Šta je novo?

Ripple [XRP]

  • Začetnik teme Sale KG
  • Datum pokretanja
23cf2198f14b5696e2227ca6e5547aea.jpg


Sta mislite, moze li sutrasnja konf. u Torontu doneti neki skok za Ripple?
 
Sam si ga obrisao, ako misliš na post koji isto počinje sa "previše sam iskusan".

Moguće je, čudno mi se ponaša edit poruka sa telefona. Jedino što mi je bilo čudno je da je u isto vreme obrisan još jedan odgovor pa sam posumnjao.

Željko, ne, neću te ubeđivati. Ne želim da te ubeđujem. Želim da na ovoj temi diskutujemo normalno o rippleu, ne da se prepucavamo. Previše emocija unosiš za moj ukus.
 
Moguće je, čudno mi se ponaša edit poruka sa telefona. Jedino što mi je bilo čudno je da je u isto vreme obrisan još jedan odgovor pa sam posumnjao.

Željko, ne, neću te ubeđivati. Ne želim da te ubeđujem. Želim da na ovoj temi diskutujemo normalno o rippleu, ne da se prepucavamo. Previše emocija unosiš za moj ukus.

Vec par godina postoji taj problem na ovom forumu, kada hoces da editujes poruku sa telefona , on obrise komentar gde god da kliknes .
 
Zna li se razlog ovako naglog pada, ili veliki igraci pokusavaju i dalje svoje?
 
Ja mrcim, pa jel tebi dragi @nesabg uopste znaci sta znaci infinite supply i stvoreno iz nistavila?
Pa se ovde jos cudis kako bombarduju vestima a cena ide dole!?

Zamisli ovako ja imam kampaniju zvanu "troter lab" nastacam milion trt coin-a i dam ih tebi free posto si uticajna i poznata njuska i tako godinama, stancujem iz nistavila i delim malo miki, malo peri, bla bla
Sutra nadjem kao neku upotrebnu vrednost za nekog ali istog interesuje tech troter lab-a za trt coin ih bas briga?

Sta mislis kad krene kupovina i ludilo, svi znaju da je nastalo iz nicega i da ja imam beskonacnu kolicinu istog, pa naravno oni sa 5 grama mozga tad ima da se istresaju samo da zvoni, nit su radili nit su platili isti, PALI IM SA NEBA!

A ti milojko kupuj isti sa tesko stecenim BTC-om!

PS: da ne bude zabune isto mislim za bilo koji premine ili P/D shit od LBC pa do i svemoguceg LTC-a (samo ti/ja sam mozemo proceniti rizik ulaska! i neki master plan devova ako ga imaju i mogu da ga izvuku za nesto konkretno osim licnog bogacenja)
 
Poslednja izmena:
Ocigledno je da se ne razumemo. Ja i jesam dobio ove coine za free tada je i krenulo moje interesovanje za njih. To sto ti mislis da je coin los to je ok. Misljenja nam se mimoilaze. Ali bez obzira da li je nesto dobro ili lose, ako imas priliku da iz njega u datom trenutku ostvaris neku dobit, ne vidim razlog zasto to ne bi uradio?
 
Ocigledno je da se ne razumemo. Ja i jesam dobio ove coine za free tada je i krenulo moje interesovanje za njih. To sto ti mislis da je coin los to je ok. Misljenja nam se mimoilaze. Ali bez obzira da li je nesto dobro ili lose, ako imas priliku da iz njega u datom trenutku ostvaris neku dobit, ne vidim razlog zasto to ne bi uradio?

Pa onda kad skoce prodaj ih, mislis da je to ok da se free dele i da cene raste zbog toga
Ja mislim da takvi projekti svi trebaju biti izneti javno sta su i kako su zamisljeni, nadam se da valjda kontas da su ih free delili bas zbog takvih kao ti da dalje saljes poruku i verujes u isti, meni licno i da su dali ja bi ih prodao odma ko masu shit coina i onda bi svima rekao koje je to djubre :D
 
Ja mrcim, pa jel tebi dragi @nesabg uopste znaci sta znaci infinite supply i stvoreno iz nistavila?
Pa se ovde jos cudis kako bombarduju vestima a cena ide dole!?

Zamisli ovako ja imam kampaniju zvanu "troter lab" nastacam milion trt coin-a i dam ih tebi free posto si uticajna i poznata njuska i tako godinama, stancujem iz nistavila i delim malo miki, malo peri, bla bla
Sutra nadjem kao neku upotrebnu vrednost za nekog ali istog interesuje tech troter lab-a za trt coin ih bas briga?

Sta mislis kad krene kupovina i ludilo, svi znaju da je nastalo iz nicega i da ja imam beskonacnu kolicinu istog, pa naravno oni sa 5 grama mozga tad ima da se istresaju samo da zvoni, nit su radili nit su platili isti, PALI IM SA NEBA!

A ti milojko kupuj isti sa tesko stecenim BTC-om!

PS: da ne bude zabune isto mislim za bilo koji premine ili P/D shit od LBC pa do i svemoguceg LTC-a (samo ti/ja sam mozemo proceniti rizik ulaska! i neki master plan devova ako ga imaju i mogu da ga izvuku za nesto konkretno osim licnog bogacenja)

Zeljko! Sta ti se desilo? LTC shit? Ovome se od tebe zaista nisam nadao :):):)
U svakom slucaju slazemo se u konstataciji da sve sluzi za otimanje BTC-a. Iskreno, boli me kad ovo kazem, ali posle skoro 2.5g postojanja i prezivljavanja raznih skandala, cini mi se da jos samo ETH ima nesto u sebi, ali jos uvek nisam prelomio da ga gledam kao nesto sto treba imati i za 5g. Videcemo.
 
Pa ima tu i monero, LTC kao neke alternative ako ih sidechain ne popuni, ja sam jos uvek siguran da ce mesta za ~10-20 valuta biti ali u kojoj meri i koja
ICO isto neverujem da ce sve biti scam, ali ne vidim sansu da i jedan ICO zameni poziciju BTC ili monetrnog sistema zbog svoje distribucije
 
Molio bih, pošto nisam u toku što se tiče Ripple-a , gde i kako je najbolje kupiti ovu valutu, pošto vidim da se ne ''kopa'' više .... ?
 
Nije se nikad ni kopao.
Vidim da si se prvo uhvatio za Bitconnect, pa sada za Ripple. Iz najbolje namere ti kazem, posveti makar jedno popodne na citanje ili gledanje Youtube o njima, narocito o onom prvom, pa onda odluci da li ces i koliko novca investirati.
 
Brisu moje poruke a ko je skontao kantu sa rupama gde voda curi na sve strane, ne bi danas bio u minusu -20% :smoke:
 
a da je skocio 50% sta bi napisao? :D
 
napisao bi sto je pisao i ranije da se ne ponavljam :D
 
Ja nacrtam ako neki ne razumeju osnove crypto-a i vrednosti bilo cega u sustini, sve lepo objasnim na ripple temi (unlimited supply, 100% nastalo iz nicega, ko god ga ima u vecim kolicinama dobio ga je na poklon, XRP nema neku buducnost i jedino se banke interesuju za ripple labs a ne za XRP) zasto!?

Jedino na cega XRP zivi to je na P/D

Odmah da pojasnim, ovo je poslednji put da pišem o rippleu.

Prvo, to što si napisao da je unlimited supply jednostavno nije tačno. Ne samo što je maksimalni broj xrp novčića ograničen na 100 milijardi, već se svakog dana uništava neka mala količina, već je burnovano oko 6.5 miliona. Malo ali se događa. Veći deo novčića i dalje drži Ripple Labs, trenutno je u cirkulaciji nešto manje od 40 milijardi a ostatak će biti distribuiran partnerima pod jasnim ugovorom u narednih 5-10 godina.

Dalje, ova konferencija je iz ugla crypto tradera bila fijasko. Čekale su se konkretne vesti koje nisu došle, cena je pala. Možda bi bilo bolje da nisu ništa streamovali, ali to je njihova stvar. Mnogo ljudi će sada prodati xrp (mnogi su već prodali) jer se može dobro zaraditi na ostalim valutama.

Drugi deo (xrp nema budućnost) takođe nije tačan, ali tu ne mogu da iznesem toliko jasne činjenice kao za supply. Ja smatram da ima budućnost, isto tvrdi i Ripple Labs. Tačno je da banke nisu trenutno zainteresovane za XRP, tačno je i da Ripple Labs trenutno ne forsira XRP - to ne znači da XRP nema budućnost. Trenutni fokus je da se progura tehnologija uz što manje stresa i novotarija za tradicionalno inertne finansijske institucije. Ono što je prilično pozitivna vest sa SWELLa je da im taj plan uspeva.

Gde je tu budućnost XRPa? Kada se ILP tehnologija progura, kada bude opšteprihvaćena onda će početi masovno usvajanje XRPa. Neće morati nikoga da teraju, biće to logičan sledeći korak jer je korišćenje ILPa najefikasnije uz XRP (native currency najnaprednijeg ILPa - njihovog). To će dodatno povećati potražnju jer će se neki odlučiti da čuvaju veće količine XRPa da bi poboljšali likvidnost. Čak i da ne drže XRP njegova cena će rasti.

Ključno pitanje - kad? Neki će krenuti u skorijem periodu, narednih godinu-dve, ali većina neće. To je ono što je razočaralo mnoge i zbog čega je cena pala, a možda će pasti još. Ipak, moja prognoza je da će XRP i dalje biti u vrhu kripto marketa za 5-7 godina, kada 95+% današnjih kriptovaluta bude zaboravljeno. Konkretno, očekujem dvocifrenu cenu u 2023, držim par hiljada dugoročno, ne teram ni ubeđujem nikoga da ulaže, dao sam moje mišljenje. Kratkoročno gledano, pratim šta iskusni trejderi poput Prestigea pišu i gledam da uvećam svoj štek pomoću BTCa i LTCa. Ne prodajem XRP u narednih nekoliko godina, makar se ispostavilo da sam bacio tih par stotina dolara.
 
Samo da postepeno pooštravaju i svima će biti dobro.

Lagana asimilacija. [emoji3]

Nemam živaca za velike i nagle šokove.

Sa laganim pooštravanjem, izbaciće se prevaranti, krijumčari, i perači. Bar neotesani, a ostali će moći da uživaju u čarima kriptoa rasterećenije.....dok ne asimiliramo trenutni sistem potpuno, za jedno 100 god. [emoji3]
 
Why did Jed McCaleb leave Ripple to start Stellar?

David Schwartz, Chief Cryptographer at Ripple (2011-present)

Jed had a long string of bad ideas that Ripple’s Board of Directors refused to implement. So Jed started Stellar based on those ideas.

Jed wanted Ripple to do a Facebook giveaway. Ripple would not do that. So that was one of the first things Stellar did. The giveaway was generally considered a disaster.

Jed wanted Ripple to pursue more of a retail, end-user use case rather than settling international payments. So when he announced Stellar, this was its original use case. Of course, Stellar’s recently announced IBM partnership is about … settling international payments.

You get the idea. As it became clear that each of his rejected ideas were bad, Stellar pivoted to become a clone of Ripple.

Jed tried to dump his XRP quickly and Ripple acted to stop him through a series of lawsuits. Thanks to Ripple’s refusal, Jed’s XRP will probably be worth more than $1 billion. He will probably be the only person to become a self-made billionaire despite his best efforts.

When companies solicit investors, those investors get stock with voting rights. Some of them get seats on the Board of Directors. And you bring on smart people to help you make good decisions. Heck, Jed brought in Chris to be CEO. Jed’s reaction to not getting his way on these issues was to publicly say bad things about the company and start a competitor. IMO, unless you think the company is doing something illegal or severely immoral, betraying your investors and employees that way is unconscionable.

Note that this is not a comment on what Stellar is doing now or their likelihood of success. It is just about why Jed McCaleb started Stellar. I was there. But I cannot claim to be unbiased. This is just the parts about which I am relatively certain. There are things that I suspect that are even worse.
 
Nisam upratio vesti, niti zadnju konferenciju!
Može li ko da objasni što se može očekivat od ripple novca (bar do nove godine)
Koliko sam shvatio dogovor s bankama je postignut (100 banaka) da ce u budućnosti koristit protokol, ALI ne i ripple novac?!
Dali je to istina?

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
 
Prvi put sam na formu. Nov sam u kriptovalutama.
Interesuje me kako mogu kupiti Ripple.
Prvo da li je to moguće u Srbiji (gde i kako?).
Drugo ako nije moguce u Srbiji , koji je pouzdan sajt gde se mogu kupiti XRP (kupiti, a ne trgovati).
Ranije sam trgovao u AdmiralMarketsu , prebacim sa Visa internet karticom evre, i trguješ sa tim fondom koji si uplatio.

Ove XRP sam probao preko https://www.bitstamp.net/article/Bitstamp-introduces-xrpbtc-trading-pair/
i problem mi je kako pare uplatiti, jer ne priznaju debitne kartice iz Srbije , tako da ne mogu platiti Visa internet karticom, nego mora nekakvi bankarskim nalogom, a to mi se čini komplikovanim.

Dakle da li neko može da me uputi koji je najlakši način na koji mogu kupiti XRP?
 
Pa kupi XRP na bitstampu, jedina komplikacija je što to moraš da uradiš preko BTCa što dodaje 10 sekundi procesu.

Karticom kupiš BTC koji ti legne odmah, ti ga istog trenutka konvertuj u XRP i to je to.
 
Amateur hour is finally over?

Šta će hejteri sada da urade?
 
Nazad
Vrh Dno