Šta je novo?

Asus MeMO Pad HD 7

Možda baterija nije crkla.. šta se dešava?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
izgleda da si u pravu...imam magnetni cover i vidim ne reaguje na otvaranje, a ni na power taster...stavim ga na punjac kad posle nekoliko minuta vidim ekran radi i puni se..kao da se nesto zabrljavio...doduse, ucinilo mi se u poslednjih par dana da baterija brze odlazi, moguce je i da polako popusta...

mada, ako i jeste baterija ne znam koliko se sa ovim cenama tableta uopste isplati menjati bateriju, ako je zamena baterije nekih 50ak evra...?
 
Poslednja izmena:
Baterija je 10ak evra na aliexpress-u.

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk
 
proverio sam bateriju sa usb testerom...ima 3430mah...fabricki je valjda 3900mah...
 
hm, ne, ovo je ono sto je tester izbacio kao cifru na kraju punjenja...nisam ni znao za to, ali eto sad znam...kapacitet i nije tako los nakon ovoliko vremena, ali primecuje se da brze prazni bateriju...
 
Poslednja izmena:
Piše ti na sajtu gde si kupio (računam AliExpress).
To je onaj uređaj u koji na jedan kraj ide punjač a na drugi ide tablet/mobilni i pustiš tako da se puni baterija od 0% do 100% i onda očitaš cifru, zar ne?

Ako je tako, onda dobijena vrednost računa i deo struje koji je otiša na rad telefona za vreme punjenja i deo koji je otišao na toplotu (zagrevanje baterije) i to je ~10%.
Zato dobijenu vrednost pomnožiš sa 0,9 i to je realniji kapacitet baterije.
U tvom slučaju to je 3087 mAh.

Ako hoćeš tačno da meriš morao bi samo tu bateriju da povežeš na merni uređaj, a na drugi kraj mernog uređaja da ide "load resistor". Kad se skroz isprazni onda je realna vrednost.
Ali onda mora merni uređaj i rezistor biti u stanju da radi duže vreme (što većina sa AliExpress-a nije i to jasno naznače) i da imaš ventilator na rezistoru (neki i dolaze sa istim) jer se on greje kao lud!
 
jeste to je taj...ako se pune ugaseni uredjaji jel to menja racunicu? ok toplota, to je vec neizbezno...
 
Koliko sam ja razumeo i računa se da je ugašen, ali nikad nije da ništa ne radi osim ako ne izvadiš bateriju ;)
 
Cisto da se javim. Posle 3 ipo godine svakodnevnog koriscenja tablet i dalje radi k'o nov. Stavljen mu je LineageOS na androidu 7.1 pa je sad zivnuo samo tako. (zapravo je on uvek ovako trebao da radi, samo ga je Asusov softver sputavao). Jedino ne ide u doze mod, ali i to ce se verovatno resiti za mesec dva.
 
Nije zvanicni,ali je svakako bolji od Asus sklopocije. Sve zavisi za sta ga koristis, jer kamera, GPS i Bluetooth nece raditi verovatno nikada (ne isplati se pisati nove drajvere za sve to). Mada ima multi-window i sve sto donosi android sedam.Imas sve na xda. Meni sluzi samo kao uredjaj za konzumaciju multimedije i surfovanje tako da se za to strava.
 
Meni treba bt jer mi je tablet jukebox tako da jb it is

Sent from my BL5000 using Tapatalk
 
Nije zvanicni,ali je svakako bolji od Asus sklopocije. Sve zavisi za sta ga koristis, jer kamera, GPS i Bluetooth nece raditi verovatno nikada (ne isplati se pisati nove drajvere za sve to). Mada ima multi-window i sve sto donosi android sedam.Imas sve na xda. Meni sluzi samo kao uredjaj za konzumaciju multimedije i surfovanje tako da se za to strava.

Nisi me razumeo izgleda - naravno da ni jedan Lineage ili drugi ROM nije zvanicno podrzan od proizvodjaca.... nego mislim da li je uredjaj na listi LineageOS-a? Ili samo ima tema na XDA pa teraj uz sve probleme koje navodis - ne rade perfierije..
 
Nisi me razumeo izgleda - naravno da ni jedan Lineage ili drugi ROM nije zvanicno podrzan od proizvodjaca.... nego mislim da li je uredjaj na listi LineageOS-a? Ili samo ima tema na XDA pa teraj uz sve probleme koje navodis - ne rade perfierije..
Znam na sta mislis. Nikada ovaj tablet ne moze da bude zvanicno podrzan od nekog roma, jer jednostavno ne postoje drajveri za sve komponente, pa ne moze da bude 'daily driver'. Neki lik je ulozio jako puno vremena da bi omogucio osnovne funkcije. Cak je i neke drajvere pisao ne bi li omogucio osnovne funkcije.

Za ono za sta ga ja koristim, sad je mnogo bolji nego na Asusovom softveru. Za sada ne radi Doze (tj. ne ide u deep sleep, tako da postoji battery drain i dok je ekran ugasen), GPS i kamere. Kamere i GPS nece nikada raditi, a Doze verovatno hoce za 2-3 meseca.

Sent from my ASUS MeMO Pad 7 (ME176C) using Tapatalk
 
Bt radi?

Sent from my BL5000 using Tapatalk
 
Jel ovo instalirao neko sem mene? Svi zadovoljni asusovim romom?
626c24f890b090a121f9444424925bcf.jpg


Sent from my ASUS MeMO Pad 7 (ME176C) using Tapatalk
 
nedavno mi se u status baru pojavilo nešto što nikad ranije nisam video...piše inspect service is running a znak je kao baterija puna do pola? nikakva druga obaveštenja ne daje, samo to stoji u status baru...šta to znači?
 
Nazad
Vrh Dno