Šta je novo?

GeForce GTX 770 Thread

Hvala :)
Isti kao 3.0.0 beta 10, i dalje nemam aux i mem voltage.

@Pike: koliko mozes da otkljucas core voltage ?
 
Pa +100 sto mu dodje +0.1V a ti ?
 
Poslednja izmena:
Tako sam i mislio da je samo za Lighting i koliko ide sa tih +12 ?
 
Nisam jos probao sa tih +12. Na defaultu, tj. bez podizanja napona nece se boost-uje na 1280Mhz, tj. puca.
Mada pitanje koliko moze da se dobije, to je minimlano povecanje napona..
 
ako nekoga zanima GPU-Z sa referentnom GTX770. za vreme sat i po pikanja CoD:MW3 karta se maximalno grejala do 56 stepeni a kuler se vrteo na 31%. kuciste mi stoji otvoreno.
 

Prilozi

  • GPU-Z.gif
    GPU-Z.gif
    16.6 KB · Pregleda: 129
U zavisnosti od toga koja igra se vrti, razlika moze da bude drasticna. Primeri: Crysis 3 - 75 stepeni, Grid 2 - 62 stepena, Path of Exile - neverovatnih 42 stepena.
 
Temp. zavisi od mnogo faktora.

Neko testira van kucista recimo guru3d i mnogi drugi. Neko sa otvorenim kucistem. Neko u raznoraznim kucistima provetrenim i neprovetrenim.

Moji utisci, GPU boostuje na 1256MHz:
Crysis 3 mnogo greje graficku jer vsinc ide na off pa je GPU iskoriscen 99%.
Kod mene otvoreno kuciste oko 70 C, zatvoreno ali nemam ni jedan fan na kucistu sem na CPU - 80 C, zatvoreno sa 2 kulera jedan napred jedan pozadi gore nemam - 76 C

Company of Heroes 2 sa zatvorenim kucistem bez fanova - 70 a zatvoreno sa 2 kulera - 60
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa temp i treba gledat kad je gpu iskoristen maximalno, kad se ukljuci v-sync ta grafa veliki broj igri tjera sa lakocem i gpu nema potrebe da bude zauzet maximalno. Iz tog razloga crysis3 nabija najvecu temperaturu.
Mislim kad se gleda temp neke kartice da je crysis3 relevantan pokazatelj jer u drugim igrama temp moze biti samo manja.
 
krastavac, C3 necu skoro igrati jer me je dvojka toliko smorila da ce morati da prodje nekoliko godina da pozelim da igram Crysis ponovo. sada sam instalirao Sleeping Dogs i odvrnuo sve na max pa cu gledati koliko se greje u njoj. ona je zahtevnija od MW3.
 
Sleeping Dogs baš ume da zagreje GPU, pa i CPU, meni je jedno vreme služila kao najbolji bench za stabilnost oc-a i grafičke i procesora :)
 
Mislim da u igri path of Exile imam problem sa gpu boost-om o kome je bilo reci ranije. Naime, u ovoj igri mi clock pada dosta ispod default clock-a. Igra je toliko nezahtevna da to ne bi trebalo da bude peroblem, medjutim koci mi. Znam da je neko pisao o ovome i rekao da je resenje da se iskljuci neka opcija. Pa ako neko zna o cemu pricam, bilo bi lepo da napise koja je to opcija :)
 
Power managment mode - prefer maximum performance u nvcp profilu za igru.

Mada problem sa stutteringom kada obara ispod default clocka je ispravljen odavno, takvih problema više ne bi smelo da bude.
 
evo i realnije situacije iz Sleeping Dogs
 

Prilozi

  • Sleeping Dogs.gif
    Sleeping Dogs.gif
    16.8 KB · Pregleda: 159
procesor je iz potpisa.
sada sam izvrteo da vidim koliko gusim grafiku u odnosu na 2500K na 4.5GHz. evo slike sa Benchmark testa (moja je u rangu Asusa sa testa):

sleeping_dogs.png

ja na Extreme podesavanjima imam avg 33.7 (min 22.4 i max 51.2), dakle solidno je usporenje ako je testirano pod istim uslovima.
ja igram sve na max, samo AA stavim na normal i tada imam 41fps avg i vecinu vremena mi igra lepo radi a pritom izgleda fantasticno. retko kada udje u zonu 20-30fps.
 
Grehota je toliko snažnu grafičku terati na C2D, u velikom broju igara to će baš dobro da te limitira.
 
hoce da me limitira ali je pitanje u kolikom broju igara cu imati manje od 30fps. ako negde imam 50 umesto 100fps meni je to sasvim ok. posto su danasnji procesori manje vise bzvz kupicu novu platformu ako uleti nesto povoljno. ako ne, ostajem do steamrollera na C2D.
 
Jesi li pratio kako se karta ponasa kad predje 80C bustuje li isto kao recimo na 70C ili kad predje 80 obara takt?
 
nisam pratio, ne zanima me :)
 
GTX 770 Gaming ne bi smeo da predje 80 ni u jednom slucaju. Samo se malo modifikuje fan profil i to je to. U najzahtevnijim igrama meni nije presla 75 stepeni i to kada mi klima nije bila ukljucena :)
 
moja je stock, nije MSI.
 
Planiram da uzmem gtx 770,a vidim da se na emijevom sajtu pojavila gigabyte 770 sa 4 GB vrama, e sad pitanje je da li ici na msi lighting 2GB ili na gigabyte sa 4 GB vrama, nekako mi 4Gb zvuci mnogo lespe i bolji zalog za buducnost:), a razlika u ceni nije velika,
 
4gb je glupost ne moze karta da iskoristi
 
Zašto ne bi mogla? Problem je u tome da li će karta biti dovoljno jaka u vreme kad igre budu koristile ta četiri gigabajta RAM-a...
 
Sledeci standard je 3GB jer je to kolicina memorije na GTX780. Veoma brzo ce igre trositi 2,5GB memorije u 1920x1080 sa 4xAA i 3,5GB+ u 2560x1440 uz 4xAA ili 4+ GB uz 8xAA
 
Neće skoro trošiti više od 2GB u 1980x1080. Na takav zaključak me navodi dosadašnja praksa i trenutna situacija u kojoj nema puno naslova koji u pomenutoj rezoluciji koriste više od 1GB. Sledeći standard jeste 3GB ali ne zbog GTX780, pre će biti zbog AMD 79xx generacije.
 
Poslednja izmena:
Pre ce biti zbog next-gen konzolnog jump-a, koji konacno u igru uvodi assete visoke rezolucije, a od toga smo samo jos par meseci daleko... plus, kad se na to jos doda sada popularni downsampling 2, pa skoro i 3gb ce biti malo.
 
Nazad
Vrh Dno