»RSS Benchmark sajt

Strana 8 od 26 PrvaPrva ... 45678910111218 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 106 do 120 od ukupno 378

Tema: Ripple [XRP]

Member Avatar korisnika igysa
        Na forumu od
        May 2002
        Poruka
        1.218
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel E8400 @ 3.6 Ghz(400 FSB)
        • MoBo: GA P35-DS3R
        • RAM: 2*2GB Geil Black Dragon 800@1000
        • VGA: Gianward 4870GS 512 normal default
        • MON: Samsung 940BW
        • HDD: Western Digital SATA 500GB
        • OPT: Samsung DVD/RW SH-S203D
        • Case: Antec Nsk4480 + LC Power Silent monster 600W
        • SND: integrisana, zvucnici od stuba :-)
        • INET: DSL
      3. Ovo je taj pravi pump.. Ovo sad ide visoko.. zašto tako mislim ?
        BTC je malo u zastoju sad jer se čeka segwit ili ne.. LTC je sad u stagnaciji i ako ne bude LNa danas sutra, onda će da pada.. pare će da se preliju u XRP koliko je to moguće i mislim u ETH jer i on tavori već 7-8 dana..

Member Avatar korisnika nenadue89
        Na forumu od
        May 2016
        Poruka
        237
        Sta se desava?

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        70

Member Avatar korisnika Difermo
        Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        1.457
        lep skok cene

Member Avatar korisnika k1z4
        Na forumu od
        Sep 2015
        Poruka
        553
        Zanima me sta predstavljaju Ripple coinsi? Ukoliko je sam koncept tih brzih transakcija zasnovan na samoj tehnologiji, da li coinsi predstavljaju akcije same firme pa ujedino kako se sve bude sirilo i rastom firme povecava se i sama vrednost coina?

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        70
        Ne, xrp bi trebalo da zameni nostro račune, proguglaj da vidiš koliko je novca zarobljeno u njima. Umesto da banka ima više nostro računa u više banaka (barem po jedan za svaku valutu koju prenosi) ona može da ima jedan xrp račun.

Member Avatar korisnika k1z4
        Na forumu od
        Sep 2015
        Poruka
        553
        Sa Nostro/Vostro racunima sam upoznat, oni i dalje ostaju, ali povezivanje samih racuna ce umesto SWIFT transakcije preci na taj njihov Ripple nacin(ako cela ova prica uspe, naravno), no nebitbo to. Konkretno me zanima sta predstavlja taj njihov crypyo coin kada ga kupis, ako je Ripple kao crypto centralizovan i glavnu pricu prikazuje kroz samu tehnologiju firme, mi fakticki kupujemo akcije firme ili sta? Sam nacin transakcije po cemu je toliko brzi u odnosu na klasican SWIFT metod?

Na prvu mi deluje primamljivo, ali me interesuje sama sustina, kako taj Ripple funkcionise, prednosti, mane itd

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        70
        Kompleksna je priča, ali koliko ja razumem oni znaju šta rade i žele da xrp bude što prihvaćeniji (ali ne žure). Pročitaj ovo, prvi je kritički nastrojen clanak ali kvalitetan, a druga dva su diskusije u kojima je učestvovao i jedan od kreatora xrpa:

https://www.coindesk.com/counterargu...les-xrp-token/

https://www.xrpchat.com/topic/7151-c...versus-ripple/

https://www.xrpchat.com/topic/6360-v...ipple-network/

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      12. Moja mašina
        • CPU: i5 4570 & Alpenfoehn Brocken cooler
        • MoBo: Asus z87-a
        • RAM: Kingston 2x 8Gb 2400Mhz
        • VGA: HD4600 + MSI 1070 + 290x
        • MON: Samsung C530 + Acer 22inc
        • HDD: Samsung evo 250Gb + Samsung 2TB
        • OPT: NEC 5240
        • Case: CM Trooper, Seasonic SS-750KM3
        • SND: integrusa
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Pinnacle PCTV

Ukoliko ih dobiju na sudu to ce biti katastrofa! Nije mi jasno kako neko tako ugovorom moze da se veze da kupuje tokene po manjoj cijeni u odnosu na trzisnu!

5bn dump!
        epidemija

VIP member
        Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        3.824
        Citat Citiram korisnika: epidemija Pogledaj poruku
        Ukoliko ih dobiju na sudu to ce biti katastrofa! Nije mi jasno kako neko tako ugovorom moze da se veze da kupuje tokene po manjoj cijeni u odnosu na trzisnu!

5bn dump!
        Pa sto ne bi mogli? Ripple je centralizovan, nema majninga, ekipa koja ga je izmislila drzi ga u steku i samo mali delic je na trzistu, pa mogu da uticu na cenu kako hoce. I kad neki baja hoce da kupi 1000BTC, ne kupuje ih na menjacnici vec trazi ko prodaje off market direktnom pogodbom. To je normalno.
        ljudi od reci i obraza su retka pojava ovih dana...http://forum.benchmark.rs/showthread...=1#post4076723

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        70
        Ripple koristi prodaju xrpa po povoljnim cenama kao oruđe za širenje tržišta, ali pod posebnim uslovima - da taj kupac ne može da prodaje xrp i da ga koristi u svojim aktivnostima. Problem sa R3 je upravo tu nastao, jer ovi nisu ništa uradili doprinesu toj mreži a sada žele da dobiju xrp po ceni 30x manjoj od tržišne. To je sad na pravnicima da raspetljaju.

Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        1.457
        Citat Citiram korisnika: Muad'Dib Pogledaj poruku
        da taj kupac ne može da prodaje xrp i da ga koristi u svojim aktivnostima
        Ako je to istina onda je*es ripple

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        70
        Citat Citiram korisnika: Difermo Pogledaj poruku
        Ako je to istina onda je*es ripple
        Zašto, vrlo realno i strateški rade. Daćemo vam xrp po povlašćenoj ceni ako nam se pridružite i krenete da ga koristite, zar to nije korektno? Morate da shvatite da ripple ne cilja "civile" već velike finansijske institucije, a token se plasira planski da bi se oformila mreža koja će mu u perspektivi omogućiti da postane dominantno sredstvo za cross border plaćanja i poravnanja.

Mi "civili" imamo jedinstvenu priliku da od toga profitiramo, ja planiram da je iskoristim. Ljudi, u pitanju je vrlo ozbiljan igrač, sa preko 200 programera i mnogo velikih partnera koji polako ali sigurno osvaja to ogromno tržište. Oni ovo razvijaju još pre nego što je bitkoin nastao! Smešno je porediti ih sa kriptovalutama iza kojih stoji mali tim entuzijasta (ili prevaranata) sa jednim ili par programera.

Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        1.457
        Pa kazes da ne smeju da ga prodaju i koriste u aktivnostima...
        Pa koja je onda poenta. Sto bi ga banke kupovale, ako ne mogu da ga koriste u svojim aktivnostima? A tek da ne smeju da prodaju.
        Mozda se nisi lepo izrazio..
        Zamisli kupis auto fiat 500L po povlascenoj ceni (pomogne ti drzava), a onda ti kazu "ne smete da prodate auto niti da koristite za svoje aktivnosti"

Strana 8 od 26 PrvaPrva ... 45678910111218 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •