Šta je novo?

GeForce GTX 770 Thread

pa sad to znaci da ne mogu da povecam power target nikako preko 109 % ??
 
Koju verziju MSI Afterburner-a koristis?
Trebace ti posebna verzija za GTX 680/770 karte koja bi trebalo da ti da vise slobode uz LN2 Bios.

Ovde mozes da procitas malo vise o tome.
 
znas li ti sta sam ja sve vec procitao o tome :) to sto si ti naaveo su neke osnove... znaci bios karte ne moze da se moduje pomocu kepler bios tweaker-a vec su opcije za povecanje power target-a posivljene... i ne samo to... kada pomocu Rbby volt mod-a za afterburner dodam vise voltaze za gpu mem i aux, karta ne postize bolje rezove... cak joj u tim trenucima power target ide u AB i do 117 %...., znaci da joj treba vec tdp... a to ne mogu da povecam jer su te opcije kako rekoh posivljene...

razumete?
 
Pogledao sam BIOS sa nekog MSI Lightninga - power control nije podržan u KBT. Dakle, ništa od power targeta.
 
Poslednja izmena:
ok to su mi rekli i na overkloking net forumu..to znaci da je bios od svake gtx 770 lighning ovakav da ne moze da se moduje?? da li mogu da flesujem sa biosom od moje staare gtx680 lightning koja ima power target 300 % ?
 
Nemoj to da radiš nikako!
http://www.hardwarecanucks.com/foru...1-msi-geforce-gtx-770-lightning-review-8.html
MSI’s GTX 770 Lightning falls into this trap as well. Even with the second “LN2” BIOS enabled, the publically available AfterBurner software still features the same pathetic 12mV core overvoltage parameter as the reference design and a minor 9% Power Limit buffer.
Dakle, ovo je limit nametnut od nVidie. Bolje probaj ovo:
http://www.overclock.net/t/1398725/...its-on-lots-of-cards-titan-to-gtx460-with-llc
 
Poslednja izmena:
to sam probao i radi... ali ni sa tim ne mogu da povecam power target...
 
Pa kako se inace klokuje taj 770 lightnig,kakav je tvoj primerak?
 
evo ovako... moja gtx770 lightning kada se napon poveca na +100mv dostize stabilne klokove u testovima +150 za gpu i +500 za mem.. ali rezovi su slabiji nego na bivsoj gtx680 lightning koja je mogla da povisi power target na 300 % za razliku od ove koje moze samo 109 % ....
 
Rbby tvrdi da je (modifikujuci Bios, pretpostavljam) uspeo da postigne 300% za power limit. Mozda da mu posaljes poruku na forumu ili da pratis temu i dalje, vidim da ga jos neko pitao kako mu je to poslo za rukom.
 
Po vama, koja je najbolja 770-tica i sta mislite o GAINWARD GeForce GTX 770 ??? da na pomenem da bi kroz godinu dana upotrebe graficke prikljucio jos jendu identicnu i upario ih. I da koristile bi se 100% samo za igrice :)
 
Poslednja izmena:
pricao sam sa RBBy i poslao mi je njegov bios ali to nije modovan bios od lightning kartice vec od neke druge gtx 770...i rekao mi je da cak i sa power limitom od 300 % njegova karta nije uspela da postigne bolje klokove....
 
evo i ja da se pohvalim novom grafickom :)
IMG_5029.jpg a bilo je i omanjih problema oko mesta IMG_5038.jpg ali uspeo sam i tom problemu da stanem na put :D IMG_5039.jpg
Sad sve lepo radi i igrice sljakaju na makasimumu, HVALA ! svima oko odabira graficke :banana: ! da ne bi vas napravio bih gresku i kupio losiju. :beat:
 
Cestitam na kupovini i da te lepo i dugo sluzi... Odlicna karta.

Lepo si se snasao za mesto u kucistu nema sta...
 
Poslednja izmena:
Drugari evo uzeh i ja MSI 770GTX Gaming OC. Asic q je 92.2%. Onako na brzaka izvrteh crysis 99 loopova sa +100mhz gpu +250mhz mem i proslo je. Sve to sa ventom na auto, znaci besumno. Boostuje do 1306mhz. Prvi utisak - prezadovoljan sam. Siguran sam da moze i vise, videcu ovih dana kad ugrabim vreme da izvrtim testove i vidim krajnje domete.
 
Stabilno u sintetici, vrtecu kasnije Crysis mada sam poprilicno siguran da prolazi:
770.jpg
 
Sorry za triple post ali ne mogu da editujem prethodni. Ovako sigurno necu da je vozim, niti testiram stabilnost, ali lepo je za slikanje:

770 2.PNG

1411 boost :D + 2600k@4700mhz
 
Jesi probao Krizu 3? Kako sljaka?
 
Au Gavrane kakav primerak karte, fenomenalno, svaka cast, a mislim da si i zasluzio posle svih onih cimanja :), nego jedno pitanje, kako si uspeo da u msi afterburner dobijes za core voltage 1269mv, a u prvoj slici imas samo +12?
 
Crysis 3 sljaka bas dosta bolje nego na 660ti/760/7950. Narocito min fps.
 
Mali off koliki ti je napon za 2600k na 4.7
 
Mali off koliki ti je napon za 2600k na 4.7

Linx avx stabilan na 1,42v tako nesto. 4,7ghz za sada koristim samo za slikanje. Nije bas nesto, moze puno bolje ali ima tu nekoliko stvari. Prvo problem mi je buka. Ne podnosim buku pa koristim NhD 14 sa ULNA adapterima tako da je prvi problem hladjenje. Drugi problem je 2x8gb ram-a, sa 2x4gb mi je bio stabilniji sa malo nizim naponom tj 4,5ghz@1,32v. Sada ga drzim 24/7 4,5ghz@1,33v sa offsetom + c1 enableovan. (ode i do ~1,36v ali samo u sintetici sa avx-om).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno