Šta je novo?

Problem sa instalacijom Win na laptop

timmi

Slavan
Učlanjen(a)
27.11.2005
Poruke
63
Poena
309
Laptop je Lenovo G580 koji je nov.Prva instalacija Win 7 je protekla bez problema, medjutim pravio sam se pametan i kao hajde da sa Acronis Disk Home 11
sa Hirensa spojim preostale particije u jednu za podatke.Bilo ih je dve koliko se secam i na jednoj verovatno FreeDoS.
Operacija uspela, a pacijent...#$%
Windows daje BSOD odmah posle uvodne animacije.

Prvo sam pokusao da popravim MBR preko recovery konzole sa FixMbr,ali bez uspeha.Zatim sam pokusao sa bootrec.exe bez rezultata.
Pokusao sam i sa DiskPart da ponovno aktiviram tu particiju na kojoj je Win7, sto je kao uspelo, bar tako je Diskpart javio,
ali ni to nije dalo nikakav rezultat.

Glavni problem je sto sada kada pokusam da ponovo instaliram Win on ne dozvaljava instalaciju sa porukom
"Win cannot be installed to this disk" i " The windows cannot be installed to this hard disk space.The partition contains one or more dynamic volumes
that are not supported for installation".
Isto tako i za unallocated space koji je ostao.

Disk je sada podeljen ovako:

Disk0 Unallocated space 75GB
Disk0 Partition 1: System reserved 100MB System
disk0 Partition 2 100GB Dynamic
Disk0 Unallocated space 121 GB
Disk0 Volume LENOVO PART 1.3 GB Dynamic

Guglajuci vidim da bi izgleda morao nekako da vratim dynamic disk nazad u basic disk.
Nemam mnogo iskustva sa laptopovima ali pretpostavljam da ovaj LENOVO PART ne smem dirati,
a sva uputstva koja sam nasao tretiraraju citav disk a ne pojedine particije.
Sta mi je ciniti?

Hvala unapred.

P.S. Izvinjavam se ako je temu trebalo postaviti pod Laptopovi, ovde mi je izgledalo logicnije.
 
Poslednja izmena:
Pogrešan forum i ovo nema nikakve veze sa servisom.POkreni isntalaciju obriši apsolutno sve particije i onda particioniši u toku instalacije i neće biti problema. Ako ti laptop nije dođao sa windows OS a nije jer pominješ freedos ond anema nikavog razloga da neodradiš isntalaciju kako sam naveo
 
Nemam opciju da obrisem particije sa Win instalerom.Nemam opciju delete ni za jednu, samo refresh i update driver.
Probao sam to da uradim sa Acronisom i on kao obrise , ali Win instaler opet sve vidi kao Dynamic volume i ne dozvoljava instalaciju.
 
Dobro je što si ostavio link jer može nekom koristiti ali mi nije jasno zašto tokom instalacije nisi obrisao particije i naparvio dve ili koliko ti već treba i potom odradio instalaciju
 
Stvarno ti lezi taj nik :)

Procitaj ponovo sta sam pisao ;)

install2.jpg
 
Zato PRE početka instalacije kroz Disk Options pobiješ particije, napraviš jednu, koja nije dinamic i onda će se vindows instalirati. Znači to se radi pre nego što probaš da instaliraš.
 
Poslednja izmena:
Zato PRE početka instalacije kroz Disk Options pobiješ particije, napraviš jednu, koja nije dinamic i onda će se vindows instalirati. Znači to se radi pre nego što probaš da instaliraš.

Pa naravno, ako si procitao prvi post to sam i uradio i instalirao win.Greska je bila sto sam posle toga resio da se poigram sa Acronisom koji nisam dugo koristio,a mislim da ga necu koristiti ubuduce.
 
Pa kada ti je acronis napomenuo da će prebaciti particije u dynamic, ti si potvrdio da hoćeš. :) i sad ti je acronis kriv za to što ti nisi znao do čega to može dovesti...
C C C C :-devil-:
A ako zatreba da se obrišu sve particije bez obzira na to šta je na njima, a da sigurno bude obrisano onda treba uraditi Low level format - ja za to koristim free Activ KillDisk

PS
ovo je lepo rešenje koje si našao. Hvala na linku.
 
Nazad
Vrh Dno