Šta je novo?

Ripple [XRP]

  • Začetnik teme Sale KG
  • Datum pokretanja
Kako cena pada tako tema umire... toliko o poverenju u ripple na svu srecu
 
Pa mi shorteri trljamo ruke. :d

Zatvarenje shorta tek na 8-9K, mozda cak i long otvorim tada.
 
Ne brini ništa Željko, kao što sam prošli put napisao u BtC/LTC temi, "vratiće se XRP u roku od 4-7 dana".. i vratio se u velikom stilu za 4 dana..pogledaj XRP/USD grafikon na Stampu za ovu godinu ili zadnja tri meseca i biće ti jasno šta sledi uskoro :)
 
ripple je mafijaska organizacija kad ih zabrane ima sve tokene da vam blokiraju jer mogu..... ali ko bi to citao i smarao se
 
ne sme vise da pise u eth temi :d ali neka ga neka pise jer cim nesto napise da ce da padne ono skoci :D
 
Kakve veze cena ima sa time da je nesto prevara, scam, itd... nikakve, bas suprotno takvi shitovi se duvaju pre totalnog pucanja
 
Kakve veze cena ima sa time da je nesto prevara, scam, itd... nikakve, bas suprotno takvi shitovi se duvaju pre totalnog pucanja

Zeljko, ja mislim da niko od nasih nije uleteo jer misli da je novcic sjajan, da ima persepktivu, da ce jednog dana vredeti bogatstvo.

Svi su usli sa namerom da izadju na pumpanju, uzmi profit i idu dalje. I ja ga ni malo ne volim, pa sam sasvim fino profitirao na jednom longu i 2 shorta.

Pokupio pare i idem dalje, ne zanima me da li je scam, da li ce propasti za pola godine, da li ce ga zakljucati itd.
 
Sa riplom stvarno treba biti strpljiv I imati zivce, al ko što rekoh 4-7 dana.. ovaj put 7 dana da povratim ulozeno i zaradim.
 
Ja iskreno nisam siguran da li je ovo početak velikog i pravog pumpa, pa bih bio oprezan sad. Imam još neku količinu da prodam, ali čekam mnogo bolju cenu jer znam da će doći kad tad, iako sam već u plusu.
Stavio sam buy oko 0.27-0.273 XRP/USD jer verujem da će pasti dotle negde noćas, a onda opet novi veći rast nego danas i prodaja.. dakle pokusavam da hvatam talase kao i uvek.
 
Ovo je taj pravi pump.. Ovo sad ide visoko.. zašto tako mislim ?
BTC je malo u zastoju sad jer se čeka segwit ili ne.. LTC je sad u stagnaciji i ako ne bude LNa danas sutra, onda će da pada.. pare će da se preliju u XRP koliko je to moguće i mislim u ETH jer i on tavori već 7-8 dana..
 
lep skok cene
 
Zanima me sta predstavljaju Ripple coinsi? Ukoliko je sam koncept tih brzih transakcija zasnovan na samoj tehnologiji, da li coinsi predstavljaju akcije same firme pa ujedino kako se sve bude sirilo i rastom firme povecava se i sama vrednost coina?
 
Ne, xrp bi trebalo da zameni nostro račune, proguglaj da vidiš koliko je novca zarobljeno u njima. Umesto da banka ima više nostro računa u više banaka (barem po jedan za svaku valutu koju prenosi) ona može da ima jedan xrp račun.
 
Sa Nostro/Vostro racunima sam upoznat, oni i dalje ostaju, ali povezivanje samih racuna ce umesto SWIFT transakcije preci na taj njihov Ripple nacin(ako cela ova prica uspe, naravno), no nebitbo to. Konkretno me zanima sta predstavlja taj njihov crypyo coin kada ga kupis, ako je Ripple kao crypto centralizovan i glavnu pricu prikazuje kroz samu tehnologiju firme, mi fakticki kupujemo akcije firme ili sta? Sam nacin transakcije po cemu je toliko brzi u odnosu na klasican SWIFT metod?

Na prvu mi deluje primamljivo, ali me interesuje sama sustina, kako taj Ripple funkcionise, prednosti, mane itd

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Kompleksna je priča, ali koliko ja razumem oni znaju šta rade i žele da xrp bude što prihvaćeniji (ali ne žure). Pročitaj ovo, prvi je kritički nastrojen clanak ali kvalitetan, a druga dva su diskusije u kojima je učestvovao i jedan od kreatora xrpa:

https://www.coindesk.com/counterargument-value-proposition-ripples-xrp-token/

https://www.xrpchat.com/topic/7151-coindesk-versus-ripple/

https://www.xrpchat.com/topic/6360-value-of-using-ripple-over-other-currency-on-the-ripple-network/
 
Ukoliko ih dobiju na sudu to ce biti katastrofa! Nije mi jasno kako neko tako ugovorom moze da se veze da kupuje tokene po manjoj cijeni u odnosu na trzisnu!

5bn dump!
 
Ukoliko ih dobiju na sudu to ce biti katastrofa! Nije mi jasno kako neko tako ugovorom moze da se veze da kupuje tokene po manjoj cijeni u odnosu na trzisnu!

5bn dump!

Pa sto ne bi mogli? Ripple je centralizovan, nema majninga, ekipa koja ga je izmislila drzi ga u steku i samo mali delic je na trzistu, pa mogu da uticu na cenu kako hoce. I kad neki baja hoce da kupi 1000BTC, ne kupuje ih na menjacnici vec trazi ko prodaje off market direktnom pogodbom. To je normalno.
 
Ripple koristi prodaju xrpa po povoljnim cenama kao oruđe za širenje tržišta, ali pod posebnim uslovima - da taj kupac ne može da prodaje xrp i da ga koristi u svojim aktivnostima. Problem sa R3 je upravo tu nastao, jer ovi nisu ništa uradili doprinesu toj mreži a sada žele da dobiju xrp po ceni 30x manjoj od tržišne. To je sad na pravnicima da raspetljaju.
 
Ako je to istina onda je*es ripple
Zašto, vrlo realno i strateški rade. Daćemo vam xrp po povlašćenoj ceni ako nam se pridružite i krenete da ga koristite, zar to nije korektno? Morate da shvatite da ripple ne cilja "civile" već velike finansijske institucije, a token se plasira planski da bi se oformila mreža koja će mu u perspektivi omogućiti da postane dominantno sredstvo za cross border plaćanja i poravnanja.

Mi "civili" imamo jedinstvenu priliku da od toga profitiramo, ja planiram da je iskoristim. Ljudi, u pitanju je vrlo ozbiljan igrač, sa preko 200 programera i mnogo velikih partnera koji polako ali sigurno osvaja to ogromno tržište. Oni ovo razvijaju još pre nego što je bitkoin nastao! Smešno je porediti ih sa kriptovalutama iza kojih stoji mali tim entuzijasta (ili prevaranata) sa jednim ili par programera.
 
Pa kazes da ne smeju da ga prodaju i koriste u aktivnostima...
Pa koja je onda poenta. Sto bi ga banke kupovale, ako ne mogu da ga koriste u svojim aktivnostima? A tek da ne smeju da prodaju.
Mozda se nisi lepo izrazio..
Zamisli kupis auto fiat 500L po povlascenoj ceni (pomogne ti drzava), a onda ti kazu "ne smete da prodate auto niti da koristite za svoje aktivnosti"
 
Nazad
Vrh Dno