Šta je novo?

Ripple [XRP]

  • Začetnik teme Sale KG
  • Datum pokretanja
i sta je tu novo sto ne vazi za svaki coin?


stoji da je shit, stoji i da je dobra zarada, stoji i da su neki zazalili sto nisu usli na vreme, stoji i da su neki izgubili...
 
pa uopste se ne raspravlja o tome da li je ili nije teski shit coin ripple, nego o planu banaka i krajnjem cilju da ljudi ostanu sa govnetom u ruci , a bankari sa btc-om
 
Svi ovi bogom dani prosvetitelji misle da neko ko je usao da zaradi veruje u neki novcic, takvi ulaze u sve zive novcice, ne samo u Ripple. Pametni ljudi zarade na fluktuciji i panicarima i deo cuvaju za svaki slucaj pa sta bude. Em zarade em imaju od svega pomalo i mirni su, ako nesto propadne, nesto drugo ce da skoci.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Oporavice se on...pametni ce da ga cuvaju,panicari da prodaju...
 
Za ovih mesec dana kako sam ja skontao samo dva pravila važe u crypto svetu (ako ste trgovac/investitor).

0. Dobro upoznajte svoj coin (da nije scam, da nije neka teška muljaža sa lažnim obećanima samo da se uzmu investicije i bez ikakvog cilja) - ovo je pravilo koje stalno važi i uvek će važiti
1. Bez panike koja nije opravdana, naravno treba reagovati brzo ako recimo povlače coin jer su propali
2. Buy low, sell high

BONUS: ovde je svako svoj analitičar, i svako treba po svom nekom nahođenju da kupuje/prodaje - i naravno najbolje je na više mesta/coin-ova raspodeliti investicije

On topic:
moje lično, ovaj Ripple će da ostane ovako sitan coin (cena ne veća od 10$) dugo vremen (nikad), jer ima ga strašno puno, konce vuku banke koje kad je high lako mogu da pokupe kajmak i da mu smire (smanje) cenu,
a i onako oni koriste svoj interni privatni Ripple blockchain za među bankarske transacije, sa ovim što mi možemo da kupimo oni eksperimentišu i vidi kako mogu da manipulišu tržištem, i usput otmu novac od naroda.

Realno, biće isplativo ga kupiti na 1$-1.5$ i onda čekati 100% skok cene pa odmah dump, mislim da za čuvanje na duge staze biće samo frustracija od pada i skoka cene, koja je totalno ne predvidiva (ni malo).
 
Poslednja izmena:
Za ovih mesec dana kako sam ja skontao samo dva pravila važe u crypto svetu (ako ste trgovac/investitor).

0. Dobro upoznajte svoj coin (da nije scam, da nije neka teška muljaža sa lažnim obećanima samo da se uzmu investicije i bez ikakvog cilja) - ovo je pravilo koje stalno važi i uvek će važiti
1. Bez panike koja nije opravdana, naravno treba reagovati brzo ako recimo povlače coin jer su propali
2. Buy low, sell high

BONUS: ovde je svako svoj analitičar, i svako treba po svom nekom nahođenju da kupuje/prodaje - i naravno najbolje je na više mesta/coin-ova raspodeliti investicije

On topic:
moje lično, ovaj Ripple će da ostane ovako sitan coin (cena ne veća od 10$) dugo vremen (nikad), jer ima ga strašno puno, konce vuku banke koje kad je high lako mogu da pokupe kajmak i da mu smire (smanje) cenu,
a i onako oni koriste svoj interni privatni Ripple blockchain za među bankarske transacije, sa ovim što mi možemo da kupimo oni eksperimentišu i vidi kako mogu da manipulišu tržištem, i usput otmu novac od naroda.

Realno, biće isplativo ga kupiti na 1$-1.5$ i onda čekati 100% skok cene pa odmah dump, mislim da za čuvanje na duge staze biće samo frustracija od pada i skoka cene, koja je totalno ne predvidiva (ni malo).

Dopada mi se kako je ovo napisano.
 
Da vas podsetim, ripple je bio 0.25$ i postojao je i pre bitkoina. Moja lična procena je da je ovo prenaduvana cena, i da je samo pitanje dana kad će se vratiti na svoju vrednost od oko 1/4$
 
A da te ja podsjetim da je XRp bio 0.002$ i koprco se godinama....i njegova vrijednost nije 1/4$ ne znam od kud ta glupost.
 
Verovatno misli na ripplepay.
 
Kao prova wikipedia ti je nejgori izvor informacija koje mozes naci na internetu , sta god trazio, pogotovu u ovoj oblasti.\

KAo drugo pravi razliku izmedju coina koji se pojavio 2012 godine i Ripplepay-a.

Prvi je Bitcoin ostali su altcoini, to je lako nauciti.
 
Poslednja izmena:
Bitcoin ja znam od 2008/9 riple je mnogo kasnije doso kao i svi drugi
 
Naravno da da je tako, ripplepay nema veze sa kriptovalutama.
 
Sta mislite jel moze ovo da se vrati na 2.6$ ?
 
sedi i cekaj, imace skokova sigurno, pa pogledaj volume, ja imam finu kintu u njemu, krastavac cekam, pa cu videti...
 
ja sam bio kupio na 2.04$ pa sam ga prodao na 3$ pa sam kupio na 2.6$ i nisam uopste ocekivao ovo, u nedelju sam se razmisljao da prodam na 2.77$ i ajde kao pasce malo jos ono al sam se bojao da od ponedeljka ne skoci i zbog ovog sa DMM sto je najavio i sad se bojim da ne padne ispod 2, to bi bilo uzas. Nisam mnogo i minusu, mada jesam u minusu al ono, ****ga :D

Cekam taj dmm.com i one 3 velike firme kad se najave bilo bi super.
 
panicis ozbiljno, i da padne, otici ce gore, neko ce to uraditi ko ima vise kesa od tebe... tako da sedi i cekaj da ode preko 2.6 pa prodaj kad god hoces..
 
Kupio na 0.77, prodao pre ~sat vremena na 2.24. Vrlo verovatno sam se uspaničio, ali sam u plusu prvi put od kako sam počeo da se kockam. Ako bude sreće da padne na ~1.5 pa da kupim opet.
 
Kupio na 0.77, prodao pre ~sat vremena na 2.24. Vrlo verovatno sam se uspaničio, ali sam u plusu prvi put od kako sam počeo da se kockam. Ako bude sreće da padne na ~1.5 pa da kupim opet.


Kupio na 0.86 oko 492 tacno komada....stvavio sell order na 4$...pa pomerim na 3$ pa da ne budem proklet na 2$...i onda ga prodam na 1.1$.Posle yebanja nema kajanja.Skola za sve biduce trgovine.Sad sam ga kupio na 3.5$!!!Uopste ne panicim,nema razloga....sledeci skok je na iznad 5$.Tako da nek stoje,nek se kisele jos malo....on moze buknuti za dan.
 
Uhhh, da ne bude RIP RIPPLE?

Poton'u k'o Titanik.

Jos uvek se drzim, bensedini spremni.
 
Bice jer ljudi ne kontaju koje je ovo djubre vec su zaslepljeni sa mogucnoscu brze zarade i joji ce zbog alavosti na kraju ostati sa djubretom u ruci
 
Uhhh, da ne bude RIP RIPPLE?

Poton'u k'o Titanik.

Jos uvek se drzim, bensedini spremni.

:) :) nece,ne brini...tonuli su i drugi i dizali se...posle vrlo kratkog vremena shvatis da je to normalan proces u kome ostaju oni jaki igraci a otpadaju oni slabasni koji ne mogu da izdrze pritisak i plase se gubitka.Ni svet nije nastao preko noci,tako da...danas,sutra,za mesec...6 meseci...nigde se ne zuri,Ripli otpisuju duze vreme a kad usledi pump onda krecu price da ide u nebesa da su svi znali...
 
Bice jer ljudi ne kontaju koje je ovo djubre vec su zaslepljeni sa mogucnoscu brze zarade i joji ce zbog alavosti na kraju ostati sa djubretom u ruci
Da se razumeno da je ovo sve poteklo od toga sto

South Korean exchanges regularly trade at values about 30% higher than other exchanges around the world. Coinmarketcap out of nowhere decided to stop including the Korean exchange prices in their algorithms. It's good in the sense that it is now showing a much more accurate price on CMC, but it's bad in the sense that everyone who doesn't know what happened thinks it's "crashing" and they are losing confidence and panic selling.

Ovo se ne bi ni desilo i ne bi bilo ovoga pada,ljudi kad vide crveno krecu da izlaze,a pojedini sto znaju sta je vide sta ce da se desi zbog pojedinih pa krenu i oni da izlaze.

Sve je ostalo isto samo sajt https://coinmarketcap.com nije prikazivao cenu sa Korejskih menjacnica i to se pokazivalo kao pad a u sustini je sve bilo isto.
 
Kako uopšte za (glupi) ripple može da se računa market cap, kada je samo (koliko, 38%?) manji deo 'napravljenih' koina dostupno, a ostalo je kod vlasnika.

Zar to nije isto, kao mi napravimo benchcoin, ima ih milion komada, prodamo trojici po 100 komada, ukupno 300 po 50 dolara ceni, za 15000 dolara i onda racunamo da je market cap 50 miliona dolara? (50 x milion)

Ili ja to nešto ne shvatam, market cap se racuna samo za onu kolicinu koja je dostupna?

A šta bi bilo da pokusaju da prodaju trecinu koju imaju, cena bi dosla na minus 1 dolar. Pošto sada za tog nekog računaju da je multimilijarder, ali zar to zaista može da unovči, teško
 
Poslednja izmena:
Racuna se prosecna cena sa svih menjacnica,zbog toga su i izbacili cene sa 3 Korejske menjacnice jer su dosta vise i nedaju realnu sliku cene,nije samo za ripple nego i za ostale recimo Zec je imao visoku cenu na jednoj menjacnici preko 1000 a otale su se kretale oko 750 odprilike pre neki dan,pa je cena zbog te jedne menjacnice bila dosta visa,sto nedaje realnu sliku cene.

* Price Excluded
** Volume Excluded - No Trading Fees
*** Price/Volume Excluded - Outlier Detected

Ovo imas na dnu sajta nekad neracunaju volume nekad samo cenu ,automatski kad se pojavi zvezdica pored cene,a koja je ekstremno visoka i izbace je iz algoritma ukupna cena se pokaze kao pad.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno