Šta je novo?

GeForce GTX 770 Thread

Hocu sigurno :) E a neverovatno, pre ove zadnje dve kartice uvek sam dobijao najgore moguce primerke. Odoh da spavam :) :)
 
Na defaultu boostuje 1189mhz. Na brzinu sam podigao klok +52mhz sa boostom zakucanim na 1241mhz bez dizanja napona i odvrnuo Heaven nekoliko loop-ova. Proslo je tako da je na tom boostu stabilna 100%. Videcu za vise, ali ako je u Heavenu stabilna na 1241mhz onda garantujem da je bar +26mhz stabilna u igricama. A sa dizanjem napona ide 13xx+ lagano, cim je prosao 3dmark13 sa boostom zakucanim na 1372mhz bez problema. I to sa "obicnim" BIOSom, tu je i LN2 koji nisam ni probao. Kasnije danas videcu sta je i koliko stabilno. Uglavnom prvi rezultati su vise nego obecavajuci. Ne razumem stvarno kakva je ovo kartica. Kako mogu karticu sa ovolikim ASIC-om i sa ovakvim OC potencijalom da proglase LITE EDITION. Izgleda da su testeri iz MSI-a totalno zbunjeni :) Moja neka teorija je da su je podesili da na defaultu boostuje jedno 1280mhz, zbog visokog ASIC-a. Kartica nije prosla, spustili su klokove bez nekog detaljnijeg testiranja krajnjih mogucnosti i proglasili je LE. Inace kartica je sto se tice nivoa buke identicna prethodnoj, odnosno MSI GAming. Ventovi sa netaknutim profilom ne prelaze 47% ([smesnih U]1350RMP[/U]) u full loadu a temperature su daleko ispod 70c na default naponu. Sve u svemu ja sam :happy: PCBeast cheers
 
Da, izgleda da su imali dosta reklamacija zbog nestabilnosti karti i cini mi se da su poceli ozbiljnije da testiraju - ali ne mozes ocekivati da to bude jako ozbiljan test zbog kolicine kartica koje idu u prodaju. Ne bih ja tu trcao ni da pljujem MSI - sigurno i da dobijaju dosta losih cipova od nVidie. Moj ASUS GTX760 koji sam dobio u zamenu posle reklamacijie ne moze da ide stabilno preko 1228 u Heavenu, sto i nije neki overclock. Ali stabilan je.
 
Slazem se u potpunosti. Kao sto si napomenuo ranije, Asus se opekao sa GTX670 TOP i od tada vode racuna.
 
Auuu, pa ovo nema veze sa Light Edition, ili ti imas bas bas srece :) Provrti jos neke testove pa javi utiske, ali si izgleda jos jednom ubo ekstra primerak!
Evo mojih nekih rezultata sa GTX 770, 1245/1898, mada cu je iscediti jos malo, ovo je na default naponu.
ss 1.jpg
 
Poslednja izmena:
Reklamiraj im tu kartu. Reci im da nisi dobio ono što si tražio :d

Neka te lepo služi.
 
Izgleda da MSI ne azurira sajt redovno. Definitivno sam se uverio da postoje tj video svojim ocima. Onaj print na kutiji nasi uvoznici nisu u stanju da falsifikuju. Uopste nema sumnje da je ono sto sam video originalna MSI ambalaza sa natpisom LITE EDITION. A da su skart odnosu na prave binovane Lightning cipove koji se lagano klokuju sa boostom zakucanim na preko 1300mhz - jesu nema sumnje. 99% su to kartice sa losijim ASIC-om koje se slabo, ili uopste ne klokuju. Kome ne smeta (kao meni), kad sam vec dao onakav primerak sa 92.2% ASIC-om, nije losa kupovina. A tu je jos i 3 god garancije i 8000d niza cena u odnosu na pravi Lightning. Pa GTX760 kosta 26000d, a Asus 28000d. Koliko god dobar primerak gtx760 bio, ne moze dostici referentnu gtx770. Sto naravno ne znaci da je gtx760 losa kupovina. Poenta svega je, kada sam kupovao gtx760 HAWK nigde nije pisalo LE, i sa pravom sam ocekivao karticu koja se dobro klokuje. A dobio skart koji nece da mrdne sa default klokova bez dizanja napona. A sada kada sam procitao Goldijev post i malo razlislio Lightning LE i nije tako losa kupovina. Nemam nikakva ocekivanja sto se tice OCa i to mi ne smeta previse. Kao i uvek, koliko para toliko muzike. A gtx770 LE je trenutno odlicno cenovno pozicioniran.

E sad mi je bas drago sto si procitao post ;) Ubo si opet izgleda extra primjerak.
Ko hoce dobruu kartu nek dadne tebi lovu da mu narucis :D :D
 
@ Gavran

Ukenjalo te za sve pare hahah :D i ako je :p

Ja ne znam odakle ideja nekome da se biraju cipovi i sam izraz binovani cipovi testirane karte, probrani gpu-ovi itd ??? Zar stvarno neko moze da pomisli da tamo neki kinez ili stotine njih probaju svaki gpu ili cpu nekim testovim kako bi napravili neku selekciju ??? Samo da mi je da znam koja je budala to prva lupila mada je veca budala ona druga koja je u to poverovala i pocela tu vest da siri forumim pa je tako stiglo i do nas :D a odavno ta prica postoji.

Konkretno za ove karte pomislio sam da su mozda reklamacije full ligtning modela koje nisu htele da rade na fabrickim klokovima, medjuti ovi tvoji rezultati to dematuju, e sad u cemu je fora to sam ovi iz msi-a znaju...

Ako je jedna karta, predji na ln2 bios daleko je bolji, skini lightning vreziju MSI Afterburner, imas na guru 3d, slobodno dodaj +100mw za svaki dan to ti je negde 1.2600v u full loadu, i sta napravis sa tim tako ostavi. Imas kartu sa najboljom elktronikom na sebi i jedan od najboljih acis mozda i na svetu za gpu, ta dva elementa kada se spoje na jednom mestu ispadne zlo od overkloka :D

Memoriju podigni na 1900mhz ali dodaj napon na +100, preko toga nemoj da ides jer karta u jednom trenutku pocne da trotluje a da se to i ne porimeti, aux nediraj jer utice nepovoljno na stabilnost, vise o svim detaljima imas u ovoj temi, tako da mozes sebi da skratis muke u trazenju stabilnog kloka :p Bas me zanima sta ce da ispadne od svega na kraju :D

Ja sam uspeo uz dosta napona da je nategnem na 1430mhz za jedan test, a verujem da ces ti imati 1400mhz za svaki dan :)

attachment.php
 
@Zajebani Hvala puno na savetima, ustedeo si mi dosta vremena experimentisanja. Uradicu sve kako si rekao, i okacicu rezultate za vikend verovatno, trenutno sam u nevidjenoj guzvi. Posao, slave, rodjendani... Sada sam se jos malo igrao sa karticom, odlican je primerak to je vec 100% sigurno. Da imam jace napajanje mozda bih uzeo jos jednu, ali ovako stvarno me mrzi sad da prodajem / kupujem i da se cimam.
@Goldi imas :beer: od mene jer si me zaintrigirao da uzmem ovu karticu. Malu ulogu ima i sreca naravno ali ova kupovina je jos jedan dokaz da treba poslusati korisne savete pametnih ljudi kao sto si ti, Zajebani, HighONE, Demios, Lates, PCAsus i ostalih da ne nabrajam sada, dugacka je lista ;). Da nije bilo tvog posta 99% bih uzeo gtx 760 gaming ili tako nesto.
 
Cek...Cek..Jedan opus iz tvog putesestvija sam izgleda preskocio .. Pa sta se desilo sa Gaming modelom ? Ja sam mislio da si ovu uzeo kao drugu karticu..Ustvari mislio sam da menjas te karte kao carape, da nesto eksperimentises pa koja ti se svidi nju ostavis :d
 
Poslednja izmena:
@ Gavran

Ukenjalo te za sve pare hahah :D i ako je :p

Ja ne znam odakle ideja nekome da se biraju cipovi i sam izraz binovani cipovi testirane karte, probrani gpu-ovi itd ??? Zar stvarno neko moze da pomisli da tamo neki kinez ili stotine njih probaju svaki gpu ili cpu nekim testovim kako bi napravili neku selekciju ??? Samo da mi je da znam koja je budala to prva lupila mada je veca budala ona druga koja je u to poverovala i pocela tu vest da siri forumim pa je tako stiglo i do nas :D a odavno ta prica postoji.

Konkretno za ove karte pomislio sam da su mozda reklamacije full ligtning modela koje nisu htele da rade na fabrickim klokovima, medjuti ovi tvoji rezultati to dematuju, e sad u cemu je fora to sam ovi iz msi-a znaju...

Ako je jedna karta, predji na ln2 bios daleko je bolji, skini lightning vreziju MSI Afterburner, imas na guru 3d, slobodno dodaj +100mw za svaki dan to ti je negde 1.2600v u full loadu, i sta napravis sa tim tako ostavi. Imas kartu sa najboljom elktronikom na sebi i jedan od najboljih acis mozda i na svetu za gpu, ta dva elementa kada se spoje na jednom mestu ispadne zlo od overkloka :D

Memoriju podigni na 1900mhz ali dodaj napon na +100, preko toga nemoj da ides jer karta u jednom trenutku pocne da trotluje a da se to i ne porimeti, aux nediraj jer utice nepovoljno na stabilnost, vise o svim detaljima imas u ovoj temi, tako da mozes sebi da skratis muke u trazenju stabilnog kloka :p Bas me zanima sta ce da ispadne od svega na kraju :D

Ja sam uspeo uz dosta napona da je nategnem na 1430mhz za jedan test, a verujem da ces ti imati 1400mhz za svaki dan :)

attachment.php
Siguran sam da postoji dobra kolicina cipova koji jednostavno ne mogu da odrade klokove koje je MSI zacrtao u svom BIOSu. Recimo, moj bivsi prosecan MSI GTX 660Ti je bustovao do 1215, ali cim su dosle optimizacije s drajverima, pucao je u Heavenu skoro momentalno. Morao si mu spustiti frekvenciju za 50 Mhz da bi bio stabilan i to je lako resivo KBT-om, ali pitanje je dokle bi granica pala... Svejedno, da li je problem na kartama cip ili dodaci na naponskom delu - cim spustis clock sve radi, mislim da je cip - ove LE su sigurno te karte koje su lako resive sa malom izmenom u BIOSu. A sto se tice testiranja, sigurno da ide odredjen uzorak iz proizvodne kolicine na odredjenu bateriju testove. Tek ako ih 100% prodje, takav BIOS sa takvim klokovima je za RTM. Ne kazem, sto se tice 660Ti, razumem ih - karte su bile stabilne sa starijim drajverima. Ali za 770 ne razumem... Niti za 760Hawk LE... Secam se i tvog testa sa dve GTX 770 gde je jedino Heaven pucao. Mislis da je Heaven bio problem? Ja bas nisam siguran... Nebitno, mislim da nVidia daje fabricke klokove i svi cipovi su sposobni da ih odrade. Da li se radi odabir - sumnjam. Ali ovo sto se radi sa klokovima od strane MSIa je nerazumno - karte su vec dovoljno konkurentne sa cenom i kvalitetom ostalim proizvodjacima.
 
Eh da, Gavrane, ako budes prodavao 770 LE i ne budes imao vise prijatelja zainteresovanih za kupovinu, javi mi se... :D
 
PE. 1215. I tu je bio nestabilan. Sad sam pregledao temu koju sam otvorio pre reklamacije karte - ubedjivali su me da je problem u Heavenu, jedan user mi je davao svakave narocito nebulozne savete tipa "Enable Vsync"... Tek kad se Gavran pojavio sa istim problemom, i kad je sve malo leglo, mislim da smo dosli do nekog pravog zakljucka. Demios je tu lepo rekao da je to cedjenje slabashnog chipa... i bio je u pravu, nVidia je i tada mogla da ima jaci line-up jeftinije. Ne zelim da opet teram temu u neki off, ali uvek kad vidim da se govori lose o MSI, osetim potrebu da kazem da im nedostaje QC. Nadam se da ce se to popraviti, jer Gaming line-up kartica je odlican.
 
Poslednja izmena:
Hm..Moja je boostovala stabilno prvo na 1280 Mhz , posle su driveri malo smanjili OC marginu i onda je ostala na 1267 Mhz.
Jedno vreme sam igrao i na 1306 Mhz ali je kasnije pokazivala znake nestabilnosti , falilo je i malo napona a i driveri kako su dolazili sve manji klok je bio
(sada to vise nije tako, cak sam sa GTX780 dobio i nesto vise performanse sa novim driverima kada je oc u pitanju ) ,a ipak ni Asic nije bio nesto visok..

Heaven OC.png
 
Poslednja izmena:
Tako je bilo i sa mojom GTX770 Gaming. Prvo je boostovala 1306mhz a sa najnovijim drajverima bila je stabilna 1280mhz na default naponu. Sa dizanjem napona bila je stabilna sa boostom zakucanim na 1372mhz. Kao test stabilnosti koristio sam 50 loopova crysisa i sat vremena loop-ovanja 3dmark13. Ali iskreno nisam testirao stabilnost na tom clocku sa najnovijim drajverima. Sto se tice tvog prethodnog posta, ovaj put nisam experimentisao, tj to nije bio razlog prodaje gtx770 gaming. Drugi razlozi su bili u pitanju. Jedan od njih je da sam hteo slabiju karticu jer maltene ni jednu igricu nisam ni igrao na gtx770. Stojala je u idle-u 99% vremena. Posle mi je nekako nedostajala, predomislio sam se ali bilo je kasno. Da ne davim vise, ispalo je dobro na kraju posto je i ova LE dobar primerak. Sinoc sam igrao malo Crysis 3, kartica boostuje 1372mhz za sad stabilno, sa onim podesavanjima koje sam screenshotovao. Kada budem imao malo vise vremena uradicu ovo sto je Zajebani napisao, mozda moze i jos koji mhz da se iscedi ;)
 
Izvinjavam se ne mogu da editujem prethodni post. @Zajebani prvi problem, downloadovao sam MSI Afterburner SE edition Beta 15 sa Guru3d i sa ostalih sajtova i javlja mi "Some of MSI Afterburner components are expired, missing or corrupted". Izgleda da je "istekla" ta beta verzija a druge (mislim na SE edition) nema :/ Druga stvar, ipak puca sa boostom na 1372mhz, posle 20ak minuta igranja Crysis-a 3. To sa obicnim biosom i setovanjima koje sam screenshotovao. Za experimentisanje sa LN2 biosom moracu da sacekam novu SE beta (ili mozda finalnu) verziju.
 
Poslednja izmena:
Da, moras da sacekas SE verziju jer je rade ljudi iz MSI, a ne Unwinder - trenutno je aktuelan RTSS 6.0 beta, koji donosi OSD i u 64 bita.
 
Pa što ne skineš Beta 17?
Ja taj koristim kako je ovaj istekao.
 
Zato sto nema Beta 17 SE. Ima "obicna" beta 17 koju i koristim, ali moram onaj hack da uradim da bih dizao napon a sa njim kartica ne radi kako treba. Izgeda da mora SE verzija za Lightning kao sto su HighONE i Zajebani objasnili. Upravo sada sa tom beta 17 verzijom testiram koliki je maximalan stabilan klok bez dizanja napona. A za vise sacekacu SE verziju koja ce uskoro nadam se.
edit: kartica je upravo maltretirana pola sata 3dmark13 loopovima prvi test na extreme, znaci konstantan 99% usage, vent na auto boost zakucan 1280mhz/1900mhz bez diranja napona. Probacu da li moze koji mhz vise na defaultu. Temperature smesne i uz to tiha. Cim podignem napon sa "obicnom" Beta 17 i Profile/vendor hackom kartica zakuca. Tako da definitivno moracu da cekam SE verziju Afterburnera za neki veci OC.
 
Poslednja izmena:
Pa mozes i sa tom osnovnom verzijom da podigens napon za 100mw, zar ne ? a to je vise nego dovoljno... Svakako predji na ln2 bios.

Sad sam se setio, ne moze moze samo +12mw :p
Dobar si rezultat napravio ja sam imao zakucanih 1254mhz isto tako podeseno bez dizanja napona, stim da je jedna od dve karte mogla na 1274mhz, ali u sli najvise1254 boost sa prihvatljivom bukom, to jes tisinom. Na osnovu ovoga sto si napisao mozes da ocekujes klok za svaki dan od 1380mhz sa naponom od 1.300v stim da je to realnih 1.265v, a to je od jedne dobro klokovane ASUS 780DC2 sporije za nekih 40%, eto cisto da znas ako nekad budes hto da je menjas za 780 sta dobijas u tom slucaju :) Posto nesto stalno menjas hahaha :D:p
 
Poslednja izmena:
Ma ne moze napon sa obicnim Afterburnerom. Ima neki hack sa kojim je Gaming mogla ali sa LIghtning ne pomaze, zakuca kartica pre ili kasnije. Npr stabilna je na defaultu 1280mhz a podignem sa tim hackom napon na 1.25v i nece 1306mhz pukne posle 20 minuta i tako to. Moram da cekam SE novu betu. A i ovo mi je dovoljno iskreno, kartica je supertiha. Hehe 40% je dosta sporije, nisam znao da je tolika razlika. Mislio sam oko 20%-30% u zavisnosti od primerka. Ali opet kazem i ovo mi je dovoljno za Football manager i tako to ;) Na 1380mhz gtx770 baca otprilike 9200 gpu score 3dmark13, koliko daje gtx780 klokovana onda, 13000?
 
Napravio sam temu pa baci pogleda kad najdes vremena ;) Ova zima je cudo koliko covek moze da bude dokon hahahah :D
 
Heaven Benchmark 4.0 puca na 770-tki dok msi 660 oc prolazi test , o cemu je rec ?
 
Nestabilna je. Spusti GPU klok u Afterburneru 13 po 13 i testiraj, verovatno ce da prodje posle nekoliko skidanja, mozda cak i posle jednog. Ako je na fabrickim klokovima - za reklamaciju je, odnosno kandidat je za LE rebrand. Naravno, disclaimer - pretpostavljam da si siguran da je ostatak sistema stabilan.
 
Poslednja izmena:
nisam nista dirao kod karte, za gpu stoji 1150 memorija: 1753, kad se pokrene Heaven Benchmark 4 gore desno za gpu ide 1306, mem 3501, karta nije LE

@HighONE
hvala , sad radi ;)

gpu 1267 mem 3005

Pitanje : da li se moze promeniti na samoj grafickoj karti vrednos za gpu ili uvek moram uz pomoc MSI softvera ?
 

Prilozi

  • uh4.jpg
    uh4.jpg
    205.9 KB · Pregleda: 48
  • uh1.jpg
    uh1.jpg
    74.8 KB · Pregleda: 60
Poslednja izmena:
Kako bre da promenis na samoj grafickoj? Jedini nacin da menjas vrednosti fekvencija jeste da koristis neki sw.
Postoji samo jedan nacin da ti graficka ima odredjene klokove a da ne koristis nikakav sw a to je da modujes bios sa vrednostima za koje si nasao da su
stabilne i tako da ostavis.Graficka karta ce onda imati po defaultu overklokovane vrednosti bez ikakvog softvera.
 
@PCBeast
graficka je stigla tako podesena, nikad nisam cackao bios graficke, sta se koristi od alata i kako se menjaju bios vrednosti ?
 
Poslednja izmena:
@PCBeast
graficka je stigla tako podesena, nikad nisam cackao bios graficke, sta se koristi od alata i kako se menjaju bios vrednosti ?

Nisam te bas razumeo..Graficka je stigla sa vec izmenjenim biosem ili ?
Jel ti nije tesko da okacis GPU-Z ?
Nije problem da ti ja modujem bios samo moras 100% da znas na kojim vrednostima je karta stabilna ako hoces da je overklokujes ili sta li je vec u pitanju,mozda je downclock :p
Ozbiljno 'ajde okaci GPU-Z i reci mi koji je tacno model u pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno