Šta je novo?

GeForce GTX 770 Thread

Gainward Phantom

Ni techspot ni legionhardware a ni fudzzila nisu prikazali oc potencijal ove karte..
Evo jedan zanimljiv review gde su uspesno dohvatili 1300 Mhz + .

This card just loves to be overclocked. We had to double check the overclock was latching and it wasn't some kind of software bug but the results above show that the performance improvement had a great effect to the score of Heaven 4 when compared to reference speeds. Better still it is not very often you find a factory overclocked card with so much headroom. So, while you have the benefit of a guaranteed overclock, if all other Phantoms clock this well it could become the overclockers card of choice.


21801_overclock.jpg


eVGA Precision prikazuje klok od 1300 Mhz koji je zapravo u realnom gamingu veci za oko 30-40 Mhz!

Review :

http://www.vortez.net/articles_pages/gainward_gtx770_phantom_review,1.html

Trenutna cena :
http://www.mindfactory.de/product_i...-770-Phantom-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-.html
 
Poslednja izmena:
Što bi rek'o tweety, mislim da ste upravo videli moju sledeću kartu :)
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • Tomb Raider.png
    Tomb Raider.png
    42.4 KB · Pregleda: 154
  • FarCry 3.png
    FarCry 3.png
    53.4 KB · Pregleda: 151
  • Bioshock Infinite.png
    Bioshock Infinite.png
    43.7 KB · Pregleda: 153
  • Crysis 3.png
    Crysis 3.png
    49.5 KB · Pregleda: 144
  • Metro LL.png
    Metro LL.png
    38.2 KB · Pregleda: 153

Pati se kao i GTX680 na visokim rezolucijama, ali i ne cudi znamo svi da su je samo prepakovali :D
 
Lepo deluje Phantom, unapredili su I hladnjak u odnosu na proslu seriju.
 
Za par dana mi stize MSI GTX 770 Gaming :)

E sad bih svasta rekao sta mogu da rade sa tim cenama.
Cena karte je 400$, tako da ja ocekujem da se za mesec dana kod nas pojave modeli cija ce cena biti ~40K, sto je sasvim realno.

^Malo ga pretera. :p Cena referentnih modela je 400 evra/dolara (dolar=evro, znas i sam zasto), custom modeli idu od 420 do 460 evra. Kad cena Gaming i Lightning padnu sa 490/465e za nekih 40-50 evra kod nas bice OK kupovina.

Bas i ja htedoh da napisem da ce biti 40k kod nas ali sledece godine...Opet i ove cene sto smo dobili za 770 su opet nize nego cene 680 ica sto je odlicno :)

Sta sam ja rek'o ;)
Oko 340 evra.
 
Poslednja izmena:
@ DAS Bravo, bravo, povlacim sve sto sam rekao ;) Ali moram da priznam da je iznenadjenje da spuste ovako cene... Ne lici mi to na gospodu ekonomiste iz zelenog tabora ...
 
Nema to veze sa zelenim vec sa ovim nasim preprodavcima koji su cene napucali.
Na zapadu su cene koliko su i sad uz minimalne varijacije jer su na launchu vec bile sasvim ok tj propisane za evropsko trziste!
MSI gaming je bio 350 Eur koliko je i sad.
 
Rezervisao dva komada MSI GTX 770 gaming kartice, ocekujem ih za 5 do 7 dana (radnih) . Can't wait! :D
 
Stigla mi je grafika, MSI GTX 770 Gaming.
Za sad sam probao samo Crysis 3 i izvrteo Unigine Heaven i Valley benchmarke:

dcu8.jpg


ow48.jpg


U Crysis-u baca skoro duplo veci fps nego stara GTX 570.
Kuler je necujan, cak i kad se stavi na maksimalni broj obrtaja uz srednje pojacan zvuk, ne cuje se. Stoga fan profil jednostavno trazi da se podesi agresivnije, sto sam i uradio:

qy9x.jpg


Cilj je da chip ne dostigne 80 stepeni jer koliko znam to je temp limit za GPU boost. U toku igranja/testiranja, karta konstantno drzi boost clock od 1150MHz. U Unigine Heaven-u maksimalna zabelezena temperatura je 72 C, a u Crysis-u 3 75. Sobna temperatura: 25 C.
Overclock-om tek treba nalo vise da se poigram.
 
Stigle mi grafike, ovih dana cu se poigrati malo sa njima. :)
 
Preliminarno :D
 

Prilozi

  • H.jpg
    H.jpg
    82.7 KB · Pregleda: 193
  • V.jpg
    V.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 184
Jesu li dobri ovi rezultati posto se ne razumijem u ove benchmark ovih programa
 
@Pike: Imas solidno veci skor u Heaven-u od mene, jel mozes da proveris na koliko ti se boost-uje karta u toku benchmarka? Ne znam koliko procesor utice, mada 3570K nije toliko brzi od 2500K, meni je CPU na default-u..

Da li ima razlike izmedju HWBOT-Unigine-Heaven-Benchmark-a i normalno kad se skine sa Unigine-a?
 
Poslednja izmena:
@Pike: Imas solidno veci skor u Heaven-u od mene, jel mozes da proveris na koliko ti se boost-uje karta u toku benchmarka? Ne znam koliko procesor utice, mada 3570K nije toliko brzi od 2500K, meni je CPU na default-u..

Da li ima razlike izmedju HWBOT-Unigine-Heaven-Benchmark-a i normalno kad se skine sa Unigine-a?

Naravno da ima. HW je standardizovan (mislim da su usvojili verziju 2.1) i jedino se on priznaje. Recimo rezlutati unigina 3.0 i 4.0 nisu isti. Tako da za svaku novu verziju moras da ponavljas testove. Ovako sa HWBOT verizijom uvek je isto. I ona automatski generise svoj hwbot fajl koji kacis na njihov sajt. Bez njega nije moguce postaviti rezultat.

r68s.jpg
 
Poslednja izmena:
Odlican rezultat :) Izgldea da se ova serija nvidije konacno dobro klokuje. 1322/1952 na vazduhu je vrhunski oc. Kartica obecava, jos neki wb da joj stavis da izvuces max ;) Odradi i 3dmark neki da uporedimo rezultate.
 
Stigao i meni MSI Gaming , kartica je bukvalno necujna .
 
Ponovo se promenila lista :D

http://hwbot.org/benchmark/unigine_...Id=videocard_2050&cores=1#start=0#interval=20

hwbot.jpg

Steta sto sam morao da vratim karticu fantastican primerak. Jedan kuler joj je bio neispravan krcka i klikce, kao kad ode lager. Zamenili su mi za drugu pa cemo da vidima kakva je ona, bar se ne cuje.

Inace imao sam ASUS-ov DirectCUII hladnjak i mogu da kazem da je tisi od ovog MSI koji se cuje da radi, ASUS je necujan totalno.
 
Poslednja izmena:
Pa koji je najbolji model kartice a da mu je dobar odnos cijena/kvalitet
 
@Pike: Steta sto se to desilo jer mislim da si ubo stvarno odlican primerak, i za GPU i za memoriju super klokovi.
Nisi mogao da im trazis da ti samo zamene kuler? :D
 
I ova je odlicna, boost-uje na def. sama na 1254 MHz :) prethodna je na 1223 ako se dobro secam. Kada se OC 1320 za GPU i oko 2000 za mem. njoj nisam bas trazio max. niti sam dodavao voltazu za mem. moglo bi sigurno jos malo vise.

Ne znam sto na svim rewiev-ima tvrde da je max. voltaza koja moze da se doda 0.012 V pa i na benchu ??? Ja sam skinuo afterburner 3.0.0 beta 10 se i na njemu moze sa 1.2 na nekih 1.28 V a za mem +0.1 i Aux voltage +0.05

Kad cemo da vidimo sta moze ta Gaming svi se podnoviste a niko ne prenosi utiske i rezultate ??? Na koliko ona boostuje na def. ?
 
Na 1150Mhz.

@Pike: Jel moze screenshot MSI Afterburner-a sa svim otkljucanim opcijama?

Izgleda da na Gaming karti nema memory i aux voltage control..
 
Ja sam sa PE na starijim verzijama MAF imao opcije i to je funkcionisalo..Kad sam skinuo novu verziju toga vise nije bilo kao i svaka sledeca verzija.
Probaj 2.2.3 recimo pa vidi sta se desava!
 
Nazad
Vrh Dno