Šta je novo?

GeForce GTX 770 Thread

Zafaljujem na prevođenje :D
Ma gde je jedini nemoj zajebavaš, bidni ozbiljan. :D

Čisto sam probao iz radoznalosti jer ja u svojoj karijeri nisam uradio više od 3 Benchmark-a sa ovim.

@HighONE Ja sam neko koga Benchmark testovi ne dotiču nešto mnogo. Meni ako karta u svakoj igri radi kako treba i ispoštuje ono za šta sam je ja kupio, a to je gejming ja sam zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Kazem ti - to je samo tvoje zatvaranje ociju. Karta koja pukne u Heavenu, puknuce i negde druge gde je opteretis na pravi nacin. Da si pazljivo pregledao ranije teme, video bi i da uvek neka od igrica puca - recimo, kod mene je to bio Crysis 2. Dobro, ne igram ga - onda i nije problem sto puca? Cini mi se da bi to bio neki sled u tvojoj logici?

Ovo nije benchmark za merenje e-penisa, nego cisti loop koji treba da utvrdi stabilnost sistema...
 
Poslednja izmena:
Ti si jedini "izabrani" za srecnika kome graficka prolazi Heaven. :D

Ne zatvaram ja oči ni pred čim. Kad ispadne neki problem ja ću tad da vidim šta i kako. Karta o kojoj je reč ovde radi svugde OK samo u tom testu neće da prođe. Ispade svi ludi samo jedan pametan. Ti igraj Benchmark i uživaj otvorenih očiju.
 
Ne zatvaram ja oči ni pred čim. Kad ispadne neki problem ja ću tad da vidim šta i kako. Karta o kojoj je reč ovde radi svugde OK samo u tom testu neće da prođe. Ispade svi ludi samo jedan pametan. Ti igraj Benchmark i uživaj otvorenih očiju.

Kazem ti da i uvek neka druga igrica puca. Ne vidim sta je u pitanju u tome kad karta puca na isti nacin na dva potpuno razlicita sistema. I nisam ja pametan - to su samo cinjenice. Niti sam rekao da su svi ludi. Mislim da je ono sto govorim ocigledno. Karta puca pri normalnom prolasku kroz Benchmark. Hoces da kazes da ako CPU puca u LinX-u, ali inace radi - stabilan je? Ti si verovatno jako pametan pa i ne vrtis LinX, vidis to ovako odmah od oka...
Eh, da... Karta puca i u AC, zar nije tako? Kladim se da bi pukla i u Crysis 2 kod one sulude teselacije vode.

Vec mi se desavalo ovako nesto - sistem puca u Windows 8.1, radi sa 7. Savet je - vrati se na sedmicu? Ali zasto osmica BSODuje? Bagovita je? Kako drugde radi sasvim dobro?...

@zajebani: Ne optuzujem te ovde ni za sta - jasno i glasno si sve mane karte naveo. Posteno - mada si mozda to trebao reci i u oglasu... Ali nije nikad kasno da se ovo resi na dobar nacin. Bilo ko da joj zameni vent strucno i posalje je na reklamaciju, dobice novu.

@Pike: Mozda je on stvarno "taj". Ne bi me cudilo - da za jedan dan vidim stabilan Kepler na 1400 i drugi dolazak. Nekako se dva takva dogadjaja uvek dese u isto vreme.
 
Poslednja izmena:
Meni nije bio validan sa 770 lightnin, sve ostalo je radilo bez greske, a heaven se ne igra... Sa 780 je validan hehehe :p

Kakav problem postoji kod @solajam to cemo tek videti, kod mene je sve radilo savrseno sem heaven-a...

Da ne ispadne da teram vodu na svoju vodenicu, ostavo sam danas Heaven sigurno nekih 3h, kada sam se vratio prekinuo sam test, temperature su bilo ok, ali Crysis 3 je kasnije puko nakon nekih 30-40min pa je puko i TombRaider u onom benchu dok se vrteo isto tako nakon nekih 30min na istom kloku sa istim naponom... Kako to objasniti ako je Heaven tako dobar za testiranje stabilnosti ??? A imao sam i ranije takva iskustva, ali zato kada se izvrti TombRaider nekih 1h i metoro 2033, sto se tice igara problema nema, sve posle toga radi kao podmazano :) To su neka moja iskustva, tako su nakon takvog testiranja stabilnosti radile i te dve 770 lightning...
 
Poslednja izmena:
Nesto drugo ce pucati sigurno - samo je treba pritisnuti sa prave strane. MSI ima taj problem sa svim Keplerima... U BIOSu je preambiciozno podignut klok u boost tabeli. ASUS, kao sto ces videti ili vidis, nema tih problema - opekli su se vec i brzo reagovali, za razliku od MSIa.
 
Da li sam i ja "The Chosen One"? Kartica na defaultu boostuje 1189mhz.

3.jpg heaven_2013_12_22_20_39_11_496.jpgheaven_2013_12_22_20_40_06_319.jpg
 
Eto, pojavi se jedan "pravi" i odmah posle slede "lazni"... Ko zna, mozda je Pike i u pravu...:p

Jos jedan off: meni je bivsi MSI 660Ti PE/OC radio stabilno vise od godinu dana. Imao sam u rukama jedan 670PE, kupio sam ga ovde, na forumu, imao je problem sa Heavenom. Testiram ja i svoj 660, puca i on. Inace, 670 radu svuda - mislim Crysis 3, itd... Razmisljam - nesto je drugo kod mene. Ode 670PE dalje - nije mi se nesto svidelo. Trebao sam ga zadrzati da dobijem 770 u zamenu. No dobro... Dalje vreme ide, instaliram drajvere i shvatim da mi Crysis 2 puca. Sve ostalo radi i sa malo podignutim klokom - Crysis 2 puca. U principu, nadjem ti ja na forumu i Gavrana i treceg sa istim problemom. Pojavi se i Pike sa 770. Karte su na ivici stabilnosti i to je problem. MSI to zna, zasto bi se inace odjednom pojavile Lightning LE edicije? Ali dobro, ko zeli neka poslusa "izabranog" koji ne navodi nijednu cinjenicu, osim da njemu sve radi za ono sto on koristi. Divno... To sto Heaven u verziji 4.0 datira od 12.02.2013. i nije bio azuriran, a obrnutno je ko zna koliko krugova u testiranju od strane ljudi koji se bave testiranjem hardvera profesionalno, sigurno znaci nesto. Ne govorim o rezultatu, nego o cistoj sposobnosti karte da vrti Heaven u loopu nekoliko sati... Spreman sam da cujem cinjenice koje govore suprotno.
 
Poslednja izmena:
@HighONE Nisam mislio da ispada da si samo ti pametan, a svi mi ludi, niti želim obrnuto da kažem. Samo sam hteo da kažem sve radi OK samo na tom testu puca. Kod zajebanog je sve radilo ok sem tog testa. Opat sva moja priča oko tog testa da je bagovit je to što pokazuje radni takt koji nema veze sa vezom što me apsolutno navodi na to da on brljavi.

Što se tiče toga što sam rekao da IGRA Benchmark to se ja zajebavam tako znam dobro da se on ne igra :D
 
Evo pogledaj post gore - taj test je obrnut na ko zna koliko masina dosada, datira od 12.02.2013. Karta pokazuje iste simptome na dva razlicita sistema - druge karte ne.
 
Ljudi sta god da puca Crysis, Heaven, Tomb Raider - ne valja. I to ne treba ignorisati, dovoljno da jedna stvar puca. Ako je klokovano spustiti klok, ako su na def. reklamirati.
 
Amen.
@Pike, da nisi ti neki "prophet" ili te samo uhvatilo bozicno raspolozenje?:smoke:
 
Ja se slazem da ako nesto puca da to ne valja ali treba znati i naci pravi uzrok.
Pored toga bas me zabole brige za benchmark u kome nemam apsolutno nista nikakvog benefita nit licnog zadovoljstva.
Ako karta radi u svim igrama kako treba a nece u jednoim benchmarku ne da se necu strecnuti nego ide direkted na reinstal.

Taj Unigine je definitivno bagovit kako god okrenes.Od loseg ocitavanja frekvencija do raznig glitcheva i sl da ne nabrajam.
Interesantan mi je naravno da ga provrtim , da posmatram grafiku i da vidim koji je krajnji rezultat ali da mi bude referenca za stabilnost nikako.
Uostalom postoje dosta bolje metode kako istestirati kartu da bude stabilna.Svako od nas se drzi nekog svog programa , tako i ja imam svoj i za sad ne vidim da negde gresim ..
 
I jos jedna cinjenica. Da nismo bili u pravu, ne bi svima nama MSI tek tako lako zamenio kartice bez pogovora. Pike je dobio novu istu, HighONE je dobio Asus 760 a ja sam doplatio za 770 Gaming. I gle cuda sve tri kartice prolaze Heaven na defaultu, moze celu noc da se vrti. I jos jedna stvar. Ova LE kartica na bios poziciji 1 boostuje 1189mhz i prolazi Heaven mogu da vrtim i blago overklokovanu (boost na 1241mhz) na default naponu celu noc bukvalno. Na 1254mhz prodje 1-2 loopa pa zakuca a na 1267mhz puca posle 2 minuta. Kartica je inace stabilna 1280mhz u svim drugim testovima (pola sata MetroLL, 30 loopova Crysis 1, sat i po 3dmark13 loop-a graphic testa 1 sa konstantnim gpu usage 99% i max temperaturama) kao i u npr dva sata igranja Crysis-a 3. E sad kad prebacim BIOS u poziciju 2, tj LN2 bios, nigde ne pise LE. Pise samo Lightning i kartica boostuje na defaultu 1267mhz?
 
Poslednja izmena:
Na defu karte su pucale u Heavenu. Tako smo reklamirali kartice.
 
Ili da proba da zameni vent pa na reklamaciju ili da je proda takvu. Za manje para ce sigurno naci kupce.
 
Sa moje tacke gledista sve sto ne radi na def je falicno .Samo taj Unigine mi uopste ne uliva poverenje mada karta kakva god da je po svom defaultu bi trebala da prolazi sve testove.
Sintetiku,live gaming..
Kada je OC u pitanju to je vec druga stvar .Meni je OC-ovan GTX 660 Ti PE pucao u Heaven-u 3 ali ja znam i zasto jer su driveri smanjili OC marginu dok je na def sve radilo kako treba.
Ali sam isto tako primetio da je ovaj Unigine 4 jos bagovitiji od prethodnog i tu sam definitivno otpisao ovaj program a kamo li da ga uvrstim kao alat za testiranje stabilnosti.
Da me neko ne razume pogresno,ja samo iznosim svoje zapazanje i iskustva ne drzim nikom stranu , moze se cak reci da se slazem sa svima ;)
 
Eto koga interesuje neka se javi za kartu, radna garancija nema inace je ne bih ni nudio da mogu uzeti novac nazad.

igre:
Metro Last Light
Crysis3
TombRaider
svaku igricu 1h odigrao i radi OK, skidam FarCry 3 to cu sutra probati.

Ili ko ima ventilator za ovu grafu - kupio bih pa bih sam reklamirao kartu.


Ili da proba da zameni vent pa na reklamaciju ili da je proda takvu. Za manje para ce sigurno naci kupce.
 
Poslednja izmena:
PCZverino da se ti ne javi mene bi ovde samog raščerečili :D Sad mi je lakše nisam sam. :p Sećaš li se onog mog problema u Far Cry 3? Ako si u mogućnosti da baneš da vidimo šta se dešava. Ja još uvek nisam dobio garantni lis' za kartu iz win win-a pa ću po svoj prilici otići da im nabijem kartu u d... i da uzmem pare jer su preterali.
 
Sa moje tacke gledista sve sto ne radi na def je falicno .Samo taj Unigine mi uopste ne uliva poverenje mada karta kakva god da je po svom defaultu bi trebala da prolazi sve testove.
Sintetiku,live gaming..

Upravo to je poenta. Mora da prodje na defaultu pa i "bagoviti" Heaven. Pa evo, sajt koji stalno istices kako je realan u testovima, Guru3d, preporucuje Heaven kao stress test. Pogledaj bilo koji review tamo i na dnu recommended software.
 
Poslednja izmena:
Upravo to je poenta. Mora da prodje na defaultu pa i "bagoviti" Heaven. Pa evo, sajt koji stalno istices kako je realan u testovima, Guru3d, preporucuje Heaven kao stress test. Pogledaj bilo koji review tamo i na dnu recommended software.

Gavro brate moj, ja te doziveo kao svog prijatelja i uvazenog kolegu a ti me jos i vredjas . Nema smisla da me poredis tamo sa nekim amaterima :d
Ako sam se slozio za neke stvari ne znaci da se slazem sa svim.Uostalom taj Unigine sluzi kao komercijalni pristup testiranja..

Reklama , ovo , ono ..Intel inside, crazy guy outside ,Unigine , i ostali stuff-ovi :D
 
Poslednja izmena:
Hehe nije mi bio cilj da te uvredim ili bilo sta, daleko od toga :) izvinjavam se ako si se nasao uvredjenim. Samo sam hteo da ukazem na cinjenicu da se Heaven nigde ne pominje kao problematican.
 
Za uvrede cu ti i oprostim ali za Heaven nema sanse :D
Salu na stranu druze ali ako cemo stvarno najozbiljnije da polemisemo jer ziasta smatras da ce se takve
stvari pisati po sajtovima ?! Mislim neko i hoce , mozda i nisu posvetili dovoljno paznje tome ..
Koliko se stvari krije o nekim proizvodima tokom prezentovanja to je cudo jedno..Onda dodje korisnik iznese zapazanja i bude ispljuvan.

Da ne duzimo pricu, bitno je da smo se malo nasalili svakako ,poenta je da na def sve mora da radi svakako i ako karta pokaze najmanju anomaliju zrela je
za reklamaciju i za to se treba boriti.
 
Jedan dokaz da je Heaven bagovit? Da li mozda program izleti u toku rada sam od sebe? Ima memory leak? Lose ocitavanje max clocka jeste bag, ali nije takav da bi prouzrokovao pucanje drajvera. Uostalom, uvek ne radi jos ponesto i od igrica. Crysis 2, evo AC... Ne znam sta je Gavranu pucalo, ali pucalo je... Stabilnost sistema moze donekle biti licno shvatanje, dozvoljavam, ali tako nesto ovde nije slucaj - dobijes cist TDR sa sve mini-dumpom, a znas da drajveri nisu bagoviti. A sve sto si radio je da si vrteo loop benchmarka na stock frekvencijama... Jednostavno, jako je dobar za testiranje stabilnosti Kepler karti. Dokazano empirijski ovde, na forumu.
 
Poslednja izmena:
@PCB slazemo se. Sve sto ne radi na defaultu odmah na reklamaciju!
@HighONE meni je pucao Heaven na 660ti, pa si mi ti ukazao i na Crysis 2 koji je takodje pucao. Bio je onaj Adrenaline Tool, ja mislim da se tako zvao. Posle random loop-ova pucao je C2 i te kako. Plus karta nije htela ni za 1mhz da se oc-uje, sa novijim drajverima a reklamirala se triple overclock i tako to.
 
Poslednja izmena:
Da, to je jos jedna stvar. Digni frekvenciju za 1 stepen boosta, odnosno 13 MHz - pocece da puca jos stosta. Karte sa ovakvim simptomima su na samoj ivici stabilnosti, a ima ih sigurno i dosta koje nisu otkrivene. Kazem, odakle Lightning LE edicija odjednom, iz vedra neba? Kome to zvuci logicno, uopste? Mislim, meni je to bezveze - treba, kao ASUS, objaviti novi BIOS i spustiti default klokove. MSI je ispao dosledan svom obecanju korisnicima i to im treba uzeti kao plus.
 
Pa iskreno izgleda da je LE ono sto je Lightning trebalo da bude od samog pocetka. Lepo stave boost na 1150mhz, racunam da je 99% kartica stabilno na tom boost kloku, pa neka oc-uje ko koliko hoce i moze. A ne ovako preklokuju kartice pa posle problemi. Sve u cilju da bi se kartica sto bolje pokazala u odnosu na konkurenciju i to sve na default klokovima. Kao sto je Deimos rekao za 660ti od slabasnog hardwarea pokusali su da izvuku maximumi preracunali su se.
 
Poslednja izmena:
Ala ste ishejtovali @solajam-a jos se i on prvo uhvatio tog Heaven dok jos nije ni pocela ova prica na tu temu, sada covek misli da ima neispravnu kartu i hoce da je proda, a evo vidim navodi da mu sve radi od igra koje je proba, znaci divota. Ovde ocigledno manjka zdravog razuma :p Karta se iz nekog razloga ne slaze bas najbolje sa tim softverom i to se odmah proglasava neispravni, a sve ostalo radi ali sve bez izuzetka, barem sam ja probao kod mene najmanje 40 igara koliko ih imam uvek instalirane... Al neka bude, svako postupa po svojim ubedjenjuma... Ko god da kupi tu kartu nece se pokajati, ja sam je prodao za 25000din samo zato sto je slomljen taj propeler pa ne moze da se reklamira ako za tim bude potrebe.

Ja ovu pricu po malo dozivljavam kao prozivku na moj racun, i vec pocinje da mi ide na zivce jer ja nikoga nisam za****...
 
Nazad
Vrh Dno