Šta je novo?

GeForce GTX 770 Thread

Jel ima negde da se u3me 4GB ver3ija?
A da je sa normalnim kulerom, ne onaj 3-ventilatorski cepelin, vec nesto monoblok, sa jednim propelerom.
 
Za tu rezoluciju mislim da ti je 760 Gtx sasvim dovoljna. 770Gtx je meni barem, izuzetno tiha karta, cak i na full load-u ne cujem nista. Sto se tice stabilnosti, tu izgleda kako se kome zalomi, mada ako nije stabilna, reklamacija i cao.
 
Vidim da svi komentarisu Gaming/Lightning varijante karte, a kako se ova ponasa, sto se tice buke i stabilnosti, pa i performansi?
http://www.gigatronshop.com/graficke_karte/msi_nvidia_geforce_gtx_770_2gb_256bit_-_n770-2gd5oc-29657

I da li bi GF 770 bio overkill za igranje u 1680 x 1050 rezoluciji i da li je za nju mozda dovoljna GF 760?

To je referentni model koji se dosta više čuje i greje od TwinFrozr 4 i slabije se OC. Što se tiče Overkill-a bitnije ti je koji CPU imaš, ploču i memoriju.
 
Eto da se javim, evo sta sam igrao ovo kratko vreme:
igre:
Metro Last Light
Crysis3
TombRaider
FarCry 3
Assassins Creed IV Black Flag

od navedenih igara Assassins Creed IV Black Flag nije prolazio, od 20 min do 1h igranja igra se zabode :( moze se izaci u windows , igrao vise puta ali uvek se zabode.

Zatim sam CoreClock podesio na -26 , igra AC IV prolazi glat par sati igranja, sa CoreClock na -26 Heaven Benchmark 4 radio vise od pola sata bez greske !

GTX770 ostavio sam sebi a kad bude isla u oglase stavicu link ka ovoj temi da buduci kupci znaju na cemu su.

;)
Ta karta nije stabilna, kao što i ja već rekoh. Ako je potklokuješ, i ona radi - ne vidim kako bi bilo do sistema ili Windowsa. Karti treba zameniti ventilator i poslati je na reklamaciju. Ako ne mozes da pazaris na ebay, naci cemo nekog da to resi u tvoje ime.
 
To je referentni model koji se dosta više čuje i greje od TwinFrozr 4 i slabije se OC. Što se tiče Overkill-a bitnije ti je koji CPU imaš, ploču i memoriju.

Mislio sam da uzmem nov racunar sa i5 4670K procesorom, pa se razmisljam sta cu s grafickom, da li ima smisla uzimati skuplju kartu za tu rezoluciju, a klokovanje me ne zanima.
 
Da se nadovezem na stabilnost. Jeste off ali... Da li je heaven bagovit ili ne apsolutno je nebitno, ali karta na def mora da prolazi i drajver ne sme da puca. Moj 660ti je isao na ~1330mhz sa starijim drajverima, dok sa novijim nije bilo reci o bilo kakvom overkloku, dok sa nekim verzijama je pucala i na def. Aj da kazem da je pucala samo u heavenu, pa i da progutam nekako, pucao je crysis 1, a warhead bench je isto zabadao. Sa ovim novim drajverima nemam problema, ali jednostavno oc mogu da zaboravim, i zbog drajvera i zbog afterburnera novog. I sta je sad sa triple overvoltage i tim zahebancijama? Jednostavno, karte su preklokovane i to je to. Nekome zapadne dobar primerak koji ce da bustuje na 1300, nekome nece ni na 1200, cista sreca. Kod mene bustuje na 1202 i to je to, ali opet strepim sa svakim novim drajverom.
 
Poslednja izmena:
Da se nadovezem na stabilnost. Jeste off ali... Da li je heaven bagovit ili ne apsolutno je nebitno, ali karta na def mora da prolazi i drajver ne sme da puca. Moj 660ti je isao na ~1330mhz sa starijim drajverima, dok sa novijim nije bilo reci o bilo kakvom overkloku, dok sa nekim verzijama je pucala i na def. Aj da kazem da je pucala samo u heavenu, pa i da progutam nekako, pucao je crysis 1, a warhead bench je isto zabadao. Sa ovim novim drajverima nemam problema, ali jednostavno oc mogu da zaboravim, i zbog drajvera i zbog afterburnera novog. I sta je sad sa triple overvoltage i tim zahebancijama? Jednostavno, karte su preklokovane i to je to. Nekome zapadne dobar primerak koji ce da bustuje na 1300, nekome nece ni na 1200, cista sreca. Kod mene bustuje na 1202 i to je to, ali opet strepim sa svakim novim drajverom.
Ovaj 660Ti je ubedljivo najbolji primerak koji je dosao u prvom uvozu ovih karti i sad je na ivici. Ista stvar je i sa ovom 770 - karta je na ivici, nazalost ostecena je i nije materijal za reklamaciju. Kazem, mene uzmu na zub zbog Heavena, kao nije pouzdan - uvek puca jos i nesto od igrica, recimo ovde AC. Onog trenutka kad mi neko da argument zasto nVidia drajveri pucaju zbog testa koji daje D3D komande - dakle, ide preko dosta slojeva da bi dosao do hardvera, dotada cu Heaven smatrati relevantnim testom - empirijski dokazanim. Tu smo treci, Gavran, Pike, ja, sad je tu i solajam..
 
Poslednja izmena:
^
Naravno da je tako, samo meni posle 3h heavena puce i crsis 3 i TR. Sto znaci da samo heaven nije dovoljan... Ni izbiza ne ugreje kartu kao Crysis3.
 
Ne kazem da je Alpha i Omega naravno - ali, ako postoji nesto problematicno, on to uglavnom pokaze na Keplerima za desetak minuta... Ne greje kartu preterano - ali je osetljiv na nestabilnost samo tako... Custom setup sa max AA i teselacijom. Uglavnom, ako karta vrti stabilno Heaven tri sata - ja bih je opteretio sa Crysis 2 Benchmarkom - isto tako je dobar za nalazenje nestabilosti. Kad karta prodje i C2 testove, onda mozemo da pricamo o stabilnosti. A ako pukne - ili klok dole ili napon gore. Nije neka mudrost...
 
Ne kazem da je Alpha i Omega naravno - ali, ako postoji nesto problematicno, on to uglavnom pokaze na Keplerima za desetak minuta... Ne greje kartu preterano - ali je osetljiv na nestabilnost samo tako... Custom setup sa max AA i teselacijom. Uglavnom, ako karta vrti stabilno Heaven tri sata - ja bih je opteretio sa Crysis 2 Benchmarkom - isto tako je dobar za nalazenje nestabilosti. Kad karta prodje i C2 testove, onda mozemo da pricamo o stabilnosti. A ako pukne - ili klok dole ili napon gore. Nije neka mudrost...

Slazem se da je C2 dobar za testiranje stabilnosti, dobar engine za tu namenu, steta sto igra nije tako dobra :p
 
Jedino sto C2 benchmark, makar ovaj sto ja imam, pravi pauze izmedju loopova pa gpu usage nije konstantan 99%. Ili bese moze samo 3 looop-a pa u queue, zaboravio sam?
 
Mislim da je 3 loopa max u queue... Nije bas zahvalan za testiranje, istina.
 
bios

skinuo sam bios(LN2) uz pomoc GPU-Z.0.7.5
Da li postavke bios-a treba da su kao na screenshoot-u ?
 

Prilozi

  • boost_tableA.jpg
    boost_tableA.jpg
    90.4 KB · Pregleda: 66
  • boost_table.jpg
    boost_table.jpg
    117.1 KB · Pregleda: 70
Poslednja izmena:
POstavke su ok. E sad iz tog programcica trebas da editujes ceo boost table za jedno -36mhz i kartica ce ti biti stabilna tj neces morati da se zezas sa msi afterburnerom. I flesnes taj bios i eto stabilne karte. Tako sam ja radio sa 660ti, ali sam naravno pre reklamacije vratio originalni preklokovani bios. Izasla je i 1.26 verzija tog KBTa.
 
Poslednja izmena:
graficke karte:

Asus GTX770-DC2OC-2GD5
MSI GTX 770 N770 TF 4GD5

osim vise ram memorije na MSI koja od ove dve je kvalitetnija ?

Asus GTX780-DC2OC-3GD5 za koliko % je brza od gtx770 ?
 
Asus je verovatno bolje resenje od te dve kartice, ali 377e koliko kosta kod nas je previse. Pogotovu u odnosu na gtx780 koja je 465e isto u Asusovoj izvedbi. MSI je skroz ok kartica ako mozes jeftino da je nadjes. A koliko % je brza, pa ne znam, Zajebani je imao obe kaze da je razlika apsolutnih 40%. Imas topic o tome na ovom forumu. Posle je malo smanjio na 40% klok za klok. Strani review-i kazu drugacije evo ti jedan dobar, mozda ti pomogne pri izboru. I to bas za Asus gtx780 koji se moze kupiti kod nas po gore navedenoj ceni.

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_780_Direct_Cu_II_OC/

U svakom slucaju ako se odlucis za Asus-a po meni je bolje dodati tih 88e za gtx780, za te pare dobija se mnogo u odnosu 770-780.
 
Poslednja izmena:
@solajam

Metro 2033, Metro LL, TombRaider, 3DMark 11 pokazuju razliku od ~40%

Lightning 770 1360/1900mhz vs ASUS GTX 780 DC2OC 1240/1800mhz boost klokovi, razika ~40%
Evo rezultata pa sam izracunaj...

http://forum.benchmark.rs/showthrea...70-Lightning&p=3551010&viewfull=1#post3551010

FireStrike pokazuje istu razliku, poredili smo rezultate ja i Gavran, imamo iste masine samo razlicite karte, znaci to je ta razlika dokazano na najbolji moguci nacin a ne prica rekla kazala...
770 1.300v 1372mhz vs 780 1.212v 1350mhz

2dzg.jpg


Po meni, MSI GTX 780 Lightning je najbolja 780 karta koju mozes da kupis, imas je u monitoru sa najboljom cenom...

@Gavran
Cemu bi trebalo da verujemo, stranim testovima ili onome u sta smo se uverili svojim ocima i sopstvenim testovima ???
 
Poslednja izmena:
@Gavran
Cemu bi trebalo da verujemo, stranim testovima ili onome u sta smo se uverili svojim ocima i sopstvenim testovima ???

Meni , zato sto sam ja Kepler Master i nVidia Prophet :d

Guru3d je po meni ok i moze im se verovati ali bez licnog iskustva opet nista , to ipak stepenica iznad u saznanju.
 
hahahahahha :D

Moze da se kaze da je od svih sajtova Guru3d u proseku najrealniji...

Mada nesto im je los ovaj rezultat 780 lightnin pri overkloku....

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_780_lightning_review,28.html

FireStrike Graphic score 11868 sa klokom 1330mhz, a kod mene 12200 sa klokom 1280mhz... Nesto mi tu ne stima :p Ma nema nista dok to sam ne istestiram, to sa sajtovim moze da bude samo smernica ako covek zna sta da gleda u tim testovima... Svakako pokazuju razliku, ali ne bas i tacno kolika je ta razlika, narocito ne testovima kao sto je Hitman o BioShock sa matorim unreal engine-om, ne znam koji koristi Hitman ali svakako nije za ovu namenu.
 
Poslednja izmena:
Pa lepo si napisao, u Tumb Raideru, 3dmarkovima, MetroLL jeste razlika 40%, ali kolika je razlika u Crysis 3 na primer? Ili u Far Cry 3? To nismo videli svojim ocima, tj ja nisam ti jesi pa reci. Nije ceo svet Metroll benchmark. Meni je taj benchmark totalno neoptimizovan jer mi kartica pola bencha stoji na 95% gpu usage. Guru3d (ili TechPowerUP) testiraju 20ak igrica sa razlicitim enginima u isitim uslovima, pa onda donesu zakljucke. Mi smo ogranicenina 3dmark i MetroLL jer drugacije ne mozemo, tj nemamo uslove. Da ti je ostala jedna gtx770 pa da lepo frapsujes onu prvu scenu Crysis 3 pa da vidimo kolika je tamo razlika. Normalno da verujemo svojim ocima, i na overclockersclub je razlika 40% u MetroLL 770-780 sto si ti lepo potvrdio testiranjem i screenshotovima. Ali u vecini ostalih igrica nije tolika razlika. Sto se tice Guru3D 3dMark skora, opet brzas. Njima je rezultat realan u skladu sa uslovima kojima su testirali, a testirali su sa 320.49 drajverima. Ti si testirao sa novijim drajverima koji bacaju vise u 3dmark13. Tako da je Guru3D sasvim ok i treba im verovati, tj ja im sve vise verujem. Mada mi je uvek nekako najrealniji TechPowerUp ali ovaj PCBeast je dosadan sa Guru3D pa me je ubedio da su ok :D
 
Poslednja izmena:
^
Pa zar sam trebao da nacrtam na sta mislim kada sam rekao da je razlika 40% a prilozio sam rezultate ??? normalno je da mislim na ono u sta sam se uverio :p
Zar nije relano ako 5 od 5 testova pokazu razliku 40%, da je razlika u proseku bliza tom procentu i u drugim igrama, a ne razlici od 10% :p

Na kraju krajeve 3Dmark koliko god da nije igra ipak je to najbolje optimizovan softver, ako markovi kazu 40%, onda je to 40% i u igrama koje imaju dobro optimizovani engine, tako da po mom misljenju stvari treba posmatrati na taj nacin, a ne kolika je razlika u BioShocku sa matorim unreal engine-om gde je svakako fps debelo preko 60. Medju najzahtevnijim igre trenutno su Crysis 3 i Metro LL, Battlefield 4, TombRaider, FarCry 3, ono sto mogu da izmerim to sam prikazao, ostalo je subjektivan osecaj tako da je o tome bezveze govoriti, ja sam gotovo siguran da FarCry 3 i crysis 3 daju istu razliku od 40% upravo zato jer je to dobro optimizovan engine... Ostale igre su nebitne sta pokazuju i kolika je razlika jer odlicno rade i sa 460 a kamoli sa 770gtx :p hocu da kazem da nisu dovoljno zahtevne da bi pokazale neku relevantnu razliku medju kartama u HD rezoluciji...

Moj ti je savet da TechPowerUp zaobilzis u sirokom luku kada su testovi grafike u pitanju... Guru3d je daleko realniji, mada ni jedan sajt ne pokazuje ono sto mene zanima, a to je razlika kada se sve overklokuje na max 24/7 klok...
 
Poslednja izmena:
Prikazuje overclockersclub, samo max overklokovane i testiraju. TechPowerUp necu zaobilaziti, jer sam se par puta opekao sa Guru3d i njihovim "the gcard is dead silent" komentarima, dok je TechPowerUp po meni uvek bio realniji makar sto se tice nivoa buke. E sad sto se tice fpsa moguce da je Guru3d negde malo realniji, nijanse su u pitanju. I prelistaj malo Overclockersclub ok su skroz. Naravno da je glupo govoriti o subjetkivnom osecaju, jer ne mozemo nikako da dokumentujemo kolika je razlika u C3 FC3 BF3. Upravo zato ja vise verujem Guru3d za C3 FC3 BF3 jer sam dokumentovano video da razlika nije 40% u tim igricama. I to ne samo na Guru3d nego i na svim ostalim sajtovima. Jedino da se nekim cudom tvoj rezultat u Metroll i Tomb Raideru poklapa sa njihovim, a da su fakeovali C3 FC3 i BF3 tebi iz inata :) . Slazem se da se 3dmark moze uzeti kao neka smernica, ali nikada razlika u 3dmarku nece biti ista u igricama, tj. zavisi od igrice do igrice. NEka je osetljivija na klok memorije, neka neoptimizovana kao sto ti kazes i tako to. Uostalom sta ima da pametujem vise, neka je brza 70% sto se mene tice. Nekad nije lose ni nacrtati, jasnije bude. A realnost je takva da nekad ne treba misliti ni u ono u sta si se uverio.
 
Poslednja izmena:
Iskreno, Overclockersclub je po meni najrealniji ako poredim rezultate koje sam ja dobijao sa onim sto oni rade... Ostalo sam vec obrazlozio ;)
 
Jeste, overclockers club je stvarno ok sto se svega tice. Jedino sto znaju da preteraju tipa i7 2600k ht on na 4950mhz i tako to. Ali svidja mi se sto testiraju max oc sve. I da, oni buku ni ne pominju, sve na maxx ventovi i sve pa dokle stignu sa ocom :) ok je sajt ali skroz.
 
Poslednja izmena:
Prodao sam N770 Lightning, kupac je iscitao temu i zna na cemu je, licno sam izgubio koju hiljadu i narucio sam novu graficku kartu:

Asus GTX770-DC2OC-2GD5

Do sad sam uzimao polovne graficke karte a na dalje iskljucivo NOVO kupujem.
 
mogao si da samo spustis klokove na klokove le edicije i vozi. ovako si dao mnogo doplate za isto
 
meni takva karta ne treba, da sam hteo LE kartu onda bih to i trazio.
 
potrbna mi je pomoc u vezi ove kartice, u zadnje vreme primecujem kao da mi slika u igricama cak i na 60fpsa nekako ne poklapa sa predhodnim frajmeom vide se linije nepoklapanja sto horizontalne sto vertikalne.. u cemu je problem..?
 
Nazad
Vrh Dno