Šta je novo?

GeForce GTX 770 Thread

Da, na te stepenice mislim :/ Izvini malo sam rasejan. Tu gde pratis te likove kad se penjes uz stepeniste, pojavi se nesto kao neki disk ili ne znam sta je, pa treba da se udari escape da se procita, i tu mi pada usage na 45% ne znam zasto. Opet kazem, Far Cry radi normalno, Heaven 3dmark i Metro. Znaci nesto mi je sa Crysisom problem :p Jel te mrzi da frapsujes ili jos bolje msi afterburner log gpu usage tih prvih 5 minuta pa da mi posaljes na mail, tamo do onih vrata gde se prvi put autosave? i zastani malo na stepenistu tj idi gore dole tu mi spajkuje, bukvalno na 1 sc padne na 45%.
 
Poslednja izmena:
Hehe Metro je tako i kod mene, padne na 95% pa se vrati na 99%. Tako da je to ok. Za Crysis ne znam sta se desava. Znaci zakucan je 99% usage osim kad se penjem uzbrdo na pocetku pa se nadje onaj disk pa treba da se udari escape da bi se import data tako nesto. Tu mi spajkuje na 45% usage :/ A nemam saved games da probam tamo gde je ona trava i tako to. Far Cry 3 radi normalno, evo sad sam probao. Igracu malo C3 pa cu videti zasto se to desva. Hmm mozda da obrisem ceo direktorijum C3 u My Documents posto sam ga instalirao odavno, da se obrise cache i tako to. Probacu.

Tako i meni, kad dodjem kod trave, ono rokanje sto te roka ona masina iz vazduha tu gpu usage pada na 55, ne znam zasto...
 
@Gavran

Snimio sam ali izadje 780 MB sa shadow play .Naravno live monitoring .Kad se vratim veceras cu snimiti krace sam taj deo od stepenica pa na dalje..
Kod mene radi sve zakucano na 99% nema nikakvih dropova.
 
@Borat Uh onda imamo isti problem :/ koji drajver koristis? Nisam pre obracao paznju na to, milsim da mi se to nije desavalo sa prethodnim drajverom ili ja nisam video. Malo me zbunilo Metro sto pada na 95% ali vidim na ytube da je tako i kod drugih, a i kod PCBeast-a je tako sto znaci da je to skroz ok.
@PCBeast 780mb :/ . Videcu sta je, probacu reinstall i obrisacu C3 dir u My documents. Samo Crysis zeza, znaci da je do njega problem. Hvala ti na trudu u svakom slucaju. Ako mozes od stepenica samo do vrata gore gde je saved game, moze i msi burner log mada nema sta ako kazes da je zakucan na 99% to je to. Nesto kod mene zeza onda c3.
 
Poslednja izmena:
Ma nebitan je drajver, to je nesto do c3 problem, samo kod tih delova gde je trava, druga misija kad pricam sa kolegom i kad treba da navucem onaj top da puca na mene taj deo pada i onaj drugi gde su oni vozovi kad guramo vagon i tu, a inace stalno je 99 usage, izgleda da trava nije prirodna :D:D:D
 
Deo koda u igri nije optimizovan kako treba ili dođe na trenutak do nekog uskog grla, pa se to desi, ne treba obraćati pažnju toliko na to :)
 
Probao sam ja sad to u Crysis 3. Konstantno drži 99% opterećenje, video sam jednom samo na sekund da je oborilo na 98%. Kada izbaci Intel Download i dalje drži 99% i posle toga sam igrao još jedno 2-3 min. Imam instalirane najnovije drajvere. Grafičke detalje sam naduvao sve na maskimum. Grafika je ne fabričkim setovanjima.
 
Probao sam ja sad to u Crysis 3. Konstantno drži 99% opterećenje, video sam jednom samo na sekund da je oborilo na 98%. Kada izbaci Intel Download i dalje drži 99% i posle toga sam igrao još jedno 2-3 min. Imam instalirane najnovije drajvere. Grafičke detalje sam naduvao sve na maskimum. Grafika je ne fabričkim setovanjima.

GeForce 331.93 Beta Drivers Released jel taj drajver???
 
Poslednja izmena:
Moje misljenje i moji standardi poprilicno se poklapaju sa reviewer-ima sa techpower up sajta tako da samo tamo citam review-e. A tako ce biti i ubuduce. I na Tom`s Hardware. Guru3d testiraju sa otvorenim kucistem, temperature su im nerealno niske, svaka karta im je tiha i svaka se klokuje kao da je ASIC 99%.

Zaboravih da ti odgovorim na ovo.
Interesantno je sto pominjes guru3d jer po njihovim rezultatima bar sto se tice OC-a ima podudarnosti sa mojim rezultatima - mada ja to nategnem jos vise :)
Bas sam analizirao techpowerup i guru3d i cini mi se da se na techpowerup karte oc-uju onako opusteno , nekako mi stvara utisak da i nemaju bas neki skill da to isteraju junacki dok
na guru3d traze gornji maksimalni prag.

A sto se tice temperature , pa karta ce biti hladnija i dobro provetrenom kucistu sa pravilno odradjenim sistemom hladjenja nego spolja .
Naravno dosta zavisi i od samog kucista i prostora u kucistu.

Da se vratim malo i na oc..
Evo recimo kada je rec o GTX770 , Kanadjani su na Asus DCUII OC uspeli da isteraju stabilan clock od 1383 Mhz , bar tako kazu..
Doduse mozda je i do samog primerka ali..

With the Power Limit and the Voltage pushed to the maximum allowable settings, we achieved a constant core speed of 1383MHz while the memory finally topped out at 4780MHz.

http://www.hardwarecanucks.com/foru...17-asus-gtx-770-directcu-ii-oc-review-10.html

Dok recimo techpowerup :

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_770_Direct_Cu_II_OC/30.html

Mada se ne spominje realna vrednost boost kloka..
 
Poslednja izmena:
Ma kakav guru3d, ti si luđi od njih, ganjaš kartu u pola megaherca i u četvrt frejma :D ja tih živaca nemam. Ti si moj guru3d ;)
 
HA! Reinstalirao igricu, reinstalirao drajver clean install, obrisao C3 direktorijum u My Documenta i gpu usage zakucan na 99% (ponekad 98% ali retko)! Rade plastikaneri ko zmajevi. @PCBeast ja sam u zadnje dve godine promenio bar pet kartica, doduse vecina su bile Radeon. Znaci 6950->7850 (Sapphire pa MSI)->7870->7950->660ti PE->770gtx. I kada god sam uporedjivao da li je kartica bucna ili ne, stvari su mi se podudarale sa TechPowerUP a GUru je uvek u fazonu "card is quiet, you can`t hear it" i tako to. I temperature. TechPowerUp je po meni i tu dosta realniji. Evo na TechPowerUp 770 Gaming stavili su da im je temp na testu isla do 79c. Ja 79c nisam video ni kad mi je ambijentalna bila 32c, sa sve ventom na auto. Ali, temperature sa ambijentalnom 32c mi je isla do 76-77c. Sa ambijentalnom 24c (sada) temp mi ide do ~71-73c. Kuciste mi je dobro provetreno. I odakle onda Guru3d temperatura 69c za 770 MSI Gaming u full loadu? Evo neka se jave drugi korisnici, da li je nekom temperatura 69c u Crysis-u sa iskljucenim vsync? Vidi evo sad citam, pa guru3d je dao plastikaneru etiketu GURU3D recommended :D " nice job MSI. Definitely recommended." ! Moras i ti da predjes na plastikanere, vidi kako rade kao zmajevi. 780ti Gaming here we come :))))
 
@Gavran Reci mi imaš li na bočnoj ventilator das duva direkt u grafiku?
 
TechPowerUp je po meni i tu dosta realniji. Evo na TechPowerUp 770 Gaming stavili su da im je temp na testu isla do 79c. Ja 79c nisam video ni kad mi je ambijentalna bila 32c, sa sve ventom na auto. Ali, temperature sa ambijentalnom 32c mi je isla do 76-77c. Sa ambijentalnom 24c (sada) temp mi ide do ~71-73c. Kuciste mi je dobro provetreno. I odakle onda Guru3d temperatura 69c za 770 MSI Gaming u full loadu? Evo neka se jave drugi korisnici, da li je nekom temperatura 69c u Crysis-u sa iskljucenim vsync? Vidi evo sad citam, pa guru3d je dao plastikaneru etiketu GURU3D recommended :D " nice job MSI. Definitely recommended." ! Moras i ti da predjes na plastikanere, vidi kako rade kao zmajevi. 780ti Gaming here we come :))))

Pa ti si testirao na 24c ambijent, a oni na 21. Eto odmah ta tri celzija. I, ne znam samo kako ti mjeris buku karte, sa cime?
 
Pa ne merim. Ali ako Guru3d kaze da je karta tiha, ja je kupim i cujem ventilatore pri opterecenju kako "siste" ili sta vec = bucna za moje pojmove = fail. Kupim drugu TechPowerUp kaze da je tiha, ja ne cujem nista (kao npr 660ti pe oc sto je bila) = win. I zato verujem samo techPowerUp-u i Tom`s Hardware-u, jer mi se ukus (sluh ili sta vec) ne podudara sa GUru3d. Mozda njima nesto nije bucno a meni jeste. Uglavnom parametar mi je, ako na TechPowerUp-u kazu da je karta <=30dbA u loadu onda kupujem, ako ne, sansa ne postoji da je kupim.
 
Poslednja izmena:
Evo upravo sam igrao Far Cry 3 jedno 3-4 sata. Maksimalna temperatura grafike zabeležena preko MSI Afterburner-a je 65°C. Grafika je na fabričkim podešavanjima. Nakačio sam na bočnu stranicu CM vent od 12 cm. Sa istim tim ventilatorom sam sa GTX 480 referentna imao 82°C maksimalno i to pri krajnjem OC. Videći da probam i bez tog ventilatora da bi video kolika je razlika i koliko taj vent znači.

Ventilatori na grafici su podešeni na automatski režim.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, meni ide do 73c sa ventom na auto. Ja sam malo modifikovao fan profil is msi afterburnera za nijansu pa su temp ispod 70c. Jer je karta sve do nekih 60% (meni) necujna. Ajde pusti onaj prvi test iz 3dmark13 da loopuje pola sata i okaci MSI Afterburner screenshot da vidimo temperature. Ne kazem da ne verujem, meni je NHD14 tik uz grafu sto stvara malo vece temperature. Ali 65c na mojoj kartici bez custom profila i sa iskljucenim vsyncom nema sansi. Mozda je kod tebe na defaultu malo agresivniji fan profil. Do koliko % ti ide sa ventom na auto? Moja ide do 46% i tako sve do 79c. Ali kazem ja sam modifikovao fan profil tako da ne prelazi 70c i necujna je. 60% na 70c fan profil i to je to. Inace prodao sam karticu drugaru, dosadila mi. A i ne igram igrice mozda uzmem nesto crveno ili gtx760 videcu. Ili poslusam Goldija i uzmem ovu LE Lightning cisto da se licno uverim i podelim sa vama sta su u stvari LE katice :). Jer nigde ne vidim ama bas ni jedan review niti ih ima na MSI sajtu.
 
Poslednja izmena:
Sta ce ti MSI GTX770 Lighting LE kad vec imas mozda i bolju kartu?!?
Ja Gaming model imam vec oko mesec dana, pegla se dosta BF4, nisam je jos nijednom cuo, samo cujem fanove od kucista koje me mrzi da promenim i stavim neke necujne. :)
Ako te zanimaju temp mogu da proverim koje su pri igranju.
 
Ne znam, meni ide do 73c sa ventom na auto. Ja sam malo modifikovao fan profil is msi afterburnera za nijansu pa su temp ispod 70c. Jer je karta sve do nekih 60% (meni) necujna. Ajde pusti onaj prvi test iz 3dmark13 da loopuje pola sata i okaci MSI Afterburner screenshot da vidimo temperature. Ne kazem da ne verujem, meni je NHD14 tik uz grafu sto stvara malo vece temperature. Ali 65c na mojoj kartici bez custom profila i sa iskljucenim vsyncom nema sansi. Mozda je kod tebe na defaultu malo agresivniji fan profil. Do koliko % ti ide sa ventom na auto? Moja ide do 46% i tako sve do 79c. Ali kazem ja sam modifikovao fan profil tako da ne prelazi 70c i necujna je. 60% na 70c fan profil i to je to. Inace prodao sam karticu drugaru, dosadila mi. A i ne igram igrice mozda uzmem nesto crveno ili gtx760 videcu. Ili poslusam Goldija i uzmem ovu LE Lightning cisto da se licno uverim i podelim sa vama sta su u stvari LE katice :). Jer nigde ne vidim ama bas ni jedan review niti ih ima na MSI sajtu.

Čim budem bio u mogućnosti postaviću ti slike temperatura i kako sam postavio ventilator na stranicu. Ne znam sad tačno jer nisam kući ali pogledaću u MSI Afterburner-u dal i kod mene nije podešen rad ventova jer ja nekad podesim da mi ventilatori rade na procentu koliko je i temperatura grafike na primer ako je temperatura 60°C da i ventilatori budu na 60%.
 
Gavrane, hvala za karticu! Primerak sabija koliko je dobar! Malo su mi slabiji rezultati nego kod tebe, ali imam mnogo, mnogo slabiji proc tako da je to i razumljuvo. Za sada cu ostaviti ovaj custom bios, mnogo bolje se klokuje sa njim.
 
@Marko znam da je bolja karta dosta, ali stvarno ne igram igrice vise. Jednostavno nemam vremena. Bukvalno mogu i 560ti da imam u compu sve mi je jedno. Ako kupim LE Lightning kupicu cisto iz radoznalosti. I to ako budem imao para, znacu za koji dan. Ako ne, uzecu nesto tipa 760 Gaming i to mi je mnogo. Sa 770gtx samo sam sintetiku vrteo, odigrao Crysis 3. 99% vremena je bila u idle-u. I na kraju kartica je zavrsila kod mog prijatelja tako da sam ja srecan i zadovoljan :)
@Porsche ma ne moras da kacis nista, to je to otprilike sto se tice temperatura. Samo se napravi custom profil 60% na 70c i to je to.
@lates Drago mi je da si zadovoljan. Verovatno najbolji primerak kod nas sto se tice gtx770. 1372mhz za svaki dan lagano sa 1.3v (~1.26v u loadu). Bez dizanja napona 1293-1306mhz zavisi od drajvera, sa najnovijim malo se smanjila oc margina. Sa tim custom biosom mozes preko 1400mhz stabilno ali malo fps se dobija, mozda samo za slikanje :) Ajde molim te kad stignes postuj screenshot sa 150% power limitom :)
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje, koja je razlika između MSI GTX 770 Lightning LE i obične (skuplje) Lightning kartice osim u klokovima?

Razmišljam da pazarim LE verziju pa me zanima da li ima sve one fičere kao i skuplji rođak. Prevashodno mislim na napojnu jedinicu sa 12 faza, zatim i GPU reactor, metalni back plate za čvrstinu graficke, Military Class komponente i druge stvari. Kupio bih Lightning LE kako bi je držao na standardnim klokovima, a svi oni ficeri su mi važni zbog veće dugovečnosti iste. Čisto da znam da ne bacam pare na Lightning LE ako ista ima naponsku sekciju kao i obična MSI GTX 770 (4+2 faze).
 
Poslednja izmena:
Da ne bude da samo hvalim MSI Gaming evo jedne primedbe. Pozicija kačanja napajanja na grafiku je očajno urađena. Kablove je lako nakačiti ali je veoma nezgodno raskačiti sa grafike. Od cevčuge ne može da se pretisne žabica da bi se skinuo naponski kabal, odnosno može al se bojim da ću jednog dana odvaliti kuler.
 
Hehehe pa već sam je 4x skidao. Sad je sve spakovano kako treba dok ne dođe sledeća promena nekih komponenti.
 
da li neko ima iskustva sa ovom karticom?

http://itsvet.com/proizvod/msi-geforce-gtx-770-4gb-gddr5-n770-tf-4gd5-oc/comp_comp_vga/24/3641

kakva je sto se tice buke(kada je pod manjim ili vecim optercenjem prilikom igranja igara)?......i da li tom modelu sa 4gb memorije ta dodatna memorija zaista necemu i sluzi? (nameravam da karticu koristim sa 1440p monitorom ili sa 2,mozda 3 1080p monitora)

i jos jedno pitanje,da li mislite da bi kartica radila ok na napajanju iz mog potpisa,tj ovim

http://itsvet.com/proizvod/thermaltake-toughpower-xt-80plus-575w/comp_comp_powersupply/49/735

i i5 4670k procesorom?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno