»RSS Benchmark sajt

Strana 10 od 26 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 136 do 150 od ukupno 378

Tema: Ripple [XRP]

Member Avatar korisnika Texacha
        Na forumu od
        Sep 2017
        Poruka
        373
        Ripple se koristi za medjubankarske transakcije i ima za cilj da ih ubrza sto vise. Dakle, njegov cilj je sam po sebi da ga banke sto manje zadrzavaju, vec da cirkulise sto vise i sto brze. Ako on ostvaruje svoj cilj (ultra-brza cirkulacija), onda nema potrebe da ga iko cuva, pa samim tim i nije coin za HODL. Npr, Ripple moze ostvariti ogroman uspeh na polju transakcija, a da mu cena uopste ne skoci, jer se toliko brzo prenosi da ga ima dovoljno i po ceni od 0.25$ da zadovolji potrebe klijenata. Total supply je ionako ogroman, gotovo 100 milijardi (99.993.667.738)
        Na stranu prica sto je on "bankarska gnjida" ili stagod, nego jednostavno sto je ripple blizi svom cilju (ultra-brze transakcije), to je manja potreba da mu raste cena.

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      3. Moja mašina
        • CPU: i5 4570 & Alpenfoehn Brocken cooler
        • MoBo: Asus z87-a
        • RAM: Kingston 2x 8Gb 2400Mhz
        • VGA: HD4600 + MSI 1070 + 290x
        • MON: Samsung C530 + Acer 22inc
        • HDD: Samsung evo 250Gb + Samsung 2TB
        • OPT: NEC 5240
        • Case: CM Trooper, Seasonic SS-750KM3
        • SND: integrusa
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Pinnacle PCTV
      4. @texacha to sve stoji ali i dalje ne razumem koncept istog ako ga kontrolise ko? jedan centralni ripple - identitet?
        sta je on bolji od banaka i visa/mastercard-a onda po tom pitanju osim sto ne pokusava da se predstavi kao decetralizovana jedina sto u realnosti i nije (i da zaboravimo da je u nacelu 100% premine)

Mislim centralizovan sistem nikad ni nije imao problem u kolicini transakcija po sekundi, problem se jedino javlja kad se taj sistem decentralizuje (u pravom smislu decentralizuje)

A i sto se tice namene samo u bankarskom smislu, tu cak mozda i ima malo logike ali i dalje zasto bi isti koristili ripple token a ne svoj ripple 2 (kojeg bi jednostavno za 5min forkovali sa github-a u svoj repo)
        Menjao zeljko : 14.10.2017. u 18:57

Na forumu od
        Sep 2017
        Poruka
        373
        Bankarske transakcije iz nekog razloga traju jako dugo (nisam dovoljno potkovan da bih znao zbog cega), a sa ripple to vreme se skracuje tipa 10-100x. To sto je centralizovan ne smeta korisnicima, tj bankama. Naprotiv. Zato ako i dodje do kraha npr cele kripto-berze, ne bi cudilo da Ripple ostane, jer on zapravo i nije ono cime se predstavlja na trzistu kripto-valuta. Ali opet, njegov supply je toliko nenormalan da nema potrebe da mu raste cena. Inace, to sto je centralizovan mi ne bi smetalo da kupim odredjenu kolicinu, kada bih verovao u njegov rast.
        BTW, Ripple i XRP nisu iste stvari. Pogresno se to predstavlja u kripto-zajednici. Skoro sam nesto slusao o tome, pa sam se iznenadio, ali evo sad potrazih i pisano objasnjenje:

Here is the difference between xrp and Ripple Connect taken from their whitepapers:

1) Ripple, the company, offers banks a software called Ripple Connect (thanks /u/cmbartley) which uses InterLedger Protocol (ILP) to transfer $$ between banks with a minimal fee because it doesn't have to get transferred 2-3 times into different fiats or service fees. It simply needs to get converted once. This software DOES NOT USE XRP. XRP is an option but right now banks are not choosing it because it's new and because of its volatility.
        2) XRP is a cryptocurrency that exists outside of Ripple Connect that is high in liquidity and has fast transactions. Source: https://youtu.be/51dMe_Oui4M?t=2439

**preuzeto sa Reddita, ceo tekst ovde: https://www.reddit.com/r/Ripple/comm...rp_and_ripple/
        Menjao Texacha : 14.10.2017. u 19:21

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      7. Moja mašina
      8. @Texacha

Pa u tome se vecinski slazem, mada je i dalje cudno ako mu to bude prenstvena buducnost sta je uopste tarzio na crypto berzama, jer vise spada u nesto sto bi trebalo da se nudi na klasicnim berzama

Takodje to sto kazes za cenu stoji, mada i dalje postoji jak P/D lobi i koliko vidim vecina sitnih kupaca nisu upucana u to da bi cena generalno trebala biti vise konstantna, a takodje jos manje razumeju razliku da je ripple kompanija a XRP samo jedan od tokena za koji je i pitanje da li ce interno biti u primeni u bankarskom sektoru ili ce se oni verovatno vise bazirat na ripple kao sistem koji ce im ponuditi njima potrebno resenje

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        24
      10. Moja mašina
      11. Apsolutno se slazem sa Texacha.
        Na kraju krajeva, to sto je centralizovan, mi kao pojedinci ako izbegavamo da ga kupimo, nece puno uticati na Ripple i to sto on meste po sebi.
        Zeljko ne kazem da nisi u pravu, ali to sto je neki novcic los ili ne, mene bas puno i ne dotice, jer na kraju svi smo mi ovde da mi zaradili novac. Zna se da je BTC kralj, ali treba iskoristiti trenutak i na drugim novcicima ako je to moguce. To je bila moja poenta.

Iskreno mislim da nece dostici cenu preko 1$, za sigurno 2-3 godine. Ali kada se ocekuje skok iskoristiti, i demo dalje.

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        70
        Nikako ga ne kupujte, mi smo budale koje nisu čule sve te argumente nebrojeno puta do sada. Svi da nam se smejete kad pukne "ponzi".

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      14. Moja mašina
      15. Citat Citiram korisnika: Muad'Dib Pogledaj poruku
        Nikako ga ne kupujte, mi smo budale koje nisu čule sve te argumente nebrojeno puta do sada. Svi da nam se smejete kad pukne "ponzi".
        Mogao bi procitat sta je pisano a ne samo govorit moon, moon, itd... imas bankstere koji BTC nazivaju ponzy-em iskreno sta je onda XRP u njihovim ocima, nemam pojma

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        70
        Citat Citiram korisnika: zeljko Pogledaj poruku
        Mogao bi procitat sta je pisano a ne samo govorit moon, moon, itd... imas bankstere koji BTC nazivaju ponzy-em iskreno sta je onda XRP u njihovim ocima, nemam pojma
        Samo govorim "to the moon"? Aman.

Samo tvrdim da velika većina ljudi koji govore protiv ripple labs i xrpa uopšte ne pokušavaju da razumeju, samo mrze. Druga strana govori mnogo racionalnije, sa mnogo više argumenata i manje emocija.

Ja sam odabrao na osnovu argumenata a ne na osnovu "Lambo moon" priče. Smeta mi kada neko ko poteže iste, mnogo puta debunkovane argumente, naziva druge ******ma i naivčinama.

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      18. Moja mašina
      19. Pa ne zelim da se 100 puta ponavljam, ali i vrapci na grani znaju da je XRP nastao iz nista, podeljen je svojim drugarima i odredjenim korporacijama/bankama kako bi se nametnuo, generalno sa zamislju Bitcoin-a nema ni jednu dodirnu tacku osim sto je crypto valuta
        A o svim spletkama i glupostia koji su izvodili prvih godina, sam pisao ranije i to i dalje stoji, ali i ti i ovi novi tada niste ni znali da ripple postoji a starije postove i istoriju istog ne citate

To sto danas ripple tehnologija i mozda moze biti u primeni za banke ne otpisuje sve gluposti oko nastanka XRP-a i njegove inicijalne distribucije

Na forumu od
        Sep 2017
        Poruka
        373
        Citat Citiram korisnika: Muad'Dib Pogledaj poruku
        Niko nikome nije rekao da su budale, nego Ripple sto je efikasniji (brzi), to je manje verovatno da mu skace cena. Ne znam sto si se uvredio i pominjes da neko tebe (i ne znam koga jos) naziva budalom. Ako se svaka kritika smatra uvredom (a ovo cak nije bila ni kritika, nego komentar o samoj valuti, cinjenica), onda da se razilazimo...
        Menjao Texacha : 15.10.2017. u 16:03
        Ja vam kazem kako treba, a ti radi kako hoces.

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        70
        Ja želim da diskutujemo normalno, ima ovde mnogo iskusnih ljudi od kojih mogu mnogo da naučim. U ripple nisam ušao bezveze, smatram da su bez razloga crna ovca kriptovaluta. Argumenti protiv nisu zasnovani na činjenicama, tehnologija je fenomenalna a firma daleko ozbiljnija od 99% kripto sveta. Naravno da nema garancija da će da urade ono što su zamislili, ali su na dobrom putu da uspeju i da xrp bude uspešan.

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      23. Moja mašina
      24. Pa onda diskutuj objasni kako je XRP nastao i kako nije cisto privatno vlasnistvo koje koristi tulip model da digne cenu...... svako ko ga kritikuje kreces da vredjas, cinjenice koje su poznate od nastanka ove teme ti sad kao preispitujes i zoves lazima, ali dokaze nigde ne dajes a ni argumente

Sta mene briga sto se za ripple interesuju banke, kakve to veze ima sa duvanjem cene XRP-a koji je nastao 100% iz nicega, 100% je u privatnom vlasnistvu deljen bliskim saradnicima kapom i sakom, mreza je centralizovana, ceo sistem funkcionise kako jedan entitet ripple nameri.
        Interno ranijih godina imali su zestoke gafove od internih svadja (odpustanja glavnih osnivaca, dumpovanja premineo nekontrolisano itd), sudjenja, hackova, itd,sve se to zna, iznosio sam samo 20% ranije i sad puj pik proslo 2 godine, ZABORAVILO SE, po tebi kao da se nista nije desilo

PS: Po meni ja da sam ripple oprao bi ruke od XRP-a i pustio vas niz vodu i usao u dil sa bankama, pa da vidim koliko bi se onda neko smejao ovakvim centralizovanim budlastinama od blockchain-a
        Menjao zeljko : 15.10.2017. u 20:45

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        70
        Napisao sam odgovor koji je iz nekog razloga obrisan, previše sam iskusan u forumskim diskusijama da bi gajio nadu da ću da ti promenim mišljenje. Probao sam sa antivakcinašima, probao sa ravnozemljašima, probao još mnogo puta. Nema poente.

Gledam na Ripple Labs i xrp onakve kakvi su sada. Kompanija sa fenomenalnim proizvodom, sa 200 zaposlenih i sa 100 vrlo ozbiljnih partnera. Vrlo su otvoreni u svojim planovima, ne beže od pitanja i ne obećavaju brda i doline, za razliku od većine.

Kada isteraju svoj plan do kraja biće vrlo decentralizovani, a količinu xrpa koje sada drže distribuiraće samo ozbiljnim igračima pod jasnim pravilima. R3 je upravo izgubio mnogo para jer se nije pridržavao ugovora.

Ima mnogo kvalitetnih tekstova koji objašnjavaju sve aspekte, nije forum prikladan za to. Mogu da okačim linkove, ali ko želi može i sam da ih nađe.

Member Avatar korisnika Difermo
        Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        1.457
        Citat Citiram korisnika: zeljko Pogledaj poruku
        XRP-a koji je nastao 100% iz nicega, 100% je u privatnom vlasnistvu
        Na trenutak pomislih da govoris o "Bank of England" i FED.
        100% iz nicega i 100% u privatnom vlasnistvu XD

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      28. Moja mašina
      29. Citat Citiram korisnika: Difermo Pogledaj poruku
        Na trenutak pomislih da govoris o "Bank of England" i FED.
        100% iz nicega i 100% u privatnom vlasnistvu XD
        Pa generalno zato se izgleda "banksterima" i svidja, kontaju ga 100%

Mada isreno jos ne vidim pucanje fiata sve dok zemlje koje stoje iza imaju koliku toliku podrsku naroda, iako vidjamo da se sve vise tu mutnog desava

@Muad'Dib

Pa mene neces okrenut sigurno, jedino mi mozes prezentovat pozitivne aspekte istog ako ga ima
        Menjao zeljko : 15.10.2017. u 23:15

Strana 10 od 26 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •