Šta je novo?

Carinska zaplena ASIC uređaja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

izneverovao sam! pokusao si da ostetis drzavu za:

"Prijavljena vrednost pomenutog uređaja je 39 dolara, a naknadnom kontrolom utvrđeno je da se cena sličnih uređaja kreće od 270 dolara!"

270$ - 39$ = 231$ / porez - razlika = 29$ ?!?!?!!! :D pa jel' si ti l00d!!

stize kazna!



---

jel moze neko da splituje topik od #214 posta ?
btw i dalje ne verujem sta sam procitao na http://www.carina.rs[/url...
 
Poslednja izmena od urednika:
izneverovao sam! pokusao si da ostetis drzavu za:

"Prijavljena vrednost pomenutog uređaja je 39 dolara, a naknadnom kontrolom utvrđeno je da se cena sličnih uređaja kreće od 270 dolara!"

270$ - 39$ = 231$ / porez - razlika = 29$ ?!?!?!!! :D pa jel' si ti l00d!!

Bogami, on je zesce najeb*o.
Vrednost je bila 50BTC, BTC bio oko 80-90€, pa carina i porez 30%...jedno 50 puta vise od tih $29
A sad ce biti clan 293. stav 1 + ce mu verovatno trajno oduzeti...
 
Poslednja izmena:
Ako je covek platio u BTCu, realno cena tog PCBa i delova na njemu+postarine je oko 29$ koje je naveo. I sta ga briga ako ima za 3k evra da se kupi negde na netu, on je platio onoliko koliko je platio. Kao kada bih ja uzeo i prodavao Microlab zvucnike za 100e jer mi se i to isplati, i bane mi trzisna i kaze "ej cekaj malo, ti zvucnici su 180e u Big Bangu, sad ces da platis PDV na 180e i kaznu".
 
Paketi se carine po maloprodajnoj vrednosti. On je fizicko lice, ne firma, narucio je od pravnog lica. Sve i da su kinezi napisali gift ili test sample, da uopste nisu stavili ni tu cenu od $39, carinici traze vrednost i na osnovu nje (i postarine) odredjuju i naplacuju carinu (i porez). Vrednost mozes sam da im dokazes ili da ti oni odrede. Obicno je prvo povoljnije.
Da je stavio da je vrednost nekoliko stotina, proslo bi sigurno, oni bi naplatili ~100€ i sve ok.
Ovako ipak ne ide.
A tako rade carinici i po EU a i USA: imas (realan) racun - sve ok; nemas ili pise neka smesna cifra - oni odrede vrednost.

Najbolje sad krenemo svi da uvozimo iPhone 5 i SGS IV i kazemo Kinezima stavite 150-200€ kao cenu, toliko kosta u delovima...
Nece da moze
 
Ja povremeno procitam nesto oko ovoga, informativno , gde i kako tehnologija ide.
Videh celu tu akciju, bi mi drago da su se nekako organizovali preko bencha za to, nebitno da li ce biti uspesno ili ne.
Kada ono ne lezi vraze, nekome je zapalo za oko to, mozda konkurenciji, i ladno ih prijavio, mada ne znam kako ali ocigledno nesto iz tog fazona.
Bas bedak, pored toliko lopova u drzavi, toliki dzipovi, kuce, firme , bas nadjose sa ovim da se drndaju
Nista za nauk da i na ovako na neki nacin izolovanom mestu covek moze da ocekuje neocekivano.
 
Ja povremeno procitam nesto oko ovoga, informativno , gde i kako tehnologija ide.
Videh celu tu akciju, bi mi drago da su se nekako organizovali preko bencha za to, nebitno da li ce biti uspesno ili ne.
Kada ono ne lezi vraze, nekome je zapalo za oko to, mozda konkurenciji, i ladno ih prijavio, mada ne znam kako ali ocigledno nesto iz tog fazona.
Bas bedak, pored toliko lopova u drzavi, toliki dzipovi, kuce, firme , bas nadjose sa ovim da se drndaju
Nista za nauk da i na ovako na neki nacin izolovanom mestu covek moze da ocekuje neocekivano.

A sta ako kupim neispravan iPhone 5 za 0.4BTCa, da se ****m? Sta ako mi ortak posalje procesor u zamenu za item u igri (Desavalo se)? Sta mene briga koliko taj proc kosta na neweggu, ja sam ga "dobio za dz", ako im se ne svidja cena neka je odrede sami, cemu kazna? I da ima racun covek, ne bi mu ga priznali jer bi pisalo 50 BTCa. Najbolje da je trebao da napise 5000e za uredjaj, tek bi mu ga onda zaposeli. I sto je najgore razmisli sta bi se desavalo na drugoj strani da likovi pisu na kutijama 5000e, to niti bi stiglo igde, jos bi ih posetile cike u crnom da provere sta se tu desava, pogotovo u Kini. PDV i carinu placas na pare koje iznosis iz zemlje, a ovde nije doslo ni do kakve razmene novcanih sredstava, neracunajuci BTC koji oni sami ne priznaju. Ovo nije ni funkcionalno ovako, a to da li ga neko ceni 300e, 5k evra ili 10000e na netu je trivijalno jer nije ni formirana cena, jer pravi pare. Koliko realno vredi ne moze niko sa sigurnoscu da kaze, pa ni prodavci. Moze da ih tuzi sad i za pogresnu identifikaciju predmeta, jer uredjaj za internet trgovinu nije sigurno.
 
Dobro kaze BS "Ovde sam ziveo samo zato sto sam morao" ...
 
Paketi se carine po maloprodajnoj vrednosti. On je fizicko lice, ne firma, narucio je od pravnog lica. Sve i da su kinezi napisali gift ili test sample, da uopste nisu stavili ni tu cenu od $39, carinici traze vrednost i na osnovu nje (i postarine) odredjuju i naplacuju carinu (i porez). Vrednost mozes sam da im dokazes ili da ti oni odrede. Obicno je prvo povoljnije.
Da je stavio da je vrednost nekoliko stotina, proslo bi sigurno, oni bi naplatili ~100€ i sve ok.
Ovako ipak ne ide.
A tako rade carinici i po EU a i USA: imas (realan) racun - sve ok; nemas ili pise neka smesna cifra - oni odrede vrednost.

Najbolje sad krenemo svi da uvozimo iPhone 5 i SGS IV i kazemo Kinezima stavite 150-200€ kao cenu, toliko kosta u delovima...
Nece da moze
Ti covece lupas ko maksim po diviziji!
Kako bre mozes da poredis iPhone 5 i asic koji sutra ce vredeti 0$a zvanicno ga nigde nema u porodaji vec MAJMUNCINA zlobna koja je prijavila je rekla da to vredi 100x vise........
jos sto taj uredjaj nije ceo vec je u pitanju ploca sto je i normalno da se deklarise kao sample i ceni neku mizeriju

ali zlotvore nemozes opasuljiti puna je srbija takvih zato nam je i ovako super, sve pametan do pametnijeg "magarca"
 
Dug niz godina se rvem sa carinicima i poreznicima. Zao mi je coveka, ali 99% je da ce to biti oduzeto ... Kvaka nastaje zato sto je neko carinicima pokazao prstom gde da gledaju, i sad oni to vode po danasnjoj btc vrednosti, znaci cca 6500 dolara. I to sad ni bog nece ispraviti ... Greska je sto nije pisalo da kosta recimo 500-600 usd, ocarinili bi ga i pustili. Ovako sada, moze da ga izvuce samo uz placanje kazni i advokata, i kad ga puste, dobice obavezno i da radi homologaciju, sve u svemu, ne isplati se. Pamet u glavu, porucite u Madjarsku paket, sedite u kola, asic u torbu i kuci. Sve i da ste uzeli avalon uvek mozete reci da je to komp od 400 eura, platiti 160 eura na carini (znam da nije toliko, ali toliko ce vam traziti, a od isterivanja pravde moze samo da bude vise), i idete srecni kuci.
 
E a ljudi sto se vi uopste tripujete da je neko prijavio ovako nesto? To je njihova kurton fora za sve.. jednostavno coveka su napecali jer je prijavio smesnu cifru.. neko se malo zainteresovao za spravicu.. i nasao da vredi visestruko vise.. a vest je objavljena kao da su presreli kamion kokaina.. katastrofa

Kolega (kobaja) se s'ebao na pocetnickom primeru.. hteo je da se igra sa drzavom.. a s druge strane ove nase derikoze na carini su u poziciji da im se moze sta pozele...

Kada sam carinio extendere.. vise puta zadnjih godinu dana, pisao sam izjavu da je to deo koji se koristi iskljucivo za racunare.. i iskljucivo za internu upotrebu u racunaru za povezivanje graficke kartice i maticne ploce.. da su prihvatili tu izjavu prosao bih sa 8% pdv.. ovako su oni na carinskoj deklaraciji dopisali rec "mrezni adapter" za povezivanje grafe i ploce.. i odmah 20% pdv.. i sad ce meni neko da kaze da on zna sta je to i da je to mrzna oprema.. jednostavno moze im se

Ja kad bi se licno uverio da tako neka spravica za rudarenje postoji.. tj da stvarno radi taj posao.. seo bih u avion i pravo kod proizvodjaca.. i sve crno na belo.. jer po meni to nisu mali novci za baciti.. ali kako god.. cinjenicno stanje je da sad mogu kobaju da zguze kako hoce.. samo je pitanje koliko debelo moze da naebe.. mogu tu da mu nakace nekokiko "prikolica".. od krijumcarenja.. utaje poreza.. i ko zna cega sve jos.. ipak je to drzava i jasno su stavili do znanja da sa njima nema zaebancije.. nadam se da ce jeftino proci i gotovo sam sigura da ce mu posikjka biti zaplenjena i za jedno 2 god biti okacena na neku carinsku aukciju kao i brdo drugih stvari koje su oduzeli
 
Dug niz godina se rvem sa carinicima i poreznicima. Zao mi je coveka, ali 99% je da ce to biti oduzeto ... Kvaka nastaje zato sto je neko carinicima pokazao prstom gde da gledaju, i sad oni to vode po danasnjoj btc vrednosti, znaci cca 6500 dolara. I to sad ni bog nece ispraviti ... Greska je sto nije pisalo da kosta recimo 500-600 usd, ocarinili bi ga i pustili. Ovako sada, moze da ga izvuce samo uz placanje kazni i advokata, i kad ga puste, dobice obavezno i da radi homologaciju, sve u svemu, ne isplati se. Pamet u glavu, porucite u Madjarsku paket, sedite u kola, asic u torbu i kuci. Sve i da ste uzeli avalon uvek mozete reci da je to komp od 400 eura, platiti 160 eura na carini (znam da nije toliko, ali toliko ce vam traziti, a od isterivanja pravde moze samo da bude vise), i idete srecni kuci.

Od kada carina cenu nečega u kriptovaluti može da konvertuje u bilo koju valutu? Mislim, kako da "dokažu" da je njihova "procena" realna kada je uređaj plaćen u kriptovaluti?
 
moze na osnovu toga sto carinik po svojoj slobodnoj proceni odredjuje necemu vrednost. to je sustina problema: presiroka sloboda i ovlascenja carinaka.
 
Poslednja izmena:
...zvanicno ga nigde nema u porodaji vec MAJMUNCINA zlobna koja je prijavila je rekla da to vredi 100x vise........
jos sto taj uredjaj nije ceo vec je u pitanju ploca sto je i normalno da se deklarise kao sample i ceni neku mizeriju

ali zlotvore nemozes opasuljiti puna je srbija takvih zato nam je i ovako super, sve pametan do pametnijeg "magarca"


+I

Prekršaj je otkriven zahvaljujući informaciji dobijenoj putem „Otvorene carinske linije“. Građani mogu prijaviti svako kršenje carinskih propisa besplatnim i anonimnim pozivom na broj 064/732 ili tako što će popuniti formular koji se nalazi na sajtu Uprave carinahttp://www.carina.rs:81/CarinaAnonimusPortal/OtvorenaCarinskaInternetLinija.aspx

http://www.carina.rs/lat/Stranice/Vest.aspx?ListItemID=590

EdaBOGda mu se BSOD ne skidao sa ekrana, koje ovo uradio :mad: :mad: :mad:
 
Poslednja izmena:
Jos jedan pokazatelj koliko nam je zalosna drzava!!
 
Od kada carina cenu nečega u kriptovaluti može da konvertuje u bilo koju valutu? Mislim, kako da "dokažu" da je njihova "procena" realna kada je uređaj plaćen u kriptovaluti?


Ja razumem o cemu ti pricas, ali sto se ti vise trudis da dokazes cariniku da si u pravu, to ce vise da te kosta :). Staro pravilo i dalje vazi, samo lepo sa njima, pocastis nesto i uvek bolje prodjes nego da si redovno pratio porez+carinu, mnogo bolje :)
 
Ja razumem o cemu ti pricas, ali sto se ti vise trudis da dokazes cariniku da si u pravu, to ce vise da te kosta :). Staro pravilo i dalje vazi, samo lepo sa njima, pocastis nesto i uvek bolje prodjes nego da si redovno pratio porez+carinu, mnogo bolje :)

Staro osmanlijsko pravilo aga i cucuk-aga, sta bre ima de budem fin sa njim?


Jos jedan pokazatelj koliko nam je zalosna drzava!!

pa tu "drzavu" cine ljudi sa imenima i prezimenima, dakle mi svi...
 
Staro osmanlijsko pravilo aga i cucuk-aga, sta bre ima de budem fin sa njim?




pa tu "drzavu" cine ljudi sa imenima i prezimenima, dakle mi svi...

Sta da ti kazem, onda dobijes prijavu i opet platis. Kroz istoriju uvek vidis da prezivi onaj ko se prilagodi :). Ispravljanje krive Drine je odavno utopija
 
Sve zavisi ja idem fino, svoj BFL sam uredno prijavio na carini, rekli da nema problema mada ih upste nije interesovalo sta je to samo da je validan predracun, mada uopste nisu znali sta je to, da sutra nestigne i da mi neko zapleni bila bi dva scenarija prvo naravno ide lepim a drugi nemogu da zamislim....
 
Sve zavisi ja idem fino, svoj BFL sam uredno prijavio na carini, rekli da nema problema mada ih upste nije interesovalo sta je to samo da je validan predracun, mada uopste nisu znali sta je to, da sutra nestigne i da mi neko zapleni bila bi dva scenarija prvo naravno ide lepim a drugi nemogu da zamislim....

Samo fino i bez svadje, lepa rec gvozdena vrata otvara
 
Samo fino i bez svadje, lepa rec gvozdena vrata otvara

Pa sve ima svoj limit, ako naidjes na totalnog ludaka nema pomoci, ja sam to resio pa sam dolazio dok nisam nasao drugog sluzbenika, ali sa onom prvom debelom gadurom mislim da finta ne postoji, mozda da joj gurnes 50e
 
Pa sve ima svoj limit, ako naidjes na totalnog ludaka nema pomoci, ja sam to resio pa sam dolazio dok nisam nasao drugog sluzbenika, ali sa onom prvom debelom gadurom mislim da finta ne postoji, mozda da joj gurnes 50e

Kilo kafe, velika milka i 2 litre kole za kolege. Ako zatezu, kupis i neke sitne kolace
 
Ne valja ime topica jer ce neko da pomisli da je zapravo problem u Asic uredjaju a ne taj sto je isti pokusan da se proturi kao nesto od 37$. Poprilicno sam siguran da je drzava dobila svoj deo kolaca u vidu prave cene carine od uredjaja nikakav problem ne bi bio pa da je njih 50 prijavilo da prolazi Asic kroz carinu. Licno znam ljude koji su carinili daleko skuplje stvari i nikakav problem nisu imali.
 
Ne valja ime topica jer ce neko da pomisli da je zapravo problem u Asic uredjaju a ne taj sto je isti pokusan da se proturi kao nesto od 37$. Poprilicno sam siguran da je drzava dobila svoj deo kolaca u vidu prave cene carine od uredjaja nikakav problem ne bi bio pa da je njih 50 prijavilo da prolazi Asic kroz carinu. Licno znam ljude koji su carinili daleko skuplje stvari i nikakav problem nisu imali.

To i ja pokusavam da kazem samo ne tako direktno :). Da je pisalo da vredi 1000 usd, niko ne bi ni rec rekao...
 
I poenta tog sajta nije u tome sto je neko pokusao da osteti drzavi za neki iznos vec u tome da je drzava otkrila pokusaj sverca, sto je u potpunosti realan naziv cele ove papazjanije. Covek je pokusao da prosvercuje na carini uredjaj od mnogo dolara kao nesto od 37$, drzava ga provalila. Drzava: 1 Covek: 0 Ko zeli da prosvercuje nesto morace ZAPRAVO mnogo vise da se iscima od prepravke cene na listu papira, ko sto 90tih radilo.
 
Ne valja ime topica jer ce neko da pomisli da je zapravo problem u Asic uredjaju a ne taj sto je isti pokusan da se proturi kao nesto od 37$. Poprilicno sam siguran da je drzava dobila svoj deo kolaca u vidu prave cene carine od uredjaja nikakav problem ne bi bio pa da je njih 50 prijavilo da prolazi Asic kroz carinu. Licno znam ljude koji su carinili daleko skuplje stvari i nikakav problem nisu imali.


I ti sad serendas. Sta da bitcoin vredi 2$ sada? Znaci Asic kosta 100$, a zamisli da kosta 1$ onda bi trebalo da prodje bez carine, posto potpada pod ono <70€ za carinjenje.
A i sem toga sta on ima da pokaze na carini kao racun? Transakciju u btc? (To je validan dokument mozda u Tuvaluu). Elem zao mi coveka, ali nasu carinu treba govnjivom motkom pretresti....
 
I poenta tog sajta nije u tome sto je neko pokusao da osteti drzavi za neki iznos vec u tome da je drzava otkrila pokusaj sverca, sto je u potpunosti realan naziv cele ove papazjanije. Covek je pokusao da prosvercuje na carini uredjaj od mnogo dolara kao nesto od 37$, drzava ga provalila. Drzava: 1 Covek: 0 Ko zeli da prosvercuje nesto morace ZAPRAVO mnogo vise da se iscima od prepravke cene na listu papira, ko sto 90tih radilo.

Jel si ti pri zdravoj svesti kad nesto ovako tvrdis?
Znaci ti na primer uradis pre order BFL 2012 za 50$ oni ti posalju 2013 i na kutiji lepo napisu cenu koju si ti platio, ali eto neko to otme, zapleni i jos ti preti jer to sad vredi 50x vise pa je on ODLUCIO da zato to otme, a ti sto si rizikovao ko te J....!!!!
 
Batalite ljudi. Carina je takva kakva je, i tu nema promene dok i ako ne udjemo u eu (nije da bih se nesto radovao tome, ali to jedino resava ovaj problem) ....
 
Jel si ti pri zdravoj svesti kad nesto ovako tvrdis?
Znaci ti na primer uradis pre order BFL 2012 za 50$ oni ti posalju 2013 i na kutiji lepo napisu cenu koju si ti platio, ali eto neko to otme, zapleni i jos ti preti jer to sad vredi 50x vise pa je on ODLUCIO da zato to otme, a ti sto si rizikovao ko te J....!!!!
Za te BFLove imas PP invoice i izvod iz banke i mogu da te povuku za k***...
 
I ti sad serendas. Sta da bitcoin vredi 2$ sada? Znaci Asic kosta 100$, a zamisli da kosta 1$ onda bi trebalo da prodje bez carine, posto potpada pod ono <70€ za carinjenje.
A i sem toga sta on ima da pokaze na carini kao racun? Transakciju u btc? (To je validan dokument mozda u Tuvaluu). Elem zao mi coveka, ali nasu carinu treba govnjivom motkom pretresti....

Bravo, argument pocinjes sa "sta da?". Da baba ima penis bila bi deda. Da je neki drugi spermic umesto tebe oplodio jajnu celiju ti sad ne bi bio na forumu. Sta bi bilo kad bi bilo. Nazalost nije tako, na nasoj carini ne radi retardiran covek sa pokvarenim vidom vec osoba koja je ima skolovanje i znanje za taj posao ma koliko god ga neki nazivali retardiranim. Ta osoba je videla elektroniku od 37$ i nekako, mozda dojavom ali sumnjam, dosla do zakljucka sta je to i samim tim htela da ga ocarini kao takvog. Koliko ja znam niko sem carine i tih kineza ne zna sta zapravo pise na paketu i papirologiji tako da je sve rekla kazala. Ja pricam na osnovu onog sto sam procitao a to je da je pokusano da se proturi asic kao nesto od 37$. Svako moze u roku od 5 sekundi da nadje cenu bitcoina u dolarima i ne znam zasto mislis da carinik to ne moze kad mu je to u sklopu posla?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno