Šta je novo?

GeForce GTX 770 Thread

Jesi li karticu kupio novu ili polovnu? Pitam jer nisam jos cuo da boostuje 1306mhz na defaultu. Malo je mnogo. Tako da je ^ postavio pravo pitanje.
 
gpu-z

karta nije uzeta nova a ja nisam ocekivao da cu se morati zezati sa ovim stvarima oko graficke karte, ali na zalosti izgleda da je tako.
 

Prilozi

  • gpu-z.gif
    gpu-z.gif
    21 KB · Pregleda: 88
Gpu-z izgleda ok, moguce da je neko povecao ceo boost table za +36mhz onda. Ne znam sta da ti kazem, ako znas od koga si kupio pitaj ga da ti posalje default bios. 1306mhz nema sansi da boostuje na defaultu. Koliki je ASIC kartice? Neka se oglasi neko ko ima Lightning, mislim da u proseku boostuju 1241-1267mhz na defaultu ili gresim? Pike i Zajebani znaju, oni imaju te kartice.
 
jasno,

ASIC je:
 

Prilozi

  • asic.gif
    asic.gif
    21 KB · Pregleda: 61
  • asic.jpg
    asic.jpg
    76.5 KB · Pregleda: 100
Poslednja izmena:
Sa 74.6 ASIC-om kartica bi trebalo da je podesena da boostuje 1241mhz najvise, bar ja tako mislim. Editovan boost table 99%. Cekaj pa ti imas dva biosa, sta se desava ako prebacis switch na drugi bios?
 
kad prebacim na orginal bios - sve isto :(

inace screenshot je od orginal bios-a


@PCBeast
potreban orginal bios kako bi bilo default.
 
Poslednja izmena:
Bagoviti Unigine Heaven 4 pokazuje uvek 1306mhz i za moju kartu bila ona ne fabričkim ili bilo kojim OC vrednostima. Prestanite više da vrtite te testove igrajte igre igrice, šta se samo napinjete koliko ko MHz-a može da izvuče. Ako ste kupili kartu samo za Benchmark-e onda poštujem.
 
e svaka ti cast, kad smanjim klok karte benchmark test pokazuje manje od 1306mhz tako da ne verujem u to sto kazes.
Inace igram AC 4 koji sa oborenim taktom bolj radi.
 
Kartu je kupi od mene a ne secam se da sam flesovao taj ln2 bios, ovaj prvi sigurno nisam dirao, len2 mozda jesam :p
Inace odavno sam pisao da Unigine Heaven 4 lose radi sa ovim modelom karte, ne znam zasto si se za njega uhvatio. Uputio sam te na temu samo si trebao sve lepo da procitas, medjutim izgleda da hoces da ti radi ungine na tim klokovima, to je inace jako bitno i ne znam sta pokazuje :p

Evo opte da te uputim da ne razglabamo bezveze a ovde je sve objasnjeno http://forum.benchmark.rs/showthread.php?311259-MSI-GTX-770-munje-i-gromovi-hehe-P

Evo ovo je zadnje sto sam radi sa te dve karte u sli nakon kupovine nove x79 ploce i procesra 4930k, tako da ta koja je kod tebe mora sigruno da moze na istim klokovima da odradi ove testove sto su inace 24/7 stabilni klkovi... Cak sam izvrteo i Unigine Heaven 4, ali opet ponavlajam da taj test ne radi kako treba i to je verovatno bila cista sreca da je prosao...

`SLI Stabilno 1Metro 20k Metro LL 15k 100%ok.jpg 11 x 7298.jpg TombRaider 129.jpg Unigine Heaven Benchmark 4.jpg

Na prvoj slici se vidi podesavanje preko AB i statistika kako se karta ponasala tokom testiranja, bost klok ne veci od 1254mhz sa naponom +12mv power limit 109 memorija +100mv. Bios na karti je organalni bios i to su fabriski klokovi. Na toj karti nisam ni flesovao druge biose, na onoj drugoj jesam, ali sam i kod nje vratio orginal jer ostali nisu imali smisla :p
 
Poslednja izmena:
Stavljen nov sistem, sada AC IV karta radi isto sa manjim klokom i default klokom :banana:
bezvezni Unigine Heaven 4 radi kad se oduzme -26mhz core clock :mad:

MSIAfterburner Beta17 radi sa win 8.1 x64 ;)

drustvo pozdrav ;)
 
Poslednja izmena:
Zasto je Heaven bezvezan? Zato sto drajver TDRuje na klokovima gde druge stvari prolaze? Kako onda radi kad spustis klok? Tom logikom je i Prime95 bezvezan...
 
Ma bezvezan jer sam se iznervirao a nemam vremena da se zezam, mislio sam da ce sve ici kao podmazano ...

Zasto je Heaven bezvezan? Zato sto drajver TDRuje na klokovima gde druge stvari prolaze? Kako onda radi kad spustis klok? Tom logikom je i Prime95 bezvezan...
 
Karta skoro sigurno ne bi trebala da bustuje na 1306. Stavi sve vrednosti u Afterburneru na default, pokrenes GPU-Z, pa upitnik pored Bus Interface pa Render Test. Karta ce otici na max skoro odmah.
 
Ovo su sad neke normalne vrednosti i karta bi trebalo da prolazi Heaven bez problema.
 
Slazem se ali ne prolazi, MSI AB core clock je 1228Mhz dok Heaven Benchmark 4 pokazuje 1306Mhz

druga fotografija je sa -26 i tada test prolazi.

MSI sajt kaze za Core Clock Speed(MHz) 1150 (Boost Clock: 1202) a ne 1228mhz kako MSI AB pokazuje, zato sam pitao da li je moguce editovati bios karte i postaviti po specifikaciji ?

Inace klokovi sa screenshot-a i +12mv power limit 109 memorija +100mv od zajebanog nece da moze. AC IV zabode 1-2minuta igranja, probano i sa poslednjim drajverima 331.82 isto stanje. OC graficke me ne interesuje ali eto probao sam.
 

Prilozi

  • msiAB.jpg
    msiAB.jpg
    452.3 KB · Pregleda: 50
  • msiAB_1.jpg
    msiAB_1.jpg
    358.5 KB · Pregleda: 50
Poslednja izmena:
Cisto iz radoznalosti da li ti GTX 770 Gaming prolazi Heaven 4 ?
 
Nemam pojma. To je PCBeast nešto drndao, al se sećam da je konstantno pokazivalo 1306MHz.
 
@ solajam
Znaci AC ti ne radi kada se karta ovako setuje ???
attachment.php



Ako ne radi ja ne mogu da shvatim zasto, kod mene je win7 a ovo je slikano nakon testiranja stabilnosti sistem, moze samo da je do wina mada ne bi trebalo i to bi bilo krajnje cudan ako jeste... Ne pada mi nista na pamet, a koliko sam mgao da ti pomognem ja sam pomogao, i mani se tog Heaven-a vise lebati, test iz nekog razloga tera kartu na 1300mhz bost klok bez klokovanja, dok je u svim drugim testovima i igrama 1228mhz, barem bi trebalo tako da bude ili pod osmico nesto sto se toga tice funkcionise drugacije... Znaci da je Heaven izbagovan i zaobidji ga, jedino ako pod win 8 karta zaista ne boostuje na 1300mhz u svim igrama, onda je normalno da bazicne klokove spustis na adekvatnu vrednost tako da boos klok bude negde oko 1228mhz, ne vidim drugo resenje, jer pod win7 to ne radi tako vec su boost klokovi normalni... Specifikacije na msi sajtu su te koje karta pokazuje, klok od 1150/1750 je bazicni klok koji ocitava i gpu-z, za memoriju ostaje uvek isti, a kod gpu-a ide iznad tih vrednosti realno u zavisnosti koliko je odbar primerak gpu-a, i kako je podeseno u biosu da boostuje.
 
Slazem se ali ne prolazi, MSI AB core clock je 1228Mhz dok Heaven Benchmark 4 pokazuje 1306Mhz

druga fotografija je sa -26 i tada test prolazi.

MSI sajt kaze za Core Clock Speed(MHz) 1150 (Boost Clock: 1202) a ne 1228mhz kako MSI AB pokazuje, zato sam pitao da li je moguce editovati bios karte i postaviti po specifikaciji ?

Inace klokovi sa screenshot-a i +12mv power limit 109 memorija +100mv od zajebanog nece da moze. AC IV zabode 1-2minuta igranja, probano i sa poslednjim drajverima 331.82 isto stanje. OC graficke me ne interesuje ali eto probao sam.

Znaci tebi MSI GTX770 LIGHNTNING ne prolazi heaven na def taktovima, kad spustis 26mhz prodje test, to je za reklamacije :(
Kolega @Pike imao je cini mi se slican primjerak reklamirao dobio drugu koja prolazi heaven tako da ako nije neki drugi problem win, driveri, onda ta karta po meni nije uredu.
Mora da prolazi sve testove(na def. fabrickim taktovima) bez obzira sta joj bacis na test bio heaven AC, 3dmark i sl.
 
Cisto iz radoznalosti da li ti GTX 770 Gaming prolazi Heaven 4 ?

Moja gtx770 Gaming je prolazila i to debelo klokovana. Ja sam ga uninstalirao, dosta me je namucio sa 660ti PE OC i ne zelim vise da ga instaliram. Tj lazem, instalirao sam ga da probam da li ova kartica koju trenutno koristim prolazi. Prosla je na defaultu i blago overklokovana i onda sam UNINSTALL i vise ga necu instalirati jer ne planiram da menjam karticu skoro. Vise nas je imalo isti problem kao ti, imas vise o tome na http://forum.benchmark.rs/showthread.php?312386-MSI-GTX-660Ti-PE-OC-problem-sa-TDR-om. Mozes ignorisati problem, koristiti karticu sa -26mhz ili reklamirati uvozniku. Jos i AC ako ti ne radi, mozda ti je nesto sistem nestabilan, ne znam ovako napamet tesko mozemo da ti pomognemo. I jos nesto ako je prosla 1 loop sa -26mhz ne znaci da je stabilna, ostavi pola sata da se vrti puci ce 99%. I da, to sto na sajtu pise boost clock 1202 to nije realno stanje koliko kartica boostuje u igricama. Uglavnom je boost clock je povezan sa ASIC-om, ako je veci ASIC boostuje vise na defaultu.
 
Poslednja izmena:
Taj Ligthing je kandidat za LE rebrands, reklamiraj ga i uzmi nov.
 
;)

Hvala svim ucesnicima na informacijama bilo je edukativno za mene ;)

Problem ide na ignore a ja se bacam na igrice :type:


Kartu ne mogu reklamirati, mojoj n770 je otkinuto jedno krilce sa ventilatora - a drugi fan sigurno necu nigde naci , karta nije otvarana.
 
Poslednja izmena:
Jel u igricama na defaultu radi sve ok? Jesi i tu morao da spustas taktove za -26 ili samo u Heaven-u?
Meni heaven prolazi i naklokovana Gaming i to uvek...mada ocigledno je da je heaven bagovit ako kod vecine zeza.
Cena kartice je bila jako dobra tako da ako ti radi na defaultu normalno onda i nije neka steta.
 
Poslednja izmena:
Taj Ligthing je kandidat za LE rebrands, reklamiraj ga i uzmi nov.

+1

Ako sam dobro razumeo to je jos jedan Lightning koji ne prolazi Heaven 4.0 na def klokovima a kupljen je od nekog na forumu ?

Ja sam imao takvu karticu i odlucio sam da je menjam jer nebih mogao da je prodam nekome takvu.

Tri Lightninga su prosla kroz moje ruke. Jedan je po def. boostovao na 1228 MHz i bio stabilan, drugi na 1254 ali je bio nestabilan i sadasnji na 1254 ali stabilan. Tako bi trebalo, ako boostuju vise onda je neko cackao bios. Sve karte su imale ASIC preko 80% sadasnja 84%
 
Nazad
Vrh Dno