Šta je novo?

GeForce GTX 770 Thread

Nego da pitam da li uz nove GTX770 karte idu igre i koje ?
Da li se dobijaju kodovi uz graficku ili ... ?
 
Poslednja izmena:
Dobro pitanje, ja nisam dobio ni jednu :/ Ne znam da li je kasno sada da kontaktiram E**i? Kupio sam kartu pre 15ak dana.
 
Poslednja izmena:
Ako niste nista dobili u kutiji, onda se ne dobijaju uz karte koje ste kupili, uz lightning sigruno ne.
 
@zajebani

vidim da si uz gtx780 dobio igrice, koje igre si dobio ?


Uz GTX770/780 trebalo bi da idu igre:
Splinter Cell: Blacklist, Batman: Arkham Origins, and Assassin’s Creed 4: Black Flag
 
Nekad su se dobijale igre uz grafike, to je bilo na početku i obično je posalo dok traje akcija. Ni ja nisam dobio a kupio sam grafiku pre 26 dana.
 
Nekad su se dobijale igre uz grafike, to je bilo na početku i obično je posalo dok traje akcija. Ni ja nisam dobio a kupio sam grafiku pre 26 dana.

I samo kod odredjenih prodavaca koji su bili okaceni na nvidia sajtu. E**i nije bio medju njima, ja sam kupio kod njih i prvo sam mislio da su me zeznuli, uzeli kodove za sebe ali sam potrazio onda na nvidia sajtu i video koje firme su kod nas ovlascene da izdaju kupone. Sada ima neka druga, praznicna akcija gde se dele iste igre ali samo ako se kartice kupe kod nekih online prodavaca. Pogledajte ovde koji su to prodavci.
 
Zdravo ljudi uzeo sam pre par dana Msi gtx 770 4gb lite edition.
E sad zanima me sledece kolko otprilike mogu da izvucem sa ovom kartom i sa cime da testiram stabilnost?

123.jpg
 
Dobar asic, obecava.
Digni gpu sa 1059 na 1100 pa provrti Ungine heaven, crysis3, TR i tako te novije igre ako bue stabilna nastavi dalje dizat takt pa dokle doguras.
 
@solajam
Nisam dobio uz karticu igre, dobio sam od firem kao dobara musterija, a oni od vendora na poklon...

@batat
Ako neces mnogo da se cimas, pokreni TombRaider benchmark koji se nalazi u glavnom meniju igre, kada ti prikaze rezultat ostavi ga tako da se vrti jos nekih 30-40min ako je prikaz cist bez artifakta i ako se test bude vrteo tih 40min bez pucanja drajvera i obaranja podesenog kloka, 90% da je karta stabilna i ostalim igram, a ako hoces da se cimas dodaj tome i Metro 2033 nekih 50 krugova sa podesavanjima na maksimum i ungine 4.0 nekih 40min, ako to prodje onda je 99% stabilna. Meni se ova metoda od mnogih koje sam porbao pokazala kao najefikasnija...

Podesi ovako pa vidi kako radi, core volatage +12mw, power limit obavezno i uvek na maksimum i temp limit na 95c, core clock +120, memoriju ne moras da diras za sad... Ovako podesena karta trebalo bi da daje boost kloko od 1250mhz a Asic karte deluje obecavajuce da mozes sa njom da izvuces i 1300mhz za svaki dan ;)
 
Poslednja izmena:
e, svasta , izgleda treba uzimati LE kartice ;)

Na osnovu cega GPU-z izbaci ASIC Quality ?


Asic je odlican, samo vise ne kapiram koj su djavo te kartice Lite verzije...? Ajde provrti obavezno Heaven par krugova na 1100 pa dizi takt da vidis gde ce da pukne, postavi rezultate obavezno.
 
Ne zamlacujte se oko ASIC-a !
Nista to ne znaci , neke karte sa niskim ASIC-om se overklokuju daleko vise od nekih koji imaju visok itd..
Sve zavisi od raspolozivosti samog primerka.

Ja sam licno imao jednu kartu sa ASIC 67% cini mi se a radila je na 1300 Mhz stabilno - bar jedno vreme dok driveri nisu skratili OC marginu.
Prema tome mogu iz licnog primera da tvrdim da je to zamlacivanje a uostalom treba pogledati rezultate ljudi po netu.
Postoji baza podataka gde su upisani rezultati na overclock.net i sve ce biti dosta jasnije..
 
Kod mene u sli karta koja ima bolji ASIC uvek je mogla za 10-40mhz veci kloko da postigne, tak je bilo sa 770 tako je i sad sa 780...
 
@PCB Nije bas da nista ne znaci, nije pravilo da ce se kartica da visokim ASICom bolje klokuje od drugih, ali je veca verovatnoca. Pa evo sa prethodnom koja je sada kod Latesa 92.2 ASIC vrteo sam 3dmark13 na 1434mhz kolikoo se secam, ajde nadji mi karticu sa =<80% ASICom koja to moze. I vrteo satima testove sa 1372mhz gpu. To sto si ti imao neku 6x% ASIC kartu koja nije tvoja cisto sumnjam da je bila stabilna na 1300mhz, tj ne sumnjam u tebe nego mislim da si ti to onako na brzaka izvrteo neke testove, nisi bio detaljan kao da je tvoja :) Sto se tice moje sadasnje kartice ja sam limitiran, tj ne mogu da dizem napon dok ne izadje SE verzija Afterburnera. Ovako sa def naponom boostuje na deafultu 1189mhz. Max stabilan OC mi je boost zakucan u igricama na 1280mhz sa def naponom, memorija +325mhz bez dizanja napona. Testirano Crysis 1 50 loopova, MetroLL 20ak loopova i 3dmark13 drugi test loopovan dva sata (drzi gpu usage non stop na 99%). E sad naravno u Heavenu nije stabilna na tom kloku. Stabilna je 1241mhz dva sata loopovanja. 1254 pukne Heaven nakon nekih 30-45m. Tako da drzim dva profila jedan za Heaven (AC C2 i ostale koje su se pokazale da pucaju kao heaven) drugi za sve ostale igrice :) Videcemo koji su krajnji limiti kada izadje SE verzija Afterburnera, prebacicu tada na LN2 bios. Ovo LE definitivno znaci da je MSI konacno shvatio da preteruje sa klokovima pa su im default klokovi dosta konzervativniji. Ne vidim sta drugo, kartica je identicna "pravoj" Lightning a i klokuje se kao prava. Asus je to shvatio ranije, jos kada se opekao sa 670 TOP. I btw @zajebani nisam primetio da mi trottluje kartica a preko 1900mhz mi je memorija, drzim live monitoring ukljucen i logujem za svaki slucaj. testiracu jos detaljnije, ovoj mojoj se bas dobro klokuje memorija bez dizanja napona 325mhz mozda i vise. U kojoj igrici se to najvise manifestuje?
 
Poslednja izmena:
Gavrane ti opasno sumnjas u mene a ?
Ja sam lepo skrenuo paznju da se sa tim ne treba zamlacivati u obimu kojim to ljudi rade.

Hocu da kazem da je gubljenje vremena traziti kartu koja ima visok ASIC.
Verovatnoce mozda jesu vece ali nisu presudne i to je fakat , ja sam se licno u to uverio ne samo jednom a ipak sam ostavio
primer karte koju sam duze koristio..Neki korisnici su imali karte sa daleko vecim ASIC kvalitetom pa nisu ni bili ni blizu stabilnih klokova koje sam ja postizao.

Kao sto rekoh , ima lista na overclock.net , nije lose pregledati malo rezultate cisto da se napravi neki uvid u situaciju..

A sto se tice baterije testova za stabilnost dodacu da AC3 Black Flag nije ni malo naivan i treba ga uvrstiti u test setup!
 
Nisam rekao da sumnjam nego samo kazem da si detaljniji kada je kartica tvoja :). Ovako odradis onako na brzaka nezainteresovano preletis. Pa i ja bih tako, da imam 780 sto bih se zamlacivao trazeci stabilan klok na 770 koju sam dobio da testiram ili sta vec. izvrtim par testova i to je to, onako cisto da vidim kako sljaka.
 
Poslednja izmena:
@Gavran
Ne mora da znaci da ce da trotluje preko 1900mhz. Samo sam naveo da je se to kod mene desavalo i da na to treba obratiti paznju, e sada na kom kloku ce se desavati zavis od memorije na samoj karti, to su cipovi isto kao i gpu, i tu vazi ista prica od primerka do primerka, mada je to mnogo manje izrazeno kod memorije nego kod gpu-a i cpu-a ;)

Ove lightning 770 koje sam imao, imale su acis ispod 80, mislim da je bilo 76 i 74, ova sa 76 mogla je na 1440mhz sve da izvrti, mada to vise moze da se pripise tome sto se radi o ligtning modelu, a na 1360mhz je stabilna :p

attachment.php
 
Da ali +150mV. Ja sam vrteo na +100mV, sto kazes to je do Lightninga. Ovo za memoriju istrazicu malo, tj praticu live monitoring i log ukljucen non stop da vidim sta se desava.
 
03.jpg


Znaci ovako testiro sam i ovo mi je najstabilnije memorija moze da ide na 500 ali nista nedobijam tim tako da sam je spustio na 400.
Sto se tice Core test mi prodje na 110 ali na 120 pocinje mi sliku zezati probavao sam kako mi je zajebani rekao da nediram memoriju ali opet nece puca na 120.
Sta vi kazete valja li to e da na def. mi prolazi bez problema Haven i 3dmark.
 
Na koliko mhz ti realno boostuje tako podesena ne vidi se u afterburneru? nesto ti je malo nizi gpu score, meni toliko daje sa boostom na oko 1250mhz. i btw treba da prolazi heaven i klokovana :p ne samo na defaultu, mada ja kazem imam dva profila posto heaven crysis2 i ass creed su povezani sa njima puca, a u ostalim igiricama radi normalno kartica na visim klokovima.
 
@ batat
Koji je boost klok ? acis utice na to kiliko ce karta boos-tovati, sto veci acis veci boost... Inace ovo je odlicno samo vrati memoriju na 1900mhz sa naponom od +100mv za memoriju, i budi bez brige, nista neces izgubiti a siguran si da memorija u nekom trenutku nece izazvati trotlovanje gpu-a. Jel ovo pretstiran stabilan klok za svaki dan ?

@ Gavran
Ove 770 karte se nesto tripuju sa heaven testom, kod mene sa 780 kartama ono sto heaven pokaze kao stabilno u crisisu 3 i TR, puca nakon 30-40min...
 
Poslednja izmena:
Core 1267 mhz
Memory 1951 mhz

Da igrao sam par igrica i sve funkcionise u najboljem redu otprilike dobijo sam 5fps ja sam zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Odlicno :) Dobar acis je odradio svoje, kod mene sa +120 daje boost od 1250 a kod tebe sa +100 boost od 1267. Ta karta sigurno moze da izgura 1350mhz klok za svaki dana sa naponom od ~1.250v, a to je +70mv za core voltage, samo ti verizija MSI Afterburner to ne dozvoljva, kada se pojavi nova Lightning verizja MSI Afterburner, probaj i dobi ces jos nekih 5-6% vise frejmova :p

Spusti memoriju na 1900 veca sam ti objasno zasto, i provrti TombRaider onaj test nekih 30-40min, vidim da je za 770 heaven rak rana pa provrti i heaven neko vreme cisto da budes siguran da je sve stabilno koliko to moze testovima da se utvrdi...
 
Poslednja izmena:
Nemam instalirano Tomb Raidera ali u toku sutrasnjeg dana cu baciti testove na ovim podesavanjima kojima si rekao.

Jos nesto da li moze Afterburner-om da se namesti da mogu da vidim kolko imam fps u igricama znam da je to moglo a mozde su to izbacili iz ove beta verzije nemogu nigde da nadjem?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno