Šta je novo?

GeForce GTX 770 Thread

Kartica je stabilna sa boostom zakucanim na 1398mhz sa 1.3v u MSI Afterburneru (fluktuira 1.25-1.26v u load-u) sto smatram da je bezbedno. STabilna je u svemu osim u cuvenom Heaven-u 4.0 :) Heaven prolazi sa 1372mhz na istom naponu tj sa 1.25v-1.26v u loadu. Tako da je to moj konacni 100% stabilan clock. Evo shotova stabilnosti kao i 3D mark na 1372mhz.
770s.PNG770s2.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel ti mrsko da odradis warhaed ambush 4xAA sve ostalo isto kad vec imas instaliran.
 
Hvala ;) fantasticno bukvalno min fps oko 60 u nekada najljepsoj i najzahtjevnijoj igri.
Primjetio sam da je kod tebe power limit na 111, a kod lightninga 109 pomalo cudno da je na lightningu manji power limit.
Stvarno da su ti dali da biras izmedju 10 primjeraka ne bi mogao bolji izabrati vrh karta!!
 
Hvala ;) fantasticno bukvalno min fps oko 60 u nekada najljepsoj i najzahtjevnijoj igri.
Primjetio sam da je kod tebe power limit na 111, a kod lightninga 109 pomalo cudno da je na lightningu manji power limit.
Stvarno da su ti dali da biras izmedju 10 primjeraka ne bi mogao bolji izabrati vrh karta!!

Vidi stvarno, nisam primetio da je na Lightningu 109% PL. Iskreno ne znam kako i zasto.
 
Vidi `ladno prolazi Firestrike za boostom zakucanim na 1437mhz :smash: . Bilo bi lepo staviti ovaj primerak pod vodu.
770gtx.jpg
 
Vidi `ladno prolazi Firestrike za boostom zakucanim na 1437mhz :smash: . Bilo bi lepo staviti ovaj primerak pod vodu.
Pogledajte prilog 124290

Znaci ipak onaj heaven najzahtjevni njega ti koliko sam shvatio tek prolazi na 1370mhz, a vidi ovaj fire strike na gotovo 1440mhz,
Bruka pod vodom 1500mhz :p
Desili ti se ikad na tako visokom kloku da dohvati power limit od 111?
 
Najvise sto sam video je 103% PL. Uopste ne razumem kako. Da, Heaven je definitivno najosetljiviji sto se tice oc-a. To se pokazalo na 660ti PE OC, jednostavno karta je fabricki preklokovana a Heaven to najbolje pokazuje. Ako kartica prodje 2-3 kruga Heavena, proci ce i 50 ili koliko vec krugova Crysis-a / 3D Mark-a sa +39mhz ili cak +52mhz. Drugo ovih 1.3v je pod opterecenjem 1.25v-1.26v, fluktuira napon. Ne znam kako je na lightning karticama? Mozda je 1.3v=1.3v pa udara power limit.
 
Ja sam sokiran ovom tvojom kartom. Nije mi jasno kako je uopste otkljucan napon ??? Sve takve kartice koje ljudi imaju ovde mogu +12mV i to je to. Napon bi trebao da bude otkljucan jedino kod Lightning modela.

Ovo sto si pitao za napon je slicno i kod Lightning u Heaven napon ide do 1.28 i daleko je od power limita od 109. Ne mogu sad da se setim ali mislim da sam sa Kombustorom video cak 1.307 V i skoro dosegnut limit od 107. Mislim da i neke igre sa puno fps sa iskljucenim vsinc doguraju napon do 1.3 i limit preko 100.

Inace moj Lightning je imao ASIC 82.2 i nije mogao da prodje Heaven na def. tada boostuje na 1254 Mhz, niti sa povecanom voltazom na 1.3V na 1306 Mhz.
 
E, a sada posle heavena pokreni 3dmark03 4. gametest, stavi loop 20 krugova i ako i to prodje onda je stabilna.
 
Ja sam sokiran ovom tvojom kartom. Nije mi jasno kako je uopste otkljucan napon ??? Sve takve kartice koje ljudi imaju ovde mogu +12mV i to je to. Napon bi trebao da bude otkljucan jedino kod Lightning modela.

Ovo sto si pitao za napon je slicno i kod Lightning u Heaven napon ide do 1.28 i daleko je od power limita od 109. Ne mogu sad da se setim ali mislim da sam sa Kombustorom video cak 1.307 V i skoro dosegnut limit od 107. Mislim da i neke igre sa puno fps sa iskljucenim vsinc doguraju napon do 1.3 i limit preko 100.

Inace moj Lightning je imao ASIC 82.2 i nije mogao da prodje Heaven na def. tada boostuje na 1254 Mhz, niti sa povecanom voltazom na 1.3V na 1306 Mhz.

Iskreno da ti kazem ni meni nista nije jasno. I ja sam mislio da je napon zakljucan, sve ovo me je iznenadilo jako. Heaven mi prolazi sa boostom zakucanim na [email protected] (afterburner slajder pomeren na 1.3v ali u full loadu OSD javlja 1.25v-1.26max ide do 103% power limit sto je smesno max je 111%) i tu je kartica skroz stabilna, 70 loopova crysisa, dva sata heavena, Crysis 2, Crysis 3 i jos po nesto. To jest kartica je stabilna i sa [email protected] svuda osim u Heaven-u, to sam kasnije primetio, ali me stvarno mrzi da sad testiram sve ponovo zbog 26mhz. A i hocu da prolazi Heaven, pa zato sam i reklamirao 660Ti PE OC. Inace kao sto sam ranije screenshotovao prolazi i 3dmark13 sa boostom na [email protected]. Ako Lightning ide do 1.307v, mogu da zamislim koliko bi ova isla sa tim naponom. Jos jednom iskreno ne znam da li je moguce da sam imao srece ili su odlucili da mi posalju dobar primerak posle svog onog maltretiranja. Uglavnom kupili su me posle ovoga skroz.

@GoranM Nemam instaliran 3DMark03, probacu da skinem (mada me iskreno stvarno mrzi oprosti mi),iskreno posle sveg ovog maltretiranja kartice mislim da je svuda stabilna (70 loopova crysisa itd). Plus izgleda da je ovaj Heaven je ultimate stability test za kepler. Ako prodje Heaven sa odredjenim clockovima, racunaj da ce proci sve ostalo sa +26mhz ili +39mhz ili cak +52mhz.
 
Ako prodje Heaven 4.0 znaci da je stabilna u svemu. ;)
 
gtx770 lightning

firestrike

8332

:)
 

Prilozi

  • 150_500.jpg
    150_500.jpg
    596.7 KB · Pregleda: 131
Svaka cast za kartu, neverovatan oc.
Nego, da li si ti ovo odradio kad mozes toliko da povecas napon ili ne?
Ja isto imam MSI GTX 770 Gaming i mogu, kao i svi sa tom kartom, pisljivih +12mV sto je jednako nista.

Da, uradio sam to i sada najnormalnije mogu da povecam napon. S tim da je 1.3v=~1.25v, 1.25v=1.22v itd.
 
da, i mene je iznenadila.. mozda cu mali mod bios -a da napravim i stavim power target na 300 % :)
 
@Gavran: Uradio sam onako kako je rekao onaj link sa guru3D forum i radi, tj. mogu da otkljucam napon. Ostavio sam tako, ali nisam dirao napon (hteo sam prvo da sredim memoriju i CPU pa tek onda) medjutim primetio sam da mi se komp zakucao 2 ili 3 puta. Zadnji put sam prisustvovao - dok sam igrao Path of Exile (igra ne opterecuje GPU bukvalno ni malo, temp je oko 40-43 stepena), igra je blokirala a grafika odvrnula vent do kraja a zatim je i komp zakucao. Napominjem da sam samo otkljucao napon ali ga nisam povecavao. Da li si mozda primetio slicne stvari?

Sada sam obrisao Afterburner i profile i instalirao ponovo ali bez otkljucavanja napona, pa cu da pratim da li ce nesto slicno opet da mi se desi. Pre toga mi se nikad nije desilo ovako nesto sa ovom grafikom a recimo igrao sam Metro:Last Light, Grid 2 itd..
 
Zakuca i meni tako ali kad preteram sa overclockom, tj dok sam testirao stabilnost. Ako te ne mrzi daj screenshot Afterburnera, mada ovako otprilike mislim da ti slajder za napon ne stoji na AUTO. Prvo to proveri. Znaci mora da bude na auto, onda grafa radi na default podesavanjima. Kad podignes napon, taj i ostaje, sve dok ne vratis na AUTO. tako da napravi profil sa default vrednostima i stavi ga npr na poziciju 1 u afterburneru i obavezno i samo apply i neces imati problema.
 
@gavran:
Druze,kako si zadovoljan sa 770-kom? Ako se nevaram,imao si pre nje 660ti ili 760-ku(nesecam se) kakva je u odnosu na njih?
 
@Gavran: napon je bio na auto. Kazem, to me najvise i cudi - sto nisam dirao ni napon ni klokove. A jednom sam zatekao komp zablokiran nakon sto sam ga ostavio preko noci da se nesto skida, dakle grafika nije bila ni aktivna.
A ranije mi se to nikad nije desavalo, tek nakon sto sam otkljucao napon u afterburneru.
Ostavicu makar jos nekoliko dana ovako bez tog tweak-a, da vidim da li ce jos da se to desava.
 
@gavran:
Druze,kako si zadovoljan sa 770-kom? Ako se nevaram,imao si pre nje 660ti ili 760-ku(nesecam se) kakva je u odnosu na njih?
Prezadovoljan sam. Grafa je necujna, mada to znas imao si 760 Gaming. Nisam nesto imao vremena za igrice, ali Crysis 3 ima osetno vise fps-a nego gtx760/660ti. Na defaultu grafa baca 8k gpu score u firestrike-u. A klokuje se extra. Stvarno svaka preporuka za grafu.
@DAS Stvarno ne znam, meni se to ne desava. Evo vec je desetak dana drzim na AUTO, ni jedan problem nisam imao.
 
firestrike.jpg

Prvi utisci jako dobri. Kartica je jako tiha (pre nje sam imao GTX570 OC TF koji je nesto bucniji) i ono sto je meni jako vazno coil whine ne postoji osim ako se ne radi o nekim scenama gde je FPS nekoliko hiljada. A koliko vidim, i solidno se klokuje. Koriscen je trik sa unlockovanjem iz MSI AB. Na +200MHz za core pocinje da brlja Heaven nakon nekoliko loop-ova pa sam skinuo na +175.
 
Zar moze biti tiha na 85% obrtaja ventilatora?
 
Na 85% nije, mogao sam komotno da je stavim i na 65% (gde pocinje da se primecuje neka razlika).
 
Po meni to hladjenje sto stavljaju na Gaming seriju je najtise koje sam ikada cuo u zivotu,cak primetno tise i od DCII hladjenja!
 
Nazad
Vrh Dno