Šta je novo?

TCL televizori?

Bas sam probao kod mene i opet nece.
Video je rev.mp4 i prevod rev.srt .
Mora da se raspitam oko apdejta softvera.
 
Evo vidim da postoji model TCL 32HU5253C edge led sa osvezavanjem od 100hz.
OK je TCL ali za taj novac pre bih uzeo Sharp LC-32LD145V.:)

Ocekujemo utisak kolege misax01 o gore pomenutom TCL.:)
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima TCL i iptv,posto ja daljinskim od iptv-ija ne mogu koristiti za tv sa datim kodovima 296 i 297.
Probao sam i one za Thomson,isti slucaj.
 
Neka me neko ispravi ako gresim ali mislim da TCL nema ir daljince.
 
Mislim da si pogresio sa odabirom :D Trebao si model TCL 32HU5253 to ti je model koji se prodaje i kao tomson i kao tcl kosta 29,990.00, ali je EDGE LED ne Direct i mnoooogo lepu sliku i boje ima, ja taj uzimam za sebe za neki dan pa cu podeliti iskustva sa vama o tom tv-u ;)

Jesi uzeo TV?
Mom modelu sad je cena 24300 din.
Eto jeftin tv za smesne pare.
 
titlovi.jpg
^
Vezano za problem sa prikazivanjem prevoda (sa prethodne strane)
Potrebno je prebaciti sa UTF-8 u ANSI format (posto pojedini modeli nece da prikazuju subtitle ako nije u ovom drugom formatu - ostaje da naziv filma i prevod do extenzije budu isti).
 
Vezano za temu TCL/Thomson televizora, posedujem model 32HU5253W, vidim da ga vise nema u aktuelnoj ponudi. Primarno ga koristim u kombinaciji sa Sony PS3 konzolom i zadovoljan sam slikom ali postoji problem vezan za povezivanje Telekom-ovog IPTV uredjaja na ovaj TV. U specifikaciji pise da TV poseduje SCART prikljucak ali se na poledjini TV-a nalazi mali konektor sa natpisom A/V adapter (ili tako nesto), konektor je specifican, tanji i siri od HDMI konektora i uz TV nisam dobio nikakav adapter za SCART. Uspeo sam da nadjem adapter preko interneta ali cena je nerealno visoka, ispod 60 evra ga je nemoguce pronaci. Obratite paznju na ovaj detalj prilikom odabira nekog od Thomson/TCL TV uredjaja, nadam se da ostali modeli imaju normalan SCART konektor, bez ikakvog adaptera.
 
Da li neko pokusavao raditi apdejt sotvera?
U vezi video formata nisam naveo da sam probao i one bluray ripove sa DTS zvukom,medjutim ne reprodukuje DTS zvuk.
Za sada jedina zamerka su mu titlovi.
 
Vezano za temu TCL/Thomson televizora, posedujem model 32HU5253W, vidim da ga vise nema u aktuelnoj ponudi. Primarno ga koristim u kombinaciji sa Sony PS3 konzolom i zadovoljan sam slikom ali postoji problem vezan za povezivanje Telekom-ovog IPTV uredjaja na ovaj TV. U specifikaciji pise da TV poseduje SCART prikljucak ali se na poledjini TV-a nalazi mali konektor sa natpisom A/V adapter (ili tako nesto), konektor je specifican, tanji i siri od HDMI konektora i uz TV nisam dobio nikakav adapter za SCART. Uspeo sam da nadjem adapter preko interneta ali cena je nerealno visoka, ispod 60 evra ga je nemoguce pronaci. Obratite paznju na ovaj detalj prilikom odabira nekog od Thomson/TCL TV uredjaja, nadam se da ostali modeli imaju normalan SCART konektor, bez ikakvog adaptera.

I na mom pise AV ali je standardni skart,inace za iptv koristim HDMI.
 
Vec treci put primecujem da se pojavljuje crni ekran na trenutak i nestane.
S obzirom da sam iskljucio opciju da je u pitanju tv kanal,da li je u pitanju iptv ili tv?
Izgleda bas ovako:
 
Poslednja izmena:
Jel se snasao neko u vezi prevoda ? Ja imam model 32HU5253C ne cita prevode , uopste ih ne vidi ..
 
Jel se snasao neko u vezi prevoda ? Ja imam model 32HU5253C ne cita prevode , uopste ih ne vidi ..

Mkvmerge,najbrziji nacin do titlova
3478.jpg
1. : Ubacite film i titlove koje bi koristili (recimo srpski i engleski)
2. : U donjem delu gde se štiklira kliknete na video, i onda ispod toga u delu Track Name ukucate ime filma i odaberete jezik engleski (samo stisnete slovo e na tastaturi)
3. : Ovo isto uradite za audio
4. : Uradite korak 2 za srpski titl i pod Default track flag odaberete opciju Yes
5. : U delu za titl odete na Format Specific Options i pod Subtitle Charset odaberete Windows-1250
6. : Podesite engleski titl, i pod Default track flag odaberete opciju No.
7. : Kliknite na start muxig
8. : Za proveru titlova predlažem da fajl.mkv bude sam u direktorijumu kako se nebi mešali titlovi.
http://www.videohelp.com/tools/MKVtoolnix

Vidi ih ali ne pusta kod mene.
Problem za sad resen sa mkvmerge,dok ne vidim sta resava apdejt i kako je najsigurnije raditi ga.
Kako si zadovoljan sa TV-om,osim problema oko prevoda?
 
Poslednja izmena:
Napravio sam i ja preko Mkvmerge , ali mi merak onako da upadnem u folder i da sam ukljucim titlove .. imam ja onaj file sa apdejt softvera ali nzm da li nesto mogu da pokvarim tako da za sad to odlazemo ! :) Hvala na odgovoru
Jos jedno pitanje , one opcije vezane za subtitle (podesavanje velicine fonta) ne mogu da se koriste , jel to samo kod mene ili se isto desava i tebi ?
Pa nisam mu nasao nikakvu zamerku sem toga sto se tice prevoda , HD kanali i digitalni kanali se izuzetno dobro vide .. slika je odlicna i kad se pustaju filmovi preko usb-a ..
 
Poslednja izmena:
Nazalost igranje sa titlovima nije moguce,i tu su podbacili.
Inace titlove ukljucujes i iskljucujes na tipki title.
 
Ljudi treba da kupim tv, ali bi mi primarna svrha televizora bila koriscenje kao monitor, ali na racunaru radim surf i reprodukujem mediju, drugo bi bilo naravno kablovska (dvb-c), pa me interesuje jel ko od vas sto ga imate kacio na racunar i kako radi sa racunarom sto se tice filmova... Kapiram da mi za filmove ne treba refresh rate ne znam ni ja koji a igrice ne igram. Video sam u radnji ova dva modela TCL L39E3003F i 32HU5253C pa me interesuje vase iskustvo kako se ponasaju sa kompom. Drug ima samsung led tv i slika sa racunara mu je odlicna... Ujak se bavi elektronikom i on koristi ovaj od 32 inch-a i kaze da je prezadovoljan slikom, koristimo kablovsku televiziju (dvb-c) format ali nema komp sa hdmi prikljuckom pa ne mogu da testiram...
 
Na 32hu5253c probija pozadinsko osvetljenje, bela nije najtacnija(vuce na sivo/plavo), i 1366x768 na 32" kad se gleda malo blize ne izgleda najsjajnije. Ne znam kakav je panel na ovom od 39" ali verujem da gotovo svi ovi low budget televizori pate od slicnih boljki.
 
Na 32hu5253c probija pozadinsko osvetljenje, bela nije najtacnija(vuce na sivo/plavo), i 1366x768 na 32" kad se gleda malo blize ne izgleda najsjajnije. Ne znam kakav je panel na ovom od 39" ali verujem da gotovo svi ovi low budget televizori pate od slicnih boljki.

Mozda zato sto je edge led a ne direct kao moj model.

draft_lens18084739module151066805photo_1308922628direct-led-vs-edge-led-vs
Direct-LED-Monitor-vs-Edge-LED-monitor.jpg
 
Kupila sam TLC-ov televizor 24' kada sam ga uključila čuje se kao neko pištanje i kad prebacujem kanale isto se jako čuje, reklamirala sam ga i odma su mi poslali novi,novi se naravno isto čuje, da li je još neko imao takav problem? ILI da vratim i menjam za neku drugu marku.....:mad:
 
Menjaj dok ne dobiješ ispravan, može se to desiti svakom modelu, najbolje pred njima da uključiš da vidiš da li će se dešavati, da ne ponavljaš proceduru.
 
Hteo bih da kupim TCL tv L48S4603DS pa me zanima jer ga neko ima i kako se pokazao,tj kakvi su uopste TCL televizori jer se kvare tj jer imaju neke mane.
 
nema titlova

Prije nedelju dana sam kupio TLC LCD L39E3003F.
Imam problem sa ucitavanjem titlova sa flash memorije. Pusti mi film u svim formatima,ali prevoda nigdje. Obavezno kopiram naslov filma na, recimo .mkv fajlu i .srt fajlu,(budu identicni) ali opet ne vidi prevod.
Da li neko zna o cemu je rijec i kako da rijesim taj problem?
Na LG lm620 mi pusta isto to bez problema,ali na TLC-nece.
Hvala unaprijed!
 
Ja stavljam u naslov filma i titla maks 3 karaktera, jer sa duzim nece ni meni da pusti. I da, da li kliknes dugme subtitle na daljincu kada pocne film?
 
TLC prevod

Nece ni ta opcija sa tri karaktera. Ne znam da li treba da mu ubacim novi software, jer vidim da ga na oficijalnoj strani ima?
 
Sto se tice prevoda i updejta softvera vi imate iza TCL televizora mrezni ulaz i tu ubacite internet i updejtujte ga tako ne treba vam usb. Nisam dugo bio ovde ako nekom nesto ne stima sa prevodima i posla updejta neka pise da i to razresimo. Inace pojavili su se novi modeli umesto l39e3003f dosao je 40le3003f i ima opciju USB recording i bolju sliku od 39'', i 48 inca za smesne pare 48fu4243c Do duse jos nije nijedan prodat kad krene javljam iskustva :)
 
Kako su se pokazali ovi televizori? Ne mogu nista da nadjem po netu osim recenzija za odredjene modele.

Kakvi su paneli, kvalitet slike, kvare li se..?
 
Nazad
Vrh Dno