Šta je novo?

GeForce GTX 770 Thread

Izvinjavam se malo sam neupucen, tj nisam igrao TR. Da li je u pitanju ova verzija "Tomb Raider 2013 SE +DLCS"? Da ne skidam pogresnu, jel ta verzija ima internal benchmark taj sto moze da se loopuje?
 
Jos nesto da li moze Afterburner-om da se namesti da mogu da vidim kolko imam fps u igricama znam da je to moglo a mozde su to izbacili iz ove beta verzije nemogu nigde da nadjem?

Hvala.


Moze, afterburner/setings/monitoring/i stikliras framerate, naravno mora da je instaliran riva tuner statistics server, koji dobijas uz instalaciju afterburnera,
 
re

Ok to je to samo mi nije jasno zasto nece da mi pokaze u novom call of duty-iju???

I da glavno u cemu je fora sa ovim LITE EDITION?
 
@Gavran
Ne mora da znaci da ce da trotluje preko 1900mhz. Samo sam naveo da je se to kod mene desavalo i da na to treba obratiti paznju, e sada na kom kloku ce se desavati zavis od memorije na samoj karti, to su cipovi isto kao i gpu, i tu vazi ista prica od primerka do primerka, mada je to mnogo manje izrazeno kod memorije nego kod gpu-a i cpu-a ;)

Ove lightning 770 koje sam imao, imale su acis ispod 80, mislim da je bilo 76 i 74, ova sa 76 mogla je na 1440mhz sve da izvrti, mada to vise moze da se pripise tome sto se radi o ligtning modelu, a na 1360mhz je stabilna :p

Hmmm, moja 770 Lightning LE ima ASIC 77%, nisam jos uvek probao da je klokujem, nemam trenutno vremena. Probacu ovih dana.

Aj molim te, ako ti nije problem da mi ili das neki SS ili da mi napises okvirno napone i frekvencije koje da stavim da bi skratio vreme trazenja maksimalnog 24/7 stabilnog kloka za GPU i CPU...tipa koliko mV za GPU da stavim koliko za memoriju, koliko onaj AUX, power, itd...koliko je bezbedno itd itd.

Pozdrav
 
Naravno daje ok pogotovo ako je malo nasviras :p . Sto veci Asic to se bolje klokuje ...
 
^
To svakako ali se i malo a cesto i dosta bolje klokuju...
Podesi ovako pa vidi kako radi, core volatage +12mw, power limit obavezno i uvek na maksimum i temp limit na 95c, core clock +120, memoriju ne moras da diras za sad, ili podesi ovako +100mv i klok koji pokazuje gpu-z od 1900mhz... Ovako podesena karta trebalo bi da daje boost kloko od 1250mhz. Kod naseg kolege @ batat taj boost klok je vec jer karta ima bolji acis. Pretestiraj je na sledeci nacian "Ako neces mnogo da se cimas, pokreni TombRaider benchmark koji se nalazi u glavnom meniju igre, kada ti prikaze rezultat ostavi ga tako da se vrti jos nekih 30-40min ako je prikaz cist bez artifakta i ako se test bude vrteo tih 40min bez pucanja drajvera i obaranja podesenog kloka, 90% da je karta stabilna i ostalim igram, a ako hoces da se cimas dodaj tome i Metro 2033 nekih 50 krugova sa podesavanjima na maksimum i ungine 4.0 nekih 40min, ako to prodje onda je 99% stabilna. Meni se ova metoda od mnogih koje sam porbao pokazala kao najefikasnija..."

@ Nikola_SD
Sa tom kartom niko kod nas nema iskustva, nema je na nasem trzistu. Izgleda opako :)
 
Evo ga i Tomb Raider drzao sam ga pola sata nisam imao nikakvih smetnji sve je podeseno na ULTRA!
Temperatura nije prelazila 70 C a kartica necujna stvarno milina za usi.
Zajebani hvala na sugestijama kao i ostaloj ekipi sa Bencha koji su ulazili u diskusiju.

tombraider20131230211004.jpg
 
Stigla graficka i sa njom igrice , AC ,COD, warframe/neverwinter/marvel heroes ;)

Igre se skidaju a grafika pa probacu za koji dan ;)
Asus gtx770OC, cena 38000din ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
Super :) Kad oduzmes cene igara sto si dobio graficka ispada jos jeftinija :) Nek te dobro sluzi...
 
Poslednja izmena:
Nek je sa srecom, stigla na vreme za praznike, uzivaj sad, zasluzio si posle onog cimanja. cheers
 
@solajam
E pa super :) I kako radi ?
Kako je moguce da se sve te igre dobijaju uz tu grafiku ?
 
Graficku nisam instalirao , probacu sutra...
Dobio sam dva kupona : na jednom COD i AC (28.02.2014) a na drugom kuponu druge tri igre (coupon expires 31.12.2013) -taman ;)
 
Ne bi da budem "parti brejker", ali koja je poenta ovih igara u originalu? Inace newerwinter je najbolja od svih navedenih, kontam da je drugi deo u pitanju?

Inace zajebani, uradio sam onako kako si rekao i sve mi fercera kako treba, temp do max 72C vent na auto. +12mV za GPU, +120MHz za gpu, power je na 109, +100mV za memoriju, +400MHz za memoriju. Bustuje na 1246MHz. Meni dosta, super sam zadovoljan sa ovom kartom, mozda moze vise, ali me ne zanima...
Vrteo sam heaven 4.0 dok sam se tusirao i vecerao, nije puko...takodje sam probao i 3dmark onaj fire test...sve radi lepo. Meni licno, karta je bestbuy.

Hvala i pozdrav.
 
Poslednja izmena:
@ Dautovic
Odlicno :) Uzdravlje nek te sluzi. Kad se zastis igranjem podigni klok za 20-30mhz pa malo pretestiraraj i tako dok joj ne nadjes maksimum jer i to je igranje ;)
 
Asus gtx770

Ubacih kartu, ovih dana igrace se ...

Heaven Benchmark 4.0 na default - prolazi ;)

Lepo se provedite za novu 2014 godinu :party:
 

Prilozi

  • Asus770.jpg
    Asus770.jpg
    70.4 KB · Pregleda: 93
  • Asus770_as.jpg
    Asus770_as.jpg
    159.1 KB · Pregleda: 96
Da li neko ima ideju zashto gpuz pokazuje PciE 2.0 i ako bi plocha trebala da ima podrshku za 3.0? Clipboard01.jpg
P.s. Srecna nova godina :)
 
^
I kod mene isto pise.
Neznam zasto je to tako?
 
GPU treba da se optereti necim da bi se prebacilo u 3.0 mode. Pokreni GPU test u GPUz pa ce se promeniti na 3.0.
 
Koji je procesor u pitanju? Ako je proc iz potpisa, Sandy ne podrzava pci e 3.0.
 
Poslednja izmena:
PCIE kontroler je integralni deo novih procesora, Ivy Bridge ima PCIE 3.0 kontroler, Sandy Bridge PCIE 2.0
 
Evo našao sam malo vremena da testiram i ja ovu moju plastiku :D
Odradio sam Benchmark Metro 2033 od 99 lupova ma max detaljima uz OC grafike. Odradilo je bez problema do kraja.
Moram probati i neke igre da opteretim jer ako se dobro sećam mislim da mi je pre nekih 10-ak dana u nekoj posle nekih pola sta igranja oboren OC.

Dwm 2014-01-04 14-05-07-59.jpg
 
Ma ne valja plastikaner nista hehe :p
 
Bust je uvek na 1280MHz.
 
Pa normalno... To je odlicna karta, referentni pcb sa boljim hladjenjem, nista bolje od toga nije potrebno... Ovo kazem zato sto su retki modeli koji mogu sa naponom vecimo od 1.212v da drze kartu na prihvatljivom nivou temeperature/buke, lightning recimo moze, tako da sa tim modelom moze da se postigne jos nekih +100mhz uz povecanje napona ;)

Provrti malo heaven, dobar je za 770 kao pokazatelj stabilnosti, i to je to, 1280mhz za svaki dan je odlican klok :)
 
Nazad
Vrh Dno