su mu kamere za mrvu bolje ili gore potpuno je irelevantno jer nece biti nesto specijalno dobre ni na jednom. Takav uređaj ni da se pojavio pre godinu dana ne bi izazvao nikakv WOW efekat, a kamo li sada. I zasto da ASUS stavlja ono sto ne mora?
Kao sto rekoh jos smo mnogo dobro prosli sto su u HD7 strpali sve ovo sto jesu po 129 $/E ceni.
Mogli smo da dobijemo to po 199 ili Samijeve specifikacije po 129 da su hteli da se samo malo podvuku ispod...
 
@LoverBoy Slazem se ja s tobom, jeste im veoma kvarna ta poliltika s naše strane gledišta, ali to su ipak kompanije koje gledaju da ostvare max mogući profit, a uz to može im se. Još treba da budemo zadovoljni ovim Asusovim potezom, jer ako pogledas Samsunga (koji je realno njihova konkurencija a ne GoClever i slicni, uz duzno postovanje) sa Tab 3 7.0, on će koštati 199 $/E sa 1,2GHz dual core procesorom i 8GB/1GB RAM, rezolucijom 1024x600 i JB 4.1. Da li su mu kamere za mrvu bolje ili gore potpuno je irelevantno jer nece biti nesto specijalno dobre ni na jednom. Takav uređaj ni da se pojavio pre godinu dana ne bi izazvao nikakv WOW efekat, a kamo li sada. I zasto da ASUS stavlja ono sto ne mora?
Kao sto rekoh jos smo mnogo dobro prosli sto su u HD7 strpali sve ovo sto jesu po 129 $/E ceni.
Mogli smo da dobijemo to po 199 ili Samijeve specifikacije po 129 da su hteli da se samo malo podvuku ispod...

PLUS KO KUCA! +1!!!
 
Ukratko: 1280x800, qauad core MT na 1,2GHz, 1GB RAM, JB 4.2, 1,2/5 MP kamere, 8GB (129$/E), 16GB (149 $/E)
Imas na YT gomilu hands-on i par review, doduse uglavnom na nemackom

Edit: Ovo je za MeMO 7 HD model
 
@ DrStrangelove Slažem se sa svime što si napisao kao što rekoh ovaj tablet je prekretnica počistiće konkurenciju koja ni približno ne nudi ovakve spec. a po dosta većoj ceni.
Ko mi je kriv što sam romantik pa želim kompletan uređaj sa svim priključcima po prihvatljivoj ceni. :))
 
Vrhcina... :)
 
Nazad
Vrh Dno