Šta je novo?

GeForce GTX 770 Thread

Imao sam Asus DCII na 660 ti i dosta je bila tisa od sadasnje MSI Lightning. Deluje mi da su ventilatori isti kao i na Gameing ?
 
Ventovi mozda jesu isti... ali nivo buke definitivno nije. Mozda drugaciji fan profil i nista drugo... ?

Gaming:
fannoise_idle.gif
fannoise_load.gif


Lightning:
fannoise_idle.gif
fannoise_load.gif



Kao sto vidis - povelika razlika pri full load-u.
Tacnije, sasvim sigurno je drugaciji fan profil, dosta agresivniji na Munji, s obzirom da Gejming varijanta gadja onaj target od 80 stepeni, dok je Munja skoro 10 stepeni hladnija i tako omogucava prostor za dodatni O/C.
 
Lightning ima malo agresivniji fan profil na defaultu u odnosu na gaming. Ali zato i nize temperature naravno. Ima skoro isto Dba kao referentna.

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_770_TF_Gaming/25.html

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_770_Lightning/25.html

@Lukija Heaven 4.0 ako prodje, pusti jedno 50 loopova Crysisa pa onda mozes reci da je kartica 99,99% stabilna. A sto se tice buke, kao sto rece Sinda ja stvarno tisu karticu nisam imao. Sve do 55% karta je necujna. Na poslu sam pa ne znam koliko je to RMP. Do 70% je podnosljivo, preko toga vec pocinje malo da iritira. Na otprilike 70% MSI Gaming je kao na primer Sapphire Dual-X na 55%.

edit: dok sam kucao poruku nisam video da me Car preduhitrio :)
 
Poslednja izmena:
Nema veze, nece da se baci ;)
 
Na koliko rpm se vrte kuleri u idle kod Gaming ?
 
Poslednja izmena:
Lightning ima malo agresivniji fan profil na defaultu u odnosu na gaming. Ali zato i nize temperature naravno. Ima skoro isto Dba kao referentna.

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_770_TF_Gaming/25.html

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_770_Lightning/25.html

@Lukija Heaven 4.0 ako prodje, pusti jedno 50 loopova Crysisa pa onda mozes reci da je kartica 99,99% stabilna. A sto se tice buke, kao sto rece Sinda ja stvarno tisu karticu nisam imao. Sve do 55% karta je necujna. Na poslu sam pa ne znam koliko je to RMP. Do 70% je podnosljivo, preko toga vec pocinje malo da iritira. Na otprilike 70% MSI Gaming je kao na primer Sapphire Dual-X na 55%.

edit: dok sam kucao poruku nisam video da me Car preduhitrio :)
A jel dosta Heaven jedno 20 krugova + jedno 20 krugova Valley?
 
Jeste agresivniji fan profil na Lighting-u ali mislim da kuleri nisu isti - po slikama mi se cini da su ventovi na gamingu veci?

A da je tiha jeste, cak i na max broju obrtaja ako vam je kuciste dole i pri ukljucenom zvuku moze da se podnese bez problema. Daleko od toga je to potrebno, ja sam profil podesio dosta agresivno ali karta se ne cuje.
 
@GoranM dosta je nekoliko krugova Heaven 4.0 :D

@DAS nisu veci istog su oblika i velicine. Ja se pitam da li im je ista unutrasnjost tj. da li je recimo Lightning ball bearing a Gaming sleeve bearing ?

Inace Lightning se vrti na 1140 RPM a pod opterecenjem oko 1500. Prilicno je tiho i jedno i drugo, ja sam zadovoljan, ali je DCII u idle tisi. Hvalite tisinu Gaming pa me bas zanima na koliko se vrti i sta je unutra ?
 

Prilozi

  • fan.jpg
    fan.jpg
    161.1 KB · Pregleda: 46
A jel dosta Heaven jedno 20 krugova + jedno 20 krugova Valley?

Jeste. S tim sto se meni desavalo da grafika vrti dva sata heaven a puca u Crysis-u (prethodna karta tj 7950). Zato uvek vrtim Crysis za svaki slucaj :)

@Pike Posle npr dva sata Crysis-a sve na defaultu (boost zakucan na [email protected] vent na auto) vent nisam video da je presao 47% to jest ~1400rmp a temperature oko 74c ambijentalna 24c. Sve do 50% je necujno, tj glasniji su mi ventovi u kucistu a svi su sa low noise adapterima, ne podnosim buku. 70% je podnosljivo, nesto kao 55% na prethodnoj kartici tj Sapphire.
 
Poslednja izmena:
Pusti heaven 4.0 na tim taktovima i vidi na koliko dolazi temperatura i broj obrtaja ventilatora.

Pustio. Aj' sad ti.

heaven-85.gif

@Lukija Heaven 4.0 ako prodje, pusti jedno 50 loopova Crysisa pa onda mozes reci da je kartica 99,99% stabilna.

Cisto sumnjam da je ovo stabilno posto vidim da napon zna da padne u nekim momentima. Ovo mi je prvo iskustvo sa boostovanjem, LLC, power targetima i slicnim zezalicama. Ja sam vise za old school kao sto je bilo na GTX 570.

Na koliko rpm se vrte kuleri u idle kod Gaming ?

Izmedju 990RPM i 1080RPM (na 34%).

idle.gif
 
Ovo mi je prvo iskustvo sa boostovanjem, LLC, power targetima i slicnim zezalicama. Ja sam vise za old school kao sto je bilo na GTX 570.
Ma i ja sam bio skeptik u pocetku, ali sada mi je sve to ok. Malo kad se "udje u stos" postaje zanimljivo :) . Vidim memorija ti se super klokuje, meni se vec na +3xx pojavljuju neke zelene tackice po ekranu. Max sto sam uspeo je +275mhz.Eh da, memorija mi je stabilna +350mhz svuda osim u Crysisu, sad sam se setio. Tamo se pojave te zelene tackice posle nekih pola sata. Zato kazem Crysis FTW za stabilnost, pored Heavena i Valley-a naravno.
 
Poslednja izmena:
Probao sam memoriju da podignem na preko +700MHz i onda je pocela da brlja. Prvo sam pomislio da taj slider ne radi pa sam zato odvalio neku visoku vrednost da vidim kada ce da pukne :)
 
Koji Crysis koristis za testirnje 1,2,3 ?
 
Poslednja izmena:
C1/C1WH i jos kojesta. Generalno, sve sto ti padne na pamet. Evo kako sam to pre radio:

http://goo.gl/EF84ee
http://goo.gl/168d1H

Svaka cast, tako i sad treba da se radi. A ne kao Guru3D, izvrti 3dMark pa ako prodje kartica je kao stabilna. Po toj logici moja je stabilna na 1437mhz. @Pike Crysis 1 Warhead, jer on ima dobar benchmarking tool. Ne znam da li postoji tako nesto za C2 ili C3. Za C2 znam da ima nesto slicno, ali mozes da vrtis samo 3 loop-a, pa to stavis u queue.
 
Da li je neko pokusao da na Asusovoj DCUII kartici stavi malo opusteniji fan profil kakav ima MSI Gaming i kako se onda porede u pogledu buke/temperature?

Vagam izmedju ove dve kartice, odlucice tisi ventilator. Za sada sam blizi MSI Gaming, ionako je 40 evra jeftiniji.
 
Mislim da od Gaming varijante ne postoji tisa 770-ica.

Onako stock, sa takvim fan profilom kakav je fabricki... bez ikakvog naknadnog budzenja.
 
Overklokovao sam CPU na 4,5, otkljucao napon na grafici i postavio na +150MHz za GPU. Prosao mi je Heaven, medjutim rezultat malo manji nego sto sam ranije imao na default-u. Vratim kartu na default, rekoh da proverim da ne trotluje (mada GPU klok drzi konstantno na 1294, temp ne prelazi 71) kad dobijem manje nego radnije, ranije mi je bacio oko 37 FPS a sada 35 na default-u, 37,1 kad je oc:

9lsa.jpg


Probao sam i CPU da vratim na default da vidim da on ne trotluje, medjutim nije to, na CPU default-u baca oko 34.
Ne znam zasto mi sad baca manje nego ranije...mora da je neka opcija koja mi je ranije bila iskljucena, ovako sam testirao:

x412.jpg


n6vb.jpg


Jel moze neko da izvrti sa ovim podesavanjima pa da uporedim...


EDIT: Ah da, ranije sam imao 16:9 monitor :D

Skidam nove drajvere i nastavljam da klokujem.
Neka okaci rez ko moze u slicnim uslovima. Win 8 je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
ASIC 80,3 :)

Sada jos samo da nadjem slobodnog vremena pa da se malo igram sa klokovima :)
 
Vrteo sam malo Warhead, evo rezultata za sada:

GPU na 1333Mhz, memorija default:

dd37.jpg


Nesto preko 59 (kasno sam video da sam bezveze isekao sliku, ali vidi se iz pojedinacnih rezultata)

GPU: 1320Mhz, memorija 7800Mhz:

cnby.jpg


63 fps, memorija ipak ima dobar uticaj na performanse.

Probacu jos malo, mislim da memorija moze jos.

@Gavran: vidim da si GPU offset podesio na +165Mhz i tada ti karta boost-uje na 1372Mhz. Kod mene je offset stavljen na +190Mhz i karta mi boost-uje na 1333Mhz. Onda je kod tebe default boost clock dosta veci nego kod mene (verovatno zbog boljeg asic-a?). Kod mene na default-u karta boost-uje na 1150Mhz, koliko je kod tebe?
 
Na defaultu grafa boostuje 1215mhz. Sto se tice uticaja memorije na rezultate zavisi od igrice do igrice. Crysis 1 je bas po tom pitanju najosteljiviji, tj dosta zavise rezultati od bandwitha memorije. Isto tako je i sa 3dmark firestrikeom, dok 3dmark11 rezultat vise zavisi od gpu clocka. Heaven ne mogu sada da izvrtim obrisao sam ga suvise me je namucio sa 660ti, ne mogu ocima da ga vidim :) ako bas instistiras skinucu ga sutra i izvrtecu jednad krug :) Isto primetio sam Crysis daje bolje rezultate sa HT off jer je optimizovan za dual core procesore. Kod mene se memorija slabo klokuje +275mhz, mozda +300mhz mrzi me da vrtim ponovo testove puklo mi je na 1385gpu/+300mem pa sam spustio oba tako da ne znam sta je bio uzrok, 1372/+275 prolazi sve testove lagano.
 
Poslednja izmena:
@DAS Virus zvani Unigine Heaven svakako vise necu instalirati nikad :) makar ne do pojave neke nove verzije, ali evo ti FireStrike-a i 3DMark11 pa ti uporedi. Probacu da vidim da li memorija moze vise posto se nisam nesto zanimao overklokom iste, mozda ja kao na 660ti gde kada sam spustio gpu klok za jedan korak memorija je isla solidno gore. Uostalom videcu danas kada se vratim sa posla.
3dmark11.PNG
3dfirestrike.jpg
 
Ne znam zasto ne pokazuje GPU usage na MSI Afterburneru 3.0 beta15?
U BF4 ne pokazuje, a u Furmarku pokazuje, wtf?

Zadnji driveri.
 
Zato sto je BF4 X64 .
 
Nije do toga.
Već kad upalim MSI gaming program onda ne prikazuje.
Vrteo sam Furmark I sve ok, prikazuje Afterburner gpu usage
 
Ako nekog zanima pojavile su se na nasem trzistu EVGA graficke kartice. Da ne reklamiram sad, iz beograda je firma koja ih prodaje, koga zanima google it :) . Mada ih nesto ne preferiram jel po reviewima vidim da su bucne, ali su sinonim za kvalitet i pouzdanost i obicno se u proseku najbolje klokuju. Cena prava sitnica, EVGA GeForce GTX 770 SC ACX, 2048 MB DDR5 43k dinara :smash:
 
Poslednja izmena:
Bitno je da ih ima, cena je da kazem ok jer ih nigde drugde nema. Jedva cekam da uvezu nesto od Ti modela.
 
Nazad
Vrh Dno