Šta je novo?

GeForce GTX 770 Thread

Meni se jetstream sviđa zato što ima visoke base klokove, znači da su verovatno probirane i da mogu još više da izvuku kasnije posle oc-a. :)
 
Nisam pogledao sve review-ove, ali do sada nisam naisao na poredjenje gtx770 max oc versus gtx680 max oc. Jasno je da je GTX770 na defaultu brza nekoliko procenata zbog viseg kloka, ali kako stvari stoje sa overklokovanjem?
 
Pošto 770 ima bolju naponsku i veći dozvoljen napon, moralo bi da bude na strani 770. Plus bolja memorija koja se daleko bolje ocuje.
 
Pošto 770 ima bolju naponsku i veći dozvoljen napon, moralo bi da bude na strani 770. Plus bolja memorija koja se daleko bolje ocuje.

Svakako je tako.Koliko god da se nategne GTX 680 ,GTX770 ima da bezi oko 100 Mhz vise u krajnjem oc dometu za svaki dan.
Drugo mem kontroler je fleksibilniji i dozvoljava da se frekvencije podignu i preko 8Ghz za svaki dan sto je kod GTX680 to bila nemoguca misija koliko god da su
bili kvalitetni memorijski chipovi!
 
Napon je free 1.21v ili ga setujes iz biosa?
Ako je po defaultu 1.21v onda u biosu moze da se moduje na vise..
Stvarno mi nije jasno zasto je tako mali powertarget i zbog cega su zakljucali bios!?
Jel su koristili isti DC2 dizajn kao za GTX680?

Update:
Uporedio sam i sam i ne vidim neke razlike za napon!
Opcije su zakljucane ali svakako je max 1.21v bar po slideru koji je zakucan do kraja!

aaernb.jpg
 
Poslednja izmena:
Pojavio se MSI kod nas 450 i 480 evra.
 
Na zapadu su cjene odlicne vjerovatno ce se i u Srbiji sleci cjene nije mi jasno zasto su skuplje.
Najbitinije da ima jako velik broj odlicni modela gigabyte, asus, msi sve su extra.
 
Videcemo posle moda kako ce da ide. 1500/2000 na vodi,to je brutalno. Mogu da mislim kako idena kompresiji ili tek na azotu
 
http://www.hardocp.com/article/2013/06/06/msi_n770_lightning_overclocking_review
MSI N770 Lightning Overclocking Review

In performance we found that the MSI N770 Lightning and MSI GTX 680 Lightning were identical in performance when overclocked to the maximum. When the clock speeds of the GPU are similar, then the performance is similar between the GTX 770 and GTX 680. It is after all the same GPU. Therefore it makes sense that if the clock speeds are similar, so will the performance be. We found this to be true. It works out just like you think it would. The only advantage the MSI N770 Lightning had over our "Reference" GeForce GTX 680 in our launch evaluation was the fact that it was operating at 1228MHz real-world frequency versus the stock GTX 680 boost frequency. That is what made it faster.

What about the memory you say? Well, the memory itself also does not lend too much of a difference in performance. All of today's games are shader-centric in terms of real world performance, meaning these benefit more from GPU clock speed. Today's games are not memory bandwidth limited, and the difference between 6.8GHz and 7.8GHz memory clocks are literally a few percent. Even at 7GHz, there isn't but a few percent difference over 6GHz memory on the reference GTX 680 or HD 7970 GHz Edition. It just doesn't make much of a meaningful real world gaming difference.
 
Sve je to ok, ja planiram da predjem na NVIDU medjutim nisam ovca da dam tolike pare. Uzeo bih 770 samo treba sacekati dzelate da im se istupi ostrica i cene spuste na normalan nivo.
 
Pa i ne moze doci do izrazaja bolja naponska kod ref. 770 u odnosu na ref. 680 jer je i dalje moguce podici napon samo za 12mV, sto ne pruza skoro nikakvo poboljsanje prilikom OCa... Custom BIOS moze to da poboljsa, ali nisam bas fan Green Light-a u svakom slucaju. :)
 
Steta sto oni nisu isli sa za jos stepenik oslabljenim GK110 i to predstavili kao GTX 770(to bi bila analogija sa GTX465), to bi imalo mnogo vise smisla i siguran sam popularnije resenje, ovako je skoro pa nemoguce pronaci iole primetnu razliku u odnosu na GTX680.
 
Nije prevelika razlika između gtx 770 i gtx 780 bez oc-a da bi im se tako nešto isplatilo. Razlika na default-u između te dve karte je 15-20%, doduše GTX 780 ima daleko bolji oc potencija. Ali svejedno, ne bi im se isplatilo da su ubacili još jedan okrnjeni gk110.
 
Vrlo mala razlika izemedju GTX680 i GTX770 prilikom oc, sve se svodi na 1-2fpsa taman toliko koliko se memorija bolje oc na GTX770 modelu, sto je i normalno jer je gpu ostao isti.
 
Kao što rekoh je to jedino slučaj kada se porede karte poput lightning-a, kod GTX 680 sa referentnih PCB-om je slučaj malo drugačiji, i tu ima koji procenat više, što se vidi na testovima.
 
Posle gtx 570 sigurno sledeca je gtx 770!
 
Ne moram ni da čitam bench testove od kada ih radi Nebojša, sasvim očekivan izbor igara i rezultati. Uvek se kod njegovih testova tako potrefi, jer ne postoji igra koja je AMD oriented da se ne pojavi na testu, mislim da je sada okupio sve u test bazi :D
 
Poslednja izmena:
A ostatak Codemasters vožnje i Square Enix igre koje forsiraju directcompute i dele se uz kartice, uz naravno neizostavni Just Cause 2 i AVP, ni AMD za svoje slajdove nema ovakvu bazu igara. :p
 
Poslednja izmena:
Test nije objektivan. Testovi na benču su ranije bili prilično besmisleni u pogledu kartica koje se porede, a sada kad to nije slučaj onda su rezultati netačni ili nelogični poput situacije u Tomb Raideru gde Lightning verzija daje slabiji rezlutat od referentne kartice, a autor smatra da slika govori vise od reči i da njegov dodatni angažman po tom pitanju nije potreban.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno