Šta je novo?

Powercolor 6970 problem

icko z

Cenjen
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruke
61
Poena
159
Pozdrav, imam problem sa navedenom grafom, pre 2 dana sam menjao kuciste i sve komponente sam ocistio od prasine naravno i grafu (stranica od kucista je bila otvorena pa se svasta nagomilalo), stavio sam novi sloj paste vratio sve nazad u drugo kuciste, oba kucista imaju maltene isto hladjenje, 2x 12 napred i jedna devetka kao izduv. U igricama (npr: Call of Juarez Gunslinger ili Crysis 3 skacu mi temepreture GPU Diode (MemIO) i GPU Diode (Shader) na 90+ stepeni,jednom sam cak video 121 stepen :zgran: dok GPU Diode (DispIO) ne prelazi 75 stepeni, ponovo sam skidao pastu stavljao novu medjutim problem i dalje stoji (mozda je opala temperatura za nekih 5 stepeni,.... mozda je placebo ne znam), ovo mi se prvi put desava, i ranije sam vadio sve komponente i cistio ali ovo je prvi put.Vent se vrti na cak 90% ali ne uspeva da je ohladi. Nisam cackao nista oko Bios-a niti je klokovana, sve je na fabrickim podesavanjima. Napajanje je LC Power 600W. Nemam garanciju, prodavac je rekao da nije reparirana i da nije koriscena za rudarenje (i ja je ne koristim) Sta moze biti problem? Unapred zahvalan.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    363.5 KB · Pregleda: 192
Poslednja izmena:
Najverovatnije ti ne naleze hladnjak lepo ako nisi imao taj problem pre menjanja kucista.
 
Taj kuler se kaci sa 4 sarafa?
Pretegao si,pa ne lezi dobro.
Popusti ih dobro,pa polako jedan po jedan unakrst zatezi do prvog osrednjeg otpora.
 
Da na 4 srafa je, sad sam probao sve ponovo, ciscenje, nova pasta, i ovog puta nisam skroz zategao srafove i stanje je sledece: GPU Diode (DispIO) 66c, GPU Diode (MemIO) 83c i GPU Diode (Shader) 87c. Jel ovo dobro sad?
 
Deluje OK 66-90 to je za seriju 6000 uredu,slicno je i kod moje 6670.
Pusti je u FurMark i gledaj kako ide krivulja temp. ako ide u normalnom luku onda je ok
 
Nazad
Vrh Dno