Šta je novo?

TCL televizori?

Tcl je jedan od Najvecih Kineskih proizvodjaca televizora. Svojevremeno pre 10-tak godina su otkupili Ime Thomson, i od tada za Evropsko trziste prodaju pod tim imenom. Znaci Thomson Televizori nisu Francuski vec 100 % u vlasnistvu TCL-a . Tcl ne pravi samo televizore, vec je takodje 100 % vlasnik Alcatel , mobilnih telefona, tacnije takodje otkupio je ime, na koje uskoro gubi pravo koriscenja. Slicno kao i Thomson TV tako Alcatel ime koristi u Evropi , a TCL na svom i ostalim trzistima. Ovo sto se prodaje pod brendom TCL , znaci nije doslo preko EU, nego direktno iz Kine, inace bi se isti Televizori prodavali kao Thomson, ima i takvih kod nas.

A za konkretne modele , svaki je razlicit i svaki proizvodjac ima od najjeftinijih do najskupljih , citavu lepezu modela i cena, tako da je tesko u jednom postu davati generalne ocene za bilo koga , pa i za TCL. Ocigledno da su Alcatel telefoni i Thomson TV-i precenjeni jer ovo sto sam ti napisao 99,99 % posto naroda koji kupju to ne zna nego po nekoj Inerciji racunaju na Francusku i to ako ne na samu proizvodnju ono na Vlasnistvo, pa imamo bajke tipa , to Francuzi projektuju, organizuju proizvodnju, kontrolisu kvalitet itd. Nema od toga nista , sve rade Kinezi i ako se vec kupuje bolje kupiti pod originalnim imenom, nego skuplje placati to isto pod bivsim Francuskim imenima.
 
Poslednja izmena:
Imao sam Alcatel i Nokiu i mogu reci da je Alcatel em bolji em jeftiniji.;)
 
Ovde vam je najjeftiniji ovaj od 32''.

Kod:
http://www.kliklak.rs/kupi/tcl-32-l32e3000c-led-hd-ready-televizor-243539
 
TCL L32E3000C

izuzetno zanimljiv tv
slika je lepa boje nisu isparane nego su jake i zive
crna ja bas onako crna ako me razumete
nema nikakvih duhova kod brzih scena
iptv i hd filmovi su testirani i sve jako lepo radi

sve u svemu pristojan televizorcic

Kako stoji sa reprodukcijom sa fleske?
 
iskreno nemam pojma nismo probali nista
 
Pozdrav svima vidim da se pise o TCL TV uredjajima pa reko da se javim i ja. U prodavnici u kojoj radim imamo nekoliko marki televizora od pre 6 meseci pojavili su se i TCL televizori, mogu da vam kazem da nisu losi. Prodali smo 100-tinak komada vracena su 5-6 sa startnim kvarom ili osvetljenje ili se ne upali. To se servisira za 3-4 dana i opet je prodato, uglavnom sitni kvarovi nista strasno. Cene su veoma pristupacne 39'' je 40 000 a 32'' je 28 000 din. E sad u poredjenju s voxom koji je daleko prodavanije problemi su daleko i veci, sitne kvarove ne zelim da komentarisem ali im je pod 1 slika uzasna, pod 2 paneli pucaju opasno, imali smo 20-tak reklamacija sa otislim displejem. Sto se mene licno tice moji prijatelji su ga kupovali i evo vec 5-6 meseci im radi bez problema, komsija gleda na USB i cita sve zivo do mkv fajlova. Kod nas u firmi sve ide na mkv tako da je dobra stvar. Ja mogu sad 1 da kazem kao prodavac, i vox i fox i tcl i ta ***** nece raditi vecno, ali u tih 5-6 godina koliko rade bar trebaju da imaju pristojnu sliku, sto TCL ima daleko najbolju od svih ostalih zajedno.
 
Poslednja izmena:
Ako su im televizori dobri kao i telefoni onda definitivno preporuka.Imam alcatel idol x i za sad radi perfektno a i perfomansama sam zadovoljan.
Neko je gore spomenuo adler,ja sam ga kupio pre neki dan i uopste nisam zadovoljan tako da ne preporucujem.Tv gledam preko ts iptv-a i slika je krs pokajao sam se.Nekako je sve mutno i nedefinisano.Pritom je slika presvetla crne nigde nema i slicno.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Nekoliko godina već radim za jednu kompaniju koja proizvodi televizore. Tokom ovih godina upoznao sam skoro sve proizvođače, vlasnike firmi... Puno toga ljudi kod nas ne znaju, što zbog ne tačnih i ne proverenih informacija, što zbog slepog verovanja marketing timovima. Pokušaću da pomognem svakome od vas da kupite TV kojim će te biti zadovoljni.

- Prvo pravilo, verujte vašim očima. Drugim rečima šta god vam rekli u prodavnici za neki TV, uzmite sa rezervom. Ako se vama svidi slika nekog modela, uzmite ga u razmatranje bez obzira ko ga proizvodi.

-Drugo, svi proizvođači imaju modele raspoređene u serijama (niža cifra u oznaci modela povlači slabije performanse i obrnuto). Ovo znači da jedan te isti proizvođač može imati model koji je dobio EISA nagradu, kao i model sa velikim procentom kvarova. Modeli iz nižih serija nisu po pravilu lošeg kvaliteta. Viđao sam veliki broj premium modela sa fabričkim greškama.

-Treće, tehničke karakteristike nisu univerzalne. Primer TV sa indeksom jasnoće slike od 200Hz se u praksi razlikuje od proizvođača do proizvođača. Lako se da testirati u radnji, potreban vam je odgovarajući video materijal. Ko želi neka me kontaktira, nasnimiću mu.

-Četvrto, paneli. Nema ko ih ne proizvodi, evo vam i link http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_liquid_crystal_display_manufacturers
Dakle potpuno je ne bitno čiji je panel u TV-u, bitna je slika. Nekoliko faktora utiču na kvalitet slike, a panel je samo jedna karika u lancu. Tu su daleko bitniji procesor za obradu slike, osvetljenje, tehnologija izrade... Klasičan primer ovoga je, ono što su mnogi mogli da vide, dva proizvođača, dve slike, a isti panel unutra.

-Peto, to što niste čuli za neke proizvođače ne znači da su loši, naprotiv. Postoje proizvođači čiji su modeli televizora skuplji od mnogih novih automobila, postoje oni koji za neka tržišta rade drastično kvalitetnije uređaje... Takođe ne zaboravite da je većina kompanija multinacionalna, što znači da im je na prvom mestu profit. A do profita se danas najlakše dolazi kroz marketing.

Znači ljudi uključite mozak i verujte svojim očima. Za one kojima je to teško ili komplikovano neka mi pošalju PM, pa ću im sve do detalja objasniti.
 
Prillicno se slazem sa tobom....kada sam kupio moj prvi lcd tv...bio je neki LG Hd ready....82cm....naravno prvo sto sam probao je usb port,koji na moju zalost sluzio samo za servis,ili novi soft....mesec dana kasnije otkrijem na drugom forumu,da mogu sa Hama daljincem u par koraka da ga otkljucam,i dobijem jako dobar media player...uradim to...i stvarno..nema formata koji nije citao...
Kazem jedan dan liku iz radnje,koga licno I znam.....a on me zamoli da ne pricam da bi prodao ove mali skuplje na kojima radi media player....jos sam nasao da ima fora da u usb port ubacim neke modele usb lan stick,i da mi radi I preko mreze multimedia....do toga nisam stigao,jer mi iskrsla varijanta da ga zamenim I uz doplatu uzmem jedan Smart od 107cm....
Mene ovaj Smart Philips sluzi savrseno....a I drugara kod koga je moj Lg sluzi odlucno....
A da nemam ovaj smart...pre bi isao na veliki obican lcd+android tv od 50 eura.....
 
Ja sam konacno skupio nesto novca i sebi narucio jedan TCL,model je iz video klipa i kosta 26 000.
Javljam utiske kad stigne.:)

 
Nisam znao da ima i ove teme oko TCL. U Americi sam u najvecem lancu za kucu, Home Depot, naisao na ove LCDe i iznenadio se kakva je cena za sve modele i u kojoj kolicini se prodaju, mada mi se cini da su imali samo manje formate. Vredi pogledati po netu malo.....
 
Ako su im televizori dobri kao i telefoni onda definitivno preporuka.Imam alcatel idol x i za sad radi perfektno a i perfomansama sam zadovoljan.
Neko je gore spomenuo adler,ja sam ga kupio pre neki dan i uopste nisam zadovoljan tako da ne preporucujem.Tv gledam preko ts iptv-a i slika je krs pokajao sam se.Nekako je sve mutno i nedefinisano.Pritom je slika presvetla crne nigde nema i slicno.

Ja mislim obrnuto meni je idol x crkao 10 dan i od tada je na servisu,tako da ne mislim bas lepo o njima ,ali posto vidim da svima sljakaju dobro ,verovatno sam imao srece,da me pogodi falican primerak.
Za tcl ,marku tv ,sam cuo prvi put prosle godine ,kod drugara,kad su mu roditelji iz Svajcarske ,doneli par komada ,i kada smo se salili kako su se otvorili za dobar tv.U sustini kod tih jeftinijih varijanti ,ne vidim da bi neki tv ili marka imala bas veliku prednost,uzmi sta ti se svidi oku ,ili jos malo procesljaj net,bitno je da imas garanciju 2 godine.
 
Stigao tv i ja sam zadovoljan,boje su mogle biti bolje ali sasvim pristojno.
Zvuk dobar i prilicno jak za 4w,a daljinski deluje prilicno cvrst.
Poseduje takodje i lan koji izgleda sluzi samo za apdejt softvera,takodje poseduje senzor svetla.
Imam seriju "Revenge" u mp4 formatu i reprodukuje je sa fleske,jedino titla nema nigde iako ga vidi.
Takodje sam mislio koristiti daljinski iptv-ija za njega ali kodovi 296 i 297 ne zavrsavaju posao.
Evo par fotki,slikane Huawei-jem Y210 pa nisu najsjajnije.
IMG_20140224_170619.jpgIMG_20140224_164547.jpgIMG_20140224_164323.jpg

Edit:Vidim da ima novog softvera za njega,da li je pozeljno odraditi ga i kako je najbolje preko fleske ili lana?
 

Prilozi

  • IMG_20140224_170100.jpg
    IMG_20140224_170100.jpg
    240.1 KB · Pregleda: 494
Poslednja izmena:
Skinuo sam jednu epizodu serije Elementary sa nekakvim umetnutim engleskim titlom u videu i skinuo dodatni srpski titl.
Vidi dva titla a otvara samo jedan-engleski,dok pc engleski naravno ne vidi.
Inace fajl je mkv.
 
Poslednja izmena:
Treba ti mkvmerge.
Pomoću njega otvoriš taj MKV, isključiš taj umetnuti titl i ubaciš svoj.
Taj titl koji je već u MKV-u je postavljen kao default, zato ti stalno iskače.
 
Poslednja izmena:
Sta uputstvo kaze o formatima reprodukcije:
Slike:JPEG
Muzika:MP3
Video:AVI,MP4,MPG,MPEG,TS...
Za sad probao i rade AVI,MKV,MP4,FLV...
Nije hteo da reprodukuje stariji AVI i WMP.
 
Poslednja izmena:
Stigao tv i ja sam zadovoljan,boje su mogle biti bolje ali sasvim pristojno.
Zvuk dobar i prilicno jak za 4w,a daljinski deluje prilicno cvrst.
Poseduje takodje i lan koji izgleda sluzi samo za apdejt softvera,takodje poseduje senzor svetla.
Imam seriju "Revenge" u mp4 formatu i reprodukuje je sa fleske,jedino titla nema nigde iako ga vidi.
Takodje sam mislio koristiti daljinski iptv-ija za njega ali kodovi 296 i 297 ne zavrsavaju posao.
Evo par fotki,slikane Huawei-jem Y210 pa nisu najsjajnije.
Pogledajte prilog 136466Pogledajte prilog 136459Pogledajte prilog 136460

Edit:Vidim da ima novog softvera za njega,da li je pozeljno odraditi ga i kako je najbolje preko fleske ili lana?

Mislim da si pogresio sa odabirom :D Trebao si model TCL 32HU5253 to ti je model koji se prodaje i kao tomson i kao tcl kosta 29,990.00, ali je EDGE LED ne Direct i mnoooogo lepu sliku i boje ima, ja taj uzimam za sebe za neki dan pa cu podeliti iskustva sa vama o tom tv-u ;)
 
Moze se i on naci za 26 000 ali sam se ja odlucio na ovaj moj zbog osvezavanja od 100hz.
E sad kakve su boje na ovom drugom ne bih znao,ali edge je tanji.
Inace TCL ili Thomson,isto je.
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko kako da se podesi vleicina titla, ne vidim ni sa pola metra a kamoli sa vece razdaljine.
 
Nisam sad kuci a ne znam napamet, u pitanju je onaj od 24" najjeftiniji.

Nece recimo da pusti ttil kada je dugacak naziv, zato stavim jedan isti karakter i za film i za titl i onda vidi. Ali ne moze da se menja velicina niti boja.
 
Nazad
Vrh Dno