Šta je novo?

TCL televizori?

Imam TCL 48B2600F vec par meseci! Odlichno radi! Ukljuchen je po par sati dnevno, nekada i po ceo dan. Ne znam zashto svi pljujete "kineske" televizore. LG i Samsung su, takodje, proizvedeni u Kini, kao i vecina stvari koje koristite.
 
LG i Samsung se sklapaju u evropi(Madjarska i Slovacka).Inace TCL su ok televizori u svojoj cenovnoj klasi.
 
Nema veze gde se šta sklapa već kontrola kvaliteta a delovi se, naravno, za sva proizvode negde u Kini i Koreji. TCL proizvodi razne linije i serije ali zbog prevelike konkurenciji naši distributeri uvoze UGLAVNOM samo jeftinije da popune prazninu tj cenovni rang koji su ostali proizvođači davno napustili. Naime, "običan" TV bez Smart funkcija i ostalih dodataka je sasvim dovoljan velikoj većini domaćinstava i nema potreba radi trendova plaćati TV ni 20 evra a kamoli 100 i više evra.
Prema tome odeš u radnju, ponesi nešto na USB što će biti kompatibilno i moći će da se učita i ako ti se sviđa, to je to!
 
Moja zamerka im je ugao gledanosti i zajebancija sa titlovima.

Za moj L32E3003 ima apdejta ali nije mi bas jasan postupak preko usb-a a preko neta nisam probao.
 
Pojavljuje se crn ekran na par sekundi s vremena na vreme na modelu od 32 inca,sta je problem?
 
Sto se tice prevoda i updejta softvera vi imate iza TCL televizora mrezni ulaz i tu ubacite internet i updejtujte ga tako ne treba vam usb. Nisam dugo bio ovde ako nekom nesto ne stima sa prevodima i posla updejta neka pise da i to razresimo. Inace pojavili su se novi modeli umesto l39e3003f dosao je 40le3003f i ima opciju USB recording i bolju sliku od 39'', i 48 inca za smesne pare 48fu4243c Do duse jos nije nijedan prodat kad krene javljam iskustva :)

Da li mogu zeznuti tv?
Nekako mi je usb bolja varijanta jer mi puca net s vremena na vreme,ali nikako da se resim na taj korak.
 
Ja sam preko usba, a preko lana se prvo skine pa onda azurira.

Kazi mi,jel si ga odradio po onom uputstvu sto se nalazi pored fajla za apdejt ili kako?Sta se promenilo,jel sad vidi titlove?

F3jiH5L.jpg
 
Poslednja izmena:
Zainteresovan sam za TCL model L32E3003 32", pa bih želeo da čujem vaša mišljenja o ovom modelu, kao i iskustva onih koji ga poseduju. Da li ga vredi uzimati, da li je pouzdana i kvalitetna marka, i da li vredi tih para? Pozz :)
 
Zainteresovan sam za TCL model L32E3003 32", pa bih želeo da čujem vaša mišljenja o ovom modelu, kao i iskustva onih koji ga poseduju. Da li ga vredi uzimati, da li je pouzdana i kvalitetna marka, i da li vredi tih para? Pozz :)

Taj imam,jedina veca zamerka je ne citanje titlova pa sad razmisljam o apdejtu softvera,inace imas unazad slike i jos ponesto o njemu.
Inace TCL je peti u svetu i bolje resenje nego Fox,Vox,Vivax,a mozes uzeti neki LG ili Samsung od madjara.
 
Zainteresovan sam za TCL model L32E3003 32", pa bih želeo da čujem vaša mišljenja o ovom modelu, kao i iskustva onih koji ga poseduju. Da li ga vredi uzimati, da li je pouzdana i kvalitetna marka, i da li vredi tih para? Pozz :)
Ne znam iz koje godine je taj model ali modeli počevši od 2014 imaju isti ekran kao i Samsung tj prave se u istoj fabrici.
 
Nisam sad kuci a ne znam napamet, u pitanju je onaj od 24" najjeftiniji.

Nece recimo da pusti ttil kada je dugacak naziv, zato stavim jedan isti karakter i za film i za titl i onda vidi. Ali ne moze da se menja velicina niti boja.

Gledao sam na zvanicnoj strani,nacin apdejta je isti kao kod mene.
Kazi mi posto sam slabiji sa engleskim,treba da ugasim tv pa da stavim flesku,pa onda da ga upalim tj da drzim power 5 do 7 sekundi dok ne pocne da blinka led?
Ili bolje preko lana?
Koliko vidim trebalo bi da apdejt da ispravi problem sa titlovima.
 
Pozdrav, naleteo sam na ovu temu o TLC tv,zainteresovan sam za neki model 39,40 full HD ako ima neko od vas nek javi kakve su impresije i da li vredi kupiti ovaj tv :] ?
 
Kolega kamango604 izgleda nije skoro dolazio.:(
 
Ubedjen sam da sam odgovorio, mozda neki bug sa tapatalkom.

Bas tako se radi, isti postupak je i na Thompson televizorima ako nekog interesuje. Preko lana nisam radio, samo sam citao ali bi isto trebalo da bude jednostavno. Mada preko flasha je dovoljno jednostavno, ne vidim zasto bi moralo preko lana.
 
Znaci ugasim tv,ubacim flash,pritisnim taster na tv da ga upalim na 6 sekundi dok pocne led da blinka i onda cekam da ucita nov sw?
 
Pre neki dan mi se pojavila kocka na ekran koja je posle nesto manje od minuta nestala.
Danas opet.
Kakvo je ovo cudo,zna li neko?
IMG_20161021_200151.jpg
Da nije txt?Vratio sam ga na fabricke postavke,videcemo razvoj situacije.
 
Poslednja izmena:
Opet s pojavila glupa kocka.
Azurirao sam softver,sve je proslo ok,veoma jednostavno i lako.
Sto se tice nekih promena,nisam primetio nista,prevod na usb-omi sa novim softverom je nemoguc ako nije nalepljen.
Da kucnem u drvo pa da vidimo sta ce biti sa kockom.
 
Poslednja izmena:
Znam da je tema stara ali da ne otvaram novu...jel imao neko svežija iskustva sa TCL televizorima?

Vidim da za neke smešne pare ima da se uzme 55"

Nisam neki heavy user, treba mi TV za filmove, serije, eventulano da pogledam neku utakmicu i sl.
 
Ja sam imao 40e5600, pisao sam o tome.
Odličan tv beše, dok je radio, kvalitet slike, uglovi gledanja, osvetljene fenomenalno za klasu, android sistem solidno brz i upotrebljiv ali, veliko ali je što se prvi pokvario nakon mesec dana, displej je primenio boje kao neki negativ efekat, tv zamenjen za drugi kome se isto desilo nakon par nedelja.
Na kraju sam uzeo hisense 40" i tv je u svakom pogledu tugica spram TCL-a.


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
ja kupio isti model kao nuk iz ww outleta za 21k (možda baš njegov primerak) srećom skoro godinu dana radi bez problema, a garancija 1+3 godine
 
Ja sam imao 40e5600, pisao sam o tome.
Odličan tv beše, dok je radio, kvalitet slike, uglovi gledanja, osvetljene fenomenalno za klasu, android sistem solidno brz i upotrebljiv ali, veliko ali je što se prvi pokvario nakon mesec dana, displej je primenio boje kao neki negativ efekat, tv zamenjen za drugi kome se isto desilo nakon par nedelja.
Na kraju sam uzeo hisense 40" i tv je u svakom pogledu tugica spram TCL-a.


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Jel kod nas kupljen? Jel bilo problema oko garancije?

Mada me ovo za crkvanje sad odbija...
 
Kod nas da, ww, nije bilo problema sa reklamacijom osim što je prvi put procedura trajala 20+ dana, drugi put dosta brže.
I u prodavnici su se čudili da se dva puta dešava isti problem, navodno su dosta tih televizora prodali i tvrde da nije bilo ozbiljnih reklamacija, svakako ne ovog tipa, koliko im je za verovati.
Nije ih bilo u outlet ponudi do mojih reklamacija, proveravao sam. Moguće da je baš jedan od mojih primeraka zapao kod @alex035, šta više, ozbiljno sam razmišljao ja da ga uzmem po outlet ceni za dečiju sobu, al odustao ssm na kraju. Sad mi je žao

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno