Šta je novo?

GeForce GTX 770 Thread

Uzeh MSI GE 770icu u subotu (naručio sam u petak), čekam kodove sad.
 
Ja sam juče kupio MSI GTX 770 Gaming. Interesuje me može li da se otključa Core Voltage pošto ja nisam uspeo da otključam preko MSI Afterburner-a?
 
Kod mene ide do 1.3V. Da li je stiklirano Unlock voltage control pod Settings -> General ?
 
Jesam to odradio. Rešio sam problem. Problem je bio u tome što nisam skinuo zadnju verziju Afterburner-a.
 
Da li neko zna kakve su se to Light Edition verzije pojavile od MSI-a? Nigde ne mogu da nadjem sta je to.
 
To su najverovatnije RMA kartice koje su rebrand-irane da bi se prodale.:wall:
 
Poslednja izmena:
Nazovite, pa ih pitajte :)
 
Pa nisu reparirane, samo su downclockovane jer nisu bile stabilne na lightning clockovima. Znaci u startu kad kupujes znas da ima los overklok potencijal. Malo je glupo jer ko kupuje Lightning seriju kupuje zbog overkloka. Ne vidim svrhu LE serije iskreno, ni Lightning LE ni HAWK LE.
 
Poslednja izmena:
Bolje da ih odmah valjaju kao referentne :)
 
Imaju vjerovatno dosta losi chipova kao sto rece kolega koji ne obecavaju neki velik OC sa druge strane te cipove namjeravaju lakse prodat ako ih stave uz Lightning hladjenje, marketing jednostavno da se iskoriste nesto losi cipovi uz bolje hladjenje lakse ce se prodati.
NEko moje misljenje to i nisu lose karte, kazem moje misljenje, mozda imaju nesto manji OC potencijal, ali bar imaju vrhunsko hladjenje, i sto je najbitnije pristupacnu cjenu koja je znatno niza od regularni Lightning modela - cjena je presudna koliko para toliko muzike ;)
 
Malo mi je dopala ruke GTX 770 MSI Gaming .
Prvi utisci su da je karta tiha i hladna..
Malo sam razocaran sa materijalom koji je koriscen za shroud od cooler-a , raniji modeli
su bili od obicnog metala sada je to plastika ..PE verzije su od metala kao i moja GTX 660 Ti koju sam imao, Lightning takodje..

Da se vratim na rezultate i OC . Obzirom na malo nizi def clock , ovo ipak nije OC verzija neki postignuti stabilan boost clock je
1267 Mhz sa memorijom od 1923 Mhz ..
1.21v napon , za sada nisam nista modovao..

Evo Metro Last Light , kasnije cu ubaciti jos koji test..

Metro Last Light GTX 770 Gaming.png
 
Poslednja izmena:
4hv0rb.png
 
Pa da ima, R9 280x a ima i 7970GHz. Tu je 3GB vs 2GB sto dodje korisno u danasnjim naslovima :)
recimo samo BF4 pojede 2,5GB vram-a u 1080p da ne pricam o 1440p i naravno to nije izolovan slucaj.
A pored 3GB tu su i True Audio, Mantle. Nema razloga za 300€ ici na gtx 770 2GB.
 
Poslednja izmena:
Kod mene je zauzece oko 1900mb vrama, 1920x1080 sa 4msa, pratio preko afterburnera,
 
Pa da ima, R9 280x a ima i 7970GHz. Tu je 3GB vs 2GB sto dodje korisno u danasnjim naslovima :)
recimo samo BF4 pojede 2,5GB vram-a u 1080p da ne pricam o 1440p i naravno to nije izolovan slucaj.
A pored 3GB tu su i True Audio, Mantle. Nema razloga za 300€ ici na gtx 770 2GB.

Gomila netačnosti!
Ima mnogo razloga za GTX770.
Fanboy alert!
 
770 gtx je najbolja karta u tom segmentu, sve drugo su nepotrebni komentari, sam kompleks ovog decka gore je upad na nvidia temu i blacenje same nvidie bez ikakvog razloga.
 
@PCBeast Imaš loš primerak karte :p
 
Kome je stalo da ima više od 2GB imate MSI 770 Gaming sa 4GB. Ono, nije da ćete primetiti razliku barem ne u današnjim igrama. Ja je uzeo jer sam već izdvojio te pare za običnu 770 Gaming, kada ono uleteo popust pa rekoh da spiskam sve :d
 
Jedan dodatak, Gaming 770 verzija sa 4GB ima backplate ;)
 
Ima samo sto je shroud odradjen od bedne plastike..To me je razocaralo zaista.
Sto je najgore ja sam bio ubedjen da je to metal obzirom da sam se vodio prethodnim modelima PE , Lightning ..

 
Ja zaista ne vidim nikakvu potrebu za bilo čim kvalitetnijim što se tiče izrade čak i od onoga što je nudi msi gaming na karti od 2GB, i kao takva to je najtiša karta koju sam ikada posedovao, temperature su ok. Osim za ekstremni oc i poslendje procente, nema potrebe na ovoj karti bilo šta ekstremnije od ovoga. :)
 
Meni je kod kupovine graficke najbitnija buka. A ja tise hladjene od MSI TF4 nisam cuo. Uz prihvatljive temperature. A Asus je sa posljednjom revizijom kulera iz nekog cudnog razloga bucan maltene kao referente kartice? Tako da moj glas ide za MSI, jer stvano ne podnosim buku. Izgleda me ne zanima previse, MSI jeste "plastican" ali opet ne izgleda lose.

GTX 760

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_760_Direct_Cu_II_OC/26.html
vs
http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GeForce_GTX_760_TF_Gaming/26.html

GTX 770
http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_770_TF_Gaming/25.html
vs
http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_770_Direct_Cu_II_OC/26.html
 
Koji su zahtevi sto se napajanja tice za ovu GTX770 Lighning? Da li bih smeo da rizikujem da je stavim u masinu iz potpisa? Napajanje je Seasonic SS-500ET, dva raila 12V po 17A, sto bih rekao da je daleko ispod specifikacije koju NVidia trazi, mada sam i ranije vozio kartice koje na papiru vuku dosta na daleko slabijim napajanjima...
Dugar kupio karticu za masinu koju sklapa, iskrsao mu posao preko, vraca se za 7-8 meseci, pa rekoh da se igram u medjuvremenu :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno