Šta je novo?

Vertikalne linije pri paljenju iz hibernacije

AtiRage

Čuven
Učlanjen(a)
18.12.2002
Poruke
469
Poena
620
Zapuca mi se komp pri paljenju iz hibernacije. Znaci bas posle pokretanja windowsa (ono Resuming windows) i ponekad stigne i do desktopa kad se pojave ove vertikalne linije na monitoru (vidi atacmente).
Guglirao sam malo i sve sto sam video je u vezi grafickih kartica, tj. njihove memorije. Ali to po meni sigurno nije posto sve radi kako treba kad se komp pali "hladno".

Da li neko ima neku ideju sta mi je falicno?
Sistem je na SSD-u, mozda neka od memorijskih modula neispravna pa se hibernacijom ucitava nesto pogresno? Ili mi SSD neispravan?

Unapred hvala na idejama/savetima.
 

Prilozi

  • IMG_2803.jpg
    IMG_2803.jpg
    1 MB · Pregleda: 347
  • IMG_2804.jpg
    IMG_2804.jpg
    1 MB · Pregleda: 247
Definitno graficka memorija ti se greje,verovatno je vec pregrejana i kada krene da priprema da izbaci sliku,tu je pod sresom.
Imas kartice u sli rezimu vidi kako je to vezano,mozda je izmedu njih problem.
Izvadi jednu pa probaj,pa drugu.
 
Hibernacija se inače ne preporučuje za SSD, kao prvo ništa nećeš dobiti u brzini, pored toga zbog svakodnevnog upisivanja velikog obima podataka se smanjuje radni vek SSD, a možda se neki fajl ne upiše kako treba.

Instaliraj Samsungov softwer za SSD, istestiraj i optimizuj SSD, a pre toga ugasi hibernaciju i ako sve radi nema šta da brineš, hibernacija ti ne treba kada imaš SSD.

Ako nema problema bez hibernacije hardware bi trebao da je ok, jedino možda drajver za grafičku, nešto u windowsu(drajveri, startup programs...), možda nešto sa napajanjem, možda se sistem suviše brzo diže nego što bi neke komponente volele, nešto u inicijalizaciji/podešavanjima u Biosu....
 
Poslednja izmena:
Skini program Video Memory Stress pa proveri kartice.
 
Ovo sa zapucavanjem se i meni dogadja kada ostavim komp da "miruje", ponekad cak ovako zahefta prilikom surfovanja netom.
 
Nazad
Vrh Dno